Razvod braka

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#26 Re: Razvod braka

Post by Djubre_ »

muminovic wrote:
Djubre_ wrote:I pazi se u narednoj godini. Razvodi skupljaju, pa se neces moci razvesti ispod 2.000 km!
Opet ni to nije tacno.

Takse se odredjuju spram Zakona o sudskim taksama odredjenog kantona idu od 160 KM - 400 KM (taksa na tuzbu i presudu).

Advokati u FBiH spram: Tarifa o nagradama i naknadi troškova za rad advokata ("Službene Novine Federacije Bosne i Hercegovine", broj 22/04 od 24.04.2004. godine i 24/04 od 08.05.2004. godine)

a u RS spram Advokatske tarife RS.

Koje se nece mjenjati u skorije vrijeme, jer nisu u nacrtu nove.

A ukoliko nema uslova za placanje - zastupanje udruzenja je bez ikakve naknade.
Usvojit ce ga preko noci. Nije bukvalno 2.000 ali ce razvod poskupiti naredne god. Koliko, vidjet cemo. Ja sam dao 400 dva puta po 200. Ima sad po novom zakonu i 50 km na presudu!

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#27 Re: Razvod braka

Post by muminovic »

Djubre_ wrote:Nisu razliciti

Prvo sam rekao da je licno dosla (advokatu)

Na sto si ti odg, da je bila na rocistu.

Nije bila, samo je PRITISNUO, da ce je tuziti, ona razmislila, i dosla (njemu) i dala punomoc o otisla.

Da sam placao da je tuzimo, isto bi me kostalo. Ali bih cekao duze jako.

Ok, i ovo je nebitno. Opet se osvrcem da unajmi advokata. To ce ipak morati na kraju. Cekajuci da sud sam nesti uradi, cekat ces godinama.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Znaci hoces da kazes da je jedan advokat, nakon sto ju je ucjenio (sto je svakako krivicno djelo) zastupao i tebe i nju ?
sandra01
Posts: 1433
Joined: 19/02/2008 03:19
Location: na grani

#28 Re: Razvod braka

Post by sandra01 »

Ovo je interesantno, pratim 8)
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#29 Re: Razvod braka

Post by Djubre_ »

Nju, ne mene. Sto ce mene zastupati. Jedino ko ima para viska pa plati da i njega kolega kolegica advokata zastupa. Kakva ucjena? Ima duznost da obavi u drzavi na koju je sud poziva. Koji je ona faktor ili neko drugi da te drzi vjencanim?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#30 Re: Razvod braka

Post by muminovic »

Djubre_ wrote:Nju, ne mene. Sto ce mene zastupati. Jedino ko ima para viska pa plati da i njega kolega kolegica advokata zastupa. Kakva ucjena? Ima duznost da obavi u drzavi na koju je sud poziva. Koji je ona faktor ili neko drugi da te drzi vjencanim?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Znaci, ti si nasao advokata, ne da zastupa tebe, nego nju ?

A on je unaprijed znao, da ce ona pristat da je on zastupa, a ti da placas zastupanje ?

Ona nema duznost uopste da bude na rocistu.

sud kada dostavlja tuzbu na obavezno odgovor u razvodu braka kaze:

DOSTAVA TUŽBE NA OBVEZNI ODGOVOR
u postupku razvoda braka

U prilogu dopisa dostavljamo Vam tužbu sa prilozima i pozivamo Vas da u roku od 30 dana dostavite sudu obvezni pismeni odgovor na tužbu u dovoljnom broju primjeraka (najmanje 3) za sud, protivnu stranu i nadležno tijelo starateljstva kojeg sud poziva po službenoj dužnosti kada se odlučuje o pravima i interesima djece (čl.283 Porodičnog/Obiteljskoga zakona FBiH) (čl. 454. st.1. i 2., čl. 70.st. 1. u svezi s čl. 52. st. 2. Zakona o parničnom postupku F BiH u daljem tekstu ZPP F BiH, Sl.novine F BiH br. 53/2003) i članka 268 st. 2 Porodičnog/Obiteljskoga zakona..

Dužni se dostaviti pismeni odgovor na tužbu u navedenom roku, koji mora biti razumljiv i mora sadržavati sve ono što je potrebno da bi se po njemu moglo postupiti, posebno u istom treba navesti:

1. Oznaku suda i broj predmeta, ime i prezime, prebivalište ili boravište stranaka i njihovih punomoćnika te predmet spora.

