Razvod braka - sve pola-pola

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Filter
Posts: 8124
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#126 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Filter »

Maraschino wrote:
Filter wrote:pozz pravnici, imam jedno pitanje.
da li i kako se moze izvrsiti potrazivanje ostavstine iza jednog roditelja, koji je btw mrtav vec 30 godina? imovina je kompletna na drugom roditelju i koji je jos uvijek ziv. brak nikad nije prekinut niti je doslo do razvoda, ostavinska je davno sprovedena.
malo sam uvucen u nake probleme i totalni sam laik. procitao sam o pravima bracne stecevine u bh, ali mi ne pase ni na sta navedeno
hvala
Ovo boldirano je bitno. Jedan od roditelja je umro(pretpostavljam majka) a sva imovina je bila na ovom drugom. Ostavinska zavrsena tako sto iza pokojne nije ostalo nista a niko drugi nije imao potrazivanja. Sada su djeca odrasla i traze(materin) dio.
Mislim da su sanse male da ne kazem nikakve.
otac je u pitanju i za njega je dosta imovine podijeljeno izmedju brata i sestre, majka se odrekla svog dijela u korist djece.
djeca su bila punoljetna i u trenutku ostavinske rasprave...
jednostavno sam bio malo iznenadjen da postoji mogucnost da jedno od djece trazi bracnu stevcevinu od jednog roditelja dok je drugi na zivotu i jos sve na njegovo ime (toliko mi izgleda zapetljano da ne znam jesam li sve dobro napisao)
elem, hvala :)
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59095
Joined: 03/08/2010 19:04

#127 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kakavdanakneiskustvu »

jedno pitanje,u procesu razvoda braka,u stanu koji je kupljen u toku braka,uknjižen 1/2,supruga,pokusava sve da nadje nacin da muz nakon razvoda mora napustiti stan u kojem zive,bez ikakvog valjanog razloga,nema nasilja,prijetnji,nicega zbog cega bi i bilo pomisli da se mozda nesto tako moze pokusati uraditi,cak naprotiv,sve to dolazi sa njene strane,prijavljivana je policiji,centru za s. rad,znaci ona samo zeli da muz napusti stan,zajednički,pretpostavljam,znam, da od toga što ona pokušava vjerovatno nema nista,ali moze li mi neko strucan potvrditi da je to tako kako ja mislim da jeste?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#128 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by moonca »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/11/2019 08:33 jedno pitanje,u procesu razvoda braka,u stanu koji je kupljen u toku braka,uknjižen 1/2,supruga,pokusava sve da nadje nacin da muz nakon razvoda mora napustiti stan u kojem zive,bez ikakvog valjanog razloga,nema nasilja,prijetnji,nicega zbog cega bi i bilo pomisli da se mozda nesto tako moze pokusati uraditi,cak naprotiv,sve to dolazi sa njene strane,prijavljivana je policiji,centru za s. rad,znaci ona samo zeli da muz napusti stan,zajednički,pretpostavljam,znam, da od toga što ona pokušava vjerovatno nema nista,ali moze li mi neko strucan potvrditi da je to tako kako ja mislim da jeste?
Koja struka Nam treba...kad SI lijepo opisao suprugu, u njenim namjerama.
I price na grani znaju...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59095
Joined: 03/08/2010 19:04

#129 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kakavdanakneiskustvu »

moonca wrote: 29/11/2019 12:16
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/11/2019 08:33 jedno pitanje,u procesu razvoda braka,u stanu koji je kupljen u toku braka,uknjižen 1/2,supruga,pokusava sve da nadje nacin da muz nakon razvoda mora napustiti stan u kojem zive,bez ikakvog valjanog razloga,nema nasilja,prijetnji,nicega zbog cega bi i bilo pomisli da se mozda nesto tako moze pokusati uraditi,cak naprotiv,sve to dolazi sa njene strane,prijavljivana je policiji,centru za s. rad,znaci ona samo zeli da muz napusti stan,zajednički,pretpostavljam,znam, da od toga što ona pokušava vjerovatno nema nista,ali moze li mi neko strucan potvrditi da je to tako kako ja mislim da jeste?
Koja struka Nam treba...kad SI lijepo opisao suprugu, u njenim namjerama.
I price na grani znaju...

