Razvod braka

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#701 Re: Razvod braka

Post by moonca »

kakavdanakneiskustvu wrote:
moonca wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

roditelj koji ne dobije starateljstvo treba plaćati alimentaciju,izdržavanje djeteta,drugi roditelj koji dobije starateljstvo valjda može raditi,pa na taj način takodje izdržavanju djeteta
Da,tako ide.
No, imala sam prijatelja- placao je odredjenu sumu koju je sud odredio -alimnetaciju-
On je i pored toga, maloj jako puno kupovao poklone- da bi majka porucila--umjesto poklona - mozes li to dati u -novcu - eh, to ga je naljutilo - jer je shvatio da i ona hoce da ima koristi od extra novca,

Tako, da je taj momenat sve promjenio u odnosu bivshe zene kao i kcerkice jer, je primjetio, da je i kcerkica promjenila ponasanje, pod uticajem majke - kako je on shvatio...

je li majka radila?
Da.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#702 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

bezze joj je to,on pored alimentacije nije duzan ako nece nista plaćati,on ili ona,nebitno
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#703 Re: Razvod braka

Post by pustopoljina »

Bezveze je to sto se lomi preko djeteta...a dijete dok je maleno vise suosjeca sa roditeljom sa kojim zivi...ako ne zamrzi onog drugog tek uz pubertet pocne propitivati obje strane.
User avatar
muminovic
Posts: 3306
Joined: 17/08/2013 15:10

#704 Re: Razvod braka

Post by muminovic »

Na sjednici Građanskog odjeljenja Vrhovnog suda Federacije BiH održanoj dana 12.6.2019. godine, zauzet je i usvojen


PRAVNI STAV

„Neotplaćeni iznos kredita nakon prestanka bračne zajednice je teret bračne stečevine koji snose oba bračna partnera na jednake dijelove.

Isplatom cjelokupnog preostalog duga od strane jednog bračnog partnera, on je ujedno ispunio i obavezu drugog bračnog partnera u podmirenju iste kao duga bračne stečevine, pa isplatilac ima pravo tražiti povrat ½ iznosa, kao dospjele obaveze drugog bračnog partnera“.

Broj predmeta: 43 0 P 127257 18 Rev
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#705 Re: Razvod braka

Post by Voltriz »

Da li mi moze neko da kaze koji su dokumenti potrebni za sporazumni razvod braka? Imam maloljetno dijete. Da li je tacno da ide: rodni list dijeteta, vjencani list, nasa izjava potpisana i misljenje socijalnog rada. U koliko se primjeraka predaje i da li svi primjerci moraju biti ovjereni? Da li se placa ista pri predaji dokumentacije?

Hvala puno
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#706 Re: Razvod braka

Post by kica »

Ne mozes nista pokrenuti dok se ne zavrsi nalaz i misljenje posrednika (Centar za socijalni rad).
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#707 Re: Razvod braka

Post by Voltriz »

Sve je zavrseno i imam njihovo misljenje, potrebna mi je samo informacija o dokumentaciji i sta se predaje da ne lutam vise puta.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#708 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Voltriz wrote:Sve je zavrseno i imam njihovo misljenje, potrebna mi je samo informacija o dokumentaciji i sta se predaje da ne lutam vise puta.

rodni list djeteta,vjencani list,i zapisnik iz CZSR
Voltriz
Posts: 155
Joined: 02/11/2012 16:50

#709 Re: Razvod braka

Post by Voltriz »

jel
kakavdanakneiskustvu wrote:
Voltriz wrote:Sve je zavrseno i imam njihovo misljenje, potrebna mi je samo informacija o dokumentaciji i sta se predaje da ne lutam vise puta.

rodni list djeteta,vjencani list,i zapisnik iz CZSR
Samo mi reci jel trebaju kopije i koliko komada, jel se ovjeravaju?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#710 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Voltriz wrote:jel
kakavdanakneiskustvu wrote:
Voltriz wrote:Sve je zavrseno i imam njihovo misljenje, potrebna mi je samo informacija o dokumentaciji i sta se predaje da ne lutam vise puta.

rodni list djeteta,vjencani list,i zapisnik iz CZSR
Samo mi reci jel trebaju kopije i koliko komada, jel se ovjeravaju?

ne bih to znao,vjerovatno trebaju biti ovjereni
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#711 Re: Razvod braka

Post by ho oponopono »

Voltriz wrote:Da li mi moze neko da kaze koji su dokumenti potrebni za sporazumni razvod braka? Imam maloljetno dijete. Da li je tacno da ide: rodni list dijeteta, vjencani list, nasa izjava potpisana i misljenje socijalnog rada. U koliko se primjeraka predaje i da li svi primjerci moraju biti ovjereni? Da li se placa ista pri predaji dokumentacije?

