Ravna Planina

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#351 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Juče divan dan :D
Jest da je bio 100% vještački snijeg, moglo se skijati :sretan: na trećini staze i dalje, ali je dovoljno za zagrijavanje pred sezonu.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#352 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Oba dana vikenda fantastično vrijeme, pušteno dvije trećine staze. Sve je vještak pa je staza kao ploča.
Nije bilo gužve tako da je ovo bio jedan fenomenalan skijaški vikend (onaj osjećaj da je planina tvoja) :D .
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#353 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Koja ledara danas na stazi. Pad je bio neminovan, srećom bez posljedica.
Tek sad malo popušta.
Barem nema gužve :D
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#354 Re: Ravna Planina

Post by Cossack »

petunija wrote: 25/12/2023 08:08 Oba dana vikenda fantastično vrijeme, pušteno dvije trećine staze. Sve je vještak pa je staza kao ploča.
Nije bilo gužve tako da je ovo bio jedan fenomenalan skijaški vikend (onaj osjećaj da je planina tvoja) :D .
Znači i ove sezone idu sendviči za reklamiranje! :thumbup:
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#355 Re: Ravna Planina

Post by PM72 »

petunija wrote: 25/12/2023 08:08 Oba dana vikenda fantastično vrijeme, pušteno dvije trećine staze. Sve je vještak pa je staza kao ploča.
Nije bilo gužve tako da je ovo bio jedan fenomenalan skijaški vikend (onaj osjećaj da je planina tvoja) :D .
Dvije trećine staze :D
Brdo niz C fazu Alipašinog polja je Kicbil
User avatar
dr_Evil
Posts: 12436
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#356 Re: Ravna Planina

Post by dr_Evil »

Cossack wrote: 28/12/2023 09:00
petunija wrote: 25/12/2023 08:08 Oba dana vikenda fantastično vrijeme, pušteno dvije trećine staze. Sve je vještak pa je staza kao ploča.
Nije bilo gužve tako da je ovo bio jedan fenomenalan skijaški vikend (onaj osjećaj da je planina tvoja) :D .
Znači i ove sezone idu sendviči za reklamiranje! :thumbup:
Vjerovatno nisu sendvici nego placena osoba za PR. Dobro je ovo, najgori su mi oni tamo na autocestama sta nas uvjeravaju da je sve divno i krasno, guraju nam iste slike mostova ima 10 godina, evo ga samo sto nije. Ili ona ekipa na oruzanim snagama, bratstvo i jedinstvo ti bi rekao.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#357 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

splinter wrote: 27/12/2023 11:37 Koja ledara danas na stazi. Pad je bio neminovan, srećom bez posljedica.
Tek sad malo popušta.
Barem nema gužve :D
Da skoro cijeli dan je led, baš treba biti oprezan. Toga me najviše strah. :cry:
Inače, najbolje ti je između 11 i 13 skijati, tad je sunce, pa malo otpusti.
Last edited by petunija on 28/12/2023 09:56, edited 1 time in total.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#358 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

PM72 wrote: 28/12/2023 09:04 Dvije trećine staze
Brdo niz C fazu Alipašinog polja je Kicbil
Sreća pa i toliko ima, obzirom na ove vremenske uslove :D
Ništa, drži se ti Kicbila :D poštujem svačiji izbor
PM72
Posts: 17805
Joined: 30/04/2012 16:54

#359 Re: Ravna Planina

Post by PM72 »

petunija wrote: 28/12/2023 09:40
PM72 wrote: 28/12/2023 09:04 Dvije trećine staze
Brdo niz C fazu Alipašinog polja je Kicbil
Sreća pa i toliko ima, obzirom na ove vremenske uslove :D
Ništa, drži se ti Kicbila :D poštujem svačiji izbor
Naravno samo to gore kod Veljka Golijanina nije snjeg nego čisti led...
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#360 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Tako je, nisam ni osporila, sama sam o tome govorila i u prethodnim postovima.
Opet ponavljam, sretna sam da išta ima, pa makar i taj led, da bar ove godine ne odem nezagrijana na pravo skijalište kao što je bio slučaj prošle...
User avatar
Cossack
Posts: 7146
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Vozim: Astrilaka