??
User avatar
Haris.ba
Posts: 25304
Joined: 08/09/2005 20:08

#130 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Haris.ba »

kakavdanakneiskustvu wrote: 29/11/2019 08:33 jedno pitanje,u procesu razvoda braka,u stanu koji je kupljen u toku braka,uknjižen 1/2,supruga,pokusava sve da nadje nacin da muz nakon razvoda mora napustiti stan u kojem zive,bez ikakvog valjanog razloga,nema nasilja,prijetnji,nicega zbog cega bi i bilo pomisli da se mozda nesto tako moze pokusati uraditi,cak naprotiv,sve to dolazi sa njene strane,prijavljivana je policiji,centru za s. rad,znaci ona samo zeli da muz napusti stan,zajednički,pretpostavljam,znam, da od toga što ona pokušava vjerovatno nema nista,ali moze li mi neko strucan potvrditi da je to tako kako ja mislim da jeste?
Danas me zasreo lik sa istom pričom pored Jezera. :D
Da nisi ti? Ako jesi, propao si ko kauč.

Nego, ako je tako kako kažeš - ide se na podjelu imovine, ako se ne mogu dogovoriti, prodaja preko suda.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59095
Joined: 03/08/2010 19:04

#131 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kakavdanakneiskustvu »

Haris.ba wrote: 29/11/2019 16:34
kakavdanakneiskustvu wrote: 29/11/2019 08:33 jedno pitanje,u procesu razvoda braka,u stanu koji je kupljen u toku braka,uknjižen 1/2,supruga,pokusava sve da nadje nacin da muz nakon razvoda mora napustiti stan u kojem zive,bez ikakvog valjanog razloga,nema nasilja,prijetnji,nicega zbog cega bi i bilo pomisli da se mozda nesto tako moze pokusati uraditi,cak naprotiv,sve to dolazi sa njene strane,prijavljivana je policiji,centru za s. rad,znaci ona samo zeli da muz napusti stan,zajednički,pretpostavljam,znam, da od toga što ona pokušava vjerovatno nema nista,ali moze li mi neko strucan potvrditi da je to tako kako ja mislim da jeste?
Danas me zasreo lik sa istom pričom pored Jezera. :D
Da nisi ti? Ako jesi, propao si ko kauč.

Nego, ako je tako kako kažeš - ide se na podjelu imovine, ako se ne mogu dogovoriti, prodaja preko suda.
:lol: :lol: nisam,ja sam iz zenice

tako je kako napisah,ona sve pokusava,nista drugo ne razmislja nego da nadje nacin da ja moram izaci iz stana,sto je nebuloza
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59095
Joined: 03/08/2010 19:04

#132 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kakavdanakneiskustvu »

da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#133 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euphoria »

kakavdanakneiskustvu wrote: 19/02/2020 20:50 da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
Onaj na kome je hipoteka to riješava sa bankom. Hipotka se skida ili prenosi kod notara. Potreban ti je zato potpis drugog supružnika.
Što se prodaje tiče, sve zavisi kako ste u ugovoru dogovorili. Ako niste ništa, onda se stan proda, zatvori kredit i preostali novac dijelite.
Isto tako druga strana može tražiti polovicu otplaćenog dijela. Npr ako je 600 Km rata, plaćali 10 mjeseci, to je otplaćenih 6 000, dijelite svakome po 3 000.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#134 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Ramzess Veliki »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 22:28
kakavdanakneiskustvu wrote: 19/02/2020 20:50 da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
Onaj na kome je hipoteka to riješava sa bankom. Hipotka se skida ili prenosi kod notara. Potreban ti je zato potpis drugog supružnika.
Što se prodaje tiče, sve zavisi kako ste u ugovoru dogovorili. Ako niste ništa, onda se stan proda, zatvori kredit i preostali novac dijelite.
Isto tako druga strana može tražiti polovicu otplaćenog dijela. Npr ako je 600 Km rata, plaćali 10 mjeseci, to je otplaćenih 6 000, dijelite svakome po 3 000.
A ako je samo jedna strana placala kredit?
User avatar
Haris.ba
Posts: 25304
Joined: 08/09/2005 20:08

#135 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Haris.ba »

Ramzess Veliki wrote: 20/02/2020 06:46 A ako je samo jedna strana placala kredit?
Pa ako su obje strane ravnopravno plaćale kredit (po pola), kako je jedna od druge tražiti razliku?

