Ravnopravnost bracnih partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#151

Post by lady midnight »

eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#152

Post by danas »

moj konzumira sevdah, ali nikako da ga na partibrejkerse prevedem :-) dal' da se razvodim :? :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#153

Post by callmethebreeeze »

lady midnight wrote:eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
sevdah mu pederska muzika?! sasvim legitiman razlog za rastavu :D
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#154

Post by FFK as Lucy01 »

danas wrote:moj konzumira sevdah, ali nikako da ga na partibrejkerse prevedem :-) dal' da se razvodim :? :D
Oceraj to odma' :lol:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#155

Post by mostarac »

danas wrote:moj konzumira sevdah, ali nikako da ga na partibrejkerse prevedem :-) dal' da se razvodim :? :D
ne zaboga, jedna zrtva je i vise nego dovoljna :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#156

Post by baustelac »

lady midnight wrote:eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
niiiiiiiiiiiisi, ti si rasista :D
Choban-Budala
Posts: 68
Joined: 18/10/2007 18:19

#157

Post by Choban-Budala »

lady midnight wrote:eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
Eto, vidis, ja se s tobom slazem, samo sto osoba ne mora nuzno biti "nasa". Bitno je da se ljudi mentalno nadju (i da su bjelici :) ) pa nije vazo odakle su. Nisam skont'o sta je "cafir". Je l' to stranac ili "kontroverzni biznisnimen" iz Citluka? I oni kupe fizicki dobre cure, nekad i za 200 eura. Moja iskustva sa djevojkama van BiH su identicna: u pocetku divan sex a onda insistiranje na svadbi...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#158

Post by danas »

Lucy01 wrote:
danas wrote:moj konzumira sevdah, ali nikako da ga na partibrejkerse prevedem :-) dal' da se razvodim :? :D
Oceraj to odma' :lol:
ma nece me niko drugi :oops: :D :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#159

Post by rikardoreis »

lady midnight wrote:eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
ima nesto u tome sto rece...sumnjam da bih se mogao ikad zaljubiti u stankinju, a kamoli ozeniti (ili obrnuto :? :D ), bas iz tih razloga...
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#160

Post by lady midnight »

Choban-Budala wrote:
lady midnight wrote:eto vam bosancherosi,
samo se vi drzhite jarka i drveta :D a sve shto valja odvukoshe vam cafiri :oops: :D:D

shta da kazhem: bila, vidjela, nosao me jedan "cafir" ko kap vode na dlanu :D kakva prashina, kuhanje, kucni poslovi... pa to nije ni bila tema, a kamoli kamen spoticanja, to je radio kako je ko stigao, a vecinom smo imali pametnijeg posla... ali shta cu ja kad ja njemu moram prevoditi viceve o muji i sulji, i kad ne razumije shta je hrkljush :D, i kada sevdah smatra "pederskom" muzikom :roll:, i kad ne razumije shta pricham u snu (dobro, ovo je mozhda i dobro :D)...

ne kazhem da je ovo svakome podjednako bitno ili da bi trebalo biti, ali meni je taj zajednichki sistem kulturnih referenci u medjuvremenu postao jako bitan... no, josh uvijek mi nije bitniji od drugih stvari o kojima su se zhene ovdje vec izjasnile... uglavnom, ja sam iskljuchivo za bosansko-hercegovachke papuchare :D:D:D i nek mi samo neko kazhe da sam nacionalista, dobice tavom po glavi :D:D:D
Eto, vidis, ja se s tobom slazem, samo sto osoba ne mora nuzno biti "nasa". Bitno je da se ljudi mentalno nadju (i da su bjelici :) ) pa nije vazo odakle su. Nisam skont'o sta je "cafir". Je l' to stranac ili "kontroverzni biznisnimen" iz Citluka? I oni kupe fizicki dobre cure, nekad i za 200 eura. Moja iskustva sa djevojkama van BiH su identicna: u pocetku divan sex a onda insistiranje na svadbi...
ma gledaj,
i meni je najbitnije to slaganje, bez obzira odakle ko bio...za razliku od tebe, meni boja kozhe nije nikakav kriterij...
kad kazhem da mi je vazhno podudaranje tih referentnih sistema, onda i mislim na to: da mogu podijeliti sa njim ono shto mi je bitno, da ne moram objashnjavati vazhne stvari, da se izrazhavam na jeziku koji mi je najprirodniji, a ne da trecinu misli preshutim jer je nije moguce komunicirati, da ne moram objashnjavati viceve, itd... mozhe se to i sa strancem, naravno. i ne kazhem ja da su ovo kriteriji koji bi trebali biti univerzalni (ne bih se nikad usudila da svoje nebuloze nekome preporuchim kao korisne, a kamoli kao kriterije :D) i ne bih od ovog da pravim teoriju, to je samo moj lichni osjecaj potpunosti kad sam sa nekim kod koga je presjek tih referentnih sistema visok :oops:

p.s. "cafir" je interna forumska oznaka za strance :D ali rijech ustvari znachi "nevjernik" u islamskom kontekstu.

p.s.s. biznismeni iz chitluka i inache "kontraverzni biznismeni", pa ako hocesh i bilo ko kome je "biznismen" primarna odrednica su mi privlachni koliko i povracene spagete... nema ama bash nicheg shto bi oni na osnovu tog svog biznisa meni mogli pruzhiti shto ja vec nemam :D
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#161

Post by madner »

Najbitnije je da možeš reč: Vi ste svi plačali, ali ja sam imo đaba! I ko je sad levat?
Choban-Budala
Posts: 68
Joined: 18/10/2007 18:19

#162

Post by Choban-Budala »

ma gledaj,
i meni je najbitnije to slaganje, bez obzira odakle ko bio...za razliku od tebe, meni boja kozhe nije nikakav kriterij...
kad kazhem da mi je vazhno podudaranje tih referentnih sistema, onda i mislim na to: da mogu podijeliti sa njim ono shto mi je bitno, da ne moram objashnjavati vazhne stvari, da se izrazhavam na jeziku koji mi je najprirodniji, a ne da trecinu misli preshutim jer je nije moguce komunicirati, da ne moram objashnjavati viceve, itd... mozhe se to i sa strancem, naravno. i ne kazhem ja da su ovo kriteriji koji bi trebali biti univerzalni (ne bih se nikad usudila da svoje nebuloze nekome preporuchim kao korisne, a kamoli kao kriterije :D) i ne bih od ovog da pravim teoriju, to je samo moj lichni osjecaj potpunosti kad sam sa nekim kod koga je presjek tih referentnih sistema visok :oops:

p.s. "cafir" je interna forumska oznaka za strance :D ali rijech ustvari znachi "nevjernik" u islamskom kontekstu.

p.s.s. biznismeni iz chitluka i inache "kontraverzni biznismeni", pa ako hocesh i bilo ko kome je "biznismen" primarna odrednica su mi privlachni koliko i povracene spagete... nema ama bash nicheg shto bi oni na osnovu tog svog biznisa meni mogli pruzhiti shto ja vec nemam :D[/quote]
___________________________________________________________________

:) Nisi ti mene pola skuzila, al' nema veze, meni su takve cure, kako sam vec naveo, prilicno sexy. No, mogli bismo poslati poruku mira, ljubavi & zajednistva svim forumasima: Budite slobodni u okviru tog zajednistva i sretni bicete vi! :kiss:
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#163

Post by teletrader »

danas wrote:moj konzumira sevdah, ali nikako da ga na partibrejkerse prevedem :-) dal' da se razvodim :? :D
JOk nego mu udrobi malo i Discipline Kicme tu..
I za koju godinu ce ti sve textove EKV-a znati napamet:)
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#164

Post by lady midnight »