#361 Re: Ravna Planina

Post by Cossack »

dr_Evil wrote: 28/12/2023 09:07
Cossack wrote: 28/12/2023 09:00
petunija wrote: 25/12/2023 08:08 Oba dana vikenda fantastično vrijeme, pušteno dvije trećine staze. Sve je vještak pa je staza kao ploča.
Nije bilo gužve tako da je ovo bio jedan fenomenalan skijaški vikend (onaj osjećaj da je planina tvoja) :D .
Znači i ove sezone idu sendviči za reklamiranje! :thumbup:
Vjerovatno nisu sendvici nego placena osoba za PR. Dobro je ovo, najgori su mi oni tamo na autocestama sta nas uvjeravaju da je sve divno i krasno, guraju nam iste slike mostova ima 10 godina, evo ga samo sto nije. Ili ona ekipa na oruzanim snagama, bratstvo i jedinstvo ti bi rekao.
Sigurno. Iz godine u godinu kraljica istu priču fura, sve je naravno bajno i krasno, toliko da je i St. Moritz mala maca za njih! :mrgreen:

Ofirna do bola.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#362 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

splinter wrote: 27/12/2023 11:37 Pad je bio neminovan, srećom bez posljedica.
+1 (samo da se tuspasim :D ) i to pri prvom odlasku i prvom spuštanju :D
Da, led je cijelo ovo vrijeme, subata je bila onako za skijanje, nedelja je bila divna, lijepo vrijeme, kao i u utorak i sve te dane nije bilo gužve što mi je bilo super. Kako se spustiš tako odmah ideš gore.
Bez obzira na led moram reći da su se zaista potrudili da sa ovakvim temperaturama održe stazu u kakvom takvom stanju. Šteta što nije pao snijeg, bilo bi idealno za skijanje, ovako, nisam sigurna da će ovo ostati do idućeg vikenda :(
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#363 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

@Ateista
Proradila je staza kroz šumu, danas sam vidjela da su neki skijali tuda
Inače, glavna staza je sad puno bolja, ali još uvijek nije onako kako bi trebalo
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#364 Re: Ravna Planina

Post by Ateista »

petunija wrote: 10/01/2024 13:22 @Ateista
Proradila je staza kroz šumu, danas sam vidjela da su neki skijali tuda
Inače, glavna staza je sad puno bolja, ali još uvijek nije onako kako bi trebalo
:thumbup:
Super, hvala na informaciji.
Pretpostavljam da na nocnom ne radi ta staza, vec samo glavna? Kontamo veceras otici pa ne znam da li da odemo na Bjelasnicu ili na Ravnu...
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#365 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

Ateista wrote: 11/01/2024 07:21
petunija wrote: 10/01/2024 13:22 @Ateista
Proradila je staza kroz šumu, danas sam vidjela da su neki skijali tuda
Inače, glavna staza je sad puno bolja, ali još uvijek nije onako kako bi trebalo
:thumbup:
Super, hvala na informaciji.
Pretpostavljam da na nocnom ne radi ta staza, vec samo glavna? Kontamo veceras otici pa ne znam da li da odemo na Bjelasnicu ili na Ravnu...
Nikad nije ni radila na noćnom jer nije osvijetljena, ali radi ona glavna. Savim dovoljno za noćno skijanje.
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#366 Re: Ravna Planina

