Ravna Planina

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#51 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

:run:
petunija wrote: 09/01/2021 15:11 @splinter
jesam, ona glavna staza - onako, ali zato kroz šumu :thumbup: :thumbup: :thumbup:
@ porodice foht
RP kaže da ima oko 14 km staza, mada mislim da ima mnogo manje. Glavna je malo više od 1km, ima kroz šumu nekoliko staza, ali obično nisu sve u funkciji. Trenutno je samo jedna i dosta dobro je uređena.
Patuljak sa Jahorine tvrdi da ima preko 40km, (možda piše na njihovoj stranici) a nema ni 20
Bila ti i danas?
Ma kontam nedjelja, gužva pa nisam išao. Onda idući vikend akobogda.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#52 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Da :D
kupila onu kartu od 30 sati pa rekoh da je potrošim dok opet kakva jugovina ne zaduva :D
Bude gužva ali samo u donjem dijelu staze no svejedno kad moraš tuda proći :D Gore (druga a posebno treća trećina staze) je super i može se guštati. :D
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#53 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Danas prelijepo jutro na RP, staze dosta dobre, kako glavna tako i ona kroz šumu
Divno vrijeme bilo, velika gužva ali se moglo lijepo skijati :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#54 Re: Ravna Planina

Post by coek »

petunija wrote: 16/01/2021 14:40 Danas prelijepo jutro na RP, staze dosta dobre, kako glavna tako i ona kroz šumu
Divno vrijeme bilo, velika gužva ali se moglo lijepo skijati :D
Potvrđujem. Skijao sam do 11h. Kako te nisam vidio? :D
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#55 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Teško uočljiva :D
Nego najavljuju neku jugovinu, već sam u paničnom strahu od topljenja snijega, kontam večeras na noćno, jer nisam sigurna da će za vikend biti skijanja ako se ovo nastavi :( :cry:
numizmatic
Posts: 533
Joined: 24/12/2011 00:47

#56 Re: Ravna Planina

Post by numizmatic »

Bila sinoć na noćnom. :thumbup: Ako možeš, otiđi.
Jugo u Sa već puše...
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#57 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

numizmatic wrote: 21/01/2021 16:06 Bila sinoć na noćnom. :thumbup: Ako možeš, otiđi.
Jugo u Sa već puše...
:thumbup:
otišla :D evo me sad k'o robot hodam po kancelariji, sve me boli. Bio mokar snijeg, a ja se ponašala kao da je zadnji dan života :D
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#58 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

petunija wrote: 22/01/2021 07:33
numizmatic wrote: 21/01/2021 16:06 Bila sinoć na noćnom. :thumbup: Ako možeš, otiđi.
Jugo u Sa već puše...
:thumbup:
otišla :D evo me sad k'o robot hodam po kancelariji, sve me boli. Bio mokar snijeg, a ja se ponašala kao da je zadnji dan života :D
Vjerovatno nema do novog snijega ništa, a taman vikend ide, jbg tako je to uvijek.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#59 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Sinoć je bilo dosta snijega, ako ne bude neke strašnije jugovine, možda nešto i ostane za vikend, ne treba gubiti nadu :D
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#60 Re: Ravna Planina

Post by nikeze »

Kad se izađe sa gondole sa lijeve strane ima put prema glavnoj stazi kroz šumu. U stvari to nije ski staza nego put, što mi smeta.
Da li su napravili neku novu širu stazu koja se uključuje na glavnu stazu?
Meni je lično glavna staza previše strma, Vlašić je za rekreaciju najbolji.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#61 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

nikeze wrote: 22/01/2021 08:22 Kad se izađe sa gondole sa lijeve strane ima put prema glavnoj stazi kroz šumu. U stvari to nije ski staza nego put, što mi smeta.
Da li su napravili neku novu širu stazu koja se uključuje na glavnu stazu?
Meni je lično glavna staza previše strma, Vlašić je za rekreaciju najbolji.
Za sada su sve staze kroz šumu relativno uske, slažem se da je za početnike malo nezgodno, ali to ti može predstavljati i izazov :D najbolje se uči kad okolnosti nisu idealne
Na Vlašiću nisam bila, daleko mi, vjerujem da je lijepo i nadam se da ću nekad imati priliku otići tamo :D
nikeze
Posts: 572
Joined: 07/12/2018 12:57

