Ratni zločin u Ledićima

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#101 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Kakve veze imaju pa ne znam postavio je sliku lik ovu.

https://i.postimg.cc/Bv2DdqKj/28.jpg


I dalje nema nikakve veze jel?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#102 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by LBVIEW »

mirza_15 wrote:
LBVIEW wrote: Citas li ti uopce o cemu vode prepisku? :-)
Za ono "da smo mogli i mi bi" o cemu drobi ovaj 90minut, nije trebalo viska oruzja vec volje, sto bi, da je iste bilo, rezultiralo s logorima za zenicke Srbe npr. po uzoru na one za krajiske Bosnjake, ili, recimo masakru travnickih Srba koji su krenuli put Banja Luke na Vlasicu poput onog prijedorskih logorasa na istom. :oops:
:thumbup:
Ma lupa bezveze, no zbog ovih sto su bili premaladi da bi se sjecali, treba raskrinkati ove lazi.
Prvo, "nismo mogli", pa onda "Alija nije 'tio/smio zbog sveta".
PM72
Posts: 17788
Joined: 30/04/2012 16:54

#103 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

90minut wrote:Kakve veze imaju pa ne znam postavio je sliku lik ovu.

https://i.postimg.cc/Bv2DdqKj/28.jpg


I dalje nema nikakve veze jel?
Dečko,nemaš pojma.Čitaj fino.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#104 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

LBVIEW wrote:
mirza_15 wrote:
LBVIEW wrote: Citas li ti uopce o cemu vode prepisku? :-)
Za ono "da smo mogli i mi bi" o cemu drobi ovaj 90minut, nije trebalo viska oruzja vec volje, sto bi, da je iste bilo, rezultiralo s logorima za zenicke Srbe npr. po uzoru na one za krajiske Bosnjake, ili, recimo masakru travnickih Srba koji su krenuli put Banja Luke na Vlasicu poput onog prijedorskih logorasa na istom. :oops:
:thumbup:
Ma lupa bezveze, no zbog ovih sto su bili premaladi da bi se sjecali, treba raskrinkati ove lazi.
Prvo, "nismo mogli", pa onda "Alija nije 'tio/smio zbog sveta".
Jebiga neko ima od amidže ženu koja je izgubila pola porodice u Srebrenici neko ima amidžu koja je ranjavan 3 puta i pricao mu kako stoje prave stvari.

Neko ima oca koji je poginuo 40 dana nakon mog rođenja 92.

Šta ti imaš?
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#105 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by LBVIEW »

90minut wrote:
LBVIEW wrote:
90minut wrote:Što se tice LBVIEW komentara on je vec poceo lutati i pricati o stvarima koje se ne ticu prvog korpusa.
Glupko, ti si ustvrdio "da smo mogli i mi bi", pa ti ja fino navede primjere koji opovrgavaju tu ublehu.
Brkaš ba pojmove pričamo o ofanzivi kad neka grupa uleti kad što su naši uletili tad.

Nemoj mi desete stvari spominjati tema je jasna ja se držim teme.

Sarajmen nadam se regulisanju vrijeđanja.
Aha, sad u ofanzivi, nekom drugom muda pod bubrege, probaj na onom slavic -sokolac kurac.com
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#106 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by mirza_15 »

LBVIEW wrote:
mirza_15 wrote:
LBVIEW wrote: Citas li ti uopce o cemu vode prepisku? :-)
Za ono "da smo mogli i mi bi" o cemu drobi ovaj 90minut, nije trebalo viska oruzja vec volje, sto bi, da je iste bilo, rezultiralo s logorima za zenicke Srbe npr. po uzoru na one za krajiske Bosnjake, ili, recimo masakru travnickih Srba koji su krenuli put Banja Luke na Vlasicu poput onog prijedorskih logorasa na istom. :oops:
:thumbup:
Ma lupa bezveze, no zbog ovih sto su bili premaladi da bi se sjecali, treba raskrinkati ove lazi.
Prvo, "nismo mogli", pa onda "Alija nije 'tio/smio zbog sveta".
Standardna šuplja salonaca. Proveo sam rat (ma čitav život) u Sarajevu i imam nultu toleranciju za zločine počinjene na "našoj" strani. Nisam pokušao umanjiti niti jedan od njih. Sramota me je svakog, svaki osuđujem i smatram da zločince i eventualne nalogodavce treba najoštrije kazniti. Reagovao sam samo na glupost da bi mi činili iste zločine kao i četnici da smo imali priliku koja se sada malo modifikuje i pokušava da ublaži.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#107 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by insomnia78 »