Hvala puno

...u 3 primjerka...prijedlog za sporazumni razvod, prilog ( izvod iz MKV, za kindera rodni list, zapisnik lica ovlaštenog za posredovanje) + taksa za prijedlog za sporazumni razvod 200 km...nema na čemu...:pusi2:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#712 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#713 Re: Razvod braka

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 18:00 moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
Logika mi govori da privremeno ide onom supruzniku koji ima stabilna i veca primanja kao i rijeseno stambeno pitanje. Advokatu se obrati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#714 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sanjarko wrote: 09/03/2020 23:09
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 18:00 moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
Logika mi govori da privremeno ide onom supruzniku koji ima stabilna i veca primanja kao i rijeseno stambeno pitanje. Advokatu se obrati.
nisam bas na te stvari mislio
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#715 Re: Razvod braka

Post by Sanjarko »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 23:15
Sanjarko wrote: 09/03/2020 23:09
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 18:00 moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
Logika mi govori da privremeno ide onom supruzniku koji ima stabilna i veca primanja kao i rijeseno stambeno pitanje. Advokatu se obrati.
nisam bas na te stvari mislio
Vidim niko neodgovara pa reko da citiram pa se mozda neko javi strucniji ko zna.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#716 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Sanjarko wrote: 09/03/2020 23:18
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 23:15
Sanjarko wrote: 09/03/2020 23:09

Logika mi govori da privremeno ide onom supruzniku koji ima stabilna i veca primanja kao i rijeseno stambeno pitanje. Advokatu se obrati.
nisam bas na te stvari mislio
Vidim niko neodgovara pa reko da citiram pa se mozda neko javi strucniji ko zna.
:thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#717 Re: Razvod braka

Post by Euphoria »

kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 18:00 moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
Zavisi kolika su djeca. Mladja idu majci, ako majka ima pristojne uvjete za zivot. Starija se pitaju gdje zele, ali socijalni radnik odluci na kraju.

Uglavnom, ovo se riješava u socijalnoj sluzbi, pa se tek sa rijesenjem o starateljstvu nad djecom moze predati za razvod braka, tj da se dodje do rocista uopste. I sve to naravno samo za maloljetnu dijecu. Punoljetna se smatraju odraslima i sama biraju gdje ce i s kim zivjeti.

Ako se neko od roditelja ne slaze sa odlukom soc radnika, moze tuzbom na sudu traziti izmjenu. Tada se opet ukljucuje socijalna sluzba, ali radi pod nadzorom suda. O visini alimentacije, danima vidjanja itd sudija moze i samostalno, bez socijalne sluzbe donijeti odluku. Ali prilikom čitanja riješenja mora biti prisutan socijalni radnik, inače se ostavlja prostro za žalbu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#718 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Miss Moonlight wrote: 10/03/2020 12:40
kakavdanakneiskustvu wrote: 09/03/2020 18:00 moze li mi neko reći šta se dešava na prvom rocistu a vezano za razvod braka,u situaciji kad oba supruznika traze starateljstvo nad djetetom?
Zavisi kolika su djeca. Mladja idu majci, ako majka ima pristojne uvjete za zivot. Starija se pitaju gdje zele, ali socijalni radnik odluci na kraju.

Uglavnom, ovo se riješava u socijalnoj sluzbi, pa se tek sa rijesenjem o starateljstvu nad djecom moze predati za razvod braka, tj da se dodje do rocista uopste. I sve to naravno samo za maloljetnu dijecu. Punoljetna se smatraju odraslima i sama biraju gdje ce i s kim zivjeti.

Ako se neko od roditelja ne slaze sa odlukom soc radnika, moze tuzbom na sudu traziti izmjenu. Tada se opet ukljucuje socijalna sluzba, ali radi pod nadzorom suda. O visini alimentacije, danima vidjanja itd sudija moze i samostalno, bez socijalne sluzbe donijeti odluku. Ali prilikom čitanja riješenja mora biti prisutan socijalni radnik, inače se ostavlja prostro za žalbu.
rociste na sudu,prvo rociste je za dvadesetak dana,socijalna anamneza je uradjena,zanima me sta se desva na tom rocistu,da li bude i drugo,nekakva glavna rasprava?
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#719 Re: Razvod braka