#62 Re: Ravna Planina

Post by nikeze »

petunija wrote: 22/01/2021 08:36
nikeze wrote: 22/01/2021 08:22 Kad se izađe sa gondole sa lijeve strane ima put prema glavnoj stazi kroz šumu. U stvari to nije ski staza nego put, što mi smeta.
Da li su napravili neku novu širu stazu koja se uključuje na glavnu stazu?
Meni je lično glavna staza previše strma, Vlašić je za rekreaciju najbolji.
Za sada su sve staze kroz šumu relativno uske, slažem se da je za početnike malo nezgodno, ali to ti može predstavljati i izazov :D najbolje se uči kad okolnosti nisu idealne
Na Vlašiću nisam bila, daleko mi, vjerujem da je lijepo i nadam se da ću nekad imati priliku otići tamo :D
Vjerujte mi obišao sam sve u BiH i ono što mi se sviđa na Vlašiću je prvo podzemna garaža sa 200 mjesta gdje mi je auto u suhom i relativno tooplom.
Ugostiteljska ponuda je veoma povoljna za one koji vole ćevape a i čaj i kafa su jeftini. Staze su dovoljno široke i nagib je takav da je pravo zadovoljstvo skijati. Tu je i mala staza za djecu od 3 godine kao i lift za stariju djecu koji koji je savršen. Osjeća se miris četirnara i zaklonjeno je od vjetra, a nikad nije prehladno.
Nekome smeta što nema četverosjed ili trosjed, ali meni to uopće nije problem i odgovara mi sidro. Na trosjedu se ohladim.
Gondola na Ravnoj planini je stvarno doživljaj.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#63 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Sve zavisi zapravo šta očekuješ
Ja sam u neku ruku fanatik i meni je samo do skijanja, pored mene može mirisati najljepša hrana, ali kad krenem na stazu ni za šta drugo ne znam :lol:
A što se gondole tiče, meni lično je smor :D izuj skije, obuj skije, koristim je samo kad je nužda, ako vučnica ne radi ili je prevelika gužva
Drago mi je da ti se sviđa i nadam se da će ti biti lijepo kad god da dođeš
Da i ne moraš me persirati, ovo je forum, svi smo jednaki ovdje :D
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#64 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Image

Jutros ko bajka
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#65 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

@splinter,
:thumbup: bila i moja malenkost ujutro :D ali je staza bila baš zaleđena. Kroz šumu je bilo ok :-D
Juče je bilo mnogo bolje skijanje, baš sam uživala
Inače, ono što me ljuti na RP je što nakon što urede stazu prođu motorne sanke i naprave baš odvratran trag, ne znam što se to dopušta. Mislim, prvo nek se "isankaju" oni koji žele, pa onda uređenje staze, ovako bude baš ružno :(
Za sutra najavljuju kišu pa kontam otići večeras, dok još ima snijega :D
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#66 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Pa prolazile motorne sanke u nekoliko navrata kad je lift bio zaštopao.
Nisam bio jučer, ne mogu od posla. Danas nije bilo loše, bilo je malo zaleđeno ujutro. Nije prognoza nešto povoljna Al ko zna. Tek je početak februara pred nama, trebalo bi biti još snijegova.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#67 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Ma vidjela sam to jutros, nego imaju tragovi i kroz šumu, pa onda na vrhu, po sred staze, vala tamo nisu imali šta raditi :evil:
Sad ću na noćno, da ugrabim još koje spuštanje :D pa ako se bude moglo ujutro, eto me opet :D
Na odmoru sam ove dvije sedmice, pa idem svaki dan :D šta ću, sad nam je samo to ostalo, svi zamandalili granice :( :cry: , sreća pa imamo bar ovdje malo radosti :-D
PS gledam ovu tvoju sliku što si postavio, staza djeluje skoro ravno, pitomo, a kad dođeš gore ... ludilo :lol:
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#68 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Na jednom dijelu je baš strmo. Ipak gornji dio staze je puno blaži. Pogotovo kad izađeš iz gondole pa pored onih stijena, taj dio i onaj i onaj ispod njega su najbolji. Nema gužve a snijeg super.
Ja prošle godine trebao ići u martu na Dolomite, sve bio dogovorio i otkažem kad je počela Corona, Talijani bili zatvorili sve.
Ove godine nemam ni para, ovo što skupim za RP je to.
Biće bolje dogodine akobogda.
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#69 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Večeras staza i nije čemu bila, ali da nisam otišla nešto bi mi bilo :D
Raja su baš puno padala :sad:
Možda sutra bude bolje, nadam se da neće biti gužva kao danas
splinter
Posts: 7427
Joined: 08/10/2011 12:28

