Razvod braka

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10617
Joined: 10/03/2022 22:16

#926 Re: Razvod braka

Post by ZoomZoomKiwi »

Prvi korak u rješavanju stresa jeste da te živo zaboli neka stvar za "šta će okolina/drugi/porodica/bilo ko reći".
Tu otpada odmah 80% stresa. I to svakog, pa i onog svakodnevnog, ne samo ovog vanrednog.


Ovih ostalih 20% je vezano za samu proceduru i to će ti svakako neko ovdje sa iskustvom sve objasniti. Ali i to prođe.


Kako god okreneš, glavu gore i uživaj u životu, teret ti ne treba i nekad je bolje biti sâm nego s bilo kim. Znam da to sve zvuči cliché, ali jednostavno je tako.

Ako ga život u braku guši onda je jednostavno nezreo i kad tad bi se to i pokazalo, možda je i bolje tako.
User avatar
xPaco1337
Posts: 1076
Joined: 30/09/2020 14:34

#927 Re: Razvod braka

Post by xPaco1337 »

teuta06 wrote: 13/03/2024 11:33 Muž želi razvod braka. Razlog: on se ne vidi više u ovome, sve ga guši, ne želi djecu, ne želi obaveze iz braka, nemamo seksualne odnose itd. Ja ne želim razvod, ali evo kad je došlo do tog, nije da imam izbora. Nismo još ništa poduzeli, otac mi je bolestan, treba na operaciju, pa ako budem mogla da sačekam da to prođe, da ne stresiram dodatno svoje.
davala sam prijedlog da idemo u bračno savjetovalište, ne želi...

kako se izboriti sa stresom, kako preživjeti razvod braka, kako saopćiti porodici...
Bolje sad da to riješite nego za 10 godina, krenit ce varanje, svađe, a to vodi da završi kao u vijestima što gledamo svaki dan do neceg gore. Tebi je stalo, njemu ocito nije, mada ne znam što takvi ljudi u ulaze u brak.

I ja sam takav, trenutno znam da nisam spreman za to, želim sebe zadovoljit sa dobrom karijerom, stvarima, novcem itd a ne da dovodim ženu ili nekad djecu u siromaštvo i ono kroz šta sam ja morao prolaziti. Ljudi srljaju u brakove radi statusa zato i imamo tolike % razvoda.
User avatar
dulekrele
Posts: 3846
Joined: 10/04/2014 18:25

#928 Re: Razvod braka

Post by dulekrele »

xPaco1337 wrote: 13/03/2024 12:24
teuta06 wrote: 13/03/2024 11:33 Muž želi razvod braka. Razlog: on se ne vidi više u ovome, sve ga guši, ne želi djecu, ne želi obaveze iz braka, nemamo seksualne odnose itd. Ja ne želim razvod, ali evo kad je došlo do tog, nije da imam izbora. Nismo još ništa poduzeli, otac mi je bolestan, treba na operaciju, pa ako budem mogla da sačekam da to prođe, da ne stresiram dodatno svoje.
davala sam prijedlog da idemo u bračno savjetovalište, ne želi...

kako se izboriti sa stresom, kako preživjeti razvod braka, kako saopćiti porodici...
Bolje sad da to riješite nego za 10 godina, krenit ce varanje, svađe, a to vodi da završi kao u vijestima što gledamo svaki dan do neceg gore. Tebi je stalo, njemu ocito nije, mada ne znam što takvi ljudi u ulaze u brak.

I ja sam takav, trenutno znam da nisam spreman za to, želim sebe zadovoljit sa dobrom karijerom, stvarima, novcem itd a ne da dovodim ženu ili nekad djecu u siromaštvo i ono kroz šta sam ja morao prolaziti. Ljudi srljaju u brakove radi statusa zato i imamo tolike % razvoda.
A inace im sada tece med i mlijeko pa zato hoce da se razvedu :lol: Ocito si previes zelen za nesto sto se zove brak.

