Ratne price - ona vedrija strana

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#1 Ratne price - ona vedrija strana

Post by rikardoreis »

Pod ovim mislim na zgode, smijesne situacije koje su se desile vama ili bilo kome drugom za vrijeme rata, nebitno od uloge koju ste imali u njemu, osim ako niste neki zlocinac :D
Kome se ništa takvo nije desilo nek bar napiše koje je knjige ložio u nedostatku struje i drva :) Kardelja? Sabrana Titova djela? Memoare Rodoljuba Čolakovića? :D

*
Prvi put sam oplak'o na onim prvim aprilskim samoorganizovanim strazama u naselju.
Oko ponoci nas trojica zaustavimo sumnjivog bijelog “ficu”. Pridjemo autu oprezno, zbunjeno i amaterski :) i ovaj covjek, koji je bio najstariji medju nama, rece vozacu:

-Ne mozes dalje...politicki je cas!

*
Drugi put oplakah od muke...poceo rat i uvalili mi onaj rumunski kalasnjikov, a ja dijete, ne dadose mi ni srednju da zavrsim, nemam pojma o puskama, znam jedino pucati.
Rastavim ga, ocistim i...nema sanse da ga sastavim. U blizini nikog od muskih osim mladjeg, devetogodisnjeg brata. Blizi se vrijeme polaska na liniju, a puska lezi u dijelovima. U tome dodje buraz, ostavi onu svoju drvenu pusku s kojom se igrao, uze ovu i sastavi je za dva minuta...ma ljubio sam ga dva sata.

*
1993. Selo kod Mostara. Izbjeglicka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Capljinac dolazi “kuci” da odmori dan-dva. Noc...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijecu ( upale mrak).
Tisina...njih dvoje cekaju ujednaceno disanje ostalih, hrkanje...bilo sta sto ce im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on udje lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrzi...navali zesce na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Cuje se samo ono karakteristicno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:
Nevjesta, nevjesta, ustani! Macka nam poloka mlijeko!

Nastavice se... :)
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#2 Re: Ratne price - ona vedrija strana

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

rikardoreis wrote:
*
1993. Selo kod Mostara. Izbjeglicka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Capljinac dolazi “kuci” da odmori dan-dva. Noc...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijecu ( upale mrak).
Tisina...njih dvoje cekaju ujednaceno disanje ostalih, hrkanje...bilo sta sto ce im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on udje lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrzi...navali zesce na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Cuje se samo ono karakteristicno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:
Nevjesta, nevjesta, ustani! Macka nam poloka mlijeko!

Nastavice se... :)
:lol: :lol: :lol:
furlan
Posts: 1160
Joined: 05/11/2004 13:13

#3

Post by furlan »

dobar, dobar :lol: :lol:
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#4 Re: Ratne price - ona vedrija strana

Post by rikardoreis »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
rikardoreis wrote:
*
1993. Selo kod Mostara. Izbjeglicka soba. Nakon sedam dana sa borbene linije, Capljinac dolazi “kuci” da odmori dan-dva. Noc...vrijeme je za spavanje...njih sedam u sobi. On, supruga, dvoje male djece, njegovi roditelji i mladja mu sestra. Ugase svijecu ( upale mrak).
Tisina...njih dvoje cekaju ujednaceno disanje ostalih, hrkanje...bilo sta sto ce im dati znak da se sjedine. Nakon nekog vremena, on udje lagano u nju, onako sa boka. Napaljen, nije mogao da se suzdrzi...navali zesce na nju, al ne daju ni glasa od sebe. Cuje se samo ono karakteristicno sljapkanje...a potom i svekrvin glas:
Nevjesta, nevjesta, ustani! Macka nam poloka mlijeko!

