Ravna Planina

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#176 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Pozz pozitivnoj raji :D
sinoć nije bilo gužve, vučnica uredno radi, staza popeglana i tvrda, dovoljno dobro da se moglo i malo brže skijati :D Meni super. :-D
S vučnice sam malo bacila pogled na šumsku stazu, onoliko koliko sam vidjela sva je pokrivena snijegom i to dosta dobro, sudeći po tragovima skija. Vjerujem da će se do vikenda održati.
Ono što je meni neprocjenjivo je činjenica da nema gužve, ne gubi se vrijeme u redovima a imaš utisak da je staza samo tvoja :D .
Na svim drugim noćnim, na kojim sam bila, budu gužve i bude mnogo pripite omladine, što skijanje u tim okolnostima čini malo opasnijim.
Staza za vučnicu je već malo tužnija priča: iako ima dosta snijega prilično je propala na pojedinim mjestima u donjem dijelu, ispod drugog stuba. Ne znam zašto se tamo ne napravi neka drenaža, ove godine je to vjerujem bio razlog što vučnica nije radila onih zadnjih dana.
Da, čiko na kasi mi je rekao da je od danas 20% popust na dnevne i noćne karte, dok se popust na poludnevne ne odnosi.
Parking za noćno je besplatan, jedino ne kontam zašto onda ne dignu rampu umjesto da raja bezveze troši one tikete.
Zaboravih još napomenuti za noćno, ko bude dolazio dobro pazite na onaj dio ceste između ležećeg policajca kod škole i onog dugačkog pravca, ima jako ružnih rupa. Voda ih je napunila pa noću, iako je taj dio osvjetljen, nisu lako uočljive.
Ko dođe, dobrodošao :D
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#177 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Ne vjerujem da ću ići na noćno.Akobogda sutra bih poranio.
Pisalo je na reklamama za tih 20% popusta, stalno je i na Klixu iskakao link.
Sve u svemu neočekivano dobra sezona ispade. Ko bi se nadao.
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#178 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Da, sreća da nas je snijeg poslužio kad smo već bili "osuđeni" :D na ostanak ovdje. Čujem neke prognoze da će se možda i do ljeta moći putovati, ako tako bude...šaljem pp sa listom pitanja za one Dolomite :D nikako da se "odlijepim" od Fr, pa me možda tvoji odgovori "ubijede" :D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#179 Re: Ravna Planina

Post by coek »

Petuniju sam upoznao i to bas na skijanju, i ne, zena ne radi za Ravnu Planinu. Samo joj je bllizu, pa tamo najcesce skija i logicno je da objavljuje kakva je situacija. To sto neko u svemu vidi neku zavjeru, neki pokusaj prevare i sl, pa to je opet do pojedinca.
@petunija keep going :)
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#180 Re: Ravna Planina

Post by Cossack »

coek wrote: 19/03/2021 15:28 Petuniju sam upoznao i to bas na skijanju, i ne, zena ne radi za Ravnu Planinu. Samo joj je bllizu, pa tamo najcesce skija i logicno je da objavljuje kakva je situacija. To sto neko u svemu vidi neku zavjeru, neki pokusaj prevare i sl, pa to je opet do pojedinca.
@petunija keep going :)
Da se niste upoznali na radnom mjestu obzirom da je na temi prvi post tvoj a drugi, gle cuda, njen? :)
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#181 Re: Ravna Planina

Post by coek »

Jarane, opusti se, uživaj malo, tegoba je tako živjeti :-D
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#182 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Danas daleko najbolji dan u ovoj sezoni. Staza savršena.
Nema ništa ljepše nego prvi dan proljeća provesti na skijanju
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#183 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

@coek :kiss:
poslala sam pp ali kao da nije prošao, ponovo ću :-D
@splinter drago mi je, :thumbup: isto mislim, danas su zaista stazu vrhunski uradili
Nisam ni skinula skije s auta, sutra idem ponoviti :-D
Osim što je staza danas vrhunski urađena, popravili su i stazu kuda ide vučnica, ima neravnina ( toga uvijek ima :D ) ali bar je cijela pokrivena snijegom. Kad sam odlazila počeo je duvati vjetar, najavljuju nove padavine, jeeeeee :sretan: izgleda da ćemo i iduću sedmicu moći skijati.
Danas je bilo dosta raje, ali nije bila prevelika gužva i moglo se guštati. Ko voli skijanje, ne propuštajte.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#184 Re: Ravna Planina

Post by coek »

ja sam na Igmanu ovaj vikend. Januarsko vrijeme. Savršeno :thumbup:
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#185 Re: Ravna Planina

Post by Cossack »

coek wrote: 20/03/2021 11:09 Jarane, opusti se, uživaj malo, tegoba je tako živjeti :-D
Ti otvorio temu a petunija odgovorila citavih 10 minuta (da ne bude ofirno) poslije tebe i od tada jedno drugom nabacujete lopticu sa postovima :mrgreen:

Najveća tegoba je to sto vi radite. Samo se nadam da je dnevnica barem cvaja :)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#186 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

coek wrote: 20/03/2021 21:44 ja sam na Igmanu ovaj vikend. Januarsko vrijeme. Savršeno :thumbup:
I januarski snijeg :D
Noćas uradili stazu ali je nakon toga još padalo :-D :-D :-D tako da je danas bilo dosta snijega po stazi. Koliko sam vidjela sa vučnice i u šumi je dosta dobro, mada tamo nije ratrak radio nego su skijaši sami "napravili" :D stazu. Bilo je dosta raje koja su tuda danas skijala, u glavnom porodice sa malenom dječicom :D
Danas mnogo lošije vrijeme i puno više raje na stazi, pa se nije moglo previše opustiti :D
Ono što mi jako smeta je što nikako da naprave stazu ispod one kolibe Gondola, odmah ispod drvene ograde. Tamo ima lijep pad i ide pravo na glavnu stazu, tako da bi se šuma skroz mogla izbjeći. Nadam se da će se neko sjetiti u proljeće da nabaci koji kamion zemlje i da se to malo sredi, pa da dogodine imamo i tu mogućnost :D
Za sada, sudeći po padavinama, skoro je izvjesno skijanje i naredni vikend :sretan:
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#187 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Od danas skijanje samo po dvorištu :( :cry:
Koja tuga
User avatar
Cossack
Posts: 7141
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#188 Re: Ravna Planina

Post by Cossack »

petunija wrote: 22/03/2021 10:41 Od danas skijanje samo po dvorištu :( :cry:
Koja tuga
Ništa danas od cvaje :cry:
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#189 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

petunija wrote: 22/03/2021 10:41 Od danas skijanje samo po dvorištu :( :cry:
Koja tuga
Šteta. Jučer je bio mjera al je subota ipak bila za nijansu bolja. Kao da sam predvidio ovo zatvaranje pa iskoristio vikend.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#190 Re: Ravna Planina

Post by Gray »

petunija wrote: 22/03/2021 10:41 Od danas skijanje samo po dvorištu :( :cry:
Koja tuga
Koji je to dio? Ne znam ništa o RP a želim da saznam, pa su mi sve informacije dobrodošle :D
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#191 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Gray wrote: 22/03/2021 10:58
petunija wrote: 22/03/2021 10:41 Od danas skijanje samo po dvorištu :( :cry:
Koja tuga
Koji je to dio? Ne znam ništa o RP a želim da saznam, pa su mi sve informacije dobrodošle :D
dvorište, bašća, avlija
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#192 Re: Ravna Planina

Post by Gray »

Hahaha, oki, ja sam mislio da ima neki dio RP koji se tako zove (npr na Jahorini imaju Dvorišta), pa zato pitam :D

To onda znaci da je gotova sezona skijanja na RP? Ali najavljuju još snijega ove sedmice, moglo se skijati do kraja marta, što završavaju sezonu?
splinter
Posts: 7345
Joined: 08/10/2011 12:28

#193 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Gray wrote: 22/03/2021 11:53 Hahaha, oki, ja sam mislio da ima neki dio RP koji se tako zove (npr na Jahorini imaju Dvorišta), pa zato pitam :D

To onda znaci da je gotova sezona skijanja na RP? Ali najavljuju još snijega ove sedmice, moglo se skijati do kraja marta, što završavaju sezonu?
Znam. Vrijeme u martu je nikad luđe u zadnjih nekoliko godina ali šta se može.
Zdravlje je ipak preče i podržavam odluku.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#194 Re: Ravna Planina

Post by Gray »

Tek sada vidim da je zabranjen rad skijalištima u RS, da je to razlog. Zadnjih par pitanja/postova mi je stvarno glupo onda :D
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#195 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Tek jutros sam saznala za ovu odluku, a već se bila spremala da idem.
Da, zdravlje je najpreče, ali na RP su mogli samo pustiti vučnicu, jer tu nema gomilanja raje. Žičara je već druga priča.
Izvinjavam se @Gray ako sam te zbunila, mislila sam da si već skijao tamo pa da ti je poznato. Na RP generalno imaš jednu stazu, ova koju vidiš na webcam i ima oko te staze blažih koje idu kroz šumu. Inače, te okolo su u stvari put kuda idu auti, ali zimi se to zatvori za saobraćaj, jer svakako i nema nekog prometa tuda, pa se taj dio isto koristi za skijanje.
A na Jahorini zaista postoji dio koji se zove "Dvorišta", skrene se desno, preko mostića prije one dvije krivine od 180 stepeni.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#196 Re: Ravna Planina

Post by Gray »

Hvala @petunija, ja sam ukupno 5 puta u životu bio na RP i uopšte ne skijam pa zato ispadam sav zbunjen, ali je plan da učim naredne zime skijati i da dosta vremena provodim na RP pa se zato interesujem :)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#197 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Aha,
onda sretno ti bilo sa učenjem :-D
Slobodno pitaj, evo nas ovdje nepar na temi pa ćemo pomoći oko svega što znamo :thumbup:
Nadam se da će iduće zime ovaj cirkus sa koronom biti prošlost i da ćemo moći slobodno uživati u skijanju. :D
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#198 Re: Ravna Planina

Post by Gray »

Hvala :thumbup:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#199 Re: Ravna Planina

Post by coek »

@petunija Bez veze su zatvorena skijalista. Kafane ok, ali lift - nidje veze. Ali eto, nakon onako toplog februara, ovaj mart je bio pravo iznenađenje :)
User avatar
petunija
Posts: 3023
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#200 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

I meni se čini, zato mi je žao.
Kontam otići tamo, skije na rame i kao početnici, penjati se i spuštati :lol: U međuvremenu, organizovala se u dvorištu, ono skijanje od kuće :lol:
Vidjela sam danas na kameri da je bilo nepar roditelja sa dječicom, sankali se u onom donjem dijelu.
Post Reply