Ratni zločin u Ledićima

Post Reply
BISTRIK100
Posts: 194
Joined: 21/05/2012 13:30

#151 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by BISTRIK100 »

Da se ne zaboravi ko su prave zvijeri.Nasi su ubijali iz osvete a oni su prvi poceli ubijati samo zato sto si bio Musliman ili Hrvat.
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#152 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by karanana »

high_volume wrote:
BISTRIK100 wrote:Pogledajte ovaj klip o ubijanju djece.Dvoje djece 9 i 13 godina su gledali kako im cetnici siluju majku,pa su povratili jer to nisu mogli podnijeti.Onda su svi ubijeni.18:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=nuLSb8BpnoI
Nisam otvorio niti ću. Već iz opisa događaja stisnuo mi se želudac i povraća mi se :(

Ne znam u kojem kontekstu si postavio ovaj video i s kojim ciljem?

kontest je da su oni pocinili zlocin u kijevu par dana/sedmica ranije i da su ledici osveta za kijevo.
ako cemo tako ja to mogu shvatiti. vjerovatno su u kijevu bili i vrs-ovci iz ledica. ali onda ne trebamo na povrsini govoriti da se zlocin ne moze opravdati zlocinom a to je ustvari bila glavna nosilja rata kod svih. samo je bilo pitanje od kada i za sta se svetimo. neko za nesto od prije 500 godina a neko za stvari od prije nekoliko dana.
osveta je razumljiva, ali na zalost govori puno o nasem ratu. ipak to nije bas doslo sa strane i nije bas sve ferceralo divno krasno do 1992.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#153 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

high_volume wrote:
BISTRIK100 wrote:Pogledajte ovaj klip o ubijanju djece.Dvoje djece 9 i 13 godina su gledali kako im cetnici siluju majku,pa su povratili jer to nisu mogli podnijeti.Onda su svi ubijeni.18:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=nuLSb8BpnoI
Nisam otvorio niti ću. Već iz opisa događaja stisnuo mi se želudac i povraća mi se :(

Ne znam u kojem kontekstu si postavio ovaj video i s kojim ciljem?
Znamo jasno zbog čega zbog one riječi ALI.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#154 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

karanana wrote:
high_volume wrote:
BISTRIK100 wrote:Pogledajte ovaj klip o ubijanju djece.Dvoje djece 9 i 13 godina su gledali kako im cetnici siluju majku,pa su povratili jer to nisu mogli podnijeti.Onda su svi ubijeni.18:30 min
https://www.youtube.com/watch?v=nuLSb8BpnoI
Nisam otvorio niti ću. Već iz opisa događaja stisnuo mi se želudac i povraća mi se :(

Ne znam u kojem kontekstu si postavio ovaj video i s kojim ciljem?

kontest je da su oni pocinili zlocin u kijevu par dana/sedmica ranije i da su ledici osveta za kijevo.
ako cemo tako ja to mogu shvatiti. vjerovatno su u kijevu bili i vrs-ovci iz ledica. ali onda ne trebamo na povrsini govoriti da se zlocin ne moze opravdati zlocinom a to je ustvari bila glavna nosilja rata kod svih. samo je bilo pitanje od kada i za sta se svetimo. neko za nesto od prije 500 godina a neko za stvari od prije nekoliko dana.
osveta je razumljiva, ali na zalost govori puno o nasem ratu. ipak to nije bas doslo sa strane i nije bas sve ferceralo divno krasno do 1992.
I došle Daidžine "kobre" da se osvete?
User avatar
karanana
Posts: 47264
Joined: 26/02/2004 00:00

#155 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by karanana »

to je suplja prica.
kakve kobre, hos, vukovi. to je lokalno.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#156 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

@Sarajmen :thumbup:
TheMule
Posts: 3764
Joined: 04/05/2009 03:34

#157 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by TheMule »