Nastavice se... :)


:lol: :lol: :lol:
za tebe drvosjeco iz Dejcica, ev jedne iz tvog kraja :)

1996. isla moja jedinica u osiguranje koridora prema gorazdu i bili smjesteni na grebku u onim kolibama i bungalovima.
sedamnaesti dan bio kako smo tu, nigdje ziva roba, pokoje auto samo prodje, zima, snijeg i zavijanje vukova...i tranzistor kao jedina veza sa svijetom.

navece oko 22 dodjem sa smjene, nikakav, pospan i legnem odmah s uzitkom...kontam imam 4 sata do iduce smjene...kad upade komandir u spavaonicu, ljut, nesto ga nasekirali neki likovi i daje uzbunu kompletnom kampu, pa tako i nama strazi...
podignem se malo i samo mu ljutito odbrusim:

- Hebo te b.g (tobe jarabi) i onaj ko te doveo ovamo...Mrs iz spavaonice!

i nije bila uzbuna, nit' je stisno petlju da me kazni kasnije :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#5

Post by rikardoreis »

Gledajuci maloprije svog ratnog kolegu na TV, gdje je gostovao kao lingvisticki fenomen, sjetih se ugodnih i veselih ratnih veceri koje nam je priredjivao na liniji.
Zadnje godine rata, iz subjektivnih razloga :D , presao sam u
radio-vezu...znaci u mom bunkeru je bila vise vrsta radio stanica, i postojala je jedna frekvencija na koju smo zajedno dolazili, mi i cetnici, da razgovaramo.
Zbog toga su oni vojnici, koji su u tom momentu bili slobodni, dolazili da pricaju s cetnicima, neko da se zeza, neko da se svadja, ovisno o karakteru ili prilici.

Ovaj gore spomenuti momak je bio redovan gost, i redovno je provaljivao cetnike, superiorno zbijao sale na njihov racun, sjebavajuci ih, onako zbunjene u svakom smislu, toliko da su se i oni na kraju smijali.

Jednom prilikom u eteru je glumio radio- komentatora sa fiktivne ljetne Olimpijade iz Kaira.Po njegovoj prici u svakom finalu timskih sportova sastajali su se BiH – Srbija.

Naravno, nasi su pobjedjivali....Susic, Halilhodzic, Pasic, Bazdarevic i ostali bili su bolji od Stojkovica, Savicevica i ostalih... Aco Knezevic, Puc, Cavar, Jani Cop (Borac), Maglajlija, Mrkonja, Junuzovic, nadmasili su u rukometu Vujovica, Vukovica, Rnica, Isakovica...i tako u svakom sportu dok na kraju nije dosao red na vaterpolo.

Fino je najavio sastav Srbije: Milanovic, Bezmalinovic, Krivokapic i poceo prenos meca. U tom se cetnik ubaci:

-Halo, balija, sto ne rece vas sastav...ko igra za vas? (smijeh u pozadini)

Mi se onako zgledasmo, kontam jbg sad, neslavno propadosmo, nema u nas igraca vateropola ni za lijeka, vecina Bosne ne zna ni da pliva :),
kad drug, nimalo smeten poce recitovati:

Mehica Droce, Benaid Kalajdzic, Goran Fink...itd.

Za neupucene, ovo su cuveni skakaci sa Starog mosta i cetnici su se toliko iskreno nasmijali da su priznali poraz i u toj utakmici.
bezzeze
Posts: 156
Joined: 13/10/2005 21:53

#6

Post by bezzeze »