To je bolan onaj vec dva puta banovani.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#108 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

Ode tema sa počinilaca ovog zločina i žrtava, na "ko piše komentare" :(
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#109 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

Sarajmen wrote:... Vrlo malo je arhivskog materijala ili saznanja sa ovog lokaliteta u navedenom vremenskom periodu 03-12. 06.1992. Obradih onu pdf monografiju o Prvom Korpusu i ne nađoh ništa konkretnije. Ni u onoj od Šadinlije ''Za Bosnu svoju'' , ništa konkretnije, izuzev zaključka da su se ''poklopili'' ratni planovi VRS-e i Armije R BiH početkom juna 1992. Pogledat' ću još u par knjiga ima li šta pa se javiti', možda sutra budem pogledao arhivu 'Oslobođenja'' iz tog perioda pa ... ne brini za jedan dio off komentara, nešto ću prebaciti na temu ''Fidbek'' pa nek' naprđuju do mile volje , i to je bolje nego sad' nekog' banovat' zbog drugačijeg mišljenja ili izražavanja. Tu smo.

Ma nije ovdje ubijeno nekoliko ljudi, ubijeno je 24 njih, žena i djece. Niti je jedna osoba ili dvije-tri, ove ljude mogla pobiti, moralo ih je biti mnogo više. I morali su negdje nekom pričati o svom "podvigu". Ne vjerujem da nema informacija, mora ih biti, samo ih treba pronaći. Ne mislim na tebe, mislim na tužilaštvo BiH. Ovaj predmet odavno im se vucara po ladicama, očito s namjerom da se sve pozaboravlja i da padne prašina :(
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#110 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Pričao je jedan od njh PM-u koji je kasnije shvatio da je riječ o nejači i ništa uradio nije.
NE kažem da je trebao bilo šta uraditi niti je mogao, mogao je samo metak dobiti zbog bezobrazluka da se pita ko šta kako.
User avatar
eltroxin
Posts: 2058
Joined: 30/08/2009 23:35

#111 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by eltroxin »

insomnia78 wrote:To je bolan onaj vec dva puta banovani.
Ne mogu skontati koji???
Al' satro mu amidza 3 puta ranjavan. S pika se vidi da je ublehas. To je standardna laz forumasa na temama o ratu. Malo je jednom pa eto 3 puta, da "podeblja" utisak....
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#112 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

eltroxin wrote:
insomnia78 wrote:To je bolan onaj vec dva puta banovani.
Ne mogu skontati koji???
Al' satro mu amidza 3 puta ranjavan. S pika se vidi da je ublehas. To je standardna laz forumasa na temama o ratu. Malo je jednom pa eto 3 puta, da "podeblja" utisak....
Na kafu sutra?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#113 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

high_volume wrote:
Sarajmen wrote:... Vrlo malo je arhivskog materijala ili saznanja sa ovog lokaliteta u navedenom vremenskom periodu 03-12. 06.1992. Obradih onu pdf monografiju o Prvom Korpusu i ne nađoh ništa konkretnije. Ni u onoj od Šadinlije ''Za Bosnu svoju'' , ništa konkretnije, izuzev zaključka da su se ''poklopili'' ratni planovi VRS-e i Armije R BiH početkom juna 1992. Pogledat' ću još u par knjiga ima li šta pa se javiti', možda sutra budem pogledao arhivu 'Oslobođenja'' iz tog perioda pa ... ne brini za jedan dio off komentara, nešto ću prebaciti na temu ''Fidbek'' pa nek' naprđuju do mile volje , i to je bolje nego sad' nekog' banovat' zbog drugačijeg mišljenja ili izražavanja. Tu smo.

