Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#2676 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by LBVIEW »

Tomahawk11 wrote:
LBVIEW wrote:
Tomahawk11 wrote:
Ma to izrodi sve. Vidiš da su manjina :oops:
Zar nisu?
Šta zar nisu? Izrodi ili manjina?
Manjina, svakako.
A za vecinu Srba su izrodi.
Lopez1981
Posts: 1015
Joined: 19/07/2016 22:27

#2677 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Lopez1981 »

Šta kaže ovaj smrad, rekli mu "časni i pošteni Nevesinjci" ? Najveći koljaci na balkanu, koji su ubili svakog Bošnjaka koji im je pao u ruke 92, zene, djecu, starce poklali su sve ko god se nije uspio probiti do Mostara. Zna li ovaj smrad da je Nevesinje odma iza Srebrenice procentualno po broju ubijenih Bošnjaka, pola ubijenih žene, djeca i starci, zna li da je svaka kuca zapaljena, svaka džamija srusena? Zna li smrad da Bošnjaci iz Nevesinja i danas traže preko 120 poklanih Bosnjaka(u Nevesinju se metak rijetko koristio)

https://youtu.be/GMjOmXyBNcE
Nažalost i mnogi Bošnjaci ne znaju kakvi su koljači ovi "pošteni i časni" od ovog glumca.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2678 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SaraFina »

Lopez1981 wrote:Šta kaže ovaj smrad, rekli mu "časni i pošteni Nevesinjci" ? Najveći koljaci na balkanu, koji su ubili svakog Bošnjaka koji im je pao u ruke 92, zene, djecu, starce poklali su sve ko god se nije uspio probiti do Mostara. Zna li ovaj smrad da je Nevesinje odma iza Srebrenice procentualno po broju ubijenih Bošnjaka, pola ubijenih žene, djeca i starci, zna li da je svaka kuca zapaljena, svaka džamija srusena? Zna li smrad da Bošnjaci iz Nevesinja i danas traže preko 120 poklanih Bosnjaka(u Nevesinju se metak rijetko koristio)

https://youtu.be/GMjOmXyBNcE
Nažalost i mnogi Bošnjaci ne znaju kakvi su koljači ovi "pošteni i časni" od ovog glumca.

Glogovac je govnar obični.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2679 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Maraschino »

Glogovac pakuje govno u celofan i objasnjava kvalitet ambalaze.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2680 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

http://www.youtube.com/watch?v=hCMarPCKar8

Vinko Pandurević, koji je odležao 10 godina zbog svog udjela u masovnim ubistvima Srebreničana, ovdje ne negira zločine, samo tvrdi da se ne zna ko ih je naredio. Naravno, bilo bi bezobrazno od njega da negira, nakon svega što je i on, a i cijeli svijet čuo sve što je rečeno tokom tri godine njegovog suđenja. On je i jedini od "Srebreničke sedmorke" sa tog procesa koji je svjedočio u svoju odbranu i nije se branio šutnjom. Iskaz mu je trajao preko mjesec dana. Na jednom mjestu, našao sam to, gdje opisuje svoj razgovor sa Draganom Obrenovićem, koji ga je mijenjao na mjestu komandanta Zvorničke brigade od 12-15.07.1995, dok je Pandurević bio na žepskom ratištu. Evo šta je tada Pandurević na sudu izjavio na pitanje svog branioca:
P: U kakvom ste raspoloženju bili kada ste vodili taj razgovor sa Obrenovićem, 23-eg?
O: Pa, teško je opisati ukupno tu situaciju - ljutnju, bes, mučninu koju čovek oseća u takvim situacijama. Naš je zaključak bio u smislu "gde nas sve ovo vodi, koji je mozak tako nešto mogô da odluči", ali smo, prema informacijama koje smo imali, znali da je to naređenje došlo od generala Mladića. I re… - da l' sam ja il' je on rekao u tom smislu - "ovo nas neće daleko odvesti", ovakav način rada.
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#2681 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by nadInsan »

Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2682 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by sheilak »