Proljece 93, dobrinja 1(podrum zgrade), negdje oko 3 ujutro. Sjedim na “braniku domovine” i blenem pomalo kroz shubu. Oci mi se sklapaju.haj jos sat.
Tisinu poremeti neko komesanje vani. Sve je napeto, jedan pogresan potez i odosmo svi u pm. Mrkli mrak, sviju mi eto ih. Srce bi bjezalo od straha.. Nigdje mi puske, koji k….. napipah pusku. prinosim je na rupu, ruke mi drhte, sav drhtim, sto mi ovo treba.
Promaja je kroz rupu, vjetric mi susi vodicu u ocima, koje peku, trepcem ko manijak. hocu'l zvati upomoc?? ma ne smijem se pomjeriti. Potpuna je koncentracija na pogled kroz roru, ne vidim nista. Ne disem, pred gusenje sam. I dok razmisljam kako cu zarokat rafal, nek ide u vraziju mater, skoci nesto s polja na rupu i nabode se na cijev uz stravican vrisak. Usro sam se od straha. Kakvo pucanje, kakvi bakraci, sledio se. Jebena me macka umalo u grob strpala.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#7

Post by Neelix »

:lol: ja sam do 4.12. '92 bio na Otesu. Te noci je Otes pao. i nekako su nas Jukini izvukli, meni 11 godina, sestri 9, sa mamom, ostavili nas ispred televizije...sjecam se da sam se sjebo zestoko kad sam vidio citave prozore...uto naidje neko auto, sa upaljenim svjetlima...a ja vrisnuh, BJEZMO, EVO SVJETLECE.... :lol:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#8

Post by Abu FEED el-Castro »

Ha dobre teme, sta ste stali, dajte jos... :lol:
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#9

Post by Abu FEED el-Castro »

stochar wrote:jedan moj rodjak kren'o navecer na sijelo kod nas (nije bilo struje, sijela bila jedina zabava), i utrcava sav zadihan. zivjeli mi blizu linije pa se svaki metak i svako ispaljenje culo:

- dajte mi secera i vode! pogin'o sam!
- sta je ba?!
- kreno ja vamo, i prolazim ispod ramizove kuce, kad cujem fijuce granata! bacim se na zemlju, rukena glavu, i cekam da padne... cekam ja, nista se ne desava, kontam, nije eksplodirala. kad qratz! pogledam ja gore i vidim ono svijetli, nebo se otvoroli! kontam da sam pogino, i, sta cu, zavicem: alahu evo me, tvoj sam radi od mene sta hos! u to se ono ugasi, a ja gledam je l me ko vidio s prozora...

Ahahaahahhahahahahhaaa :D :D :D :D :D :D :D :D
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#10

Post by rikardoreis »

bezzeze wrote:Proljece 93, dobrinja 1(podrum zgrade), negdje oko 3 ujutro. Sjedim na “braniku domovine” i blenem pomalo kroz shubu. Oci mi se sklapaju.haj jos sat.
Tisinu poremeti neko komesanje vani. Sve je napeto, jedan pogresan potez i odosmo svi u pm. Mrkli mrak, sviju mi eto ih. Srce bi bjezalo od straha.. Nigdje mi puske, koji k….. napipah pusku. prinosim je na rupu, ruke mi drhte, sav drhtim, sto mi ovo treba.
Promaja je kroz rupu, vjetric mi susi vodicu u ocima, koje peku, trepcem ko manijak. hocu'l zvati upomoc?? ma ne smijem se pomjeriti. Potpuna je koncentracija na pogled kroz roru, ne vidim nista. Ne disem, pred gusenje sam. I dok razmisljam kako cu zarokat rafal, nek ide u vraziju mater, skoci nesto s polja na rupu i nabode se na cijev uz stravican vrisak. Usro sam se od straha. Kakvo pucanje, kakvi bakraci, sledio se. Jebena me macka umalo u grob strpala.