Post by Euphoria »

Sve zavisi od toga kako se izjasnite. Pitaju ostajete li pri svojim odlukama, želi li neko nesto da mijenja, tražili neko izdržavanje... Ako toga bude, bice I drugo i treće ročište gdje će se to rijesavati. Ako ne, tu vas odmah razvedu i to je to. Ako je tu soc radnik dobijete odmah riješenje, ako nije bude za 15 dana u pisarnici.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#720 Re: Razvod braka

Post by kakavdanakneiskustvu »

Miss Moonlight wrote: 10/03/2020 13:50 Sve zavisi od toga kako se izjasnite. Pitaju ostajete li pri svojim odlukama, želi li neko nesto da mijenja, tražili neko izdržavanje... Ako toga bude, bice I drugo i treće ročište gdje će se to rijesavati. Ako ne, tu vas odmah razvedu i to je to. Ako je tu soc radnik dobijete odmah riješenje, ako nije bude za 15 dana u pisarnici.
mijenjanja odluka neće biti
alma123alma
Posts: 9
Joined: 03/04/2020 18:59

#721 Re: Razvod braka

Post by alma123alma »

Pozdrav svima,

kako se sada razvesti s obzirom na trenutne okolnosti? Bračna zajednica je prestala prije godinu dana, riječ je o sporazumnom razvodu braka, bez djece, bez imovine. Ima li neko primjer takvog zahtjeva? Može li se poslati mailom ili poštom? Koje dokumente pripremiti?

Hvala unaprijed svima.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#722 Re: Razvod braka

Post by Euphoria »

alma123alma wrote: 03/04/2020 19:04 Pozdrav svima,

kako se sada razvesti s obzirom na trenutne okolnosti? Bračna zajednica je prestala prije godinu dana, riječ je o sporazumnom razvodu braka, bez djece, bez imovine. Ima li neko primjer takvog zahtjeva? Može li se poslati mailom ili poštom? Koje dokumente pripremiti?

Hvala unaprijed svima.
Ne znam iz kojeg si grada, mozes pozvati pisarnicu na opstinskom sudu i pitati da li mozes postom predati.
Sporazumni zahtjev potpisete oboje i predas na sud uz dokumentaciju koju traze. To mozes naci na stranici opstinskog suda, ako zelis javi mi se u pp pa cu ti poslati primjerak.
alma123alma
Posts: 9
Joined: 03/04/2020 18:59

#723 Re: Razvod braka

Post by alma123alma »

Miss Moonlight wrote: 03/04/2020 21:14
alma123alma wrote: 03/04/2020 19:04 Pozdrav svima,

kako se sada razvesti s obzirom na trenutne okolnosti? Bračna zajednica je prestala prije godinu dana, riječ je o sporazumnom razvodu braka, bez djece, bez imovine. Ima li neko primjer takvog zahtjeva? Može li se poslati mailom ili poštom? Koje dokumente pripremiti?

Hvala unaprijed svima.
Ne znam iz kojeg si grada, mozes pozvati pisarnicu na opstinskom sudu i pitati da li mozes postom predati.
Sporazumni zahtjev potpisete oboje i predas na sud uz dokumentaciju koju traze. To mozes naci na stranici opstinskog suda, ako zelis javi mi se u pp pa cu ti poslati primjerak.
Sarajevo. Molim te pošalji mi ako ti nije problem. Pozvat cu ih u ponedjeljak da provjerim može li poštom.
Dokumentaciju, evo gledam, ali ne mogu da pronadjem?
Hvala ti puno @Miss Moonlight
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#724 Re: Razvod braka

Post by Euphoria »

alma123alma wrote: 04/04/2020 01:39
Miss Moonlight wrote: 03/04/2020 21:14
alma123alma wrote: 03/04/2020 19:04 Pozdrav svima,

kako se sada razvesti s obzirom na trenutne okolnosti? Bračna zajednica je prestala prije godinu dana, riječ je o sporazumnom razvodu braka, bez djece, bez imovine. Ima li neko primjer takvog zahtjeva? Može li se poslati mailom ili poštom? Koje dokumente pripremiti?

