Razvod braka

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#876 Re: Razvod braka

Post by Spiritbreaker »

Pa svako razuman. Ocigledno si takav mulac da ti je ok da ti zena rogove nabija, i da je stranci pune sjemenom tecnoscu. Vecini muskaraca nije.
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#877 Re: Razvod braka

Post by emotivac »

Imam ideju za tebe. Otvori Onlyfans ženi i nek zarađuje novac, jer vidim da tebi to ništa ne smeta :-) :lol: :lol:
Dobro i tebi, a i njoj :lol: :lol: :run:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#878 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

:ljulja:
Last edited by crveni_makovi on 14/01/2022 17:10, edited 1 time in total.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#879 Re: Razvod braka

Post by malocvijece »

TeslaEdison bacač bombi na svakoj temi 😂
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#880 Re: Razvod braka

Post by malocvijece »

crveni_makovi wrote: 14/01/2022 12:46 Stari ljudi u mom okruženju su govorili da krpež i trpež drže kuću pa i taj brak. Danas se malo krpi i malo trpi za zajedničke ciljeve.
Da bogdom krpe i trpe jednako.

Da parafraziram jednu knjigu o toksičnim odnosima, skoro uvijek je jedna strana više trpila i kršila ;-) Pretpostavljam da je u sada tako u nekim situacijama, ali mnogo manje nego ranije. Opet, ta strana što "trpi" omogućava ovoj drugoj da se ponaša kako se ponaša. Trpi jer i ona sama ispunjava neke potrebe takvim odnosom, ma kako to sad zvučalo i ma kako pogrešno izgledalo posmatraču sa strane.
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#881 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

malocvijece wrote: 14/01/2022 14:51 TeslaEdison bacač bombi na svakoj temi 😂
Je li to lik koji održava gomilu nebuloznih rasprava o pandemiji?
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#882 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

malocvijece wrote: 14/01/2022 14:56
crveni_makovi wrote: 14/01/2022 12:46 Stari ljudi u mom okruženju su govorili da krpež i trpež drže kuću pa i taj brak. Danas se malo krpi i malo trpi za zajedničke ciljeve.
Da bogdom krpe i trpe jednako.

Da parafraziram jednu knjigu o toksičnim odnosima, skoro uvijek je jedna strana više trpila i kršila ;-) Pretpostavljam da je u sada tako u nekim situacijama, ali mnogo manje nego ranije. Opet, ta strana što "trpi" omogućava ovoj drugoj da se ponaša kako se ponaša. Trpi jer i ona sama ispunjava neke potrebe takvim odnosom, ma kako to sad zvučalo i ma kako pogrešno izgledalo posmatraču sa strane.
Ne vjerujem da ikad može biti jednako, posebno što sav svoj trud prirodno više osjetimo. Mnogo je situacija kad ona druga strana i pored najbolje volje i ne razumije naš trud ili obrnuto. Ja u jednačini stavljam samo relativno fine ljude s hrpom dobrih namjera a kapacitetima za život takvim kakvi jesu.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#883 Re: Razvod braka

Post by banjaluka078 »

Spiritbreaker wrote: 14/01/2022 12:37
Dugo nista bolje nisam procitao, bravo potpisujem od rijeci do rijeci i zivim po tim principima.
Ja se iskreno nadam da smo kao društvo završili s onim da je sramota razvesti se, da treba da se trpi, da treba da se bude neiskreno prema sebi/partneru/djeci, da je ok htjeti biti sretan i da to možda više nije u okvirima te zajednice.
Jbg, shit happens, nije više sretan sa mnom...trebam li ga htjeti pored sebe iako znam da on ne želi biti tu?
A naročito ako je odnos značajno narušen, ako je krenulo s varanjem, svađama, vrijeđanjem, ako više ne funkcioniše i ako to sve slušaju i gledaju djeca...naročito tad.
Nisam za to da se za prvu svađu jedno pakuje i odlazi, treba pokušati i raditi na odnosu, vezi, treba se ući u tu zajednicu kad smo se jako dobro upoznali. I tek onda se trebaju praviti djeca. Kod nas je problem što većina ljudi ne poznaje ni sebe kako treba, ne zna postaviti očekivanja od sebe, a ulazi u odnos s drugom osobom. I što se žene zato što je test pokazao dvije crte.