LBVIEW wrote:
L u c i f e r wrote:
mO k3 wrote:To ne mogu reci , barem oni moji jarani koje ih imam na fb niko nista nije slicno rekao .. ili komentarisao
A koliko ih je nedvosmisleno osudilo genocid i zlocin, te podrzalo osudjujucu presudu?
Nenad Canak, Zarko Korac, Ceda Jovanovic,Natasa Kandic, Sonja Biserko i jos par.
Ostali, kako na forumu, tako u "stvarnom" svijetu, ako ne brane Smradica, sute k'o "zaliveni". :oops:
ja imam isto tako puno prijatelja iz bl, iz djetinjstva, koji su nacelno dobri ljudi i dobri prijatelji, ali o mladicu sute. nisam nikoga od njih cula ili vidjela na fb da su reagirali na presudu mladicu, uopce. jedna prijateljica je zgrozena doduse srebrenicom i njena ljutnja je hajmo reci aktivna, jedan bivsi prijatelj je jos godinama prije, jednog 11. jula napisao status “danas je bas lijep dan”, nakon cega je svaki daljnji kontakt s njim bio prekinut. ali vecina ih je negdje tu u ambivalentnosti izmedju osudjivanja zlocina, ali i simpatiziranja zlocinaca. barem presutnog ili nesvjesnog. i vecina njih se zalaze za mir i priziva mitsku jugoslaviju i njeno navodno blazeno stanje bratstva i jedinstva i jednakosti, potpuno slijepi na to da je srpski nacionalizam i nosanje onomad mosti cara lazara unistio upravo to, no kriveci hrvate i muslimane i strane sile za sve.

svi se nadamo da postoji ta “tiha vecina” ciji su exponenti oni poput dragana bursaca ili srdjana puhala ili gore nabrojanih, no pretihi su i dopustaju da se preruzne stvari izgovaraju i u njihovo ime. a njihova je odgovornost da se rijese olosi u svojim redovima, da zavedu red, da kazu istinu, da pokazu prstom na i da usutkaju kriminalce i zlocince. i da se potpuno distanciraju od svega toga. a ne nas. ili hrvata ili albanaca. i njih se treba prozivati za posao koji ne rade. jer imaju jako puno posla, jos generacijama.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2683 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

@sheila :thumbup:
Nazalost oni najradikalniji , najnepismeniji , cetnici su i najglasniji zato ponovo kazem , ne treba ih trpati sve u isti kos , ali one najglasniji treba staviti na rub srama kroz medije
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#2684 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by ciza_bliza »

nadInsan wrote:Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
Kakav god da je, Šarović se pokazao kao ozbiljan državnik
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#2685 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by sheilak »

mO k3 wrote:@sheila :thumbup:
Nazalost oni najradikalniji , najnepismeniji , cetnici su i najglasniji zato ponovo kazem , ne treba ih trpati sve u isti kos , ali one najglasniji treba staviti na rub srama kroz medije
razumijem ja sve to. ali oni ih trebaju stavljati na rub srama, njihovi mediji, koji su normalni, njihove komsije, radne kolege, etc. a ne mi. na njih se treba vrsiti pritisak da se izjasne i da nesto ucine. ali to je proces koji tek treba zapoceti, umjesto da je 22 god nakon rata u punom jeku.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45504
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#2686 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Chmoljo »

nadInsan wrote:Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
mislim da prvo trebaju oni koji brane i zastupaju Bošnje da stave prst na čelo i upitaju se kako to da je SDS-ov kadar veći državnik i bolje zastupa interese Bosne i Hercegovine od njih.

onaj ko nije u stanju razdovjiti, u ovom konkretnom primjeru, nekoliko pametnih i korisnih poteza Mirka Šarovića od njegove ratne uloge i na koncu njegovih izjava, ima ozbiljnih kognitivnih problema.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18704
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#2687 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

ciza_bliza wrote:
nadInsan wrote:Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
Kakav god da je, Šarović se pokazao kao ozbiljan državnik
Kod mene je zbog ovako jedne bizarne izjave u potpunosti izgubio povjerenje.Kada ga čovjek pogleda rekao bi da se radi o jednoj prijatnoj osobi,a i ispod površine vjerovatno leži mnogo truleži.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#2688 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

Chmoljo wrote:
nadInsan wrote:Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
mislim da prvo trebaju oni koji brane i zastupaju Bošnje da stave prst na čelo i upitaju se kako to da je SDS-ov kadar veći državnik i bolje zastupa interese Bosne i Hercegovine od njih.