Ma nije ovdje ubijeno nekoliko ljudi, ubijeno je 24 njih, žena i djece. Niti je jedna osoba ili dvije-tri, ove ljude mogla pobiti, moralo ih je biti mnogo više. I morali su negdje nekom pričati o svom "podvigu". Ne vjerujem da nema informacija, mora ih biti, samo ih treba pronaći. Ne mislim na tebe, mislim na tužilaštvo BiH. Ovaj predmet odavno im se vucara po ladicama, očito s namjerom da se sve pozaboravlja i da padne prašina :(
Ne znam. Civili su upitanju pa je vjerovatno broj manji od njihove brojke u ovo umijesan. Ali opet je vjerovatno njih dosta u ovom zlocinu ucestvovalo. Vucara se jer nema svjedoka puno. Ako je samo jedno prezivjelo tesko je da nakon toliko godina pa cak i prije, se indentificiraju pocinioci.

Nazalost ovaj doktor poginuo sto je malog spasio. On je vjerovatno znao vise o tome. Mozda neko njemu blizak zna nesto vise o ovome. Naravno ako ima takvih. Ako su medzu zivima.
User avatar
karanana
Posts: 47252
Joined: 26/02/2004 00:00

#114 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by karanana »

jel ovo respo?
zove na kafu svakog ko i respo.
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#115 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by strucnjakdemagog »

Naivno je vjerovati da je doktor eto poginuo, prije bih rekao da je ubijen.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#116 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

strucnjakdemagog wrote:Naivno je vjerovati da je doktor eto poginuo, prije bih rekao da je ubijen.
Pa Dragan Bursać u svom tekstu i naglašava da je ubijen, ali i insinuira da je ubijen da ne bi pričao
...A nema niti heroja, doktora Pintola. Ubijen je pod nerazjašnjenim okolnostima, 7. marta '93 godine na aerodromskoj pisti Dobrinja. Zvanično-od neprijateljske vatre, nezvanično-od strane onih kojima je pojam čovječnosti stran u Armiji BiH...
User avatar
strucnjakdemagog
Posts: 2198
Joined: 16/02/2019 15:09

#117 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by strucnjakdemagog »

Da, ali @Vizionar napisa da je ubijen.

Mislim da bi ovakva ljudska veličina trebala da dobije ulicu u svakom većem gradu BiH. Po meni veće djelo od onoga što je Srđan Aleksić uradio, a za ovog doktora malo ko zna. Mislim da je tome doprinijela SDA politika kojima ne odgovara da se čuje za dr Pintola, jer bi se počelo istraživati kako je zapravo poginuo.
S druge strane srpske vlasti su indolentne i po pitanju svojih heroja, tako da im herojski čin dr Pintola ne predstavlja ništa.
mirza_15
Posts: 10623
Joined: 19/01/2015 09:26

#118 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by mirza_15 »

Ima ulica Mustafe Pintola na Ilidži.
PM72
Posts: 17788
Joined: 30/04/2012 16:54

#119 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

high_volume wrote:
strucnjakdemagog wrote:Naivno je vjerovati da je doktor eto poginuo, prije bih rekao da je ubijen.
Pa Dragan Bursać u svom tekstu i naglašava da je ubijen, ali i insinuira da je ubijen da ne bi pričao
...A nema niti heroja, doktora Pintola. Ubijen je pod nerazjašnjenim okolnostima, 7. marta '93 godine na aerodromskoj pisti Dobrinja. Zvanično-od neprijateljske vatre, nezvanično-od strane onih kojima je pojam čovječnosti stran u Armiji BiH...
odmah neke teorije i zavjere...
Da li iko od vas zna kako je bilo pretrcati aerodromsku pistu? To se radilo po mraku,jedan jarak pa drugi,a onda ona jebena unproforska žica sa žiletima.Bjezis od transportera UN-a koji svako malo upale reflektore a četnici iz Kotorca ospu paljbu iz sijača.Poginulo desetine ljudi a neki pisu o zavjerama kako je tobož pored piste ćumurala Ševa ili neka specijalna jedinica SDA i po mrklom mraku tražila nekog koga treba ukloniti...
kakvim se vi glupostima bavite
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#120 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

strucnjakdemagog wrote:Da, ali @Vizionar napisa da je ubijen.
Ma napisao sam da je poginuo zvanicno, nezvanicno mozda smaknut da ne bi nikad progovorio.