#70 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

petunija wrote: 30/01/2021 20:33 Večeras staza i nije čemu bila, ali da nisam otišla nešto bi mi bilo :D
Raja su baš puno padala :sad:
Možda sutra bude bolje, nadam se da neće biti gužva kao danas
Pa jel bila zaleđena il' šta?
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#71 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Bila je mjestimično zaleđena, a mjestimično mokra, tako da te na svakom koraku čekalo novo iznenađenje.
Ono, poletiš na ledu pa se zakočiš u mokrom (ili padneš)
Moralo se baš polako spuštati, a to brzo dosadi :D
ketronsd1
Posts: 1400
Joined: 13/06/2006 15:29

#72 Re: Ravna Planina

Post by ketronsd1 »

nikeze wrote: 22/01/2021 08:42
petunija wrote: 22/01/2021 08:36
nikeze wrote: 22/01/2021 08:22 Kad se izađe sa gondole sa lijeve strane ima put prema glavnoj stazi kroz šumu. U stvari to nije ski staza nego put, što mi smeta.
Da li su napravili neku novu širu stazu koja se uključuje na glavnu stazu?
Meni je lično glavna staza previše strma, Vlašić je za rekreaciju najbolji.
Za sada su sve staze kroz šumu relativno uske, slažem se da je za početnike malo nezgodno, ali to ti može predstavljati i izazov :D najbolje se uči kad okolnosti nisu idealne
Na Vlašiću nisam bila, daleko mi, vjerujem da je lijepo i nadam se da ću nekad imati priliku otići tamo :D
Vjerujte mi obišao sam sve u BiH i ono što mi se sviđa na Vlašiću je prvo podzemna garaža sa 200 mjesta gdje mi je auto u suhom i relativno tooplom.
Ugostiteljska ponuda je veoma povoljna za one koji vole ćevape a i čaj i kafa su jeftini. Staze su dovoljno široke i nagib je takav da je pravo zadovoljstvo skijati. Tu je i mala staza za djecu od 3 godine kao i lift za stariju djecu koji koji je savršen. Osjeća se miris četirnara i zaklonjeno je od vjetra, a nikad nije prehladno.
Nekome smeta što nema četverosjed ili trosjed, ali meni to uopće nije problem i odgovara mi sidro. Na trosjedu se ohladim.
Gondola na Ravnoj planini je stvarno doživljaj.
Vlašić je sve ono što jedan ski centar ne bi trebao biti. Leglo krkanluka i kiča. O onoj kriminalnoj gradnji treba posebna tema. Laganje konstantno o stanju na stazi samo da se dođe. Nazoveš i pitaš. Naravno odgovor je sve tip top. Kupres je npr za njih zapad. I Poljane kod Jajca su profesionalniji ljudi nego na Vlašiću.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#73 Re: Ravna Planina

Post by coek »

petunija wrote: 30/01/2021 21:37 Bila je mjestimično zaleđena, a mjestimično mokra, tako da te na svakom koraku čekalo novo iznenađenje.
Ono, poletiš na ledu pa se zakočiš u mokrom (ili padneš)
Moralo se baš polako spuštati, a to brzo dosadi :D
Sto ti je ljubav. Vidjevši kolike su temperature bile najavljene, nisam ni pokušao na skijanje. Za skijanje nije najvažniji snijeg,
već temperatura koja mora biti u minusu. Sve u plusu je patnja :run:
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#74 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

I minusi (određeni :D ) znaju biti patnja
Pa gdje si ti?
Evo spremam se za pokret, uvijek mislim da je zadnji dan, kraj i tako to kad vidim pluseve u prognozi
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#75 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

@ketronsd1
obzirom da nemamo temu o Kupresu, možeš li mi ukratko objasniti kako je tamo, jer sam i tu varjantu razmatrala?
Može i na pp, hvala
Post Reply