Ma bilo je tih prica milion.... Sjecam se neke price da su neki nasi ljudi, koji su izgubili sve,upadali prvi i ubijali sve na sto naidju. Ne znam o kojoj se lokaciji pricalo, a mozda je i cista glupost. Svaki dan su se mogle cuti nove price sa svih frontova
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#158 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by hatemondays »

PM72 wrote:Sarajmen,
Radi tebe i još par forumasa objasnicu malo detaljnije.Bio sam na Igmanu i cuo pricu kako su ”nasi” povaljali četnike jos na pocetku rata u selima oko Trnova,isto kao sto sam slusao price kako su u Žepi balvanima pobili kolonu četnika.I bilo mi drago.S tim da sam poslije saznao kako je Žepa i Strajista kod Trnova cista vojnicka pobjeda a Ledici sramota koju nikad necemo sprati sa svog obraza.
Kao čovjek koji civilu,starcu i djetetu nije ružnu riječ uputio užasavam se saznanja da je neko mogao ubiti dijete od 18 mjeseci i takvom bi presudio po kratkom postupku,taman da mi je rođeni otac ili brat.
Slazem se sa tobom, ali da li si ikad bio sa momkom koji je izgubio svakog clana familije na najbrutalniji nacin. Ja sam bio u jedinici sa jednim takvim momkom, majka i brat zivi zapaljeni, drugi brat 18 godina i otac odvedeni, muceni i brutalno ubijeni. Igrom slucaja ostao ziv bio na pravom mjestu u pravo vrijeme mada iz razgovora sa njim uvijek je zalio sto nije zavrsio sa zajedno sa familijom.Zivot za njega nije imao vise nikakvog smisla i znas koliko ga je bolila neka stvar hoce li povaliti nekoga sa one strane i hoce li ga neko od nasih povaliti zbog toga. Za njega je osveta bila smisao zivota pa to mi koji nismo izgubili familije necemo nikad razumjeti.Momak je prosao gomilu ratista, bukvalno je bio gladan pogibije ali eto prezivio i na kraju leukemija mu dohakala. Poslije rata je trazio kosti svojih nasao je oca i brata, majku i drugog brata nikad. Imas hajvana koji su ubijali nevine ljude iz objesti ali osveta je sasvim druga prica koliko god mi moralisali po tom pitanju nije lako biti u kozi takvim ljudima.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#159 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Ramzess Veliki »

hatemondays wrote:Slazem se sa tobom, ali da li si ikad bio sa momkom koji je izgubio svakog clana familije na najbrutalniji nacin. Ja sam bio u jedinici sa jednim takvim momkom, majka i brat zivi zapaljeni, drugi brat 18 godina i otac odvedeni, muceni i brutalno ubijeni. Igrom slucaja ostao ziv bio na pravom mjestu u pravo vrijeme mada iz razgovora sa njim uvijek je zalio sto nije zavrsio sa zajedno sa familijom.Zivot za njega nije imao vise nikakvog smisla i znas koliko ga je bolila neka stvar hoce li povaliti nekoga sa one strane i hoce li ga neko od nasih povaliti zbog toga. Za njega je osveta bila smisao zivota pa to mi koji nismo izgubili familije necemo nikad razumjeti.Momak je prosao gomilu ratista, bukvalno je bio gladan pogibije ali eto prezivio i na kraju leukemija mu dohakala. Poslije rata je trazio kosti svojih nasao je oca i brata, majku i drugog brata nikad. Imas hajvana koji su ubijali nevine ljude iz objesti ali osveta je sasvim druga prica koliko god mi moralisali po tom pitanju nije lako biti u kozi takvim ljudima.
Razumijem ja to ali radi osvete pojedinaca sudovi procesuiraju nadredjene oficire i bacaju ljagu na svu nasu borbu. Upravo takve reakcije su cetnici odnosno kreatori politike sukoba i zeljeli da isprovociraju, znaci svojom osvetom je pomagao cetnicima da izjednace agresora i zlocinca sa napadnutim.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#160 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Ramzess Veliki »