Nego, ovdje se radi o nastavku plaćanja rate nakon razvoda.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#136 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euphoria »

Ramzess Veliki wrote: 20/02/2020 06:46
Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 22:28
kakavdanakneiskustvu wrote: 19/02/2020 20:50 da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
Onaj na kome je hipoteka to riješava sa bankom. Hipotka se skida ili prenosi kod notara. Potreban ti je zato potpis drugog supružnika.
Što se prodaje tiče, sve zavisi kako ste u ugovoru dogovorili. Ako niste ništa, onda se stan proda, zatvori kredit i preostali novac dijelite.
Isto tako druga strana može tražiti polovicu otplaćenog dijela. Npr ako je 600 Km rata, plaćali 10 mjeseci, to je otplaćenih 6 000, dijelite svakome po 3 000.
A ako je samo jedna strana placala kredit?
Nema to veze. Jedna je plaćala kredit, druga režije, hranu itd... Sve se na pola dijeli.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18187
Joined: 11/02/2013 11:32

#137 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Ramzess Veliki »

Miss Moonlight wrote: 20/02/2020 07:37
Nema to veze. Jedna je plaćala kredit, druga režije, hranu itd... Sve se na pola dijeli.
A ako bas nista nije placala? :twisted:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#138 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euphoria »

Ramzess Veliki wrote: 20/02/2020 09:39
Miss Moonlight wrote: 20/02/2020 07:37
Nema to veze. Jedna je plaćala kredit, druga režije, hranu itd... Sve se na pola dijeli.
A ako bas nista nije placala? :twisted:
Opet nema veze. Doprinosio/la je zajednici na neki dr način.
Isto ima opcija da se to ne dira dok se ne otplati kredit. Kad on otplati kredit, moze je tužiti za pola novca, ako želi da se i ona upise kao vlasnik. Ako ne želi, potpisi mi i slobodan sam :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#139 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euridika »

Poslije braka sve se dijeli na pola. I prihodi, ali i obaveze. Ako je stan pod hipotekom, uzet na kredit, vrijednost stana se dijeli na pola, ali se na pola dijele i troškovi, tj. kredit. Pa ako je jedna strana plaćala kredit sama, a druga strana nije ništa, tada druga strana mora namiriti prvoj strani polovicu troškova ako se želi uknjižiti kao vlasnik. Ili da prepusti stan strani koja je plaćala troškove, bez naknade i bez upisa vlasništva.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#140 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kica »

Euridika wrote: 20/02/2020 09:48 Poslije braka sve se dijeli na pola. I prihodi, ali i obaveze. Ako je stan pod hipotekom, uzet na kredit, vrijednost stana se dijeli na pola, ali se na pola dijele i troškovi, tj. kredit. Pa ako je jedna strana plaćala kredit sama, a druga strana nije ništa, tada druga strana mora namiriti prvoj strani polovicu troškova ako se želi uknjižiti kao vlasnik. Ili da prepusti stan strani koja je plaćala troškove, bez naknade i bez upisa vlasništva.
Zanimljiv stav, ali nije tacan.

Ako je jedna strana placala kredit sama, automatski se smatra da je i druga strana placala 1/2 svih troskova kredita - ne treba nista da joj namiri.

Dug koji je ostao od kredita se dijeli 1/2.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#141 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euridika »

kica wrote: 20/02/2020 10:07
Euridika wrote: 20/02/2020 09:48 Poslije braka sve se dijeli na pola. I prihodi, ali i obaveze. Ako je stan pod hipotekom, uzet na kredit, vrijednost stana se dijeli na pola, ali se na pola dijele i troškovi, tj. kredit. Pa ako je jedna strana plaćala kredit sama, a druga strana nije ništa, tada druga strana mora namiriti prvoj strani polovicu troškova ako se želi uknjižiti kao vlasnik. Ili da prepusti stan strani koja je plaćala troškove, bez naknade i bez upisa vlasništva.
Zanimljiv stav, ali nije tacan.

Ako je jedna strana placala kredit sama, automatski se smatra da je i druga strana placala 1/2 svih troskova kredita - ne treba nista da joj namiri.

