Razni Majstori - brojevi telefona

Post Reply
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#476 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by valter.ba »

Vodoinstalatera Dzevada koji je izreklamiran ili samoizreklamiran na ovom forumu nikako ne preporucujem. Strasna greska!
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#477 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by alphonse kauders »

valter.ba wrote:Treba mi preporuka za dobrog i odgovornog keramicara u SA! Hvala
Ako nije trenutno u Njemačkoj, Nedžad 061 253 183, jedini majstor kojeg mogu iskreno preporučiti. Kultura na nivou, temeljitost na nivou, urednost na nivou, a mene je dodatno impresioniralo kada je kredom izvodio matematičke formule da izračuna potrebnu dužinu pločica:)

Tri godine nakon radova sve je cakum pakum.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#478 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by valter.ba »

alphonse kauders wrote:
valter.ba wrote:Treba mi preporuka za dobrog i odgovornog keramicara u SA! Hvala
Ako nije trenutno u Njemačkoj, Nedžad 061 253 183, jedini majstor kojeg mogu iskreno preporučiti. Kultura na nivou, temeljitost na nivou, urednost na nivou, a mene je dodatno impresioniralo kada je kredom izvodio matematičke formule da izračuna potrebnu dužinu pločica:)

Tri godine nakon radova sve je cakum pakum.
Hvala ali zavrsio sam :D . Pravo da ti kazem nakon iskustva sa vodoinstalaterom ne vjerujem vise u preporuke sa foruma :lol:
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#479 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by mokra_carapa »

valter.ba wrote:Vodoinstalatera Dzevada koji je izreklamiran ili samoizreklamiran na ovom forumu nikako ne preporucujem. Strasna greska!
Mozes li napisati sta nije valjalo za nas ostale potencijalne musterije i kakav je taj drugi sto si nasao?
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#480 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by valter.ba »

mokra_carapa wrote:
valter.ba wrote:Vodoinstalatera Dzevada koji je izreklamiran ili samoizreklamiran na ovom forumu nikako ne preporucujem. Strasna greska!
Mozes li napisati sta nije valjalo za nas ostale potencijalne musterije i kakav je taj drugi sto si nasao?
Jedino da uslikam sta si napravio...
User avatar
mokra_carapa
Posts: 280
Joined: 15/12/2009 11:52
Location: Lociran!

#481 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by mokra_carapa »

valter.ba wrote:
mokra_carapa wrote:
valter.ba wrote:Vodoinstalatera Dzevada koji je izreklamiran ili samoizreklamiran na ovom forumu nikako ne preporucujem. Strasna greska!
Mozes li napisati sta nije valjalo za nas ostale potencijalne musterije i kakav je taj drugi sto si nasao?
Jedino da uslikam sta si napravio...
Nisam ti ja nista napravio :lol:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#482 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by van Basten »

valter.ba wrote:Vodoinstalatera Dzevada koji je izreklamiran ili samoizreklamiran na ovom forumu nikako ne preporucujem. Strasna greska!
a od svih preporučenih majstora ovdje on je meni najviše valjao... 3x ga zvao za 3 različita problema i sva 3 puta riješeno brzo i kvalitetno... i mene interesuje šta je to kod tebe zglajzao?
leech
Posts: 822
Joined: 23/03/2005 21:59

#483 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by leech »

interesuju me cijene postavljanja parketa i plocica, ako neko zna.
Takodjer,potreban mi je parketar i majstor za zidne plocice, keramicar, hitno je
Cijenila bih preporuke, hvala!
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#484 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Nisrin »

leech wrote:interesuju me cijene postavljanja parketa i plocica, ako neko zna.
Takodjer,potreban mi je parketar i majstor za zidne plocice, keramicar, hitno je
Cijenila bih preporuke, hvala!

kazu, keramicar 1m2=10 KM ...i meni treba :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20399
Joined: 12/08/2013 12:51

#485 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by insaneinthebrain »

ima li neko preporuciti dobrog majstora za frizdere/zamrzivace :?
Blue Eye
Posts: 7
Joined: 08/01/2017 08:19

#486 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Blue Eye »

Pozdrav,
Treba mi majstor za grijanje. Grijanje je podno, na struju. Imali smo kvar i samo je jednim dijelom otklonjen. Zamijenjen je regulator. Grijanje sad radi, ali nije sve dobro spojeno, pa nemam funkciju regulisanja temperature u stanu. Trebalo bi mi napraviti termostat u sobi da mogu postaviti željenu temperaturu, kao i napraviti noćni i dnevni režim grijanja. Treba mi dobrar majstor, koji se razumije u struju, jer već tri majstora nisu znala riješiti ovaj "problem".
nermin2402
Posts: 12
Joined: 02/05/2013 15:11