onaj ko nije u stanju razdovjiti, u ovom konkretnom primjeru, nekoliko pametnih i korisnih poteza Mirka Šarovića od njegove ratne uloge i na koncu njegovih izjava, ima ozbiljnih kognitivnih problema.
:thumbup:
ko bi rekao da ce minsitri iz SDS raditi bolji posao nego bosnjacki ministri...
ciza_bliza
Posts: 485
Joined: 17/03/2015 11:27

#2689 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by ciza_bliza »

SmokingMan wrote:
ciza_bliza wrote:
nadInsan wrote:Šarović: Razočaran sam presudom Mladiću, ona će uzburkati strasti u BiH

Prije nego što neki od naših Bošnja sa kratkim pamćenjem počne hvaliti na sva usta ekonomskog Mojsija iz Rogatice koji tiho priča, hoda po jajima, mnogo trepće, glumi gospodina; neka ima u glavi i ovu njegovu izjavu.
Kakav god da je, Šarović se pokazao kao ozbiljan državnik
Kod mene je zbog ovako jedne bizarne izjave u potpunosti izgubio povjerenje.Kada ga čovjek pogleda rekao bi da se radi o jednoj prijatnoj osobi,a i ispod površine vjerovatno leži mnogo truleži.
Meni kao sarajliji nijedan SDS-ovac neće biti prijatna osoba, ili od povjerenja niti bilo šta slično, ali se mora priznati kad nešto radi, tako ti je...
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#2690 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by nadInsan »

Sve to stoji, i treba da je bošnjake sramota što nemaju dobar kadar za takve funkcije pa nas jedan rogatički foler sa svojom mehkom pričom i nekoliko realnih poteza, za koje je dobro plaćen, dovodi do orgazma.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2691 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Maraschino »

nadInsan wrote:Sve to stoji, i treba da je bošnjake sramota što nemaju dobar kadar za takve funkcije pa nas jedan rogatički foler sa svojom mehkom pričom i nekoliko realnih poteza, za koje je dobro plaćen, dovodi do orgazma.
Iznenadjujuce ali je tako za razliku od drugih koji su debelo placeni ''da ne rade nista ili da rade protiv drzave u kojoj zive''.

Nije lako ni Sarovicu ali treba cijeniti ono sto je uradio i sto radi.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2692 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tesla Edison »

Mene zanima samo jedna stvar. Velika većina Srba slavi Mladića, minorna manjina osuđuje. Da li po vama to znaći da je ta većina srpskog naroda sa genocidnom namjerom? Možemo li nakon reći da je krvica kolektivna a ne individualna?
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#2693 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Seyfo »

Ma većina njih nema pojma o čemu priča, samo slijede zvaničnu politiku koja je na žalost takva. Da je zvanična politika kao u npr.Njemačkoj, koja nakon ww2 glasi "jesmo, krivi smo,sramimo se", onda bi većina slijedila tu politiku. Ima tu malo da nisu na tom nivou razvoja kao Njemci a ima i malo toga da su Nijemci pobijeđeni.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2694 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tesla Edison »

Seyfo wrote:Ma većina njih nema pojma o čemu priča, samo slijede zvaničnu politiku koja je na žalost takva. Da je zvanična politika kao u npr.Njemačkoj, koja nakon ww2 glasi "jesmo, krivi smo,sramimo se", onda bi većina slijedila tu politiku. Ima tu malo da nisu na tom nivou razvoja kao Njemci a ima i malo toga da su Nijemci pobijeđeni.
A ima i malo toga da bi i oni radili isto što i Ratko da su se našli na njegovom mjestu? Ma nisu ni oni ovce, znaju oni svi dobro šta i kako.
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#2695 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Seyfo »

To da li bi radili isto što i Ratko je slijed toga da stoje iza zvanične politike. Ako ga njihovi zvaničnici podržavaju i veličaju, čemu se nadati? I opet bih potcrtao da postoji velika razlika između Srba iz BiH, koji su mahom radikalizirani, i Srba iz Srbije, čak i u dijaspori (u zavisnosti ko odakle potiče). Što se tiče radikalnih u Srbiji,(vezano za proteste podrške) imati na umu da je Srbija puna izbjeglih Srba iz Hrvatske i jednim dijelom iz BiH. Vojvodina je dom za većinu Srba iz Hrvatske, a Beogradu teži svaki Srbin na kugli zemaljskoj.
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#2696 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by uglavnomja »