Post by Ateista »

splinter wrote: 11/01/2024 09:14
Ateista wrote: 11/01/2024 07:21
petunija wrote: 10/01/2024 13:22 @Ateista
Proradila je staza kroz šumu, danas sam vidjela da su neki skijali tuda
Inače, glavna staza je sad puno bolja, ali još uvijek nije onako kako bi trebalo
:thumbup:
Super, hvala na informaciji.
Pretpostavljam da na nocnom ne radi ta staza, vec samo glavna? Kontamo veceras otici pa ne znam da li da odemo na Bjelasnicu ili na Ravnu...
Nikad nije ni radila na noćnom jer nije osvijetljena, ali radi ona glavna. Savim dovoljno za noćno skijanje.
Hvala na informaciji, i pretpostavljao sam da je tako, ali nisam nikad bio tamo na nocnom, u stvari samo jednom sam i bio na Ravnoj na skijanju, vise sam onako dolazio. :D
Uzeo sam sezonsku bez nocnog, pa mi je po tom pitanju svejedno gdje cu, pa evo vagam gdje mi je bolje. Vidim na ravnoj traje i pola sata duze nego na Bjelasnici...
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#367 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

@splinter
Taman razmišljam da tebi nisam javila da nema leda na glavnoj stazi, (pa da ispravim grešku :D ) ali još uvijek nisu osposobili cijelu stazu iako je sva prekrivena snijegom. Rade trenutno na tome, danas vidjela ratrakt, nešto je malo peglao, nadam se da će do vikenda sve biti u funkciji.
Staza kroz šumu je užas. Danas prošla, ima snijega, ali i leda i kamenja toliko da skije izgrebeš.
Takođe moram spomenuti da je velika gužva.
Last edited by petunija on 11/01/2024 14:54, edited 1 time in total.
Test1234
Posts: 247
Joined: 22/02/2021 11:10

#368 Re: Ravna Planina

Post by Test1234 »

petunija wrote: 28/12/2023 09:53 Tako je, nisam ni osporila, sama sam o tome govorila i u prethodnim postovima.
Opet ponavljam, sretna sam da išta ima, pa makar i taj led, da bar ove godine ne odem nezagrijana na pravo skijalište kao što je bio slučaj prošle...
Pravo skijalište??
Ako si negdje vani bila napiši neke utiske (staza, smještaj, cijene itd), bio bih zahvalan , hvala :)
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#369 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Zadnjih 10 god idem u Fr čak sam planirala i otvoriti temu nešto u stilu pomozi.ski :D gdje bismo razmjenjivali takve info.
U glavnom ako ćeš u Fr, najbolje ti je smještaj uzeti u Pierre et vacances, njihovi hoteli su na stazi, znači pravo iz skijašnice na stazu, apartmani su opremljeni kao stanovi, sa svim sadržajima.
U Fr su staze dobro održavane, široke i imaju odlično riješen vertikalni transport.
Ako te neko posebno skijalište zanima, možeš i na pp da ne začatavamo ovu temu
Last edited by petunija on 11/01/2024 14:59, edited 1 time in total.
Test1234
Posts: 247
Joined: 22/02/2021 11:10

#370 Re: Ravna Planina

Post by Test1234 »

petunija wrote: 11/01/2024 14:45 @splinter
Taman razmišljam da tebi nisam javila da nema leda na glavnoj stazi, (pa da ispravim grešku :D ) ali još uvijek nisu osposobili cijelu stazu iako je sva prekrivena snijegom. Rade trenutno na tome, danas vidjela ratrakt, nešto je malo peglao, nadam se da će do vikenda sve biti u funkciji.
Staza kroz šumu je užas. Danas prošla, ima snijega, ali i leda i kamenja toliko da skije izgrebeš.
Takođe moram spomenuti da je velika gužva.
Sve očekivano, kao i prošle godine, malo februar izvadi situaciju pa i mart :)
Nadmorska visina je msm slaba tačka Ravne pl.
Ostalo sve manje više ok.gondola :thumbup:
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#371 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

