Razgovor za posao

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
cendlerbing
Posts: 15622
Joined: 17/08/2017 03:43

#26 Re: Razgovor za posao

Post by cendlerbing »

insomnia78 wrote:Sad forumasi naravno sa 25 godina zivota promjeli 40 poslova i isto toliko intervjua
Nekad bih voljela da sam brojala razgovore na kojima sam bila. Ne vjerujem da je izašlo na 40, ali mislim da nisam nimalo daleko od te brojke.
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#27 Re: Razgovor za posao

Post by sadie_forever »

cendlerbing wrote:
sadie_forever wrote:Kako vi prevazidjete tremu pred razgovor za posao? mene uviek trema unisti,a sada je u pitanju posao iz snova (za mene) :( :D
1. Upoznaj firmu
2. Pripremi odgovore na pitanja koja ti mogu postaviti, obično se sva pitanja vrte u krug
3. Zatraži na intervjuu čašu vode, pomaže kad ti se usta osuše :D

To kako ćeš se osjećati zavisi i od tvojih intervjuera. Ja kad dođem na intervju kod ljudi koji se trude da djeluju zastrašujuće i na distanci, te mi kroz svoje držanje i pitanja otkriju da sam došla na razgovor samo da se obavi nekakva forma a zapravo već imaju nekoga za poziciju, nekako me popusti sva volja i obično na takvim intervjuima imam utisak da sam ostavila najlošiji utisak. U takvim situacijama to i nije nešto bitno.


Sretno i javi kako je prošlo. :-D
Hvala puno,hocu.Ali da problem bude gori otkrila sam da sam napisala pogresan broj telefona sad ako me budu zvali nece me dobit :D moram im i to reci na intervjuu :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#28 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Bobi wrote: Pretpostavljam da je Švedska...budi ono što jesi

ne znam za Svedsku, nisam nikad na sjeveru radio..... ali jesam juznije skoro u svim zemljama, posao mi takav pa se malo dokazao i picim kad mi zafali love.... ( svaki put kad me zovnu) u glavnom industrijska novogradnja, ili neke nove industrijske dopune za razne procese proizvodnje..... i svasta nesto

jebiga u dodiru sam sa svima, pa znam kako to sve ide..... narocito sa primanjima novih radnika, jer i kod mene novajlije dodju i ovi mi traze moju "pricu" o novajlijama...... i onda se u kantini o tome prica, i onda to bude "onako" kako u kantini svi ispricaju


u mom poslovnom okruzenju...... svi su otpusteni radi kasnjenja na posao i slabe poslovno- drustvene komunikacije, rade jedno vrijeme i samo ih otpuste,

niko nikad nije otpusten sto ne zna raditi ili sto je napravio bilo kakvu gresku, to je normala, i nikad nije nikakav problem
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#29 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

sadie_forever wrote: Hvala puno,hocu.Ali da problem bude gori otkrila sam da sam napisala pogresan broj telefona sad ako me budu zvali nece me dobit :D moram im i to reci na intervjuu :lol:

ma jok ba, vec im reci da si namjerno napisala pogresno zato sto bilo sta od posla ne rijesavas preko telefona, vec dodjem licno, ako im tako reknes u startu si u velikom plusu...... :thumbup:
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#30 Re: Razgovor za posao

Post by Edin H. »

Dupli
Last edited by Edin H. on 07/04/2019 15:53, edited 1 time in total.
User avatar
Edin H.
Posts: 46992
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#31 Re: Razgovor za posao

Post by Edin H. »

Edin H. wrote:
sadie_forever wrote:
Hvala puno,hocu.Ali da problem bude gori otkrila sam da sam napisala pogresan broj telefona sad ako me budu zvali nece me dobit :D moram im i to reci na intervjuu :lol:
Samo im reci da ti je to bio "burner phone" koji si morala unistiti nakon uspjesno obavljenog posla, ali da nisi u mogucnosti da dodatno komentiras Ovo je osobito dobro ako zelis da ostavis "gangsta impression" na interview-u. :oops:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#32 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Najvaznija tema svakog razgovora za posao je..... jeste li timski igrac ili niste,

to je dio od koje zavisi hocete li biti primljeni ili ne, licna pojedinacna znanja i iskustva nista ne vrijede ako niste timski igrac....


privatno kad se radi to je vecinom pojedinacna igra...... a i u privatluku mora se imat nekakav tim skim ce se napraviti bilo kakav posao,

u firmi kad se radi, to je sve timski rad....(timski igraci) i kao tim poslovno ste vrijedni ili ne, pojedinacno niko ne vrijedi nista, i svi su lahko zamjenljivi


tako vam se to svugdje gleda...... i vazda se gledalo



(zajebi sad pricu o babinim sinovima, steli i sve to.... ko njih jebe, padne to sve brzo......) :mrgreen:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#33 Re: Razgovor za posao

Post by Heller »

Moj zadnji išao ovako.