2. Procesne prigovore koje ne možete isticati nakon dostavljanja odgovorar na tužbu (npr. prigovor mjesne nenadležnosti čl. 19. st. 1. ZPP F BiH),

3. Decidno se izjasniti da li priznajete ili osporavate tužbeni zahtjev.

4. Ukoliko osporavate tužbeni zahtjev dužni ste u odgovoru na tužbu tačno navesti RAZLOGE zbog kojih osporavate tužbeni zahtjev, ČINJENICE na kojima zasnivate svoje navode i dostavite DOKAZE kojima se utvrđuju činjenice (čl. 71. ZPP F BiH).

5. Uz isprave sastavljene na stranom jeziku dužni ste dostaviti ovjeren prijevod (čl. 134. st. 2. ZPP F BiH).

6. Ukoliko predlažete provođenje dokaza saslušanjem svjedoka dužni ste za svakog svjedoka navesti točno ime, prezime, ime jednog roditelja, adresu stanovanja, na koje okolnosti predlažete da se svjedok sasluša (čl. 137. st. 3. ZPP F BiH).

7. Pismeni odgovor morate osobno potpisati (čl. 334. st. 2. ZPP F BiH).

8. Bračni partner koji nema dovoljno sredstava za život, ili ih ne može ostvariti iz svoje imovine, a nesposoban je za rad ili se ne može zaposliti, ima pravo na izdržavanje od strane svog bračnog partnera, srazmjerno njegovim mogućnostima. Zahtjev za izdržavanje bračni partner može postaviti do zaključenja glavne rasprave u postupku za razvod ili poništenje braka. Prednje upozorenje je u skladu sa odredbom članka 225. stavak 2. Porodičnog/Obiteljskog zakona F BiH.

Ukoliko sudu dostavite nerazumljiv ili nepotpun odgovor na tužbu sud će Vam isti vratiti u smislu odredaba čl. 336. ZPP F BiH.


A u pozivu za rociste sud kaze:

Pozivate se da pristupite ročištu za razvod braka dana____ godine u ______sati, u zgradi OPĆINSKI SUD U ______, ured broj __, u bračnom sporu (postojanje ili nepostojanje braka, o poništenju i razvodu braka) odnosno u sporu iz odnosa roditelja i djece (čl.272. Porodičnog/Obiteljskog zakona, Službene novine FBIH br. 35/05)

Radnje u postupcima iz čl. 272 ovog Zakona preduzimaju se hitno.

U postupku u bračnim sporovima i sporovima iz odnosa roditelja i djece javnost je isključena.

U postupku u bračnim sporovima i sporovima iz odnosa roditelja i djece stranke se ne mogu odreći zahtjeva, priznati zahtjev protivne stranke, niti se nagoditi.

U postupku iz stava 1. ovog člana ne može se donijeti presuda zbog propuštanja, presuda na osnovu priznanja ni presuda na osnovu odricanja.

U postupku iz stava 1. ovog člana odricanje od tužbenog zahtjeva ima isto pravno dejstvo kao i povlačenje tužbe.

U postupku iz stava 1. ovog člana sud može utvrđivati i činjenice koje stranke nisu iznijele, a može dokazivati i činjenice koje su stranke priznale u postupku, osim ako se zahtjeva sporazumni razvod braka (čl.278 PZ FBIH).

Sudija

_

Ja ne vidim represiju drzave, da je neko OBAVEZAN da se odazove ?

Ali vidim da je taj advokat ucinio tezu povredu odvjetnicke djelatnosti i narusavanja ugleda advokature, ocigledno nesavjesno i neodgovorno obavljanje djelatnosti od strane odvjetnika.
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#31 Re: Razvod braka

Post by Djubre_ »

Neda mi se vise sudjelovati u diskusiji. @Love, sretno. I javi sto je bilo :wink:

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#32 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

otišla žena vani, faktičke zajednice nema odavno, ni u peti joj više nije da živi sa čovjekom. advokat joj lijepo rekao - ako nećete sporazumni, tužiću vas da se brak razvede. što je čovjekovo potpuno pravo, i jedini način da se razvede ako druga strana neće sporazum, samo sa više ročišta i više troškova koji bi u krajnjoj liniji pali na tuženu stranu - tj. nju. to je krajnje korektan postupak advokata koji je bolji i jeftiniji za obje strane, i nije ucjena nego mirno rješenje spora.