Uvijek su mi se gadili likovi koji nemaju damu da se svete boreci se direktno sa neprijateljskim vojnicima pa svoj kukavicluk istresu ubijajuci one koji se ne mogu braniti.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#161 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by hatemondays »

Ramzess Veliki wrote:Uvijek su mi se gadili likovi koji nemaju damu da se svete boreci se direktno sa neprijateljskim vojnicima pa svoj kukavicluk istresu ubijajuci one koji se ne mogu braniti.
Pricam o momku koji nie sjedio i cesao jaja, nego aktivno ucestvovao u borbama, nie bio logistika i ostala sranja niti je bio karinas cesuci guzove po podrumima raznoraznih komandi, Njegovi guzovi su osjetili i Spicu i Igman i Hercegovinu i Vozucu I Nisice i Treskavicu, isao covjek da pogine nije mu se dalo, ali ako je naletio na cetu zivog, ziv nije ostao.Ako si kad bio sa Zivinickim Osama pola jedinice su cinili ovakvi momci bez familjie pa bujrum izadji na njih pa reci im mojne se svetiti nije fino, znam da nije fino ali takav je rat.I mojne ga trpati u red kukavica, eno ga na lezi rahmet mu dusi na Vlakovu nema mu ko grob obici -SLIKA I PRILIKA NASEG DRUSTVA.Tamo gdje smo mi ratovali nije bilo djece, niti smo ih ubijali znas ti to dobro, ako pantelija( vojnik) naleti ziv bad luck puska ti puska mi .Za Ledice ima proces pa bujrum nek se odgovara, ovaj moj haver je pod zemljom kasno je sad krive se Drine ne ispravljaju.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#162 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by hatemondays »

Ramzess Veliki wrote:
hatemondays wrote:Slazem se sa tobom, ali da li si ikad bio sa momkom koji je izgubio svakog clana familije na najbrutalniji nacin. Ja sam bio u jedinici sa jednim takvim momkom, majka i brat zivi zapaljeni, drugi brat 18 godina i otac odvedeni, muceni i brutalno ubijeni. Igrom slucaja ostao ziv bio na pravom mjestu u pravo vrijeme mada iz razgovora sa njim uvijek je zalio sto nije zavrsio sa zajedno sa familijom.Zivot za njega nije imao vise nikakvog smisla i znas koliko ga je bolila neka stvar hoce li povaliti nekoga sa one strane i hoce li ga neko od nasih povaliti zbog toga. Za njega je osveta bila smisao zivota pa to mi koji nismo izgubili familije necemo nikad razumjeti.Momak je prosao gomilu ratista, bukvalno je bio gladan pogibije ali eto prezivio i na kraju leukemija mu dohakala. Poslije rata je trazio kosti svojih nasao je oca i brata, majku i drugog brata nikad. Imas hajvana koji su ubijali nevine ljude iz objesti ali osveta je sasvim druga prica koliko god mi moralisali po tom pitanju nije lako biti u kozi takvim ljudima.
Razumijem ja to ali radi osvete pojedinaca sudovi procesuiraju nadredjene oficire i bacaju ljagu na svu nasu borbu. Upravo takve reakcije su cetnici odnosno kreatori politike sukoba i zeljeli da isprovociraju, znaci svojom osvetom je pomagao cetnicima da izjednace agresora i zlocinca sa napadnutim.
Svaki rat je prljav, jos nijedan se nije desio da je bio cist ko suza bez nekog zlocina, uostalom mederni svijet je zasnovan na raznoraznim zlocinima i nepravdama.Znas dobro sta su Rusi radili Njemcima po ulasku u Njemacku, kad pobjedis sve se to pod cilim gurne.E kad je nerjeseno e onda je naopako.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#163 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by Ramzess Veliki »

