Razmjena preporuka: najusluzniji ljudi, najbolje usluge

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderator: O'zone

Post Reply
Zox

Razmjena preporuka: najusluzniji ljudi, najbolje usluge

Post by Zox » 02/03/2012 18:32

Svakodnevno se nerviramo zbog kojekavih dundjer majstora, neprofesionalaca i drugih duduka na ciju smo milost i nemilost osudjeni svaki put kad nam zatreba bilo kakava usluga koju nemozemo sami zavrsiti. Po meni, nema puno nacina da se borimo protiv javasluka, osim ako ne pocnemo iskoristavati pravo koje nam ovaj inace nesretni kapitalizam nudi, a to je da biramo kome cemo ostaviti pare. Ako se jos malo i organizujemo, a forum je dobro mjesto za to, takve odluke bi mogle poceti znacajno uticati na zaradu ovog ili onog "majstora". Postoji vec tema na forumu o najneusluznijim ljudima, to, http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =1&t=81162, a mislim da ne bi bilo lose da se posluzimo ovom sto sad otvaram kako bismo preporucili ljude koji su usluzni i znaju raditi svoj posao. Znam da se nikad ne bi trebalo preporucivati bilo sta :) ali eto, forum je, anonimni smo i tako to. Na ovo me ponukala cinjenica da sam, u momentu kad sam se trebao odluciti na servisera plinskog bojlera, na kraju morao zaroviti po forumu. Za pocetak, ja cu preporuciti

elektricara Muhameda
ciji se kontakti nalaze na facebooku pod Elektricar Muhamed Sarajevo. Mlad momak, strucan, precizan, brz i jeftin. Do njega sam takodjer dosao preporukom. Meni je popravio TA pec i plafonjere, a drugarici bojler i svi smo zadovoljni :)

Nadam se da ce tema biti nekome od koristi

enx

Re: Razmjena preporuka: najusluzniji ljudi, najbolje usluge

Post by enx » 02/03/2012 19:23

jel ti misliš da ovdje hvalimo ove što rade "na crno". Ima li taj tvoj Muhamed kakvu radnju?

Ghost_Rider_XXX

Post by Ghost_Rider_XXX » 02/03/2012 19:33

Pa šta ako rade na crno?

Zox

Post by Zox » 02/03/2012 19:37

nemam pojma. Znam samo sta JA radim i koliko mi je vrijeme dragocjeno da bih ga gubio sa dundjerima. kao sto rece jedna moja kolegica, za pare koje dajes trebao bi ako nista dobiti koncentrisanog majstora, sto, nazalost, skoro nikad nije slucaj.

enx

Post by enx » 02/03/2012 19:58

Ghost_Rider_XXX wrote:Pa šta ako rade na crno?
Zato što od takvih ne mogu da rade ljudi koji imaju firme i redovno plaćaju obaveze. Zato što to utiče na penzije i kompletnu privredu. Zato što ljudi ostaju bez posla zbog takvih....... I sad ih treba ovdje još reklamirati.

Zox

Post by Zox » 02/03/2012 20:07

Iskren da ti budem, ja placam porez u fening ali sam VRLO alergican na skupu drzavu, stoga preferiram imati sto manje posla s njom i ne gajim pretjerane simpatije prema istoj. ali to uopste nije poenta. zasto mislis da ce se ovdje reklamirati ljudi koji NE placaju porez? Zasto kreces od te ideje? Otkud znas da taj muhamed ne izdaje racune? U svakom slucaju, onda ne bismo trebali imati ni temu najNEusluzniji ljudi, grehota je da se crne ljudi koji placaju poreze. ali, eto, vecini nasih ljudi jednostavno TREBA da se istresu na forumu kad nesto krene po zlu sa majstorom, otud popularnost te teme.
Meni je moje vrijeme dragocjeno i zelim ostaviti pare ljudima koji to cijene. I, ako vec moram reci svoje misljenje, vise volim covjeka koji posteno i savjesno sebi zaradjuje za hljeb i mozda ne moze izdati racun zbog OGROMNOG pritiska na privredu nego opstinskog vijecnika koji pravda gorivo za putovanje na more sa suprugom i cije djelo i OPTERECUJE te iste ljude, a sasvim sigurno ne doprinosi poboljsanju stanja u privredi. Nesavjest vlada na svakom nivou administracije, ali zato, zaboga, JA moram trpiti dundjere u svojoj kuci jer su preko neke stele dobili neki papir?