:) :)

Hehe, ta macka strašnija od fredi krugera iz ulice brijestova :)

Bila ja masa tih šumova kojeg su izazivale životinje. Jež je bio šampion u tome.
Kad on pocne šuškat, čovjeku se učini da pola neprijateljskog voda prilazi...
Sjediš budan, dok partner u rovu spava, sitni noćni sati, čuješ neki novi šum, usredsrediš se na njega, izoluješ ga od ostalih, uobičajenih...pratiš ga i ulaziš u njegovu srž, pretvoriš se u uho, ne dišeš, preuveličavaš ili umanjuješ njegov značaj, ovisno od okolnosti i raspoloženja (odnosno straha :D )...onda odahneš kad se udalji... pa se tješiš u stilu
„Ma, nije valjda toliko lud da mi tako blizu prilazi po ovoj čistini“...nakon toga ti padnu na um priče o indijancima koje si čitao, kako su se vješto prikradali i napadali s prvim zracima zore...milion misli u glavi...sve činiš da ostaneš priseban, da ne budiš kolegu,
da ne ispadne lažna uzbuna, u protivnom, sutradan si predmet ismijavanja kod raje....
a s druge strane, ako je stvarna opasnost i ne reaguješ na vrijeme u opasnosti su tvoj život i životi ostalih...

Ovako nekako je bilo prvih dana, prvih mjeseci, kasnije se čovjek očeliči, ogugla, postane dio toga....odnosno postane dio mašinerije i nijemo sliježe ramenima na stanje, ili sranje (ovisno o subjektivnom pogledu :D ) oko njega...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#11

Post by rikardoreis »

Jedan dijalog za vrijeme jednolicne hrane na liniji:

- Džeko, hoš li ti supe?
- Jok ja, nisam žedan...j*bala vas hrana vaka!
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#12

Post by rikardoreis »

Zvao naš neomiljeni komandant 4.Korpusa, gen.Ramiz Dreković, iz svog sjedišta u Jablanici, 401.slavnu motorizovanu brigadu u Mostar.
S druge strane žice javio mu se neki Goran.
Drugi dan general opet zove i ovaj put javlja se Zoran.
Na to ce Dreka (polusaljivo :D ):

-Pa dobro, jesam li dobio 401. slavnu ili pravoslavnu?
Jesam dobio Mostar il' Nevesinje?
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#13

Post by _sa_ »

rikardoreis wrote:Jedan dijalog za vrijeme jednolicne hrane na liniji:

- Džeko, hoš li ti supe?
- Jok ja, nisam žedan...j*bala vas hrana vaka!
oplakah od smijeha :D :D :D :D
mala-i
Posts: 1315
Joined: 16/03/2006 15:32
Location: sa/zg

#14

Post by mala-i »

_sa_ wrote:
rikardoreis wrote:Jedan dijalog za vrijeme jednolicne hrane na liniji:

- Džeko, hoš li ti supe?
- Jok ja, nisam žedan...j*bala vas hrana vaka!
oplakah od smijeha :D :D :D :D
i ja :lol:
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#15

Post by rikardoreis »

mala-i wrote:
_sa_ wrote:
rikardoreis wrote:Jedan dijalog za vrijeme jednolicne hrane na liniji:

- Džeko, hoš li ti supe?
- Jok ja, nisam žedan...j*bala vas hrana vaka!
oplakah od smijeha :D :D :D :D
i ja :lol:
tesko je to docarat ovako, al eto...garantujem, na licu mjesta bi se izvrnuli da ste bili. :)

ev još jedne, malo tužnije pričice:

Bacilo nas, ubrzo nakon završetka rata, na obezbjeđenje koridora prema Goraždu.
Kamp je bio u selu Delijaš, u kojem je bilo samo par povratnika, uglavnom starijih ljudi.Prvi dan u kampu pojavio se veliki lijepi snježno-bijeli pas, crnih, tužnih očiju. Vrtio se među vojskom, najviše oko kuhinje i ponekad je dolazio okolo na stražarska mjesta, pa tako i kod mene.
Bilo mi je drago kad dođe, porazgovarao bih se sa njim : ), igrali bi se u snijegu, činio mi je da vrijeme brže prođe, i koristan je bio, svojim naćuljivanjem ušiju i tihim režanjem, u slučaju nečijeg nailaska, bilo čovjeka ili životinje.
Po noći, na onoj pasjoj hladnoći, sjeo bi, onako velik i uvijek čist, na moje čizme i tako me grijao. Sjedili bi tako nepomično i po sat vremena, uz zvuke muzike s ondašnje radio stanice-FERN (čini mi se), koja se jedina, uz primitivni guslarsko-seljački radio Sveti Jovan, mogla uhvatiti na tranzistoru.

