Razna pitanja...

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#126 Re: Razna pitanja...

Post by zlo zlo »

heljde ima skoro u svim trgovinama ovim većima, ali nepečene, znači ona koju kad skuhaš ispade ljepljiva, a ne kao prava kaša. pečena je puno bolja. Ja tek dok se doselila u Bih sam probala nepečenu, ustvari saznala da postoji :lol: :lol:

Image
ima u konzumu i bingu ova nepečena od biofor Sarajevo.

Pečenu uzimam na kile kad idem kod svojih, u Hr u nekim radnjama je pravo jeftina, kad ponestane moram ovu žalost kuhat. :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#127 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

Je li sve u dure? :mrgreen:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#128 Re: Razna pitanja...

Post by Melo15 »

Ljudi, pitanje jedno...izgubio zdravstvenu knjizicu, gdje mogu nabaviti novu i trebal sta od papira kakvih iz firme i to ili samo uzeti negdje pa s pecatom odnijeti da se ovjeri?
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#129 Re: Razna pitanja...

Post by Zejnep »

Melo15 wrote:Ljudi, pitanje jedno...izgubio zdravstvenu knjizicu, gdje mogu nabaviti novu i trebal sta od papira kakvih iz firme i to ili samo uzeti negdje pa s pecatom odnijeti da se ovjeri?
Đe ti je elektronska knjižica?

A onu plavu kupiš u Zavodu, tamo gdje se ovjeravaju knjižice, 2-3 marke košta. Odneseš u firmu da je popune i stave pečat. To je sve.
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#130 Re: Razna pitanja...

Post by Melo15 »

Zejnep wrote:
Melo15 wrote:Ljudi, pitanje jedno...izgubio zdravstvenu knjizicu, gdje mogu nabaviti novu i trebal sta od papira kakvih iz firme i to ili samo uzeti negdje pa s pecatom odnijeti da se ovjeri?
Đe ti je elektronska knjižica?

A onu plavu kupiš u Zavodu, tamo gdje se ovjeravaju knjižice, 2-3 marke košta. Odneseš u firmu da je popune i stave pečat. To je sve.
Tu elektronsku nisam ni imao kolko se sjecam :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#131 Re: Razna pitanja...

Post by Zejnep »

Melo15 wrote:
Zejnep wrote:
Melo15 wrote:Ljudi, pitanje jedno...izgubio zdravstvenu knjizicu, gdje mogu nabaviti novu i trebal sta od papira kakvih iz firme i to ili samo uzeti negdje pa s pecatom odnijeti da se ovjeri?
Đe ti je elektronska knjižica?

A onu plavu kupiš u Zavodu, tamo gdje se ovjeravaju knjižice, 2-3 marke košta. Odneseš u firmu da je popune i stave pečat. To je sve.
Tu elektronsku nisam ni imao kolko se sjecam :mrgreen:
Pa čeka te vjerovatno u ZZO. Pitaj. Jesi smotan :mrgreen:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#132 Re: Razna pitanja...

Post by superiska »

A jesu li počeli, ponovo, izdavati elektronske knjižice?
Sjećam se da su ih obustavili jer je bila, čini mi se, fula - naopako stavljen znak KS :D
Ledena_kraljica
Posts: 5
Joined: 17/04/2018 20:10

#133 Re: Razna pitanja...

Post by Ledena_kraljica »

Pozdrav forumasi, je li iko konkurisao za pripravika ili volontera u ministarstvo komunikacija i prometa BiH u 2018, jesu li ikoga pozvali na testiranje i je li iko ikada bio na testiranju postoje li igdje pitanja koja oni postavljaju...hvala unaprijed
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#134 Re: Razna pitanja...

Post by Melo15 »

Zejnep wrote:
Melo15 wrote:
Zejnep wrote: Đe ti je elektronska knjižica?

A onu plavu kupiš u Zavodu, tamo gdje se ovjeravaju knjižice, 2-3 marke košta. Odneseš u firmu da je popune i stave pečat. To je sve.
Tu elektronsku nisam ni imao kolko se sjecam :mrgreen:
Pa čeka te vjerovatno u ZZO. Pitaj. Jesi smotan :mrgreen:
I onda mi ne treba stara? Posto mi je negdje naslov neki izletio kao iako imaju ove elektronske da jos uvijek trebaju stare knjizice...
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#135 Re: Razna pitanja...

Post by Zejnep »

Melo15 wrote: I onda mi ne treba stara? Posto mi je negdje naslov neki izletio kao iako imaju ove elektronske da jos uvijek trebaju stare knjizice...
Može bit. Ali ti nemaš ni jednu. Pa kad budeš kupovo staru upitaj ih za novu, elektronsku.
Ja im to ne poštujem. Nosim samo novu. Upitaju me ponekad za onu plavu, hladno kažem da nemam i ništa. Prime novu. :mrgreen:
Ledena_kraljica
Posts: 5
Joined: 17/04/2018 20:10

#136 Re: Razna pitanja...

Post by Ledena_kraljica »

Pozdrav, zna li neko kolike su plate Fizioterapeutima koji rade u Reumalu u Fojnici??
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#137 Re: Razna pitanja...