petunija wrote: 11/01/2024 14:45 @splinter
Taman razmišljam da tebi nisam javila da nema leda na glavnoj stazi, (pa da ispravim grešku :D ) ali još uvijek nisu osposobili cijelu stazu iako je sva prekrivena snijegom. Rade trenutno na tome, danas vidjela ratrakt, nešto je malo peglao, nadam se da će do vikenda sve biti u funkciji.
Staza kroz šumu je užas. Danas prošla, ima snijega, ali i leda i kamenja toliko da skije izgrebeš.
Takođe moram spomenuti da je velika gužva.
Vidim to sve preko ovih web cam, osim staze kroz šumu :D
Nekako iz iskustva, tamo je najbolje skijanje kraj februara, mart, jer obično bude snijega dovoljno (barem je zadnjih godina slučaj), a još i radnim danima gužve nikako nema, tako da se tad isplati. Kontao sam sad za vikend otići ali dabogda. Vučem neku upalu, kašljem, znojim se, a samo sam je zaliječio pa će mi rizik biti otići kako god. Plus što će biti gužva. Ne znam ni sam, vidjet ću još.
Thnx za info :thumbup:
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#372 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

Da, u pravu si, zime sve kasnije počinju.
Meni je mana gondole što moram skidati skije, više bih voljela da je četverosjed, to bi taman bilo prikladno za onu stazu
Da, vezano za gužve trenutno ima more nekih ski klubova tamo pa su redovi ogromni, a staza kroz šumu mi se ni malo ne sviđa.
Kad prođe raspust, onda je radnim danima na RP , ali i Bjelašnici raj. Još ako uloviš lijepo vrijeme... :-D radost na kvadrat
Želim ti brz oporavak i puno uživanja u skijanju :D
User avatar
Ateista
Posts: 46594
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#373 Re: Ravna Planina

Post by Ateista »

petunija wrote: 11/01/2024 14:58 Zadnjih 10 god idem u Fr čak sam planirala i otvoriti temu nešto u stilu pomozi.ski :D gdje bismo razmjenjivali takve info.
U glavnom ako ćeš u Fr, najbolje ti je smještaj uzeti u Pierre et vacances, njihovi hoteli su na stazi, znači pravo iz skijašnice na stazu, apartmani su opremljeni kao stanovi, sa svim sadržajima.
U Fr su staze dobro održavane, široke i imaju odlično riješen vertikalni transport.
Ako te neko posebno skijalište zanima, možeš i na pp da ne začatavamo ovu temu
I mene ovo zanima, bilo bi dobro otvoriti temu o tome. :thumbup:
Posto sam uzeo sezonsku, ove sezone necu nigdje van BiH, ali razmisljam da probamo iduce ako bude finansijski izvodivo. Francuska mi djeluje malo predaleko, previse je to voznje, Italija je dosta blize. Vidim opet najvise se hvale francuska skijalista, ali i jednih i drugih ima puno, kad sam trazio toliko toga ima da ne znam odakle poceti. :D
splinter
Posts: 7447
Joined: 08/10/2011 12:28

#374 Re: Ravna Planina

Post by splinter »

petunija wrote: 11/01/2024 15:01 Da, u pravu si, zime sve kasnije počinju.
Meni je mana gondole što moram skidati skije, više bih voljela da je četverosjed, to bi taman bilo prikladno za onu stazu
Da, vezano za gužve trenutno ima more nekih ski klubova tamo pa su redovi ogromni, a staza kroz šumu mi se ni malo ne sviđa.
Kad prođe raspust, onda je radnim danima na RP , ali i Bjelašnici raj. Još ako uloviš lijepo vrijeme... :-D radost na kvadrat
Želim ti brz oporavak i puno uživanja u skijanju :D
Hvala. Ma ok sam, ali trenutno ne i dovoljno za nekog ozbiljnog skijanja. Ali hajde ostani kući po ovom vremenu.
Ma bitno je samo da nema puno leda na stazi, ostalo se da nekako trpiti.
User avatar
petunija
Posts: 3045
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#375 Re: Ravna Planina

Post by petunija »

splinter wrote: 11/01/2024 15:30 Ali hajde ostani kući po ovom vremenu.
+1 :lol:
Post Reply