a da je advokat stvarno bio nekorektan, išao bi na tužbu, pumpao troškove i razvukao predmet k'o gladnu godinu.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#33 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:otišla žena vani, faktičke zajednice nema odavno, ni u peti joj više nije da živi sa čovjekom. advokat joj lijepo rekao - ako nećete sporazumni, tužiću vas da se brak razvede. što je čovjekovo potpuno pravo, i jedini način da se razvede ako druga strana neće sporazum, samo sa više ročišta i više troškova koji bi u krajnjoj liniji pali na tuženu stranu - tj. nju. to je krajnje korektan postupak advokata koji je bolji i jeftiniji za obje strane, i nije ucjena nego mirno rješenje spora.

a da je advokat stvarno bio nekorektan, išao bi na tužbu, pumpao troškove i razvukao predmet k'o gladnu godinu.
Pozdrav Thomas,

ne bi da vrsim tvoju denuncijaciju, ali par pitanja.

1. Sta njegovu zenu briga uopste za tuzbom, ona svakako nece placati nikakve troskove, troskove takse na tuzbu kao i takse na presudu placa tuzitelj, kao i troskove zastupanja u razvodu braka (svako svoje).

2. sta njegovu zenu briga sto ce se predmet razvuc, ako je npr on ne zanima niti interesuje, nit ce placati na kraju troskove parnicenja, jer u razvodu braka, uvijek placa svako svoje troskove - a ona ih nece ni imati jer je pasivna - a niko joj radi njene pasivnosti ne moze nista.

3. Dakle kako rekoh u postupku razvoda braka troskovni NIKAD NE PADAJU NA TUZENU STRANU, nego sud uvijek dosjudjuje da plati svako svoje troskove zastupanja, a ako je ona vani, sve da sud i tereti nju, sta je briga, kada nije u BIH nema se niko iz cega naplatiti.

4. Kao je advokat unaprijed ZNAO da ce ona pristati na tako nesto ? Jer nju niko ne sili da pristane, moze biti pasivna u parnici koliko hoce, i raditi sta zeli - niko je ne moze natjerati.

I opet - advokat ne bi mogao pumpati njene troskove, nego samo troskove svog klijenta - jer je u pitanju razvod braka.
Djubre_
Posts: 3143
Joined: 01/06/2011 23:25
Location: Iron City

#34 Re: Razvod braka

Post by Djubre_ »

Mislis da ona nista nebi platila?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#35 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

pa nije je ni mogao natjerati, u tome i jeste poenta, da nije uradio apsolutno ništa neetički ni protivzakonito. a skratio je i pojeftinio postupak, nešto najbliže mirnom rješenju spora što može da bude. dodatni troškovi tu koriste samo advokatu, svi ostali su donji. a sud bi ih morao razvesti prije ili kasnije, jer su bračni odnosi teško i trajno poremećeni.

ne znam otkud ti to da uvijek svaka strana snosi svoje troškove, u PZ čak ima izričito ovlaštenje suda da može "slobodno" odlučiti ko će snositi troškove. a ako neko izbjegava da se brže i ekonomičnije razvede brak koji faktički ne postoji godinama, on je svakako kriv za dodatne troškove.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#36 Re: Razvod braka

Post by antonija »

Djubre_ wrote:Mislis da ona nista nebi platila?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I747 using Tapatalk 2
Prije svega ona nikad i ne mora primiti niti preko DKP poziv od suda, a sudu ce uvijek doci povratnica da je dostava neuredna - jedan takav dopis ce uzeti vise od pola godine vremena sudu.

Ne da mislim, nego znam, vidjela sam preko 100 presuda u razvodu braka, tuzeni nikad nista ne placa, u postupcima razvoda braka sud uvijek napise "svaka stranka placa svoje troskove postupka. Stim da svakako tuzitelj placa sve takse.

Ko ima pristup i u BAZU SUDSKIH ODLUKA preko portala pravosudje.ba moze se u isto i uvjeriti licno.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#37 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:pa nije je ni mogao natjerati, u tome i jeste poenta, da nije uradio apsolutno ništa neetički ni protivzakonito. a skratio je i pojeftinio postupak, nešto najbliže mirnom rješenju spora što može da bude. dodatni troškovi tu koriste samo advokatu, svi ostali su donji. a sud bi ih morao razvesti prije ili kasnije, jer su bračni odnosi teško i trajno poremećeni.

ne znam otkud ti to da uvijek svaka strana snosi svoje troškove, u PZ čak ima izričito ovlaštenje suda da može "slobodno" odlučiti ko će snositi troškove. a ako neko izbjegava da se brže i ekonomičnije razvede brak koji faktički ne postoji godinama, on je svakako kriv za dodatne troškove.
Tacno je da je najbolji nacin sporazumno, ali advokat nikad nije trebao da preuzme slucaj, dok prethodno nije nazvao i pokusao dogoviriti sa tuzenom takav nacin rada. A ne unaprijed da obeca, pa da pokusava - sta da je odbila - slagao bi dakle.-

Slazem se da PZ propisuje, ali to sud skoro pa nikada ne cini u praksi.