Dva primjera iz moje raje, brakova koji se nisu raspali zbog kurvanja&kockanja, nego upravo zbog mijenjanja jednog prtnera koje nije odgovaralo drugom. Ovo su bili brakovi za koje nikad nismo pomislili da će se raspasti.

Prvi je pukao jer je jedno totalno otišlo put alternative, teorija zavjera, kojekakvih nebuloza, hajde malo u početku bilo onako...pusti da se ispuca, neka je faza, djeca već velika, možda kriza srednjih godina...ali je onda krenulo da utiče i na život drugog supružnika, da se određuje šta će jesti, jer se više nije dozvoljavalo meso, kojekakvi drugi proizvodi, pritisak da ne koristi propisanu terapiju (zavjera farmakomafije, samo idi u šetnju i biće to sve OK...), pasta za zube zamijenjena sodom bikarbonom, isključen wifi jer zrači, gasi se tv jer "subliminalne poruke", svaki vikend ide u Visoko sjediti u tunelu, naturanje da čita Ickea, ljutnja ako ne pročita, što je možda nekom smiješno i odmahnuo bi rukom, ali ovoj osobi je postalo previše, jer niti je više poznavao osobu s kojom se vjenčao niti je htio da sluša nebuloze i da u četrdesetim krije da jede ćevape. Pokupio čovjek svoje stvari.

Drugi par je pukao, jer je ona otišla u neki vjerski fanatizam poslije smrti majke, nije žena htjela ni psihološku pomoć ni razgovor, ni priču. Kući je napravila nešto kao malo svetište, svijeće, slike, groblje barem jednom dnevno, Novu godinu je prve godine majčine smrti dokčekala na groblju, stalno je u manastirima, hoće tamo razgovarati, ali neće sa psihologom, ne da gledati bilo šta zabavno na tv-u, nema više okupljanja kod njih, oni nikom ne idu, a inače su bili pravi veseljaci i uvijek centar svake zabave, na svaki njegov pokučaj da je nasmije ona flipne i vrišti da je bezosjećajan i otkud mu pada na um da je nasmijava, a njoj je umrla majka...prestao smijeh, prestala intima, prestao bilo kakav odnos...on se uhvatio da postaje mrgud, depresivan, da i sam počinje izbjegavati društvo, kafe, utišavati djecu, prebacivati kanal kad krene muzika čak i kad je sam. I otišao.
malocvijece
Posts: 1146
Joined: 24/07/2012 11:39

#884 Re: Razvod braka

Post by malocvijece »

crveni_makovi wrote: 14/01/2022 14:56
malocvijece wrote: 14/01/2022 14:51 TeslaEdison bacač bombi na svakoj temi 😂
Je li to lik koji održava gomilu nebuloznih rasprava o pandemiji?
Jeste :lol: Svaki treći post,evo već dvije godine, spominje obdukciju
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#885 Re: Razvod braka

Post by emotivac »

Čovjek ima taj fetiš, jebiga :lol: :lol:

"Cuckoldry as a fetish" :lol: :lol: :lol: :lol:

Odo neću više. :lol: :thumbup: :run:
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#886 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

malocvijece wrote: 14/01/2022 15:07
crveni_makovi wrote: 14/01/2022 14:56

Je li to lik koji održava gomilu nebuloznih rasprava o pandemiji?
Jeste :lol: Svaki treći post,evo već dvije godine, spominje obdukciju
Preskačem odavno te teme pa sam zaboravila a i puno mi nekih sličnih nickova
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#887 Re: Razvod braka