Dug koji je ostao od kredita se dijeli 1/2.
Može se dići tužba uz dokazivanje da je samo jedna strana izmirivala obaveze, a da druga nije učestvovala ničim. Zakon jednako tretira oba bračna partnera u podjeli imovine, ne može jedna strana na kraju priče izaći s manjim dijelom vlasništva (u smislu da je sve ulagala, snosila troškove, a da joj druga strana sve to oduzme). Treba samo dobrog advokata naći.
User avatar
kica
Posts: 924
Joined: 10/03/2012 14:11

#142 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kica »

A kojim je to clanom zakona regulisano da se moze potrazivat novac koji je potrosen u braku i zahtjevati 1/2 nazad ? S obzirom da se cak i loto dobitak od 1 milion KM, dijeli na 1/2.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 59095
Joined: 03/08/2010 19:04

#143 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by kakavdanakneiskustvu »

Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 22:28
kakavdanakneiskustvu wrote: 19/02/2020 20:50 da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
Onaj na kome je hipoteka to riješava sa bankom. Hipotka se skida ili prenosi kod notara. Potreban ti je zato potpis drugog supružnika.
Što se prodaje tiče, sve zavisi kako ste u ugovoru dogovorili. Ako niste ništa, onda se stan proda, zatvori kredit i preostali novac dijelite.
Isto tako druga strana može tražiti polovicu otplaćenog dijela. Npr ako je 600 Km rata, plaćali 10 mjeseci, to je otplaćenih 6 000, dijelite svakome po 3 000.
hipoteka je na oboma koliko ja znam,jer je i stan uknjižen 1/2,je li to tako ide?
nije nista dogovoreno u nekakvom ugovoru,6 godina je proslo od podizanja kredita i kupovine stana
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#144 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euphoria »

kakavdanakneiskustvu wrote: 20/02/2020 12:08
Miss Moonlight wrote: 19/02/2020 22:28
kakavdanakneiskustvu wrote: 19/02/2020 20:50 da ne otvaram novu,zasebnu temu,koja je procedura kad se prodaje stan koji je pod hipotekom,kupljen kreditom, i kojeg prodaju bivsi bracni partneri koji su stan kupili u braku?
Onaj na kome je hipoteka to riješava sa bankom. Hipotka se skida ili prenosi kod notara. Potreban ti je zato potpis drugog supružnika.
Što se prodaje tiče, sve zavisi kako ste u ugovoru dogovorili. Ako niste ništa, onda se stan proda, zatvori kredit i preostali novac dijelite.
Isto tako druga strana može tražiti polovicu otplaćenog dijela. Npr ako je 600 Km rata, plaćali 10 mjeseci, to je otplaćenih 6 000, dijelite svakome po 3 000.
hipoteka je na oboma koliko ja znam,jer je i stan uknjižen 1/2,je li to tako ide?
nije nista dogovoreno u nekakvom ugovoru,6 godina je proslo od podizanja kredita i kupovine stana
Pa kod notara sa kupcem oboje dogovorite da ide isplata, kako bi se zatvorila hipoteka i onda stan prelazi u vlasništvo kupca. I banka i notar će zahtjevati saglasnost i potpis oboje. Novac koji ostane nakon što se zatvori kredit dijelite na pola osim ako se vas dvoje drugačije dogovorite.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#146 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by hadzinicasa »

Euridika wrote: 20/02/2020 10:13
kica wrote: 20/02/2020 10:07
Euridika wrote: 20/02/2020 09:48 Poslije braka sve se dijeli na pola. I prihodi, ali i obaveze. Ako je stan pod hipotekom, uzet na kredit, vrijednost stana se dijeli na pola, ali se na pola dijele i troškovi, tj. kredit. Pa ako je jedna strana plaćala kredit sama, a druga strana nije ništa, tada druga strana mora namiriti prvoj strani polovicu troškova ako se želi uknjižiti kao vlasnik. Ili da prepusti stan strani koja je plaćala troškove, bez naknade i bez upisa vlasništva.
Zanimljiv stav, ali nije tacan.

Ako je jedna strana placala kredit sama, automatski se smatra da je i druga strana placala 1/2 svih troskova kredita - ne treba nista da joj namiri.