Jedno jutro na cukinom bijelom krznu osvanuo je natpis, velikim crnim slovima : UN.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#16

Post by Neelix »

:D joj genija :D

kaze tuzna prica, reko sace umrijet cuko :roll: :sad: a ustvari se zaposlio u unproforu, dje to tuzno :D

bio je cuko u mom tadasnjem komsiluku kod socijalnog, u ratu...Zgembo se zvao :-D povelik bogme...al umiljat pravo :-) udje u haustor i izabere neka random vrata na koja zagrebe :-) raja ga pustala u kucu, malo se odmori u hodniku i opet izadje :) nisam se odavno sjetio Zgembe.... :) :roll:
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#17

Post by photo »

prica prva:
1993, zima, stojim na mojmilu brdu na osmatracnici, nadgledam lukavicu. jedno vece, dodje tip iz artiljerije, navodno ce nasi da rokaju cetnike u lukavici sa igmana, a on ce da ih navodi. uspostavio on vezu, pade prva, osmatrac navodi:
- 50 metara desno, 100 ispred.
pade druga, opet osmatrac:
- 100 metara lijevo, 50 nazad.
pade treca nekih 150 metara od nas. opet osmatrac:
- 150 metara desno, 50 naprijed.
pitam ja osmatraca:
- jarane, zna li on sta mu je desna sta lijeva strana, da ne roka na nas.
kaze osmatrac:
- ne znam. vidjecemo poslije ove.
samim tim sto ovo pisem, jasno je da je onaj iza topa znao gdje mu je desna,gdje lijeva strana ;)

prica druga:
moj jaran na osmatracnici jedan dan digao uzbunu: Eno ga, helikopter u lukavici (mada ga niko nije cuo da dolazi). digli se artiljerci sa igmana, dosla komanda na osmatracnicu da nadgledaju gadjanje. pade prva, blizu cilja, malo navodjenja pa pade druga, direktno u cilj, kada ce artiljerijski osmatrac onom mom jaranu: jebo te osmatracki vid, kakav helikopter, to je bio kamion mjesalica za beton.
od tada smo ga zvali pilot.
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#18

Post by photo »

prica treca:

krenuli cetnici u napad na hrasno brdo. prvo malo artiljerije, pa kada se prestali, mi izasli iz bajti u transeje da docekamo pjesadiju. stojim svi tako, muha se cuje u vazduhu, napeti ko zica na gitari, niko ne dise, kad cujem nesto sa strane prt, prt, prt, prt
kazem jaranu do mene: sta se to cuje desno, idi vidi
kad on: nije to nista, to ja prdim od straha
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#19

Post by _sa_ »

photo wrote:prica treca:

krenuli cetnici u napad na hrasno brdo. prvo malo artiljerije, pa kada se prestali, mi izasli iz bajti u transeje da docekamo pjesadiju. stojim svi tako, muha se cuje u vazduhu, napeti ko zica na gitari, niko ne dise, kad cujem nesto sa strane prt, prt, prt, prt
kazem jaranu do mene: sta se to cuje desno, idi vidi
kad on: nije to nista, to ja prdim od straha
aj crnog humora! :D :D :shock: :shock:
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#20

Post by photo »

prica koju mi je ispricao jaran:
vratio se kuci poslije nekoliko dana na liniji. u kuci zivjeli on, zena i njeni roditelji. u sobi njih dvoje bio akumulator iz auta na koji je bio prikopcan radio. i tako jaran dosao kuci, ispricao se sa svima i sa zenom u sobu da rade "one stvari" i sve islo po redu i kada se jaran spustio da opali liz, ulazi punac u sobu tiho i kaze: izvinite djeco, ja samo da upalim radio.

smijao sam se tri sata.
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#21

Post by cico x »

heehheh,najbolje godine zivota su mi bile u ratu,svi ko jedan,humora ,sege,sale na izvoz!

dezura u haustoru,i u neka gluho doba kuca komsija i govori:"Otvorite,Djuka je!"

a na to ce dezurni iz zakljucanog haustora na sav glas:"Jukaaaa,kod nas je sve u redu,nema problema!"