Post by crveni_makovi »

banjaluka078 wrote: 14/01/2022 15:03 Ja se iskreno nadam da smo kao društvo završili s onim da je sramota razvesti se, da treba da se trpi, da treba da se bude neiskreno prema sebi/partneru/djeci, da je ok htjeti biti sretan i da to možda više nije u okvirima te zajednice.
Jbg, shit happens, nije više sretan sa mnom...trebam li ga htjeti pored sebe iako znam da on ne želi biti tu?
A naročito ako je odnos značajno narušen, ako je krenulo s varanjem, svađama, vrijeđanjem, ako više ne funkcioniše i ako to sve slušaju i gledaju djeca...naročito tad.
Nisam za to da se za prvu svađu jedno pakuje i odlazi, treba pokušati i raditi na odnosu, vezi, treba se ući u tu zajednicu kad smo se jako dobro upoznali. I tek onda se trebaju praviti djeca. Kod nas je problem što većina ljudi ne poznaje ni sebe kako treba, ne zna postaviti očekivanja od sebe, a ulazi u odnos s drugom osobom. I što se žene zato što je test pokazao dvije crte.
Ukratko da se provučem između mnoštva napisanog s čim se u principu slažem - kvalitetan proizvod uvijek iziskuje trud.
Meni lično ni brak ni razvod nisu ni svetinja ni sramota. Potrudi se najbolje što znaš i polako.
Mnoga djeca se jednostavno nisu trebala roditi u nekim nespojivim kombinacijama, ali ljudi navru za nešto što ne ide kao da ih neko puškom tjera. Nije loše ni biti sam ni bez djece i inače a posebno kad se pomisli na ove najgore primjere iživljavanja.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#888 Re: Razvod braka

Post by Tesla Edison »

crveni_makovi wrote: 14/01/2022 15:19
malocvijece wrote: 14/01/2022 15:07

Jeste :lol: Svaki treći post,evo već dvije godine, spominje obdukciju
Preskačem odavno te teme pa sam zaboravila a i puno mi nekih sličnih nickova
A vi se ložite ko bukovina :D

Debilne teme traže debilne komentare. Ozbiljne teme traže ozbiljne komentare, a ova je jedna od tih.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#889 Re: Razvod braka

Post by Tesla Edison »

banjaluka078 wrote: 13/01/2022 20:50
Tesla Edison wrote: 13/01/2022 19:25 A ako se u braku promijenila na gore, nisi joj trebao dijete napraviti, već to riješiti u startu.
Nije valjda da se dijete pravi samo ženi, a ne i sebi, tj. zar ga bračni par ne pravi sebi zajedno?

Naravno. Žena nije vagina sa nogama koja služi samo za dijete. Žena se voli, a i dijete treba da se izrodi iz ljubavi.

Puna mi je kapa komentara tipa, "trpim je samo da mi rodi dijete", "želim dijete više od svega i sl."...

Dijete treba biti produkt ljubavi, nikako cilj. Cilj je ljubav, a dijete je samo "posljedica" ljubavi.

Zato i kažem, ako nekog ne volim, prvo je ne bih ni ženio, a ako sam je oženio, 5 kondoma bi navukao. Djeca iz propalog braka bez ljubavi samo ispaštaju.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#890 Re: Razvod braka

Post by Tesla Edison »

namiami wrote: 14/01/2022 15:51
Tesla Edison wrote: 14/01/2022 15:48 Ozbiljne teme traže ozbiljne komentare, a ova je jedna od tih.
Tesla Edison wrote: 13/01/2022 16:08 ad nekog voliš, sve može. Prevara, jebiga poseksala se, ispraznila histeriju i ostarasila se stresa i šta je tu je. Štaš, dešava se
Ja, i?
snijeg_led
Posts: 6725
Joined: 08/12/2019 21:35