Choban-Budala wrote:
:) Nisi ti mene pola skuzila, al' nema veze, meni su takve cure, kako sam vec naveo, prilicno sexy. No, mogli bismo poslati poruku mira, ljubavi & zajednistva svim forumasima: Budite slobodni u okviru tog zajednistva i sretni bicete vi! :kiss:
ma skuzhila sam ja tebe ne samo pola nego skroz :oops: :D tu cijenu da zbog tog kognitivnog poduhvata ne budem sexy placam dobrovoljno, a i kusur mozhesh zadrzhati :D
no, dok je tvoja staza vishe sprinterskog karaktera (pa tvoje druzhenje sa mentalno srodnim i fizichki dobrim curama zavrshava upadanjem u prvi jarak), ja sebi uzimam slobodu (nakon shto potpisah tvoju peticiju :D) da trchim maratonskim stazama :D:D

eto chobane, freedom, peace & out :D
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#165

Post by Saian »

Nema nista praktichnije od dobre teorije :D :D :D
User avatar
irfan2
Posts: 3656
Joined: 09/04/2004 22:41
Location: sarajevo

#166

Post by irfan2 »

:lol: :lol:

sajo de ti to nama na primjeru objasni :D:D
Choban-Budala
Posts: 68
Joined: 18/10/2007 18:19

#167

Post by Choban-Budala »

ma skuzhila sam ja tebe ne samo pola nego skroz :oops: :D tu cijenu da zbog tog kognitivnog poduhvata ne budem sexy placam dobrovoljno, a i kusur mozhesh zadrzhati :D
no, dok je tvoja staza vishe sprinterskog karaktera (pa tvoje druzhenje sa mentalno srodnim i fizichki dobrim curama zavrshava upadanjem u prvi jarak), ja sebi uzimam slobodu (nakon shto potpisah tvoju peticiju :D) da trchim maratonskim stazama :D:D

eto chobane, freedom, peace & out :D[/quote]
________________________________________________________________________

Ah, kako si lijepa kad se ljutis... Analiza ti je za cenera! Nego, da se mi zagrlimo i porucimo mnijenju & internet auditoriju: "Mi smo za ravnopravnost!" (Posto mene zaboli za tebe...) Da sirimo Ljubav, Razumijevanje & Ravnopravnost
User avatar
Saian
Posts: 15347
Joined: 08/04/2004 21:50

#168

Post by Saian »

irfan2 wrote::lol: :lol:

sajo de ti to nama na primjeru objasni :D:D
pa Irfo meshtre to je to, da se to moRe dobro i plastichno objasnit ne bi se niko zhenio/udav'o :D :D :D
Felicita
Posts: 49
Joined: 14/07/2007 15:19

#169

Post by Felicita »

baustelac wrote:Mislim da je komentar krkana potpuno na mjestu mada ga neki neozbiljno shvacaju zbog njegovog nadimka.

A ti draga evy, ja govorim o vecini, dakle hetjela ti ili vi (mislim na tvoje istomisljenice) to priznati ili ne, u vecini slucajeva je na muskarcu materijalno obezbjedjenje i muska glava je razboritija. Izuzetci postoje i na jednoj i na drugoj strani.
Joj majko iz koje si ti rupe izasao..Odakle si ti?

Ne znam kakav si odgoj imao, kakva ti je situacija kod kuce mama-tata-veza, i gdje trenutno zivis, al to sve utice na tvoj stav prema porodici, zeni, odgoju. Fala B pa ne mislim tako, a ni moj dragi. Imamo skroz prirodno BALANSIRANO misljenje i pogled na porodicni zivot,odgoj djece i uloge.

Ako mi ne mozes pomoc, nemoj mi ni odmagat covjece!

A tebi je to fazon, Odmagat!

Cuj Muska glava je razboritija, s takvim razmisljanjem nema s tobom pametne diskusije. Jadna tvoja buduca zena, ako je budes imao. Amen.
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#170

Post by baustelac »

Felicita wrote:
baustelac wrote:Mislim da je komentar krkana potpuno na mjestu mada ga neki neozbiljno shvacaju zbog njegovog nadimka.

A ti draga evy, ja govorim o vecini, dakle hetjela ti ili vi (mislim na tvoje istomisljenice) to priznati ili ne, u vecini slucajeva je na muskarcu materijalno obezbjedjenje i muska glava je razboritija. Izuzetci postoje i na jednoj i na drugoj strani.
Joj majko iz koje si ti rupe izasao..Odakle si ti?