TESLA_EDISON wrote:Mene zanima samo jedna stvar. Velika većina Srba slavi Mladića, minorna manjina osuđuje. Da li po vama to znaći da je ta većina srpskog naroda sa genocidnom namjerom? Možemo li nakon reći da je krvica kolektivna a ne individualna?

zanimljiva izjava

moze li izvor za te podatke o vecini i manjni?

sund tabloidi koji zive od lazi i klikova i mediji pod kontrolom drzave, tj. stranaka koje zive i dobijaju izbore na tu foru?

fejsbuci balavurdije sa 10-15 lajkova?

anonimusi po portalima?



vecina ce biti kad se skupi bar 5 miliona u bg, a na celu budu novak dj., kosarkaska repka sa divcem i ostalom "buranijom" i tog svijeta, a muzicka pozadina budu zeljko j., cola, brega, bajaga... itd ... pa direktori bolnica, dekani fakulteta sve sa doktorima i profesorima ...



neko od vas je napisao da nema ni jednog srbina za druga, da ih rijetko susrece, a prema svemu ocito i kad ih sretne ima takve prerasude da misli da svaki ima u svakom dzepu noz, spremam da ga upotrijebi :roll:

boli prosjecnog (odraslog, obrazovanog i zaposlenog izvan budzeta) beogradjanina neka stvar i za mladicem i za bosancima svih vjera u kontekstu politickih prepucavanja lopova na vlasti...
zivot ide dalje, mora se prezivjeti danas, planirati sta sutra, djeca ...

a od proslosti zive, i to jako dobro, ovi sto su zasjeli u fotelje.



cuj kolektivna krivica jednog naroda

i to napisse lik koji ima nick pripadnika bas tog kolektivno genocidnog naroda
smijesni_ste
Posts: 5978
Joined: 09/10/2009 16:46

#2697 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by smijesni_ste »

uglavnomja wrote:
...

cuj kolektivna krivica jednog naroda

i to napisse lik koji ima nick pripadnika bas tog kolektivno genocidnog naroda
:D :D :D
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#2698 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by arzuhal »

TESLA_EDISON wrote:Mene zanima samo jedna stvar. Velika većina Srba slavi Mladića, minorna manjina osuđuje. Da li po vama to znaći da je ta većina srpskog naroda sa genocidnom namjerom? Možemo li nakon reći da je krvica kolektivna a ne individualna?
Prpa smatra da činjenica da je krivica individualizovana i da nema kolektivne krivice, ne znači da nema kolektivne odgovornosti.

"Što bi davno napisao Kami (Alber Kami, pisac, prim, red.) krajem četrdesetih godina 20. veka, 'svi oni koji ćutanjem uđu u zločin krvnika, oni su saučesnici'. Prema tome, mi ne smemo sebi da dozvolimo kolektivno saučesništvo u tom zločinu, a upravo tim ćutanjem to radimo", upozorava istoričarka Branka Prpa.


http://www.slobodnaevropa.org/a/srbija- ... 72208.html
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2699 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tesla Edison »

smijesni_ste wrote:
uglavnomja wrote:
...

cuj kolektivna krivica jednog naroda

i to napisse lik koji ima nick pripadnika bas tog kolektivno genocidnog naroda
:D :D :D
Tesla je Hrvat, Edison je amerikanac. Ne kontam?
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#2700 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Tesla Edison »

arzuhal wrote:
TESLA_EDISON wrote:Mene zanima samo jedna stvar. Velika većina Srba slavi Mladića, minorna manjina osuđuje. Da li po vama to znaći da je ta većina srpskog naroda sa genocidnom namjerom? Možemo li nakon reći da je krvica kolektivna a ne individualna?
Prpa smatra da činjenica da je krivica individualizovana i da nema kolektivne krivice, ne znači da nema kolektivne odgovornosti.

"Što bi davno napisao Kami (Alber Kami, pisac, prim, red.) krajem četrdesetih godina 20. veka, 'svi oni koji ćutanjem uđu u zločin krvnika, oni su saučesnici'. Prema tome, mi ne smemo sebi da dozvolimo kolektivno saučesništvo u tom zločinu, a upravo tim ćutanjem to radimo", upozorava istoričarka Branka Prpa.


http://www.slobodnaevropa.org/a/srbija- ... 72208.html
:thumbup:

Sve rečeno.
Post Reply