hatemondays wrote:Pricam o momku koji nie sjedio i cesao jaja, nego aktivno ucestvovao u borbama, nie bio logistika i ostala sranja niti je bio karinas cesuci guzove po podrumima raznoraznih komandi, Njegovi guzovi su osjetili i Spicu i Igman i Hercegovinu i Vozucu I Nisice i Treskavicu, isao covjek da pogine nije mu se dalo, ali ako je naletio na cetu zivog, ziv nije ostao.Ako si kad bio sa Zivinickim Osama pola jedinice su cinili ovakvi momci bez familjie pa bujrum izadji na njih pa reci im mojne se svetiti nije fino, znam da nije fino ali takav je rat.I mojne ga trpati u red kukavica, eno ga na lezi rahmet mu dusi na Vlakovu nema mu ko grob obici -SLIKA I PRILIKA NASEG DRUSTVA.Tamo gdje smo mi ratovali nije bilo djece, niti smo ih ubijali znas ti to dobro, ako pantelija( vojnik) naleti ziv bad luck puska ti puska mi .Za Ledice ima proces pa bujrum nek se odgovara, ovaj moj haver je pod zemljom kasno je sad krive se Drine ne ispravljaju.
Nisam ti ja sjedio u podrumu.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#164 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by hatemondays »

Ramzess Veliki wrote:
hatemondays wrote:Pricam o momku koji nie sjedio i cesao jaja, nego aktivno ucestvovao u borbama, nie bio logistika i ostala sranja niti je bio karinas cesuci guzove po podrumima raznoraznih komandi, Njegovi guzovi su osjetili i Spicu i Igman i Hercegovinu i Vozucu I Nisice i Treskavicu, isao covjek da pogine nije mu se dalo, ali ako je naletio na cetu zivog, ziv nije ostao.Ako si kad bio sa Zivinickim Osama pola jedinice su cinili ovakvi momci bez familjie pa bujrum izadji na njih pa reci im mojne se svetiti nije fino, znam da nije fino ali takav je rat.I mojne ga trpati u red kukavica, eno ga na lezi rahmet mu dusi na Vlakovu nema mu ko grob obici -SLIKA I PRILIKA NASEG DRUSTVA.Tamo gdje smo mi ratovali nije bilo djece, niti smo ih ubijali znas ti to dobro, ako pantelija( vojnik) naleti ziv bad luck puska ti puska mi .Za Ledice ima proces pa bujrum nek se odgovara, ovaj moj haver je pod zemljom kasno je sad krive se Drine ne ispravljaju.
Nisam ti ja sjedio u podrumu.
Nisam ni rekao da si sjedio, navodim konkretan primjer zasto ljudi rade stvari koje nekima izgledaju kukavicluk itd.
PM72
Posts: 17798
Joined: 30/04/2012 16:54

#165 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

Hatemondays,

Nije ti fin primjer.Osveta je dobra stvar ali ako se osvetiš kome treba.Ubiti dijete od 18 mjeseci mogu shvatiti jedno ako je neko njegov ubio moje dijete pa sam odlučio da ga pronađen i da mu sjeme zatrem.A osvetiti se na nekom starcu ili djetetu u recimo Ledićima što ti je Lukić ubio oca u Višegradu je jadno i bijedno,da je neznam kakav ratnik i borac.
User avatar
hatemondays
Posts: 1197
Joined: 28/10/2013 04:29
Location: vratio se kuci

#166 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by hatemondays »