Ime i prezime?

Odakle si?

Pa gleda u mene i mrtav hladan, jebeš li šta :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#34 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Heller wrote: ..... jebeš li šta :lol:


tako to ide kod regulare likova :thumbup:


kroz zajebanciju da te vrati u normalu, niko ne voli glumatanja, foliranja i sve te stvari koje izlaze iz nekakve napetosti...... sve sto je potrebno i sto se trazi je da se kroz zajebanciju i salu sazna...... to je to :thumbup:


kad je neko namrgodjen, ozbiljan....... jebiga zajebano svakom :mrgreen:
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#35 Re: Razgovor za posao

Post by ho oponopono »

sadie_forever wrote:Kako vi prevazidjete tremu pred razgovor za posao? mene uviek trema unisti,a sada je u pitanju posao iz snova (za mene) :( :D

...misli da čupricu vodiš sa svekrvom...vas dvije ste drim tim,ih kako će ti spika kliziti, militi...:pusi2:
focko
Posts: 286
Joined: 15/11/2018 10:07

#36 Re: Razgovor za posao

Post by focko »

Postavi se tako da si ti njima bitnija nego oni tebi.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#37 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

focko wrote: Postavi se tako da si ti njima bitnija nego oni tebi.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:

odgovornost, samopouzdanost, snalazljivost, fleksibilnost, timski igrac...... situaciono normala regulare
Bobi
Forum administrator
Posts: 32142
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#38 Re: Razgovor za posao

Post by Bobi »

mali jomu wrote:
Heller wrote: ..... jebeš li šta :lol:


tako to ide kod regulare likova :thumbup:


kroz zajebanciju da te vrati u normalu, niko ne voli glumatanja, foliranja i sve te stvari koje izlaze iz nekakve napetosti...... sve sto je potrebno i sto se trazi je da se kroz zajebanciju i salu sazna...... to je to :thumbup:


kad je neko namrgodjen, ozbiljan....... jebiga zajebano svakom :mrgreen:
Ja sam jednom na nesto tako rekao "a ti si kao naki direktor ovdje ? " :mrgreen: ...kaze kasnije ko fol zvacemo te...naravno da nije :lol:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#39 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Bobi wrote:
Ja sam jednom na nesto tako rekao "a ti si kao naki direktor ovdje ? " :mrgreen: ...kaze kasnije ko fol zvacemo te...naravno da nije :lol:


nek si mu rekao..... ko ga jebe :lol:


ja se svaki dan s takvima susrecem, sve ih odjebem...... sidje direktore, sta mai, dje zapelo.... bjeze a ja za njima :lol:


znam dobro takve, jebiga ima ih svukud.... znam se ja snjima dobro, pa popustim, sta cu..... sjebase sve a nemozes im nista :lol:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#40 Re: Razgovor za posao

Post by zrakomlat »

mali jomu wrote:
Bobi wrote:
Ja sam jednom na nesto tako rekao "a ti si kao naki direktor ovdje ? " :mrgreen: ...kaze kasnije ko fol zvacemo te...naravno da nije :lol:


nek si mu rekao..... ko ga jebe :lol:


ja se svaki dan s takvima susrecem, sve ih odjebem...... sidje direktore, sta mai, dje zapelo.... bjeze a ja za njima :lol:


znam dobro takve, jebiga ima ih svukud.... znam se ja snjima dobro, pa popustim, sta cu..... sjebase sve a nemozes im nista :lol:
Kako mislis to?
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#41 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

zrakomlat wrote: Kako mislis to?

ne mislim, znam :lol:

nisu svi..... supljaci, ima ih odlicnih, pravih, regulare normala, orginali direktori...... ljudi koji znaju, koji ne misle, skojima sve ide ko voda dok ne dodje do supljaka gdje ni voda ne moze proci..... :mrgreen:


znam mater im jebem jer ima ljudi koji moraju sve popravljat kuda takvi prodju.....
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#42 Re: Razgovor za posao

Post by mali_balon »

Bio sam na toliko razgovora da bi mogao finu knjigu napisati.....svakakvih dzilokosa i priucenih HR strucnjaka i strucnjakinja vidio cuo.....u pocetku sam s e i ja pripremao vjezbao sta cu pircati pokrete do u detalja uvjezbao, koju salu kad reci sta reci.....sta obuci....ma sve...onda vidis da to kod nas ne pije vode....da je to sve smijesno
Sad kad me pozovu odma pitam kolika je plata...vecina nece da kaze....i ja sam kazem ako je ispod 1000KM ne dolazim i haman svi rekli onda ne morate dolazit.....
VIza gotova odo vanka a nase gazede diretkori i menadzeri i razni HR strucnajci nek se jebu sa sobom...sve rijesio prako maila nit me je ko vidio ni cuo nit sam ja koga vidio i cuo.....