Hvala unaprijed svima.
Ne znam iz kojeg si grada, mozes pozvati pisarnicu na opstinskom sudu i pitati da li mozes postom predati.
Sporazumni zahtjev potpisete oboje i predas na sud uz dokumentaciju koju traze. To mozes naci na stranici opstinskog suda, ako zelis javi mi se u pp pa cu ti poslati primjerak.
Sarajevo. Molim te pošalji mi ako ti nije problem. Pozvat cu ih u ponedjeljak da provjerim može li poštom.
Dokumentaciju, evo gledam, ali ne mogu da pronadjem?
Hvala ti puno @Miss Moonlight



Općinski sud u Sarajevu
Ul. Šenoina br. 1,
71000 Sarajevo

Podnosioci zahtjeva:
supruznik 1, trenutna adresa stanovanja
supruznik 2, trenutna adresa stanovanja


PREDMET: Prijedlog za sporazumni razvod braka


Predlagatelji saglasno podnose Naslovu sljedeći

PRIJEDLOG ZA SPORAZUMNI RAZVOD BRAKA


Predlagatelji su brak zaključili datum i mjesto sklapanja braka, koji je evidentiran prema vjenčanom listu (Dodatak 1: Vjenčani list).

U braku je rođeno dvoje djece: (ako ih je bilo)
- mld. Ime i prezime dijeteta., rođen datum i mijesto (Dodatak 2: Rodni list),
- mld. Ime i prezime dijeteta., rođen datum i mijesto (Dodatak 2: Rodni list),

Predlagatelji su živjeli zajedno u gradu na adresi ulica, što im je i posljednje zajedničko prebivalište.

Zbog različitih naravi, bračni su odnosi između predlagatelja već duže vrijeme poremećeni. Nema nade da se ponovno uspostavi bračna zajednica te se predlagatelji ne žele pomiriti. (ukoliko se žele navesti razlozi ili priložiti i obrazložiti neki dokazi mogu se ovdje dodati)

Predlagatelji su se složili da mlt. dijete1., mlt. dijete2 žive s majkom i postigli su dogovor da s ocem djeca provode vrijeme na sljedeći način:
- dva vikenda u mjesecu;
- dva dana tijekom tjedna;
- polovicu školskih raspusta i praznika;
- izvan gore navedenih termina, kada djeca to budu željela.

Predlagatelji su postigli dogovor da otac doprinosi za uzdržavanje djece mjesečno iznos alimentacije u brojevima (iznos alimentacije slovima KM).

Slijedom navedenog, predlagatelji su došli do spoznaje da su bračni odnosi između njih toliko ozbiljno i trajno poremećeni da se ne mogu ponovno uspostaviti i normalizirati, te sporazumno predlažu Sudu da donese:


Presudu o razvodu braka


predlagateljice ime i prezime, adresa, grad, rođene datum rodjenja. u mjesto rodjenja od ime oca i ime majke
predlagatelja ime i prezime, adresa, grad, rođene datum rodjenja. u mjesto rodjenja od ime oca i ime majke,

zaključenog datum i mjesto skalpanja braka i upisanog u matičnu knjigu vjenčanih kao u Dodatku 2.



U Sarajevu, datum


Predlagatelji:



Ime i prezime supruznik 1, Ime i prezime supruznik 2



U prilogu:
- Dodatak 1: Vjenčani list
- Dodatak 2: dijete 1. – rodni list
- Dodatak 3: dijete 2 – rodni list
- Dodatak 4: prijava mjesta prebivališta supruznik 1
- Dodatak 5: prijava mjesta prebivališta supruznik 2
- Dodatak 6: Riješenje socijalne službe o starateljstvu nad djecom
- čini mi se da je još trebalo kopija ličnih karti, ali najbolje nazovi pa provjeri Šalter sala suda Tel: 033/ 567-680, lok. 1009, 1550, 1551

Ovo predajes u dva ili tri primjerka, koja su potpisana od oba supruznika. Ništa ne plaćaš, kroz mjesec dana dodje poziv za ročište, tamo vas pitaju ostajete li pri istom, daju riješenje o razvodu. Onda uplatiš 100 KM i odeš u kancelariju prije šalter sale da ti daju pečat pravosnažnosti. Ako si nezaposlena, dobiješ to uz potvrdu sa biroa o nezaposlenosti.