#891 Re: Razvod braka

Post by snijeg_led »

banjaluka078 wrote: 14/01/2022 15:03
Spiritbreaker wrote: 14/01/2022 12:37
Dugo nista bolje nisam procitao, bravo potpisujem od rijeci do rijeci i zivim po tim principima.
Ja se iskreno nadam da smo kao društvo završili s onim da je sramota razvesti se, da treba da se trpi, da treba da se bude neiskreno prema sebi/partneru/djeci, da je ok htjeti biti sretan i da to možda više nije u okvirima te zajednice.
Jbg, shit happens, nije više sretan sa mnom...trebam li ga htjeti pored sebe iako znam da on ne želi biti tu?
A naročito ako je odnos značajno narušen, ako je krenulo s varanjem, svađama, vrijeđanjem, ako više ne funkcioniše i ako to sve slušaju i gledaju djeca...naročito tad.
Nisam za to da se za prvu svađu jedno pakuje i odlazi, treba pokušati i raditi na odnosu, vezi, treba se ući u tu zajednicu kad smo se jako dobro upoznali. I tek onda se trebaju praviti djeca. Kod nas je problem što većina ljudi ne poznaje ni sebe kako treba, ne zna postaviti očekivanja od sebe, a ulazi u odnos s drugom osobom. I što se žene zato što je test pokazao dvije crte.

Dva primjera iz moje raje, brakova koji se nisu raspali zbog kurvanja&kockanja, nego upravo zbog mijenjanja jednog prtnera koje nije odgovaralo drugom. Ovo su bili brakovi za koje nikad nismo pomislili da će se raspasti.

Prvi je pukao jer je jedno totalno otišlo put alternative, teorija zavjera, kojekakvih nebuloza, hajde malo u početku bilo onako...pusti da se ispuca, neka je faza, djeca već velika, možda kriza srednjih godina...ali je onda krenulo da utiče i na život drugog supružnika, da se određuje šta će jesti, jer se više nije dozvoljavalo meso, kojekakvi drugi proizvodi, pritisak da ne koristi propisanu terapiju (zavjera farmakomafije, samo idi u šetnju i biće to sve OK...), pasta za zube zamijenjena sodom bikarbonom, isključen wifi jer zrači, gasi se tv jer "subliminalne poruke", svaki vikend ide u Visoko sjediti u tunelu, naturanje da čita Ickea, ljutnja ako ne pročita, što je možda nekom smiješno i odmahnuo bi rukom, ali ovoj osobi je postalo previše, jer niti je više poznavao osobu s kojom se vjenčao niti je htio da sluša nebuloze i da u četrdesetim krije da jede ćevape. Pokupio čovjek svoje stvari.

Drugi par je pukao, jer je ona otišla u neki vjerski fanatizam poslije smrti majke, nije žena htjela ni psihološku pomoć ni razgovor, ni priču. Kući je napravila nešto kao malo svetište, svijeće, slike, groblje barem jednom dnevno, Novu godinu je prve godine majčine smrti dokčekala na groblju, stalno je u manastirima, hoće tamo razgovarati, ali neće sa psihologom, ne da gledati bilo šta zabavno na tv-u, nema više okupljanja kod njih, oni nikom ne idu, a inače su bili pravi veseljaci i uvijek centar svake zabave, na svaki njegov pokučaj da je nasmije ona flipne i vrišti da je bezosjećajan i otkud mu pada na um da je nasmijava, a njoj je umrla majka...prestao smijeh, prestala intima, prestao bilo kakav odnos...on se uhvatio da postaje mrgud, depresivan, da i sam počinje izbjegavati društvo, kafe, utišavati djecu, prebacivati kanal kad krene muzika čak i kad je sam. I otišao.
Ova dva primjera sto si navela izgledaju kao da to vise nisu uopste bile iste osobe s kojima su poceli bracnu zajednicu. Nista drugo nije ni moglo da se desi osim razilazenja.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#892 Re: Razvod braka

Post by Tesla Edison »

namiami wrote: 14/01/2022 15:55 Nista, volim takve zene.
Pa voli niko ti ne brani :)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7409
Joined: 16/01/2007 23:38