Ako neko zeli razvod tu se ne moze nista. Potpisati, krenuti u zivot i graditi nesto novo. Tesko ce biti ali proci ce.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#929 Re: Razvod braka

Post by General War »

teuta06 wrote: 13/03/2024 11:33 Muž želi razvod braka. Razlog: on se ne vidi više u ovome, sve ga guši, ne želi djecu, ne želi obaveze iz braka, nemamo seksualne odnose itd. Ja ne želim razvod, ali evo kad je došlo do tog, nije da imam izbora. Nismo još ništa poduzeli, otac mi je bolestan, treba na operaciju, pa ako budem mogla da sačekam da to prođe, da ne stresiram dodatno svoje.
davala sam prijedlog da idemo u bračno savjetovalište, ne želi...

kako se izboriti sa stresom, kako preživjeti razvod braka, kako saopćiti porodici...
Ne mogu da vjerujem, a vjerujem da takve narcisoidne osobe postoje...kako je on zamisljao brak to ni u filmovima ne postoji.
Nista, osim glavu gore...i rjesavaj jedan za drugim problem. Nista na silu ne mozes zadrzati...ali svoja prava maximalno iskoristi.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#930 Re: Razvod braka

Post by Truba »

Barem je rekao istinu
Nadam se

Samo reci jel njegova ideja bila brak ili tvoja
User avatar
teuta06
Posts: 1598
Joined: 28/03/2018 11:14

#931 Re: Razvod braka

Post by teuta06 »

Truba wrote: 13/03/2024 13:56 Barem je rekao istinu
Nadam se

Samo reci jel njegova ideja bila brak ili tvoja
moja
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#932 Re: Razvod braka

Post by Truba »

Pretpostavljao sam
Tremortusk Horizon
Posts: 14
Joined: 14/02/2024 11:48

#933 Re: Razvod braka

Post by Tremortusk Horizon »

General War wrote: 13/03/2024 13:12
teuta06 wrote: 13/03/2024 11:33 Muž želi razvod braka. Razlog: on se ne vidi više u ovome, sve ga guši, ne želi djecu, ne želi obaveze iz braka, nemamo seksualne odnose itd. Ja ne želim razvod, ali evo kad je došlo do tog, nije da imam izbora. Nismo još ništa poduzeli, otac mi je bolestan, treba na operaciju, pa ako budem mogla da sačekam da to prođe, da ne stresiram dodatno svoje.
davala sam prijedlog da idemo u bračno savjetovalište, ne želi...

kako se izboriti sa stresom, kako preživjeti razvod braka, kako saopćiti porodici...
Ne mogu da vjerujem, a vjerujem da takve narcisoidne osobe postoje...kako je on zamisljao brak to ni u filmovima ne postoji.
Nista, osim glavu gore...i rjesavaj jedan za drugim problem. Nista na silu ne mozes zadrzati...ali svoja prava maximalno iskoristi.
Nikad niko upitanije pičke nije pito, svaka čast na namazanosti.
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#934 Re: Razvod braka

Post by General War »

Tremortusk Horizon wrote: 13/03/2024 14:11
General War wrote: 13/03/2024 13:12
teuta06 wrote: 13/03/2024 11:33 Muž želi razvod braka. Razlog: on se ne vidi više u ovome, sve ga guši, ne želi djecu, ne želi obaveze iz braka, nemamo seksualne odnose itd. Ja ne želim razvod, ali evo kad je došlo do tog, nije da imam izbora. Nismo još ništa poduzeli, otac mi je bolestan, treba na operaciju, pa ako budem mogla da sačekam da to prođe, da ne stresiram dodatno svoje.
davala sam prijedlog da idemo u bračno savjetovalište, ne želi...

kako se izboriti sa stresom, kako preživjeti razvod braka, kako saopćiti porodici...
Ne mogu da vjerujem, a vjerujem da takve narcisoidne osobe postoje...kako je on zamisljao brak to ni u filmovima ne postoji.
Nista, osim glavu gore...i rjesavaj jedan za drugim problem. Nista na silu ne mozes zadrzati...ali svoja prava maximalno iskoristi.
Nikad niko upitanije pičke nije pito, svaka čast na namazanosti.
:?
mozel prevod?
User avatar
zgiba
Posts: 569
Joined: 05/09/2003 00:00

#935 Re: Razvod braka

Post by zgiba »

Ja sam zakljucila da se sad javlja prozvani muz :lol: :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#936 Re: Razvod braka

Post by General War »

zgiba wrote: 13/03/2024 15:08 Ja sam zakljucila da se sad javlja prozvani muz :lol: :lol:
:thumbup:
To je i meni palo na pamet :D
Post Reply