Pita me neki djevojculjak, ne jednom razogovru, ona ko HR sefica, koliku bi platu...pa reko obzirom na situaciju u drzavi i a kolicinu i obim posla izejdu 1500 2000KM...pitam ja nju a sto vi to pitate...kaze da vidimo koliko vi cijenite sebe....reko pisi da hocu platu 100000....eto jedna nebuloza...
druga situacija pita menadze da li ste spremnmi raditi prekovremeno ako bude potrebno...reko nije problem radit se mora....naravno ako se to kompenzuje u vidu novca ili slobodnog vremena....i da nije bas cesto ako nije priroda posla jer ako se cesto ostaje prekovremeno onda nesta niej u redu.....naravno ne moram govorit da me nisu zvali da potpisemo ugovor...to su dvije situacije od masu

E ako je razogovr vani onda je to mozda malo ozbiljnije...valjda
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#43 Re: Razgovor za posao

Post by CPT »

mali jomu wrote:Najvaznija tema svakog razgovora za posao je..... jeste li timski igrac ili niste,
To pitanje je standard samo je kandidat atraktivna zenska, 180, plavusa... U nekoj normalnom razgovoru to neces cuti.
User avatar
CPT
Posts: 6246
Joined: 16/05/2018 11:13

#44 Re: Razgovor za posao

Post by CPT »

sadie_forever wrote:Kako vi prevazidjete tremu pred razgovor za posao? mene uviek trema unisti,a sada je u pitanju posao iz snova (za mene) :( :D
Tako da prihvatis da mozes samo dobiti i da ces u najgorem slucaju biti na istom :wink:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#45 Re: Razgovor za posao

Post by Heller »

mali_balon wrote:Bio sam na toliko razgovora da bi mogao finu knjigu napisati.....svakakvih dzilokosa i priucenih HR strucnjaka i strucnjakinja vidio cuo.....u pocetku sam s e i ja pripremao vjezbao sta cu pircati pokrete do u detalja uvjezbao, koju salu kad reci sta reci.....sta obuci....ma sve...onda vidis da to kod nas ne pije vode....da je to sve smijesno
Sad kad me pozovu odma pitam kolika je plata...vecina nece da kaze....i ja sam kazem ako je ispod 1000KM ne dolazim i haman svi rekli onda ne morate dolazit.....
VIza gotova odo vanka a nase gazede diretkori i menadzeri i razni HR strucnajci nek se jebu sa sobom...sve rijesio prako maila nit me je ko vidio ni cuo nit sam ja koga vidio i cuo.....

Pita me neki djevojculjak, ne jednom razogovru, ona ko HR sefica, koliku bi platu...pa reko obzirom na situaciju u drzavi i a kolicinu i obim posla izejdu 1500 2000KM...pitam ja nju a sto vi to pitate...kaze da vidimo koliko vi cijenite sebe....reko pisi da hocu platu 100000....eto jedna nebuloza...
druga situacija pita menadze da li ste spremnmi raditi prekovremeno ako bude potrebno...reko nije problem radit se mora....naravno ako se to kompenzuje u vidu novca ili slobodnog vremena....i da nije bas cesto ako nije priroda posla jer ako se cesto ostaje prekovremeno onda nesta niej u redu.....naravno ne moram govorit da me nisu zvali da potpisemo ugovor...to su dvije situacije od masu

E ako je razogovr vani onda je to mozda malo ozbiljnije...valjda

Otišao ja na razgovor u jednu firmu, zvali me po preporuci, a ja već radim. Mislim kod mene pare nisu neke, odnedavno skoro pa prosjek, al me niko ne jaše, ne radim prekovremeno, subote. Plus u centru grada radim libo me tuki.

Odem ja dole, sjednem, razgovoram, obiđem malo, kad oni ljudi za strojevima neki gonic ih obilazi kakvo sjest, srat, pisat, ispusit. Kancelarije malo manje seksa al to je to.

Ja gore j odmah plata, kaze dogovoricemo se, reko nista to koliko nudite, ja imam 780 gdje radim s T.O. al ovo je dalje, posao je teži. 1100, s neradnim subotama. Prekovremeno da se plaća. I naravno neodređeno. Liku se faca uvrnu ko Njofri.