PZ propisuje da je sud duzan da zakaze rociste u roku od 15 dana, a da donese presudu u roku od 15 dana (...), ali to se nikad nije desilo u BiH.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#38 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

ama ja hoću da kažem da je čovjek uradio najbolje za obje strane što je moglo. naravno da je moglo pet puta skuplje i da traje k'o gladna godina, a da on više naplati, upravo u tome je poenta. ovdje se neko baca pričom o krivičnom djelu i kršenju etike na njegovoj strani, a upravo je obratno. jedino možda što je obećao da će završiti za kratko vrijeme, to se ne može nikad znati sto posto, ali možda je i to uradio nakon što je već uzeo punomoć od nje.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#39 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:ama ja hoću da kažem da je čovjek uradio najbolje za obje strane što je moglo. naravno da je moglo pet puta skuplje i da traje k'o gladna godina, a da on više naplati, upravo u tome je poenta. ovdje se neko baca pričom o krivičnom djelu i kršenju etike na njegovoj strani, a upravo je obratno. jedino možda što je obećao da će završiti za kratko vrijeme, to se ne može nikad znati sto posto, ali možda je i to uradio nakon što je već uzeo punomoć od nje.
Naravno, uvijek je sve najbolje sporazumno i na najlaski moguci nacin.

Ali i moje je misljenje da je neeticno obecati nesto, ako nisi sjeo i provjerio stav tuzenog - jer ne mozes natjerati nekog da se potpise ako to on ne zeli - ne znam da li se oko ovog slazes samnom.

Krajnje je neeticno obecat "mogu u roku od 1,5 mjesec", a tek onda sjest i zvat.

Sta bi bilo da je rekla "ne zovi me vise ometas me", a ti vec obeco, sve ce biti gotovo za 1,5 mjesec da ces sve zavrsiti.

Mislim da je u ovom slucaju bolje da traje duze, nego da ti ispadnes "lazov".
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#40 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

ne znam ja kad je on obećao i koliko "čvrsto". i sam kažem, i kad je sve najčistije to se ne može pouzdano znati, da će nešto biti za mjesec, dva ili godinu. ali nekad bi bilo, jer je očito da braka više nema. a ne bi morao uzeti više para nego što je uzeo ako to neće, sve je to stvar dogovora.
User avatar
McMoy
Posts: 3871
Joined: 20/09/2009 22:11
Location: tu i tamo

#41 Re: Razvod braka

Post by McMoy »

Nije direktno vezano za ovaj navedeni slučaj, ali da ne bih otvarao novu temu.
Može li neko preporučiti nekog solidnog advokata za razvod braka.
Dakle, ništa specijalno u smislu nekog zvučnog imena koji će kožu zguliti, a dovoljno sposoban da
stvar odradi brzo i efikasno.
U pitanju je više-manje "klasičan" razvod braka, gdje jedna strana neće da se brak razvede sporazumno,
dakle koliko shvatam, moraće se ići na tužbu.
Da ne bi bilo besplatnog reklamiranja određenih advokata molim da mi prijedloge dostavite na PP.
Hvala!

Edit:
Radi se o sarajevskom kantonu! :mrgreen:
Last edited by McMoy on 12/12/2013 21:08, edited 2 times in total.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#42 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:ne znam ja kad je on obećao i koliko "čvrsto". i sam kažem, i kad je sve najčistije to se ne može pouzdano znati, da će nešto biti za mjesec, dva ili godinu. ali nekad bi bilo, jer je očito da braka više nema. a ne bi morao uzeti više para nego što je uzeo ako to neće, sve je to stvar dogovora.
Naravno, ali misljenja sam da bi ti prvo nazvao suprotnu stranu, pa tek onda rekao da li moze ili ne moze, a ne bi unaprijed rekao "ma to ce biti za 1,5 mjesec."

