Razvod - da ili ne?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#101 Re: Razvod - da ili ne?

Post by prog321 »

Realnost je ta, mnoge zene bi ostale neudate kad ne bi spustile standarde.
Doruckovat sa mackama I piti kafu sama zvuci mnogo losije nego se udati za probisvjeta pa ga kasnije riktati :-D
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#102 Re: Razvod - da ili ne?

Post by dobar osjecaj »

prog321 wrote:Realnost je ta, mnoge zene bi ostale neudate kad ne bi spustile standarde.
Doruckovat sa mackama I piti kafu sama zvuci mnogo losije nego se udati za probisvjeta pa ga kasnije riktati :-D
Slicna ti je slika i s druge strane. Koliko je samo muskaraca, posebno u nasim prilikama, koji su potpuno ubijeni u pojam. Nisu u stanju/prilici naci posao, osamostaliti se. Zive od dzeparca sto im daju roditelji. Nesigurni su. Osjecaju se, a cesto i jesu, nesposobni za zivot.
Nisu prilika ni za vlastiti zivot a ne da usrece nekog drugog. Tako ih hiljade zive u sjeni goropadnih majki s kojima su cesto u svadjama, i ako se usude upoznati nekoga, taj neko mora proci filtere najcesce maminog odobravanja a kasnije sve sto nosi cinjenica da ih majka i otac izdrzavaju. Dobrih prilika i za muskarce i za zene je prilicno malo.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#103 Re: Razvod - da ili ne?

Post by prog321 »

Zena koja previse bira znaci nije spremna na kompromise. I velika je sansa da ce zavrsiti sama sa salicom kafe.
Kompromis je najvaznija stavka jedne veze. Ako to zenska nema onda je ni jebi niti kuci vodi.
( ovo prvo se moze omaci ako je fizicki bomba :-D )
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#104 Re: Razvod - da ili ne?

Post by sha_ba »

prog321 wrote:Zena koja previse bira znaci nije spremna na kompromise. I velika je sansa da ce zavrsiti sama sa salicom kafe.
Kompromis je najvaznija stavka jedne veze. Ako to zenska nema onda je ni jebi niti kuci vodi.
( ovo prvo se moze omaci ako je fizicki bomba :-D )
a za muske je drugacije?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#105 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki »

prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D
Ma svakako ... a šta znači ženski standard?
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#106 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Ramzess Veliki »

Eurosa wrote:
prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D

Tacno! Nije mi drago da se slozim s tobom ali ovog sto si naveo ima i to puno.Zato i puknu brakovi, ali ako ne puknu tu je zena mucenica,koja svu svoju energiju ulozi u popravljanje i kreiranje muza po svojoj mjeri,pa onda dolazi i do nezadovoljstva,zapustanja, i psihickog i fizickog propadanja kod oboje.
Popravljanje i kreiranje muža po svojoj mjeri je mobing, psihičko zlostavljanje i nepoštivanje i za svaku je osudu.
Poručujem svim ženama koje misle da imaju pravo da utiču na nekoga da me zaobiđu prije nego mi priđu. Nisam se ja toliko trudio da postanem osoba po svojoj mjeri da mi mozak ispire osoba koja bi prije svega trebala da me voli onakvog kakav jesam, a nije ostvarila ni parče svojih životnih ciljeva.
Ostvarite sebe, zaposlite se, naučite voziti na zadnjem točku, osnujte umjetničku galeriju pa tražite sebi sličnog muškarca.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#107 Re: Razvod - da ili ne?

Post by dobar osjecaj »

prog321 wrote:Zena koja previse bira znaci nije spremna na kompromise. I velika je sansa da ce zavrsiti sama sa salicom kafe.
Kompromis je najvaznija stavka jedne veze. Ako to zenska nema onda je ni jebi niti kuci vodi.
( ovo prvo se moze omaci ako je fizicki bomba :-D )
U teoriji i idealnom svijetu, svaka zdrava i normalna osoba bi trebala dobro promisliti s kim se veze, s kim ostvaruje potomstvo. Te sustinske stvari ne bi trebale biti predmetom nikakvih kompromisa.
U nasem jeziku i nasim zivotima postoji mnostvo pogresnih tumacenja i razumijevanja izraza koji se obilato koriste. pri cemu se neki uvrijezeni izrazi tumace djelimicno ili potpuno pogresno. Tako se stosta stavlja pod znacenje kompromisa u vezi/zivotu/braku dvoje ljudi. Tako su i mene pokusavali nauciti/preodgojiti da su neke, u startu potpuno neprihvatljive stvari, dobra polazna osnova za gradnju tog cuvenog kompromisa.

Kompromis se moze i treba graditi s nekim s kim se slazes u sustinskim zivotnim stvarima. Kompromis je nemoguce graditi s nekim koga nisi upoznao dovoljno dobro ili si se prodavao za nesto drugo, pa bi sad na silu ili da mijenjas njega ili da ga natjeras da mu ne smeta rasprsena iluzija o tebi.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#108 Re: Razvod - da ili ne?