Nikad me nije nazvao, što li?
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#46 Re: Razgovor za posao

Post by mali_balon »

Heller wrote:
mali_balon wrote:Bio sam na toliko razgovora da bi mogao finu knjigu napisati.....svakakvih dzilokosa i priucenih HR strucnjaka i strucnjakinja vidio cuo.....u pocetku sam s e i ja pripremao vjezbao sta cu pircati pokrete do u detalja uvjezbao, koju salu kad reci sta reci.....sta obuci....ma sve...onda vidis da to kod nas ne pije vode....da je to sve smijesno
Sad kad me pozovu odma pitam kolika je plata...vecina nece da kaze....i ja sam kazem ako je ispod 1000KM ne dolazim i haman svi rekli onda ne morate dolazit.....
VIza gotova odo vanka a nase gazede diretkori i menadzeri i razni HR strucnajci nek se jebu sa sobom...sve rijesio prako maila nit me je ko vidio ni cuo nit sam ja koga vidio i cuo.....

Pita me neki djevojculjak, ne jednom razogovru, ona ko HR sefica, koliku bi platu...pa reko obzirom na situaciju u drzavi i a kolicinu i obim posla izejdu 1500 2000KM...pitam ja nju a sto vi to pitate...kaze da vidimo koliko vi cijenite sebe....reko pisi da hocu platu 100000....eto jedna nebuloza...
druga situacija pita menadze da li ste spremnmi raditi prekovremeno ako bude potrebno...reko nije problem radit se mora....naravno ako se to kompenzuje u vidu novca ili slobodnog vremena....i da nije bas cesto ako nije priroda posla jer ako se cesto ostaje prekovremeno onda nesta niej u redu.....naravno ne moram govorit da me nisu zvali da potpisemo ugovor...to su dvije situacije od masu

E ako je razogovr vani onda je to mozda malo ozbiljnije...valjda

Otišao ja na razgovor u jednu firmu, zvali me po preporuci, a ja već radim. Mislim kod mene pare nisu neke, odnedavno skoro pa prosjek, al me niko ne jaše, ne radim prekovremeno, subote. Plus u centru grada radim libo me tuki.

Odem ja dole, sjednem, razgovoram, obiđem malo, kad oni ljudi za strojevima neki gonic ih obilazi kakvo sjest, srat, pisat, ispusit. Kancelarije malo manje seksa al to je to.

Ja gore j odmah plata, kaze dogovoricemo se, reko nista to koliko nudite, ja imam 780 gdje radim s T.O. al ovo je dalje, posao je teži. 1100, s neradnim subotama. Prekovremeno da se plaća. I naravno neodređeno. Liku se faca uvrnu ko Njofri.

Nikad me nije nazvao, što li?
Polahko ja im dajem jos godinu robovlasnistva....gdje su tu su da kvalitetne radine pocnu vuci za rukav i da pocnu plate dizat...neki su vec podigli
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#47 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Heller wrote:
Nikad me nije nazvao, što li?
:thumbup: :thumbup: :thumbup:


nek si ga sjebo jebo on mater, nisi ti dobar rob cim te nemoze uzet za koji par cenera vise..... mnogo se ljudi na tu foru zajebe, a to je dobar zajeb


znam ja takvih dosta, zajebu raju za par cenera vise i onda idu ucjene..... otpustit ce ga i jos svasta..... katastrofa, pazite se toga :thumbup:
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#48 Re: Razgovor za posao

Post by Heller »

mali jomu wrote:
Heller wrote:
Nikad me nije nazvao, što li?
:thumbup: :thumbup: :thumbup:


nek si ga sjebo jebo on mater, nisi ti dobar rob cim te nemoze uzet za koji par cenera vise..... mnogo se ljudi na tu foru zajebe, a to je dobar zajeb


znam ja takvih dosta, zajebu raju za par cenera vise i onda idu ucjene..... otpustit ce ga i jos svasta..... katastrofa, pazite se toga :thumbup:

Ima i dobrih ljudi, sad ganjam posao, prijavio se, lik mi šalje mail za razgovor i odmah sve napisao, šta nudi, radno vrijeme itd... Bez okolišanja i sranja.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#49 Re: Razgovor za posao

Post by mali jomu »

Heller wrote:
Ima i dobrih ljudi, sad ganjam posao, prijavio se, lik mi šalje mail za razgovor i odmah sve napisao, šta nudi, radno vrijeme itd... Bez okolišanja i sranja.

Bravo majstore...... to je druga prica, sretno :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#50 Re: Razgovor za posao

Post by adda_sa »

Heller wrote:Moj zadnji išao ovako.

Ime i prezime?

Odakle si?

Pa gleda u mene i mrtav hladan, jebeš li šta :lol:
:shock:
Post Reply