Dug koji je ostao od kredita se dijeli 1/2.
Može se dići tužba uz dokazivanje da je samo jedna strana izmirivala obaveze, a da druga nije učestvovala ničim. Zakon jednako tretira oba bračna partnera u podjeli imovine, ne može jedna strana na kraju priče izaći s manjim dijelom vlasništva (u smislu da je sve ulagala, snosila troškove, a da joj druga strana sve to oduzme). Treba samo dobrog advokata naći.
Tacno ali se uzima i da je zarada zajednicka. cak i ako je jedno radilo, a drugo nije (vidi pod "domacica")
kompleksne su to stvari - ako je jedno placalo iz zajednicke kase ne znaci da je ono samo otplacivalo cak i ako ono drugo nije radilo.
ne mogu se imati samo prava, a ne i obaveze u zivotu generalno, a u braku pogotovo.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#147 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by Euridika »

hadzinicasa wrote: 20/02/2020 13:43
Euridika wrote: 20/02/2020 10:13
kica wrote: 20/02/2020 10:07

Zanimljiv stav, ali nije tacan.

Ako je jedna strana placala kredit sama, automatski se smatra da je i druga strana placala 1/2 svih troskova kredita - ne treba nista da joj namiri.

Dug koji je ostao od kredita se dijeli 1/2.
Može se dići tužba uz dokazivanje da je samo jedna strana izmirivala obaveze, a da druga nije učestvovala ničim. Zakon jednako tretira oba bračna partnera u podjeli imovine, ne može jedna strana na kraju priče izaći s manjim dijelom vlasništva (u smislu da je sve ulagala, snosila troškove, a da joj druga strana sve to oduzme). Treba samo dobrog advokata naći.
Tacno ali se uzima i da je zarada zajednicka. cak i ako je jedno radilo, a drugo nije (vidi pod "domacica")
kompleksne su to stvari - ako je jedno placalo iz zajednicke kase ne znaci da je ono samo otplacivalo cak i ako ono drugo nije radilo.
ne mogu se imati samo prava, a ne i obaveze u zivotu generalno, a u braku pogotovo.
Da, to je i bila suština mog posta. Sve se dijeli na pola. A detalji podjele su naravno specifični za svaki slučaj ponaosob.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#148 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by dobar osjecaj »

Znam da vjerovatno nikog ne bi zanimalo, ali bilo bi tako poželjno da se makar u srednjoj školi ima neki predmet osnovne pismenosti o pravima i obavezama u životu. Sigurna sam da postoje čak i zabavni načini da se opišu razne životne situacije i s čim se sve možemo suočiti brzopletim i nepromišljenim odlukama, i naučimo toj nekoj osnovnoj pismenosti o raznim pravima i obavezama u životu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#149 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by moonca »

Obrazovanje -skola / kuca/ ulica/ -uci nas svemu- do nas je, ipak. :zoka:
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#150 Re: Razvod braka - sve pola-pola

Post by hadzinicasa »

dobar osjecaj wrote: 20/02/2020 14:00 Znam da vjerovatno nikog ne bi zanimalo, ali bilo bi tako poželjno da se makar u srednjoj školi ima neki predmet osnovne pismenosti o pravima i obavezama u životu. Sigurna sam da postoje čak i zabavni načini da se opišu razne životne situacije i s čim se sve možemo suočiti brzopletim i nepromišljenim odlukama, i naučimo toj nekoj osnovnoj pismenosti o raznim pravima i obavezama u životu.
NIje tema, ali me povuklo za jezik, pa nek trpe bespuca Interneta sad...
moj je licni zakljucak da sve vise pogotovo mladih insistira na pravima misleci da im sve samo postojanjem pripada bez da je iko ista zasuzio trudom i radom, a o obavezama da ne pricamo. mozda je generacijski jaz, mene prvo ucilo koje su mi obaveze, od licne higijene, pa zivotnog prostora, pa drustva, pa skole... a onda prava i to ako ne ugrozavaju drugoga.
zadovoljstva, interesovanja, ako dodju na red :)
ne kazem da je to ispravno, ali sada vidim potpunu drugu krajnost - JA, JA, JA - DAJ MI, MOJE, IMAM PRAVO... ali bez ove druge komponente - ili... pa cu tek onda vidjeti hocu li ja sta od sebe dati...
mislim da ovo vodi urusavanju tekovina covjecanstva jer se gubi drustvena odgovornost, trazi se vise od sistema nego od pojedinca, a gubi se potpuno altruizam i bilo kakvo odricanje u cilju "greater good" ili opceg dobra.
Post Reply