#487 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by nermin2402 »

Blue Eye wrote:Pozdrav,
Treba mi majstor za grijanje. Grijanje je podno, na struju. Imali smo kvar i samo je jednim dijelom otklonjen. Zamijenjen je regulator. Grijanje sad radi, ali nije sve dobro spojeno, pa nemam funkciju regulisanja temperature u stanu. Trebalo bi mi napraviti termostat u sobi da mogu postaviti željenu temperaturu, kao i napraviti noćni i dnevni režim grijanja. Treba mi dobrar majstor, koji se razumije u struju, jer već tri majstora nisu znala riješiti ovaj "problem".
Pozdrav. Sto se tice ovog problema da kod vas nije zamijenjena sonda (osjetnik temperature poda)? Ako je to onda samo treba programirati termostat ponovo po zelji (radni dan, noc, vikend). Nacin programiranja je u uputstvu za upotrebu a ako nemate onda konsultovati prodavnicu, imaju neku pomoc.
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#488 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Stari kenjac »

Nova muska platnena torba ima dva dzepa koja su nasivena ali nemaju nikakve zatvarace. Preporuka za nekog u Sa da mi na dzepove stavi ferslus, cicak bilo sta da se mogu zatvoriti jer ovako su beskorisni? Hvala!
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#489 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Filter »

Stari kenjac wrote:Nova muska platnena torba ima dva dzepa koja su nasivena ali nemaju nikakve zatvarace. Preporuka za nekog u Sa da mi na dzepove stavi ferslus, cicak bilo sta da se mogu zatvoriti jer ovako su beskorisni? Hvala!
ako je deblji/cvrsci materijal, odnesi obucaru
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#490 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Stari kenjac »

Filter wrote:
Stari kenjac wrote:Nova muska platnena torba ima dva dzepa koja su nasivena ali nemaju nikakve zatvarace. Preporuka za nekog u Sa da mi na dzepove stavi ferslus, cicak bilo sta da se mogu zatvoriti jer ovako su beskorisni? Hvala!
ako je deblji/cvrsci materijal, odnesi obucaru

Pokusacu, ali nece da rade. Hvala!
Blue Eye
Posts: 7
Joined: 08/01/2017 08:19

#491 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Blue Eye »

:o
Last edited by Blue Eye on 29/05/2017 21:52, edited 1 time in total.
Blue Eye
Posts: 7
Joined: 08/01/2017 08:19

#492 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Blue Eye »

nermin2402 wrote:
Blue Eye wrote:Pozdrav,
Treba mi majstor za grijanje. Grijanje je podno, na struju. Imali smo kvar i samo je jednim dijelom otklonjen. Zamijenjen je regulator. Grijanje sad radi, ali nije sve dobro spojeno, pa nemam funkciju regulisanja temperature u stanu. Trebalo bi mi napraviti termostat u sobi da mogu postaviti željenu temperaturu, kao i napraviti noćni i dnevni režim grijanja. Treba mi dobrar majstor, koji se razumije u struju, jer već tri majstora nisu znala riješiti ovaj "problem".
Pozdrav. Sto se tice ovog problema da kod vas nije zamijenjena sonda (osjetnik temperature poda)? Ako je to onda samo treba programirati termostat ponovo po zelji (radni dan, noc, vikend). Nacin programiranja je u uputstvu za upotrebu a ako nemate onda konsultovati prodavnicu, imaju neku pomoc.
Radi se o regulatoru grijanja marke Seltron. Majstor ga je nabavio u Sloveniji jer se u BiH ne prodaje, i zamijenio originalni. Međutim nije znao ispravno da prespoji iako je gledao u uputstvo i nije regulator stavio u funkciju. Još dva majstora za grijanje su dolazila, ali nisu htjeli da pokušavaju jer nisu bili stručni za elektriku. Treba prespojiti neke žice. Ako neko zna majstora koji se razumije u tu automatiku, neka mi javi.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#493 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Filter »

Stari kenjac wrote: Pokusacu, ali nece da rade. Hvala!
ma znam da je uvijek problem nesto vanserijsko napraviti.
meni je prije 5-6 godina onaj obucar pored olimpijskog muzeja (na vrhu stepenica) nesto slicno uradio, zato sam ti dao prijedlog.
ili da odes tasnarima na carsiju... mozda je to bolja opcija. imas ih par oko okruglog bezistana.
User avatar
Filter
Posts: 7965
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#494 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Filter »