Ti svakako ovaj dio o djeci izbaci, ja sam ubacila ako bi još nekome trebalo.
alma123alma
Posts: 9
Joined: 03/04/2020 18:59

#725 Re: Razvod braka

Post by alma123alma »

Miss Moonlight wrote: 04/04/2020 09:42
alma123alma wrote: 04/04/2020 01:39
Miss Moonlight wrote: 03/04/2020 21:14

Ne znam iz kojeg si grada, mozes pozvati pisarnicu na opstinskom sudu i pitati da li mozes postom predati.
Sporazumni zahtjev potpisete oboje i predas na sud uz dokumentaciju koju traze. To mozes naci na stranici opstinskog suda, ako zelis javi mi se u pp pa cu ti poslati primjerak.
Sarajevo. Molim te pošalji mi ako ti nije problem. Pozvat cu ih u ponedjeljak da provjerim može li poštom.
Dokumentaciju, evo gledam, ali ne mogu da pronadjem?
Hvala ti puno @Miss Moonlight



Općinski sud u Sarajevu
Ul. Šenoina br. 1,
71000 Sarajevo

Podnosioci zahtjeva:
supruznik 1, trenutna adresa stanovanja
supruznik 2, trenutna adresa stanovanja


PREDMET: Prijedlog za sporazumni razvod braka


Predlagatelji saglasno podnose Naslovu sljedeći

PRIJEDLOG ZA SPORAZUMNI RAZVOD BRAKA


Predlagatelji su brak zaključili datum i mjesto sklapanja braka, koji je evidentiran prema vjenčanom listu (Dodatak 1: Vjenčani list).

U braku je rođeno dvoje djece: (ako ih je bilo)
- mld. Ime i prezime dijeteta., rođen datum i mijesto (Dodatak 2: Rodni list),
- mld. Ime i prezime dijeteta., rođen datum i mijesto (Dodatak 2: Rodni list),

Predlagatelji su živjeli zajedno u gradu na adresi ulica, što im je i posljednje zajedničko prebivalište.

Zbog različitih naravi, bračni su odnosi između predlagatelja već duže vrijeme poremećeni. Nema nade da se ponovno uspostavi bračna zajednica te se predlagatelji ne žele pomiriti. (ukoliko se žele navesti razlozi ili priložiti i obrazložiti neki dokazi mogu se ovdje dodati)

Predlagatelji su se složili da mlt. dijete1., mlt. dijete2 žive s majkom i postigli su dogovor da s ocem djeca provode vrijeme na sljedeći način:
- dva vikenda u mjesecu;
- dva dana tijekom tjedna;
- polovicu školskih raspusta i praznika;
- izvan gore navedenih termina, kada djeca to budu željela.

Predlagatelji su postigli dogovor da otac doprinosi za uzdržavanje djece mjesečno iznos alimentacije u brojevima (iznos alimentacije slovima KM).

Slijedom navedenog, predlagatelji su došli do spoznaje da su bračni odnosi između njih toliko ozbiljno i trajno poremećeni da se ne mogu ponovno uspostaviti i normalizirati, te sporazumno predlažu Sudu da donese:


Presudu o razvodu braka


predlagateljice ime i prezime, adresa, grad, rođene datum rodjenja. u mjesto rodjenja od ime oca i ime majke
predlagatelja ime i prezime, adresa, grad, rođene datum rodjenja. u mjesto rodjenja od ime oca i ime majke,

zaključenog datum i mjesto skalpanja braka i upisanog u matičnu knjigu vjenčanih kao u Dodatku 2.



U Sarajevu, datum


Predlagatelji:



Ime i prezime supruznik 1, Ime i prezime supruznik 2



U prilogu:
- Dodatak 1: Vjenčani list
- Dodatak 2: dijete 1. – rodni list
- Dodatak 3: dijete 2 – rodni list
- Dodatak 4: prijava mjesta prebivališta supruznik 1
- Dodatak 5: prijava mjesta prebivališta supruznik 2
- Dodatak 6: Riješenje socijalne službe o starateljstvu nad djecom
- čini mi se da je još trebalo kopija ličnih karti, ali najbolje nazovi pa provjeri Šalter sala suda Tel: 033/ 567-680, lok. 1009, 1550, 1551

Ovo predajes u dva ili tri primjerka, koja su potpisana od oba supruznika. Ništa ne plaćaš, kroz mjesec dana dodje poziv za ročište, tamo vas pitaju ostajete li pri istom, daju riješenje o razvodu. Onda uplatiš 100 KM i odeš u kancelariju prije šalter sale da ti daju pečat pravosnažnosti. Ako si nezaposlena, dobiješ to uz potvrdu sa biroa o nezaposlenosti.

Ti svakako ovaj dio o djeci izbaci, ja sam ubacila ako bi još nekome trebalo.
Hvala ti najljepša, puno si mi pomogla. U ponedjeljak cu provjeriti radno vrijeme Općine Centar za ove dokumente i nazvati pisarnicu Suda. Nadam se da sve funkcioniše. Hvala ti, javim ovdje tekući info ako bude kome trebalo.
Post Reply