Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#101 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Salah ad-Din »

disappointed wrote: koje zvanje imaju te osobe, daj pobliže, da idem advokatu, notaru, kome
Hajmo ovako, slusaj pazljivo :D
1. Posredovanje vodi ovlašteni socijalni radnik u socijalnoj službi nadležnoj za mjesto vašeg prebivališta. Nakon posredovanja će te dobiti zapisnik, za svaku stranu po jedan i jedan sa popratnim pismom za sud. Ako si opstina centar, onaj link sto ti je dala osoba iznad, ako si druga opstina kucaj u google socijalna sluzba opstina __________.
Na njihovoj stranici imas zahtjev, popuni taj zahtjev, ili jos bolje odi u tu sluzbu i fino se raspitaj.

2. Kada vam zakazu termin, za rukicu sa svojim "muzem" i u sluzbu za socijalni rad, tamo cete se sve dogovoriti, teta ce popricati sa vama, dati vam savjete, i sastaviti zapisnik. Oboje cete dobiti po jedan primjerak i jedan za sud.

3. Mozete unajmiti advokata, zajednickog koji ce zastupati vas oboje, a mozete i samostalno napisati zahtjev, pokupite se i odete na sud, napisete zahtjev za sporazumni razvod braka, ako budes trebala pomoc javi na pp, da ti dam primjer jednog takvog zahtjeva.

4. To ce vas kostati oko 400 KM, bez advokata. Ako sve bude uredu, na prvom rocistu sve ce biti gotovo, vi cete biti razvedeni, kada se zavrsi brakorazvodni potupak, na scenu stupa postupak za podjelu imovine, ali to je vec druga prica.

Dostavi na pp adresu na koju cu poslati racun za ove savjete :D
Salim se :D
convict
Posts: 2993
Joined: 10/02/2008 01:20

#102 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by convict »

Da li se osim imovine dijele i obaveze? Npr. ako par ima stan, dijeli se 50:50, a kredit za stan koji je na jednom od partnera, da li se i on dijeli 50:50?
spacek
Posts: 620
Joined: 02/02/2012 23:55

#103 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by spacek »

sta se ba palite...pa ko normalan ovakve stvari iznosi na forume i javno!?
svako normalan zna da to sve krece preko advokata (sam naziv teme postavljaca govori da zna kome se obratiti) i da je sve ovo suplja prica...pa otud i moj kontra tekst koji nema smisla, kao i cijela njena prica!
cuj obraca se raji na forumu i pita iskusne i advokate...haha...
da se mene pita ova bi tema pod kljuc jer nema smisla...isto da ja sad otvorim temu, gdje kupiti namirnice? supermarket ili shoping centar???
i onda se upali raja da je bolja ona sto radi na kasi u merkatoru i da moras biti levat da kupis mlijeko na pijaci...tema nidje veze, komentari nidje veze....
ako je sve ovo istina, ma vala moras biti pacijent da takve stvari na forum stavljas
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#104 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Salah ad-Din »

convict wrote:Da li se osim imovine dijele i obaveze? Npr. ako par ima stan, dijeli se 50:50, a kredit za stan koji je na jednom od partnera, da li se i on dijeli 50:50?
"Od obligacionih prava u bracnu stecevinu ulaze potrazivanja i dugovi nastali u vezi sa bracnom i porodicnom zajednicom i bracnom stecevinom"

Dakle da, i to je bracna stecevina, a onda se bracna stecevina djeli 50:50.
BASS
Posts: 881
Joined: 11/07/2007 04:51

#105 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by BASS »

convict wrote:Da li se osim imovine dijele i obaveze? Npr. ako par ima stan, dijeli se 50:50, a kredit za stan koji je na jednom od partnera, da li se i on dijeli 50:50?
to je meni najzanimljivije pitanje
oni su solidarni duznici i situacija im je kao kod ziranata,sve dok se ne odplati,sto zna bit zeznuto jel.problem je kod podjele bracne stecevine,stan je vjerovatno najvrijedniji i u vecini slucajeva iznosi preko pola imovine, zanimljivo je kako ce sud to odluciti tu podjelu ako se oni ne dogovore,ja znam kako bi kao advokat trazio :-D
User avatar
dusa_raskopuša
Posts: 23629
Joined: 25/06/2011 18:13
Location: made in PRC

#106 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by dusa_raskopuša »

Ma bezveze se vodi polemika o tome, sta bi ona trebala i da li bi trebala, i sto radi 'vako, a ne 'nako, dok, zena, samo zeli da se raspita prije nego nesto uradi. I, msm da su vam bas bzvz komentari, tipa, niko normalan ovo ne bi pit'o na forumu. Kol'ko ima tema koje su otvorene zbog slicnih problema, ali vazda se nadje neko "pametan". To sto ti @spacek, ne bi otvorio ovak'u temu ne znaci da su ljudi koji otvaraju slicne teme, nenormalni. Svaka tebi cast na tom zakljucku, da mi je samo znat' kol'ko ti je trebalo da ga smislis. Zena najnormalnije pita kome da se obrati, sta, kako, da joj kaze neko ko je bolje upucen. "Bolje pitat' nego skitat'." I sto da ga trpi, ako se on odnosi na taj nacin prema njoj i djeci. Pitate nju kako ona moze da ne misli na djecu i da zeli razvod, a njega branite, 'mjesto da ga krivite i da se pitate kako ni'e on mislio na djecu kad je kuckao *ebene poruke. Stvarno, bezveze od vas!