Post by dobar osjecaj »

Ramzess Veliki wrote:Popravljanje i kreiranje muža po svojoj mjeri je mobing, psihičko zlostavljanje i nepoštivanje i za svaku je osudu.
Poručujem svim ženama koje misle da imaju pravo da utiču na nekoga da me zaobiđu prije nego mi priđu. Nisam se ja toliko trudio da postanem osoba po svojoj mjeri da mi mozak ispire osoba koja bi prije svega trebala da me voli onakvog kakav jesam, a nije ostvarila ni parče svojih životnih ciljeva. Ostvarite sebe, zaposlite se, naučite voziti na zadnjem točku, osnujte umjetničku galeriju pa tražite sebi sličnog muškarca.
Sve lijepo zboris ali i do tebe je da onemogucis takvim osobama da ti se priblize.
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#109 Re: Razvod - da ili ne?

Post by prog321 »

Zenski standard: lijep, zgodan, kulturan,obrazovan, cist, fino obucen, i kurat, sa dovoljno novca da izdrzava sebe i nju.
Muski standard: Neka je fizicki lijepa i zgodna, cista, kuha i ne brblja mnogo :-D
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#110 Re: Razvod - da ili ne?

Post by yoda82 »

SsTtEeLlAa wrote:
d2 wrote:glupo je da ja dajem neki savjet jer nemam ni kuceta ni maceta (doduse jedan pauk mi visi na prozoru)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

e sad da se uozbiljim ... @ribice zanima me da li si ti ikada svom muzu spomenula razvod tj. to da si ti spremna da to ucinis ... i zanima me njegov odgovor na to pitanje .... procitala sam da si napisala da njega nista ne interesuje ali mislim kada bi ti sjela sa njim i ozbiljno mu rekla svoje namjere da bi on ipak morao regovati... vjerovatno tvoja upozorenja ne shavata za ozbiljno, pa s toga mislim da bi bilo najbolje ( prije nego sto bilo sta ucinis ) da zaista ozbiljno i 100% iskreno porazgovaras s njim... jednostavno da cujes njegovo misljenje o tome svemu..... u svakom slucaju sta god uradila zelim ti sve najbolje :)
Po meni je ovo najbolji savjet. Porazgovaraj sa njim i vidi ima li ikakvih promjena. Ako ne, onda svako na svoju stranu.

Sretno.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#111 Re: Razvod - da ili ne?

Post by malocvijece »

Ramzess Veliki wrote:
Eurosa wrote:
prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D

Tacno! Nije mi drago da se slozim s tobom ali ovog sto si naveo ima i to puno.Zato i puknu brakovi, ali ako ne puknu tu je zena mucenica,koja svu svoju energiju ulozi u popravljanje i kreiranje muza po svojoj mjeri,pa onda dolazi i do nezadovoljstva,zapustanja, i psihickog i fizickog propadanja kod oboje.
Popravljanje i kreiranje muža po svojoj mjeri je mobing, psihičko zlostavljanje i nepoštivanje i za svaku je osudu.
Poručujem svim ženama koje misle da imaju pravo da utiču na nekoga da me zaobiđu prije nego mi priđu. Nisam se ja toliko trudio da postanem osoba po svojoj mjeri da mi mozak ispire osoba koja bi prije svega trebala da me voli onakvog kakav jesam, a nije ostvarila ni parče svojih životnih ciljeva.
Ostvarite sebe, zaposlite se, naučite voziti na zadnjem točku, osnujte umjetničku galeriju pa tražite sebi sličnog muškarca.

Slazem se sa sva tri posta.
Ramzes, svaka cast na stavu! Ima i takvih cura barem koliko ovih sto bi da riktaju muzeve a nisu ni sebe sriktale.
Eurosa, isto vazi i za pojedine muskarce.

Ne znam kud pojedini polete da se zene/udaju kao da ce im se odjednom sve kockice u zivotu sloziti. Mi vazda navikli da nam neko drugi uredi zivot da bude potaman. Kakav god da si, mozes se popraviti i srediti a kad to uspijes, i ostalo ide kao po nekoj inerciji. Kako zracis, tako privlacis.



Ja napisah pravu filozofiju a samo sam dosla da pridikujem kako se ova tema lako aktivira a meni samo jedan odgovor na konkretno pitanje na temi o printeru :razz:
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#112 Re: Razvod - da ili ne?

Post by dobar osjecaj »

yoda82 wrote:Po meni je ovo najbolji savjet. Porazgovaraj sa njim i vidi ima li ikakvih promjena. Ako ne, onda svako na svoju stranu.
Sretno.
Tokom ovih sedam godina otkako je otvorila temu, stigla se posteno ispricati s njim :D
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#113 Re: Razvod - da ili ne?