Ne znam kakav si odgoj imao, kakva ti je situacija kod kuce mama-tata-veza, i gdje trenutno zivis, al to sve utice na tvoj stav prema porodici, zeni, odgoju. Fala B pa ne mislim tako, a ni moj dragi. Imamo skroz prirodno BALANSIRANO misljenje i pogled na porodicni zivot,odgoj djece i uloge.

Ako mi ne mozes pomoc, nemoj mi ni odmagat covjece!

A tebi je to fazon, Odmagat!

Cuj Muska glava je razboritija, s takvim razmisljanjem nema s tobom pametne diskusije. Jadna tvoja buduca zena, ako je budes imao. Amen.
Tvoj nacin diskusije pokazuje da s tobom nema diskusije...
Felicita
Posts: 49
Joined: 14/07/2007 15:19

#171

Post by Felicita »

Ma ja ti si onaj Zadrti :D Got it :D
User avatar
baustelac
Posts: 1401
Joined: 16/07/2005 09:05
Location: AC-DE

#172

Post by baustelac »

Felicita wrote:Ma ja ti si onaj Zadrti :D Got it :D
Ne ja sam onaj razboriti dok si ti zadrta. Samo sto ti to ne vidis, niti ces ikada vidjeti :D
Ivanche
Posts: 349
Joined: 01/10/2007 11:29

#173

Post by Ivanche »

baustelac wrote:
Felicita wrote:Ma ja ti si onaj Zadrti :D Got it :D
Ne ja sam onaj razboriti dok si ti zadrta. Samo sto ti to ne vidis, niti ces ikada vidjeti :D
Moj tata je jachi od tvog tate... hajd sad i to prepiranje ... :lol: :lol:
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#174

Post by luciferino »

baustelac wrote:Da malo pojasnim svoje stanoviste. Nesto malo je receno na temi o razvodu braka i da nebi replicirao na zadnji herkin odgovor otvorim ovu temu. Najveci dio odgovornosti i obaveza oko odgajanja djece je na zeni dok je obaveza muskarca da tu porodicu kvalitetno materijalno obezbjedi. Tu jednostavno nema i tesko da ima ravnopravnosti. Protiv sam onog da muskarac dodje kuci i samo govori "daj zeno". Naprotiv, treba pomoci u svim poslovima ali i ne kao sto to "moderne" zene rade, " ja sam cijeli dan s djecom i de ti sad".
Primjer mog sefa koji zaradjuje bezobrazno puno a isto toliko i radi. Kaze meni jednom, ne znam do kad ce mi trajati noc, do 2, 3 ili u najboljem slucaju do 4 sata, jer njegova je duznost da veceras ustane kad se beba probudi. A zena naravno nije zaposlena.

Dominacija zene i preuzimanje glavne uloge u porodici je nesto neprirodno ali u iznimnim slucajevima i potrebno. Nesto najponizavajuce je kad zena vodi glavnu rijec i na kraju kaze, de ti to, ti si musko, sto je danas vecinom slucaj.

Glava se mora znati a to treba da bude musko.
I tebi je to šef? :oops:
I ti imaš papučara za šefa? Ma kuda ide ovaj svijet. :roll:
Felicita
Posts: 49
Joined: 14/07/2007 15:19

#175

Post by Felicita »

Ivanche wrote:
baustelac wrote:
Felicita wrote:Ma ja ti si onaj Zadrti :D Got it :D
Ne ja sam onaj razboriti dok si ti zadrta. Samo sto ti to ne vidis, niti ces ikada vidjeti :D
Moj tata je jachi od tvog tate... hajd sad i to prepiranje ... :lol: :lol:
Eno je pametuje sad ona, pa zar nije tema za prepiranja svega ti...koji glup comment

Uglavnom necemo nikad nista imat zajedno na moju veliku srecu :D Zal Boze tvoje izabranice :P
Post Reply