PM72 wrote:Hatemondays,

Nije ti fin primjer.Osveta je dobra stvar ali ako se osvetiš kome treba.Ubiti dijete od 18 mjeseci mogu shvatiti jedno ako je neko njegov ubio moje dijete pa sam odlučio da ga pronađen i da mu sjeme zatrem.A osvetiti se na nekom starcu ili djetetu u recimo Ledićima što ti je Lukić ubio oca u Višegradu je jadno i bijedno,da je neznam kakav ratnik i borac.
Halo PM momak nije vidio jebene Ledice, ko je krecio po Ledicima se zna, eno komsija pa nek pitaju, reci ce al u chuni krasnoj, isto ko sto ce prijedorski rakijasi otkrivati masovne grobnice.Niko ne brani ubijanje neduznih ljudi ako je uradjeno iz osvete ja razumijem da branim nije mi ni na kraj pameti.Igramo se pravednika a pravde ni na mapi, sto bi nas narod rekao lako je tudjim gloginje mlatiti.
PM72
Posts: 17798
Joined: 30/04/2012 16:54

#167 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

Nisam ni povezao tvog rahmetli jarana i Lediće nego kažem da je kukavičluk,bijedno i jadno vršiti osvetu za neki vlastiti gubitak na nepoznatim ljudima samo jer su iste nacionalnosti kao ubice nekog tvog.
Ja jesam i zalažem se za politiku : oko za oko - zub za zub. Uzeću samo za primjer onog zlikovca Lukića što je pobio desetine nesretnika.E njemu bi pobio sve živo i mrtvo,ćumez mu ne bi ostao ispravan.A da radi njega ubijem u komšiluku neku staricu od 90 godina ili dijete od 18 mjeseci na pravdi Boga...zaslužuje najgoru kaznu i ovog i onog svijeta.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#168 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

Što možete puno baljezgati.

Prvo naslov je pogrešan, zločin nije bio u selu, nego negdje prema Kalinoviku, na padinama Treskavice.

Drugo, nigdje u to vrijeme nije bilo više ljudi sa strane nego na Igmanu i Bjelašnici.

Treće, to je ogorman prostor, i kakv to MUP može kontrolisati, vidjeli smo 93 kako je to bilo braniti.

Četvrto, većina vas ne pozaje ni prostor, i odnone, ni dešavanja u datom trenutno,ali je sprmno donositi nekakve sudove, i presuđivati.

I peto, čo je učnio bilo kakvog zla, treba za njega da odgovara.

Šesto, jadni ste vi koji na bilo koji način pokušavate da izjaničite putem ovog zločina VRS i Armije BiH,općenito.
PM72
Posts: 17798
Joined: 30/04/2012 16:54

#169 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by PM72 »

_Reds_ wrote:
Prvo naslov je pogrešan, zločin nije bio u selu, nego negdje prema Kalinoviku, na padinama Treskavice.
I Ledići su padine Treskavice.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#170 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

A i piše u tekstu da su uhvaceni vračeni na isto mjesto i tek onda pobijeni.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#171 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

90minut wrote:A i piše u tekstu da su uhvaceni vračeni na isto mjesto i tek onda pobijeni.
A tekt je iznace kur'ansko svetlo slovo.

Nije tacno da su pobijeni u selu, 100 posto, niti da se vraceni u selo.

Ledici su podno Hojte, koja spaja Bjelasnicu i Treskavicu. Cak sta vise vise prema Bjelasnici. A ubijeni su na putu prema Kalinoviku, na obrnocima Treskavice, i to se da vrlo lahko provjeriti samo da malo vise progooglas kad vec sve znas.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#172 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by 90minut »

_Reds_ wrote:
90minut wrote:A i piše u tekstu da su uhvaceni vračeni na isto mjesto i tek onda pobijeni.
A tekt je iznace kur'ansko svetlo slovo.

Nije tacno da su pobijeni u selu, 100 posto, niti da se vraceni u selo.

Ledici su podno Hojte, koja spaja Bjelasnicu i Treskavicu. Cak sta vise vise prema Bjelasnici. A ubijeni su na putu prema Kalinoviku, na obrnocima Treskavice, i to se da vrlo lahko provjeriti samo da malo vise progooglas kad vec sve znas.
Ja ipak odlucujem da njemu vjerujem, na kraju krajeva nebitno.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#173 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

Vazno je zbog neceg drugog koje ti ne kontas, i zelis stavis znak jednakosti između nekih stvari baratajuci polucinjenicama.
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#174 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by high_volume »

_Reds_ wrote:Što možete puno baljezgati.