#893 Re: Razvod braka

Post by banjaluka078 »

snijeg_led wrote: 14/01/2022 15:59
Ova dva primjera sto si navela izgledaju kao da to vise nisu uopste bile iste osobe s kojima su poceli bracnu zajednicu. Nista drugo nije ni moglo da se desi osim razilazenja.
Ma da, mislim, ovo su baš neki ekstremni slučajevi, ali rijetki su ljudi koji ostanu isti, nije ni prirodno da se neko promijeni. Ali, u dobroj i zdravoj vezi, u promjeni prate jedno drugo i rastu zajedno. Nažalost, nerijetko se odrode i postanu ljudi koji se više ne znaju i kojima te nove osobine supružnika idu na živce, cokću na njih i proširuju jaz.
Te promjene se ne dese baš tako rano u braku da se veza može okončati prije dolaska djece, pa da razvod bude lak, često baš obaveze oko posla, kuće, posla, djece doprinesu stresu i nezadovoljstvu i tek onda krene nizbrdo.
Da ljudi znaju da će se razvesti ne bi ni sklapali brak. Treba pameti, volje, želje i puno, puno ljubavi i razumijevanja da brak/veza opstanu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#894 Re: Razvod braka

Post by moonca »

Nisu ekstremni... znam za nekoliko familija.. koji imaju slichne tegobe.. tragedija -(dvije familije) sinovi izvrsili samoubistva... treci. okrenuo se zdravoj izhrani,(vigan) od smrti roditelja... strah za svoje zdravlje... . supruga kuva posebno za njega... druga dva sluchaja . zene na antidepressantima.. za ocekivat je, da ima jako teshkih momenata/ perioda u komunikaciji ..

..i, ne razvode se.. :zoka:
..
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#895 Re: Razvod braka

Post by Truba »

https://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/76 ... alila-kucu

Kad se razvodite imajte osiguranu imovinu
Zapalit ce vam tavan
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#896 Re: Razvod braka

Post by artur morgan »

Žena zapali kuću muškarcu i još dobije uslovnu kaznu, koja se neće izvršiti ako je ponovo ne zapali :D
User avatar
Truba
Posts: 81615
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#897 Re: Razvod braka

Post by Truba »

Nema se tu sta reci
Sva sreca mala zemlja malo ljudi
minkeec1
Posts: 2
Joined: 16/06/2014 21:37

#898 Re: Razvod braka

Post by minkeec1 »

Pomoć - ako ima neko slično iskustvo ili savjet?

Mama je podnijela tužbu za razvod. Sva stečena imovina u braku je na ocu, uključujući i novac na štednom računu u iznosu od nekoliko desetina hiljada KM. Dva mjeseca nakon podizanja tužbe za razvod otac je digao sav novac iz banke i od tada "mu se gubi svaki trag". Sada je trenutno postupak na sudu gdje se dokazuje da je sva imovina stečena u braku. Naš advokat je potraživao od suda da traži od banke informacije o novcu, pri čemu se došlo do saznanja da je on taj novac digao dva mjeseca nakon razvoda. Sada na ročištima tvrdi da novca nema, nikada nije ni bilo i zagovara podjelu imovine, bez novca.
Da li je neko imao situaciju da je po okončanju sudskog postupka uspio dobiti svoj novac? Ukoliko je novac potrošen da li onda sud nalaže nadoknadu u imovini u tom iznosu oštećenoj strani?
Da li ima neki zakon koji definiše obaveze banke koja je isplatila taj novac nakon razvoda - u prevodu je li bilo zakonski dozvoljeno podići ta sredstva koja su bračna stečevina nakon razvoda?
Obzirom da strana koja tuži za vrijeme trajanja sudskog postupka nema pristup imovini i primorana je na najam stana, postoji li šansa da se i to uzme u obzir prilikom podjele imovine?
Ovaj proces traje već preko godinu dana, i ne vidimo da će se završiti u skorije vrijeme, znate li možda ako ništa informaciju koliko treba vremena od sudske presude do izvršenja iste?