Njegov slucaj pogibije se isto bi trebao otvoriti. Ali kazem nema svjedoka, vrijeme uzelo maha pa ce se tesko razjasniti ovo sve.

Ima mozda nesto ali ne znam je li za javno o tome. Ali evo reci cu. On je bio doktor i mnogi doktori i inace ljudi koji se bave naukom zapisuju vazne stvari. Pa je moguce da je doktor o tome nesto i zapisao u dnevniku ili negdje ako se i toga nisu docepali ovi koji su ga ubili. Ako je stvarno mozda bio smaknut.
User avatar
_Reds_
Posts: 9368
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#121 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

Puno naglabanja.

Čak i naglabanje sa da je rah. Mustafa Pintola ubijen potiču od priče da mu je Alija dao pare za ratnu bolnicu, a i ne vezuju se za sučaj Ledići, i malog Dragana.

A ovaj 90minuta je toliko providan i ofiran, da ne vrijedi bilo šta sa njim diskutovati.

Da bi se o nečemu pričalo treba se znati puno više o vremenu i prostoru dešavanja, što ovdje nije slučaj sa većinom.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#122 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Sanjarko »

Ja priznajem. Naglabam. Nisam upucen u ovo i laik sam. Samo kazem da ce se tesko ovo rijesiti. Svjedoka zlocina ovog bas i nema, vrijeme uzelo maha pa ce se tesko i rijesiti. Jedino ako ima negdje neki pisani trag o kretanju ovih zlocinaca, nesto ako ima negdje.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#123 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

Vizionar 1985 wrote:Ja priznajem. Naglabam. Nisam upucen u ovo i laik sam. Samo kazem da ce se tesko ovo rijesiti. Svjedoka zlocina ovog bas i nema, vrijeme uzelo maha pa ce se tesko i rijesiti. Jedino ako ima negdje neki pisani trag o kretanju ovih zlocinaca, nesto ako ima negdje.
PM je pisao da mu se licno neki saborac hvalio kako su pobili četnike i onda je on kasnije shvatio da je rijec o civilima pa eto može komotno napisati ko je u pitanju.

Što se tice toga da li mi je priča providna ili ne svi koji misle da sam ovo ili ono mogu laganica da se nađu u 4 oka i da se uvjere naravno Sarajevo je lokacija.
PM72
Posts: 17788
Joined: 30/04/2012 16:54

#124 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

90minut wrote:
PM je pisao da mu se licno neki saborac hvalio kako su pobili četnike i onda je on kasnije shvatio da je rijec o civilima pa eto može komotno napisati ko je u pitanju.
:-)
Još malo pa si dokazao da sam i ja učestvovao u ubijanju nejači.Hajd sto lazes nego sto i falsifikujes...cuj moj saborac se hvalio...
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#125 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

PM72 wrote:
90minut wrote:
PM je pisao da mu se licno neki saborac hvalio kako su pobili četnike i onda je on kasnije shvatio da je rijec o civilima pa eto može komotno napisati ko je u pitanju.
:-)
Još malo pa si dokazao da sam i ja učestvovao u ubijanju nejači.Hajd sto lazes nego sto i falsifikujes...cuj moj saborac se hvalio...
Stani ba zar nisi napisao ranije ili si obrisao da si bio na ratištu da ti je došao ili vam je došao hvalio se kako su ih pobili i onda si ti kasnije shvatio da je to ustvari nejač bila?

Jel ja ovo izmišljam?


Evo šta si napisao na prvoj stranici


Za ovaj zločin sam znao još u ratu...hvalio mi se jedan na Igmanu kako su "naši" pobili četnike...tad mi bilo drago.Nedugo zatim saznao sam da su to sve bili "četnici" bez brada,uniformi,oružja i sa malo ili puno godina...
Bilo je još ovakvih slučajeva.Jedini "zločin" koji opravdavam i shvatam je kad su naši diverzanti neutralisali 4 haubice u selu Čemerno 10 juna 1992 odakle su nemilice tukli po Brezi i okolini.Pobili svu sve artiljerce - i neka su a bilo je i nekoliko civila koji su platili glavom jer su bili neka vsta logistike četničkoj artiljeriji.



Još uredno napisao da je bilo još ovakvih slučajeva i onda sam ja kriv za sve..
Post Reply