BHF_Manijak
Been thanked: 10 times

Post by BHF_Manijak » 02/03/2012 22:07

enx wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote:Pa šta ako rade na crno?
Zato što od takvih ne mogu da rade ljudi koji imaju firme i redovno plaćaju obaveze. Zato što to utiče na penzije i kompletnu privredu. Zato što ljudi ostaju bez posla zbog takvih....... I sad ih treba ovdje još reklamirati.
Jel kad ides na kafu pitas konobara je li prijavljen, je li kad kupujes hljeb u pekari pitas prodavacicu je li prijavljena, trazis li za sve usluge koje dobijes racun itd...Sto ne ogu na erende kora, covjek otvorio temu kako bi se pomoglo, provjereni ljudi koji kvaliettno rade da se kazu a ne da bi se neko reklamiro! Ali eto, najlakse je dezurno gundjalo biti! :roll:

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 04/03/2012 22:12

Ode moja peMzija na pazar. Policajci, nastavnici, učitelji, sva administracija, tete šalteruše,...Svi će ostati bez plata ili umanjenih plata.
:(

http://kuip.ks.gov.ba/

addy_sa

Post by addy_sa » 05/03/2012 12:36

mislim da pitanje da li dotični električar plaća porez i ima li registrovan obrt zaslužuje posebnu temu :roll: :roll:
lik odlično radi, kad smo već kod njega :)

vjesticanametli
Has thanked: 55 times
Been thanked: 14 times

Post by vjesticanametli » 05/03/2012 13:23

elektricar enver 061482603
bez zabusavanja i nije varalica :)

Ljuska_u_BaklaFi

Post by Ljuska_u_BaklaFi » 22/03/2012 19:25

Zox wrote:nemam pojma. Znam samo sta JA radim i koliko mi je vrijeme dragocjeno da bih ga gubio sa dundjerima. kao sto rece jedna moja kolegica, za pare koje dajes trebao bi ako nista dobiti koncentrisanog majstora, sto, nazalost, skoro nikad nije slucaj.
Takodje sve pohvale za pomenutog elektricara,radi polako, temeljito ali znas da je uradjeno. On svojim radom izdrzava zenu i dijete i to mu je sav prihod, odakle da otvori radnju.

muha_sa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 22 times

Post by muha_sa » 22/03/2012 19:32

juce mi prica kolega elektricar :)
elem-pozovu ga, ljudi vec 6 mjeseci u nekom skladištu nemaju struju :-) snalaze se na razne nacine--ulaze sa svijecama i nekim fenjerima :lol:
ode on na licino mjesto :lol: nekako udje i vidi da ni u jednom grlu nema sijalice :lol: zamoli ljude da mu donesu sijalicu--oni ga blijedo pogledaju, donesu--on zavrne sijalicu i na prekidac kad ona zasvijetli :lol:
moram priznat da me stomak zabolio kad mi je isprico :-) od smijeha-naravno :lol: :lol:

prilagodjena

Post by prilagodjena » 22/03/2012 20:02

moram pohvaliti uposlenike logosofta...brzina i profesionalnost kojoj pruže svoje usluge se ne viđa često kod nas :thumbup:

muha_sa

Post by muha_sa » 22/03/2012 20:02

BIONA wrote:OMG :skoljka: :D
živa istina :lol:
momak prico na kakve sve gluposti nailazi :-) pošten decko :-D
ja ga ružio što nije osto u podrumu jedno sat vremena--nakupovo sijalica i glupanima uzeo stoju za intervenciju :lol: :lol:

muha_sa

Post by muha_sa » 22/03/2012 20:03

prilagodjena wrote:moram pohvaliti uposlenike logosofta...brzina i profesionalnost kojoj pruže svoje usluge se ne viđa često kod nas :thumbup:
ko ti ih je preporucio :? -hajd reci ako smiješ :lol: :lol:

prilagodjena

Post by prilagodjena » 22/03/2012 20:04

muha_sa wrote:
prilagodjena wrote:moram pohvaliti uposlenike logosofta...brzina i profesionalnost kojoj pruže svoje usluge se ne viđa često kod nas :thumbup:
ko ti ih je preporucio :? -hajd reci ako smiješ :lol: :lol:
bjaž ba,sve interes....preporučio da imaš besplatnu pretplatu idući mjesec :-) :-) :lol: :lol:

Ljuska_u_BaklaFi

Post by Ljuska_u_BaklaFi » 22/03/2012 21:03

:lol: :lol: :lol:

muha_sa

Post by muha_sa » 22/03/2012 21:06

Ljuska_u_BaklaFi wrote::lol: :lol: :lol:
:lol: :lol:

ti odobravaš da mi ovako kaže :? :-) a popolovili smo tak mi pretplate :lol: :lol:

Ljuska_u_BaklaFi

Post by Ljuska_u_BaklaFi » 22/03/2012 21:11

Zenska solidarnost muha :lol: :lol:

prilagodjena

Post by prilagodjena » 22/03/2012 21:11

muha_sa wrote:
Ljuska_u_BaklaFi wrote::lol: :lol: :lol:

ti odobravaš da mi ovako kaže :? :-) a popolovili smo tak mi pretplate :lol: :lol:
ne blamiraj me,vratiću ti tvog cenera :oops: :lol: :lol:

muha_sa

Post by muha_sa » 22/03/2012 21:13

šuti ba :-) vidiš da je Ljuska ovde :lol:

Post Reply