Svaki savjet i informacija su dobrodošli.
Imam osjećaj da su advokati vrlo površni i da ne dobijamo prave odgovore na naša pitanja, pa se okušavamo i ovdje.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4362
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#899 Re: Razvod braka

Post by Romeo 80 »

Pretpostavljam da je otac radio i zarađivao, dok je majka bila domaćica?! Razvod braka još nije okončan, tako da se ne može reći da je novac podignut nakon razvoda.
Mislim da je u tom slučaju njegov prijedlog i više nego fer, jer predlaže podjelu imovine bez novca. Po zakonu sva bračna stečevina je predmet raspodjele, no osvrnuo bih se na činjenicu kako žene žele iskoristiti sve što im zakon nudi da opelješe bivše muževe, iako realno nisu ništa zarađivale.

Za sva pitanja trebate konsultovati advokate. Oni su prva adresa za takva pitanja i savjete.
kuli1961
Posts: 2424
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#900 Re: Razvod braka

Post by kuli1961 »

Nisam mislio ukljucivati se, ali me post forumasa @Romeo 80 prosto natjerao.
Koliko razumijem iz pitanja, postupak razvoda braka je jos u toku, a majka je uzela neki stan u zakup, dakle, vjerovatno je otac ostao u stanu/kuci.
Sva imovina stečena radom tokom trjanja braka je bračna stečevina- vidi član 251 Porodicnog zakona FBiH:
https://advokat-prnjavorac.com/zakoni/p ... je_BiH.pdf
Prema clanu 252. istog zakona, bračni partneri su sa jednakim dijelovima suvlasnici u bračnoj stečevini, ako nisu drugačije ugovorili.
Prema tome, sva imovina koju su tvoji roditleji stekli tokom bračne zajednice (osim izricito posebne imovine), nepokretna (zemljiste, objekti), pokretna (vozilo, novac- na racunu ili gotovina, dragocjenosti, itd itd) je bračna stečevina i tvoji roditlej isu suvlasnici sa po 1/2 svako od njih.
Ako je novac bio na racunu, a po podnošenju tuzbe ga nema, nece biti problem dokazati/utvrditi koliko je novca bilo i uci ce u stečevinu, isto kao i nepokrentosti i ostale pokretne stvari.
Kada se pravosnaznom presudom utvrdi obim/velicina te stecevine, tada je moguce da jedna strana treba da drugoj preda neki dio, ovdje npr. 1/2 od tih "nekoliko desetina hiljada KM". Ako ne zeli, moze se pokrenuti izvrsni postupak, ako je izreka presude takva da je "duznik" obavezan" da preda. Ako nije, nova parnica....Tek u izvrsnom postupku je moguce sudskom drazbom prodavati nepokrentost- ovdje oca- da bi se majka novcano namirila, pa zato odgovor na ovo pitanje je- ne, sud ne nalaze nadokandu u imovini "duznika".
Dozvoljeno je dici novac sa racuna, iako postupka razvoda braka tece. Otac je vjerovatno vlasnik racuna (ali nije kompletnog novca), pa nije bilo prepreke da ga podigne.
Podstanarstvo tokom postupka razvoda- mislim da se ne moze uzeti u "racun" u stečevini.
Trajanje postupka--godine....
Post forumasa @Romeo 80 me je i izazvao da ovo napisem i šokirao koliko je šovinistički!
.."majka bila domacica"- PA STA AKO I JESTE? Nije zaradjivala??? A ko je tog "junaka" hranio, prao, peglao? Ko je kucu uredjivao? Ko je isao na pijacu i drugu nabavku? Rad je samo ono za sta se prima plata??? Helouu?
Ocev prijedlog, barem kako pises je vise nego nefer- cuj nije bilo para, pa dijelimo "samo "nepokretnosti (ako je novca bilo i ako se utvrdi KADA je podignut)
"no osvrnuo bih se na činjenicu kako žene žele iskoristiti sve što im zakon nudi da opelješe bivše muževe, iako realno nisu ništa zarađivale."..
To nije nikakva činjenica, vec gola, neutemeljena tvrdnja ovog forumaša.
Zakon obim stranama pruza identicnu zastitu prava i odredjuje istovjetne obaveze, a stav forumaša @Romeo 80 je arhaičan, zastario, čovinistički pogled na položaj bračnih partnera. Strašno!
Post Reply