Blue Eye wrote:[
Radi se o regulatoru grijanja marke Seltron. Majstor ga je nabavio u Sloveniji jer se u BiH ne prodaje, i zamijenio originalni. Međutim nije znao ispravno da prespoji iako je gledao u uputstvo i nije regulator stavio u funkciju. Još dva majstora za grijanje su dolazila, ali nisu htjeli da pokušavaju jer nisu bili stručni za elektriku. Treba prespojiti neke žice. Ako neko zna majstora koji se razumije u tu automatiku, neka mi javi.
pitaj na temi o peletu, dosta raje tamo koristi seltron regulatore
Blue Eye
Posts: 7
Joined: 08/01/2017 08:19

#495 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Blue Eye »

Filter wrote:
Blue Eye wrote:[
Radi se o regulatoru grijanja marke Seltron. Majstor ga je nabavio u Sloveniji jer se u BiH ne prodaje, i zamijenio originalni. Međutim nije znao ispravno da prespoji iako je gledao u uputstvo i nije regulator stavio u funkciju. Još dva majstora za grijanje su dolazila, ali nisu htjeli da pokušavaju jer nisu bili stručni za elektriku. Treba prespojiti neke žice. Ako neko zna majstora koji se razumije u tu automatiku, neka mi javi.
pitaj na temi o peletu, dosta raje tamo koristi seltron regulatore
OK. Hvala
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#496 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Stari kenjac »

Filter wrote:
Stari kenjac wrote: Pokusacu, ali nece da rade. Hvala!
ma znam da je uvijek problem nesto vanserijsko napraviti.
meni je prije 5-6 godina onaj obucar pored olimpijskog muzeja (na vrhu stepenica) nesto slicno uradio, zato sam ti dao prijedlog.
ili da odes tasnarima na carsiju... mozda je to bolja opcija. imas ih par oko okruglog bezistana.

Prohodacu u subotu, obucar, tasnar... pa cu vidjet. hvala u svakom slucaju! :thumbup:
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#497 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by muha_sa »

Stari kenjac wrote:
Filter wrote:
Stari kenjac wrote: Pokusacu, ali nece da rade. Hvala!
ma znam da je uvijek problem nesto vanserijsko napraviti.
meni je prije 5-6 godina onaj obucar pored olimpijskog muzeja (na vrhu stepenica) nesto slicno uradio, zato sam ti dao prijedlog.
ili da odes tasnarima na carsiju... mozda je to bolja opcija. imas ih par oko okruglog bezistana.

Prohodacu u subotu, obucar, tasnar... pa cu vidjet. hvala u svakom slucaju! :thumbup:
javi se da u subotu kafenišemo :-D
Stari kenjac
Posts: 516
Joined: 23/10/2009 13:01

#498 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Stari kenjac »

Hvala Muha ali otac mi je dobro bolestan, pa svaki slobodan trenutak trcim da provedem s njim,. Inace nije sam, sestra vodi racuna i njeguje ga. Mi smo poslednja generacija koja o roditeljima vodimo racuna. Lagano izumire ova vrsta. neki drugi put u bolje vrijeme, nadam se. :thumbup:
User avatar
Dupli_skalp
Posts: 3328
Joined: 05/08/2008 13:14
Location: pleme Šavašavaha

#499 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by Dupli_skalp »

mali osvrt na molera sadu:

i on i momak koji radi s njim su zaista nagodni i fini ljudi, plus što nisu skupi....ali - nisu neki vrsni moleri. toliko rupa i zareza od špartli je ostalo, nije mi mjesec prošao zidovi počeli pucati (a napomenuo sam gdje trebaju mreže), dva puta sam ga vraćao da neke stvari popravi, na više dijelova nije odradio struganje i gletovanje, dva zida sam farbao u boji i nijanse nisu ni blizu onom što sam naručio.

žurilo mi se pa se više nisam mogao peglati.
TheDocToR
Posts: 198
Joined: 06/02/2009 19:56

#500 Re: Razni Majstori - brojevi telefona

Post by TheDocToR »

Dobar dan,

trazim majstora za nadkrivanje 10m2 ispred kuce. Mislio sam to uraditi sa drvenim stubovima i pleksiglasom kao krovom, ali nisam siguran da li je to najbolje rjesenje i trebao bi iskusnog i kvalitetnog majstora koji bi preporucio sta je najbolje.
Post Reply