Da ne zacatavam vise, toliko od mene. :kravata:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#107 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by quarterback »

malenii wrote:Odavno sam clan foruma ali rijetko kad pisem. Medjutim kako sam bio i sam u slicno situaciji dat cu ti svoje vidjenje.
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#108 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by quarterback »

Razocarana, zasto ne razgovaras sa svojim suprugom?

Ako ste vec toliko u braku zar taj brak nije zasluzio jedan posten razgovor o tome sta se dogadja i zasto se dogadja ?

Najgluplja stvar koja se moze desiti u vezi ili braku je dvoje ljudi koji ne pricaju dovoljno i onda neko kupi i kupi i kupi i onda dodjemo do kraja a da ono drugo nema pojma o cemu se uopste radi.

Znas onu - assumption is mother of all fuckups

Razgovaraj !
User avatar
altgr
Posts: 184
Joined: 09/04/2012 23:43

#109 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by altgr »

Vjerovatno bih i ja isto razmisljala da sam na tvom mjestu ali posto je drugima lakse dati objektivniji savjet ev' ti moj.

Na tvom mjestu, dakle, ja bih se prvo popila sta jako za smirenje i dala mu na znanje sta znam i onako smireno otisla kao na kafu i ostavila mu i djecu i auto te otisla negdje na odmor gdje niko ne zna gdje sam na par dana da se dobro skontam sta dalje.

Jednom ko te prevari (u bilo kojem smislu) znaj da ce te sigurno i drugi puta, samo mozda na drugi nacin ako ne na isti.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#110 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by quarterback »

altgr wrote: Jednom ko te prevari (u bilo kojem smislu) znaj da ce te sigurno i drugi puta, samo mozda na drugi nacin ako ne na isti.
Ima li neko istrazivanje koje ovo potvrdjuje?
To sto kazes ako je bilo jednom znaj da ce opet mi se bas ne cini kao neki argument.
User avatar
Atlant
Posts: 108
Joined: 31/03/2009 15:50

#111 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Atlant »

quarterback wrote:
altgr wrote: Jednom ko te prevari (u bilo kojem smislu) znaj da ce te sigurno i drugi puta, samo mozda na drugi nacin ako ne na isti.
Ima li neko istrazivanje koje ovo potvrdjuje?
bas htjedoh da citiram isti dio, kako ''pametna'' generalizacija... :run:
nakon 15 godina, razmisljas da ga sms-om obavijestis o svojim namjerama, i to zasluzuje gromoglasan aplauz! :skoljka:
User avatar
demetra22
Posts: 209
Joined: 22/06/2009 15:59

#112 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by demetra22 »

Pa cujte, ako nemate iskustva sa razvodima ili niste advokat ili nemate savjet o samom procesu, ne znam stvarno sta ima da pisete na temi. Dissapointed jeste pokretacica teme ali nije jedina koju zanima cijela stvar. Ako se ona ne razvede, ja sigurno hocu, samo kod mene nece biti sporazuma vec tuzba, bice sve kako ja kazem, i zato se pripremam.
Prije advokatskih i inih konsultacija dobro je uvijek pokupiti misljenja onih koji su prosli kroz to. Prema tome, ko god smatra da tema nije za foruma ili da je tabu - vozdra ba.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#113 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by simpozijum delirijum »

ako govorimo o troskovima ?
pa ! sklapanje braka ( bar u to vrijeme u II sudu Sarajevo ) je bilo oko 50 maraka
sporazumni razvod je bio 450 maraka
pa vi vidite .. ako nije sporazumni razvod ?
racunaj na advokate i ostale sudske troskove ( placas svaki termin kod sudije ili sudinice i notara )
moze izaci na vise hiljada maraka
i to moze trajati i mjesecima , sa obzirom na BiH birokratiju i korumpiranost
User avatar
HardCore
Posts: 2373
Joined: 17/05/2011 21:46

#114 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by HardCore »

HAHAHAHAHAHH daj ba nek jos ko uleti s marsa da se smijem HAHHAHAHAHAHAHAH, kao sto kolega kaze vi ste pacijenti, pogotova ova razj**ana ;D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#115 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by pustopoljina »

men'se cini da su se neki forumasi prepali da im ovo nije zena, ono...odgovara opis situacije :P
disappointed
Posts: 91
Joined: 28/08/2011 11:16