Prvo naslov je pogrešan, zločin nije bio u selu, nego negdje prema Kalinoviku, na padinama Treskavice.

Drugo, nigdje u to vrijeme nije bilo više ljudi sa strane nego na Igmanu i Bjelašnici.

Treće, to je ogorman prostor, i kakv to MUP može kontrolisati, vidjeli smo 93 kako je to bilo braniti.

Četvrto, većina vas ne pozaje ni prostor, i odnone, ni dešavanja u datom trenutno,ali je sprmno donositi nekakve sudove, i presuđivati.

I peto, čo je učnio bilo kakvog zla, treba za njega da odgovara.

Šesto, jadni ste vi koji na bilo koji način pokušavate da izjaničite putem ovog zločina VRS i Armije BiH,općenito.

Najbolje je da ugasimo temu, da se ne priča o ovom zločinu i ne talasa.... a, šta misliš, dobra ideja :-)

Nisu ni nesretni Srebreničani pobijeni u Srebrenici, pa je "srebrenički" zločin sinonim za genocid i sve ubijene žrtve po šumama i brdima Istočne Bosne.

Nije bitno prezizno mjesto ubistva žena i djece, golorukih ljudi, u junu '92. bitno je da su to bili bespomoćni ljudi u zbjegu, da su bili stanovnici sela Ledići, sela kojeg danas nema. Nema onakvog kakvo je bilo do '92. ima ovakvog kakvog ga kreira SDA.

I konačno, ljudski će biti da prestaneš braniti zločince, ma ko god da je, jer to cijelom temom radiš na pokvaren i perfidan način.
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#175 Re: Ratni zločin u Ledićima

Post by _Reds_ »

Sarajmen wrote:Može biti pogrešno napisano tj da se pogrešno izrazio Bursać. Ja sam iz audio-video izjave člana porodice žrtava shvatio da je dio ubijen na kućnom pragu, da je dio pokušao da se spasi bijegom u okolne šume, i da nisu uspjeli jer su pronađeni i prikupljeni na jedno mjesto a zatim likvidirani. To ''jedno mjesto'' istina nije definisano al' nekako mislim da nisu vraćani u selo i pobijeni, nego tamo na nekom lokalitetu u šumi. U prilog takvom razmišljanju ide i tvrdnja da su godinama tragali za posmrtnim ostacima tih žrtava. Ali hajde, valjda ćemo bar taj dio razjasniti koristeći se izjavama preživjelih članova porodica žrtava. Može li neko da provjeri ima li na stranici Sud BiH ovog predmeta, optužnice, pretresa... tu može biti korisnih saznanja svjedoka, oni su najzaiteresovaniji za pravdu.
Pokušat' ću sada da obradim i objavim nekoliko članaka iz ratnog lista ''Oslobođenje'' za period 3 juni 1992. pa na dalje.
Pokusaj malo progulgati pa ces naci da su ubijeni na podrucuju Poljica, Treskavica, a ne na kucnom pragu.

Istina treba se da zna, ali ne moze se istina ganjati lazima u startu. I nije bilo nikakvog napada na selo, nije ni bilo razloga, kad je to selo bukvalno bilo daleko u hajmo reci nasoj zoni tada.

Oni su krenuli iz sela prema Kalinoviku preko Treskavice sami, sa stvarima, novcem i zlatom, oruzjem. Zbog cega to ne znam, prepostavljam zbog straha.

Kad apsoliviramo prvu stvar, mozemo preci na narednu, ali dakle istinom.

@high
Bolan ne branim ja nikoga, nego ovdje se zeli nametnuti prica da je zlocin organizovan i naređen što nije tačno.

I kako te nije stid i Boga starh porediti sa jednom Srebenicom koja je do tancina organizovana i isplanirana.
Post Reply