Post by bang and blame »

prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D
U nadi da će napraviti ozbiljnog i odgovornog čovjeka od njega.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#114 Re: Razvod - da ili ne?

Post by sha_ba »

bang and blame wrote:
prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D
U nadi da će napraviti ozbiljnog i odgovornog čovjeka od njega.
ipak mislim da se odrastao covjek ne moze "praviti" ozbiljan a pogotovo odgovoran
User avatar
yoda82
Posts: 1611
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#115 Re: Razvod - da ili ne?

Post by yoda82 »

dobar osjecaj wrote:
yoda82 wrote:Po meni je ovo najbolji savjet. Porazgovaraj sa njim i vidi ima li ikakvih promjena. Ako ne, onda svako na svoju stranu.
Sretno.
Tokom ovih sedam godina otkako je otvorila temu, stigla se posteno ispricati s njim :D
Uh jebote. Pročitao prvi post, vido datum 9. i kontam to danas. Tek sad vidjeh da je 09.08.2008. :-)
bang and blame
Posts: 4870
Joined: 29/06/2014 23:41

#116 Re: Razvod - da ili ne?

Post by bang and blame »

sha_ba wrote:
bang and blame wrote:
prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D
U nadi da će napraviti ozbiljnog i odgovornog čovjeka od njega.
ipak mislim da se odrastao covjek ne moze "praviti" ozbiljan a pogotovo odgovoran
Mogu se "naučiti" da snose dio odgovornosti za porodicu.
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#117 Re: Razvod - da ili ne?

Post by sha_ba »

to se uci od djetinstva, valjda
Sunny-7
Posts: 1111
Joined: 29/06/2014 23:12

#118 Re: Razvod - da ili ne?

Post by Sunny-7 »

Ramzess Veliki wrote:
Eurosa wrote:
prog321 wrote:To je zato jer zene spuste standarde i udaju se za muskarce ispod svojih kriterija. U nadi da ce kasnije kreirati muskarca po svom kalupu. :-D

Tacno! Nije mi drago da se slozim s tobom ali ovog sto si naveo ima i to puno.Zato i puknu brakovi, ali ako ne puknu tu je zena mucenica,koja svu svoju energiju ulozi u popravljanje i kreiranje muza po svojoj mjeri,pa onda dolazi i do nezadovoljstva,zapustanja, i psihickog i fizickog propadanja kod oboje.
Popravljanje i kreiranje muža po svojoj mjeri je mobing, psihičko zlostavljanje i nepoštivanje i za svaku je osudu.
Poručujem svim ženama koje misle da imaju pravo da utiču na nekoga da me zaobiđu prije nego mi priđu. Nisam se ja toliko trudio da postanem osoba po svojoj mjeri da mi mozak ispire osoba koja bi prije svega trebala da me voli onakvog kakav jesam, a nije ostvarila ni parče svojih životnih ciljeva.
Ostvarite sebe, zaposlite se, naučite voziti na zadnjem točku, osnujte umjetničku galeriju pa tražite sebi sličnog muškarca.
Isto vazi i za zene :D
Sto se tice umjetnicke galerije, aBd bude nekad izlozba :D Ostalo je suvisno komentarisati :sabur:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#119 Re: Razvod - da ili ne?

Post by madner »

Koja zavist na xy. :D
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#120 Re: Razvod - da ili ne?

Post by sha_ba »

Eurosa wrote:
sha_ba wrote:to se uci od djetinstva, valjda

U Bosni rijetko, jer kod bosanaca je sin i u matere i u babe -abuzenze.Ne dao Bog da mu ko sta naredi ili tudjinka da mu dijete u ruke uvali dok ona pere sudje???Ne dao Bog,mati mu je,sto ga je radjala!?
ma vidis ne bi rekla, moguce ovo sto znam oko sebe je ok... mozda da sam neupucena... al insistiram da se i musko i zensko dijete treba od djetinstva uciti da budu odgovorni i ozbiljni
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#121 Re: Razvod - da ili ne?

Post by madner »

Ovo je orginalan izgovor za zemsku ljenost.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#122 Re: Razvod - da ili ne?

Post by JThomas »

odraslog insana nećete naučiti nečemu dobrom što dotad nije naučio. lošem već možete.

nego je to tačno tako, daj šta daš da ne ostanem neudata, a poslije ću ja njega dotjerati...jašta ćeš. samo nagore. kvalitet je trajna kategorija.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#123 Re: Razvod - da ili ne?

Post by JThomas »

al' nećeš u 34. naučiti da opereš suđe ako dotad nisi. to - nema.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#124 Re: Razvod - da ili ne?

Post by madner »

Normalno da nisi ozenjen, suspektan si normalno odgojenim zenama sa tim stavovima.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#125 Re: Razvod - da ili ne?

Post by JThomas »

:lol:
Post Reply