Sve u zivotu je stvar dogovora, da je tako, ne bi smo imali 2,2 miliona nerjesenih predmeta u BiH na sudovima :-)

Na zalost ljudi se tuze radi svega i svacega
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#43 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

ne može se to obećati ni tad. ako ništa može ti zakazati ročište i da onda poljubiš natpis "sudija na seminaru" ili "sudija na bolovanju", to ne mogu izbjeći ni najjači. ali ne znamo šta je rekao, je li rekao biće, ili najvjerovatnije će biti, gledaću da bude, trebalo bi biti...a iz iskustva mislim da su ove kasnije neodređenije formulacije mnogo češće.
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#44 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:ne može se to obećati ni tad. ako ništa može ti zakazati ročište i da onda poljubiš natpis "sudija na seminaru" ili "sudija na bolovanju", to ne mogu izbjeći ni najjači. ali ne znamo šta je rekao, je li rekao biće, ili najvjerovatnije će biti, gledaću da bude, trebalo bi biti...a iz iskustva mislim da su ove kasnije neodređenije formulacije mnogo češće.
Naravno, slazem se - ali u svakom slucaju bi prethodno trebalo popricati sa tuzenim, pa reci "mozda bi moglo biti vidjet cemo da dodje u ured", kada dodje i potpise punomoc kazes kako i jeste, moze biti najbrze za 1 mjesec, a naduze za 4 i to je to. fer i korektno
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#45 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

ja vala ni najveće ublehaše među advokatima, one koji stvarno zavaljuju ljude, nisam čuo da baš fiksno obećavaju vrijeme trajanja postupka. ne sumnjam da ima i toga :mrgreen: al' ja nisam čuo...
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#46 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:ja vala ni najveće ublehaše među advokatima, one koji stvarno zavaljuju ljude, nisam čuo da baš fiksno obećavaju vrijeme trajanja postupka. ne sumnjam da ima i toga :mrgreen: al' ja nisam čuo...
ma hajd' 100 ljudi 100 cudi :-)

Nego nek si mi ti ziv i zdrav :-)

Jesil vidio parlamentaraca i sile, donijeli Zakon o stvarnim pravima FBiH, a clanom 371. Zakona o stvarnim pravima FBiH, koji je sacinilo Federalno ministarstvo pravde, a prema kojoj stupanjem na snagu ovog zakonskog rjesenja, dakle 5. septembra, automatski prestaje vaziti 12 zakona koji su do tada regulirali ovu oblast. Tako da sada nije na snazi 12 zakona, sve dok ne donesu izmjene i dopune :-) haahahahaa
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#47 Re: Razvod braka

Post by JThomas »

ih kad krene cirkus s primjenom...
User avatar
antonija
Posts: 487
Joined: 23/06/2009 15:55

#48 Re: Razvod braka

Post by antonija »

JThomas wrote:ih kad krene cirkus s primjenom...
hhehhehehe
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#49 Re: Razvod braka

Post by condy »

Brakorazvodne parnice se na sudovima rješavaju najbrže u odnosu na sve druge sporove. Drugi sporovi, zbog obimnosti predmeta na sudovima, a koji su također hitnije prirode, i koji su znatno složeniji, traju i do dvije godine, kao što su radni sporovi. Ti ljudi se mogu strpiti i do dvije godine a ovdje neko problematizira mjesec-dva :? Advokat jedino može urgirati, ukoliko predmet nije u radu duže vremena. U slučaju brakorazvodne parnice, nikada se ne urgira jer se ti predmeti završavaju u roku od par mjeseci. Svoje bračne frustracije i svake druge frustracije ljudi trebaju zadržati za sebe, a ne odmah tipovati na druge, kao da su im oni krivi što su završili na sudu.
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#50 Re: Razvod braka

Post by Miki123 »

antonija wrote:
JThomas wrote:ja vala ni najveće ublehaše među advokatima, one koji stvarno zavaljuju ljude, nisam čuo da baš fiksno obećavaju vrijeme trajanja postupka. ne sumnjam da ima i toga :mrgreen: al' ja nisam čuo...
ma hajd' 100 ljudi 100 cudi :-)

Nego nek si mi ti ziv i zdrav :-)

Jesil vidio parlamentaraca i sile, donijeli Zakon o stvarnim pravima FBiH, a clanom 371. Zakona o stvarnim pravima FBiH, koji je sacinilo Federalno ministarstvo pravde, a prema kojoj stupanjem na snagu ovog zakonskog rjesenja, dakle 5. septembra, automatski prestaje vaziti 12 zakona koji su do tada regulirali ovu oblast. Tako da sada nije na snazi 12 zakona, sve dok ne donesu izmjene i dopune :-) haahahahaa

toliko stručnjaka to pisalo, toliko javnih rasprava i niko da se nije sjetio :D

izmijenili su čini mi se to..
Post Reply