"ama Djuka je,komsija!"
"nista se ti Juka ne brini,sve drzimo pod kontrolom!"
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#22

Post by photo »

krenuo jaran u grad. na potezu izmedju marsalke i zgrada kod kranjceviceve u sarajevu bili postavljeni kontejneri kao zastita od snajperista (toga se svi sjecaju) jaran taman dosao iza kontejnera, kada cetnik snajperom poceo da roka sa grbavice (bijeli neboderi i njih svi znaju) svi pjesaci se razbjezali ostali samo on i neka, kaze pravo dobra cura. ona sva izbezumljena od straha, on mrtav hladan kaze njoj: steta sto se ovako upoznajemo. pita ona: sto, kaze jaran: da nismo u ovoj situaciji, sada bih ti se uvaljivao
noviprimitivac
Posts: 176
Joined: 05/02/2007 16:24

#23

Post by noviprimitivac »

Nišići,93 ili 94 više nisam siguran :?

bili smo dobra ekipa,raja iz ulice uglavnom i sa nama je uvijek išao Meho iz Rogatice,izbjego,svojih 45 godina,mi 19-25 ludi da ludji ne možemo biti.uvijek nekog dopinga imamo sa sobom :D
i tako jednog dana lijepo vrijeme,ne puca se,duvamo,umiremo od smijeha kad reče u po frke Meho daj i meni tu jednu šaljivu smotajte,mi se zgledasmo,smotasmo mu jedan i haj popuši on i naravno šta biva on se jadnik uvalio u crnjak,ruke drži na licu,glava u krilu i šuti,mi više ni ne obraćamo pažnju na njega kad u po frke reče:

"e moj Meho konju jedan šta si ti sve ove godine radio" pa možete predpostaviti našeg smijeha
i naravno nastavio je sa nama pušiti do kraja rata :D :D :D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#24

Post by PITARKA_SA »

sjedimo u sobi,kad trci komsinica kaze.ljudi,ljudi eno zebre pred ulazom Juka je ganja(komsija jedan :D ) ,kad kaze ova druga komsinica:hatidza bona de lezi ,u gluho bilo da nam nisu neke PeStIcIdE :D bacili pa se naDihala pa halucinira :D :D

kad ono fakat Juka gOnjo zebru,pustili je iz Pionirske :D :D
ADYS
Posts: 40
Joined: 27/02/2007 09:55
Location: Sarajevo

#25

Post by ADYS »

Drago mi je da se neko sjetio otvoriti ovakvu temu. Gotovo pa mi u neku ruku i fali rat. Nikad veća raja, bolji ljudi a zajebancije, šale i zeze napretek. Većinu koma sam zaboravio pa dok se čega ne sjetim može jedan ratni za one koji ga ne znaju.
Suljo i Mujo (naravski) negdje na terenu u šumi na straži. Mrkli mrak, prst se pred okom ne vidi. Večera bila odlična po običaju pa ih protjeralo. Kako su bili u blizini nekakvog potoka, dogovore se da siđu na njegov rub da se olakšaju i da se ne razdvajaju. Urade oni tako, kad u po frke pada granata pravo blizu. Smirilo se, pita Mujo Sulju: "Suljo jesi li se ti prepo?" Niiisssaaam. Nisi k...., a pereš moju guzicu.
Poseban pozdrav za sve moje ratne drugove gdje god bili.
Post Reply