Post by Melo15 »

Zejnep wrote:
Melo15 wrote: I onda mi ne treba stara? Posto mi je negdje naslov neki izletio kao iako imaju ove elektronske da jos uvijek trebaju stare knjizice...
Može bit. Ali ti nemaš ni jednu. Pa kad budeš kupovo staru upitaj ih za novu, elektronsku.
Ja im to ne poštujem. Nosim samo novu. Upitaju me ponekad za onu plavu, hladno kažem da nemam i ništa. Prime novu. :mrgreen:
E 'fala ti :D Jutros bas uzeo ovu elektronsku, pitao onog sto radi trebam li i onu vaditi jer sam je izgubio on samo presuti, pa valjda ne treba :mrgreen:
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#138 Re: Razna pitanja...

Post by Zejnep »

Melo15 wrote:
Zejnep wrote:
Melo15 wrote: I onda mi ne treba stara? Posto mi je negdje naslov neki izletio kao iako imaju ove elektronske da jos uvijek trebaju stare knjizice...
Može bit. Ali ti nemaš ni jednu. Pa kad budeš kupovo staru upitaj ih za novu, elektronsku.
Ja im to ne poštujem. Nosim samo novu. Upitaju me ponekad za onu plavu, hladno kažem da nemam i ništa. Prime novu. :mrgreen:
E 'fala ti :D Jutros bas uzeo ovu elektronsku, pitao onog sto radi trebam li i onu vaditi jer sam je izgubio on samo presuti, pa valjda ne treba :mrgreen:
Pa taj projekat sa novim knjižicama nije dobro urađen.
Žale se ovi u zdravstvu jer na toj el. knjižici nema ništa osim imena i prezimena. Nema adrese. A ovi iz Zavoda vele da to tako treba. Nejse, brige nas, mi pacijenti nemamo ništa s tim. :mrgreen:
Melo15
Posts: 896
Joined: 13/08/2011 21:36

#139 Re: Razna pitanja...

Post by Melo15 »

Zejnep wrote:
Melo15 wrote:
Zejnep wrote:
Može bit. Ali ti nemaš ni jednu. Pa kad budeš kupovo staru upitaj ih za novu, elektronsku.
Ja im to ne poštujem. Nosim samo novu. Upitaju me ponekad za onu plavu, hladno kažem da nemam i ništa. Prime novu. :mrgreen:
E 'fala ti :D Jutros bas uzeo ovu elektronsku, pitao onog sto radi trebam li i onu vaditi jer sam je izgubio on samo presuti, pa valjda ne treba :mrgreen:
Pa taj projekat sa novim knjižicama nije dobro urađen.
Žale se ovi u zdravstvu jer na toj el. knjižici nema ništa osim imena i prezimena. Nema adrese. A ovi iz Zavoda vele da to tako treba. Nejse, brige nas, mi pacijenti nemamo ništa s tim. :mrgreen:
Ma i to im je previse :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#140 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

Moze li se iz BiH vozom transpotovat auto za Njemacku, Svedsku..... ili iz Zagreba za Njemacku, Svesdku....?

Kako se to vozom moze uradit....?
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#141 Re: Razna pitanja...

Post by bitangeIprinceze »

Nisam siguran da u zeljeznicama F BiH kace i vagone za prevoz auta, ne sjecam da sam poslije rata vidio auto na vagonu.
User avatar
Edin H.
Posts: 47031
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#142 Re: Razna pitanja...

Post by Edin H. »

bitangeIprinceze wrote:Nisam siguran da u zeljeznicama F BiH kace i vagone za prevoz auta, ne sjecam da sam poslije rata vidio auto na vagonu.
Pa sto ne nabave one vagone kao ispod Lamansha?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#143 Re: Razna pitanja...

Post by vjesticanametli »

Mujo sta bi...ides iz bosne i sto kazu kola ceras hahhha haj na cevape :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#144 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

vjesticanametli wrote: Mujo sta bi...ides iz bosne i sto kazu kola ceras hahhha haj na cevape :mrgreen:
.... vracam krs, cevapi ostaju u BiH :mrgreen:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#145 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

Nema voza....... :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#146 Re: Razna pitanja...

Post by insomnia78 »

Kakav voz doćeraj ga. Ta nije Minhen Tokio
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#147 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

insomnia78 wrote: Kakav voz doćeraj ga. Ta nije Minhen Tokio


Vjerovatno da cu onda tako i uradit..... laganini pa dokle stignem. :thumbup:
srkletnik
Posts: 52
Joined: 12/04/2017 14:06

#148 Re: Razna pitanja...

Post by srkletnik »

Je li može neko ovdje da mi odgovori kako se najlakše prebacivati od Čengić Vile do Braće Baljić (kad se ide prema Vogošći, stanica poslije skretanja za Zabrđe)? Znam da ima bus sa Stupa, ali nešto jednostavnije?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#149 Re: Razna pitanja...

Post by JThomas »

autom.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#150 Re: Razna pitanja...

Post by mali jomu »

Je li hladno vani?
Post Reply