#116 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

pristao je na sporazumni....
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#117 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by pustopoljina »

disappointed wrote:pristao je na sporazumni....
kakva su vremena, valjda se treba cestitati, sto je fino proslo.
odradi ti sto cistije i brze i gledaj da sredis svoj zivot. nije sve u poslu od jutra do mraka i radu za bolje sutra, kao sto vidis.
disappointed
Posts: 91
Joined: 28/08/2011 11:16

#118 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

sad sam na početku, kako, šta....masu stvari izorganizovati....osjećam se i prazno i lijepo u isto vrijeme....neću moći oka sklopiti vjerovatno...
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#119 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by GoodTaste »

Jesi li razmisljala na osvetu, sa mladjim muskarcem ? :D
bucik
Posts: 95
Joined: 29/05/2011 19:59

#120 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by bucik »

disappointed wrote:sad sam na početku, kako, šta....masu stvari izorganizovati....osjećam se i prazno i lijepo u isto vrijeme....neću moći oka sklopiti vjerovatno...
Sad se prešaltaj na temu ''šta poslije razvoda'', imaš je na ovom forumu. :zoka:
User avatar
Ljuska_u_BaklaFi
Posts: 2689
Joined: 27/06/2008 00:48
Location: Tu i tamo...vise tu, nego tamo..
Contact:

#121 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Ljuska_u_BaklaFi »

Mene sad vise zanima kako dodjoste na tu temu,kako mu rece, kako je reagovao.... :roll:
disappointed
Posts: 91
Joined: 28/08/2011 11:16

#122 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

pokušao je govoriti da nema ništa s njom da je samo dopisivanje, prekinula sam ga i rekla ne trudi se, zatim je rekao kao jesil se zapitala što je to tako, kao do mene je jer nije imao pažnju od mene, na to sam rekla da je sad nebitno i da sam mu zahvalna što se složio sa sporazumnim razvodom, i što neće pravit probleme.....i šta da kažem....htjela sam to a ipak sam izgubljena....
User avatar
arman1
Posts: 5339
Joined: 06/11/2006 12:06
Location: Na selu čuvam stoku. U gradu se čuvam od stoke.
Grijem se na: ljubav bližnjih svoj
Vozim: šta klepim
Horoskop: BOG
Contact:

#123 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by arman1 »

Nek vam je dragi Bog na pomoći.
A djeci malo više sreće sa ostatkom čovječanstva nego sa roditeljima.
User avatar
Rosebud_
Posts: 345
Joined: 18/04/2011 21:10
Location: We're gonna need a bigger boat.

#124 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by Rosebud_ »

disappointed wrote:pokušao je govoriti da nema ništa s njom da je samo dopisivanje, prekinula sam ga i rekla ne trudi se, zatim je rekao kao jesil se zapitala što je to tako, kao do mene je jer nije imao pažnju od mene, na to sam rekla da je sad nebitno i da sam mu zahvalna što se složio sa sporazumnim razvodom, i što neće pravit probleme.....i šta da kažem....htjela sam to a ipak sam izgubljena....
Cestitam. A sto se tice te price kao njemu trebala paznja pa je zato radio sta je radio... Svi su krivi sem njega. Nikom drugom nije potrebna paznja, samo njemu. Koliko god je ocekivao da ti brines o njemu, i on je trebao o tebi. Ne sekiraj se, sad se posveti sebi, a on nek ide u potragu za paznjom :)

Demetra, sto ce tebi razvod?
disappointed
Posts: 91
Joined: 28/08/2011 11:16

#125 Re: Razvod...pitam iskusne i pitam advokate

Post by disappointed »

Rosebud_ wrote:
disappointed wrote:pokušao je govoriti da nema ništa s njom da je samo dopisivanje, prekinula sam ga i rekla ne trudi se, zatim je rekao kao jesil se zapitala što je to tako, kao do mene je jer nije imao pažnju od mene, na to sam rekla da je sad nebitno i da sam mu zahvalna što se složio sa sporazumnim razvodom, i što neće pravit probleme.....i šta da kažem....htjela sam to a ipak sam izgubljena....
Cestitam. A sto se tice te price kao njemu trebala paznja pa je zato radio sta je radio... Svi su krivi sem njega. Nikom drugom nije potrebna paznja, samo njemu. Koliko god je ocekivao da ti brines o njemu, i on je trebao o tebi. Ne sekiraj se, sad se posveti sebi, a on nek ide u potragu za paznjom :)

Demetra, sto ce tebi razvod?
hvala :-)) koliko god smiješno bilo, puno mi znače ove riječi utjehe od nepoznatih ljudi, možda me i stranci bolje razumiju od čovjeka s kojim sam provela 15 godina..
Locked