Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1201 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

SmokingMan wrote:Bliži se vrijeme konačnih presuda,ali prisutan je taj neki strah da bi presude u našu korist mogle naštetiti odnosu između Srbije i BIH,i smatram da ne bi trebalo tako da bude,jer ako Srbija želi iskreno da pristupi pomirenju,morala bi se napokon suočiti sa grijesima starog režima,kao i promjeni prakse generaliziranja kroz presude pojedincima iz srpskog naroda.Toj se praksi vješto pribjegava kako bi se i dalje održala misao da se ovim postupcima želi presuditi srpskome narodu,što je u stvarnosti jedna velika neistina.Ali Srbijom i dalje odiše taj zaostali "eho" ideje velike Srbije,i teško da bi mogli očekivati da bi Srbija po ovome pitanju mogla imati odlučnije stavove.Srbija je jednim djelom politički podjeljena iznutra,posebno kada se u obzir uzme njihova neodlučnost u tome kojim putem bi oni trebali da krenu,budući da su "rastegnuti" između ideološki bliske Rusije i Europe,koja od njih zahtjeva da što manje budu u ruskom zagrljaju.
Nerealan je taj strah, jer će ovo biti već peta presuda za genocid u Srebrenici, nikako prva. I šesta doživotna.
Al da će mnogima teško pasti, hoće.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1202 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

Mi ćemo se zadovoljiti sa sratkovom doživotnom robijom,i njegovim sjebanim izrazom lica.U tom čovjeku ne leži nimalo dobra. :thumbup:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1203 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

neka jos malo izdrzi ....
User avatar
pici
Posts: 43538
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#1204 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by pici »

nek se ker josH pati
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1205 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

pici wrote:nek se ker josH pati
dok mu ne presude
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1206 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

mO k3 wrote:
pici wrote:nek se ker josH pati
dok mu ne presude
Ne bi bilo loše da dočeka i drugostepenu...al to je za nekih pet godina otprilike tek. Pa da ga onda prebace iz Haga tamo gdje će da robija ostatak kazne (tj dok ne crkne).
Iako mu neće biti loše ni u Hagu, kad za godinu ili malo više ostane sam sa svojim Rašom :D
Sa_u_srcu
Posts: 1863
Joined: 19/10/2010 23:09

#1207 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Sa_u_srcu »

Bitno je da ga osude a drugostepenu ne mora ni docekati...samo nek izdrzi jos 15 dana...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#1208 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Maraschino »

Sad bi ga cuvao sa dvostrukim nadzorom da ga ne otruju.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1209 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

U današnjem broju večernjih novosti.

Image
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1210 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

SmokingMan wrote:U današnjem broju večernjih novosti.

Image
Pišanje uz vjetar.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#1211 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by smijesni_ste »

Jesam li ja jedini koji smatra da ovaj raspored i redoslijed presuda za Mladića i Herceg-Bosance nikako nije slučajan odnosno da sve ukazuje na to da će HB šestorci biti drastično umanjena kazna ili čak da će ih osloboditi?? O UZP da ne pričam :roll:

Realno, kakva god presuda bude Mladiću, daleko jače će 'odjeknuti' u regionu i svijetu i danima će se pričati o njoj pa će ova za HB šestorku gotovo sigurno proći neprijemećeno i u sjeni Mladićeve presude i upravo to je najbolji tajming za izricanje neke smiješne ili oslobađajuće presude :(

Volio bih da griješim, ali...evo i članak na klixu koji je na tragu ovoga što sam napisao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/haski-t ... /171107129
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1212 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by It_is_a_Leclerc »

smijesni_ste wrote:Jesam li ja jedini koji smatra da ovaj raspored i redoslijed presuda za Mladića i Herceg-Bosance nikako nije slučajan odnosno da sve ukazuje na to da će HB šestorci biti drastično umanjena kazna ili čak da će ih osloboditi?? O UZP da ne pričam :roll:

Realno, kakva god presuda bude Mladiću, daleko jače će 'odjeknuti' u regionu i svijetu i danima će se pričati o njoj pa će ova za HB šestorku gotovo sigurno proći neprijemećeno i u sjeni Mladićeve presude i upravo to je najbolji tajming za izricanje neke smiješne ili oslobađajuće presude :(

Volio bih da griješim, ali...evo i članak na klixu koji je na tragu ovoga što sam napisao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/haski-t ... /171107129
Potpuno ste upravu.

Pratim rad haškog tribunala od njegovog osnivanja, i ovakva tužilačka izjava je za mene šokantna. Međutim, ne treba zaboraviti da Hrvatska godinama ulaže strahovite financijske i lobističke napore da ospori svaku tezu o UZP sa Tuđmanom na čelu. Podsjetit ću vas da su pod istim osnovom pale presude za Tihomira Blaškića i Antu Gotovinu. To je takav nesrazmjer između prvostepene i žalbene odluke da je neupitno da se radi o utjecaju na sudsko vijeće. Sjetite se kako je zbor generala izraelske vojske pisao izraelskom državljaninu - Theodoru Meronu - da odbaci presudu Gotovini jer "je pogrešno tumačeno načelo borbenih ciljeva što otežava djelovanje izraelske vojske".

Ako hoćete otvoreno, ja očekujem da će to sve biti kazne koje su "odrađene" u pritvoru, uz obaranje tačke 1. za UZP.

Što se Ratka Mladića tiče, za mene su ovo vrlo neobične aktivnosti pred presudu. Nisam pobornik teorija zavjere, ali me jako zabrinjava ovaj dio sa pregledima ljekara iz Rusije i Srbije, upravo zato što svi, pa i tim odbrane, znaju da je jedini način da se presuda spriječi - smrt osuđenika. Mladić, ma koliko bio bolestan, može slušati presudu videolinkom. To nije nikakva prepreka.

Ako Mladić živ dočeka 22.11. 2017. godine, bit će mu izrečena doživotna kazna zatvora, ali bez tačke 2. - genocida u 7 općina.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1213 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

It_is_a_Leclerc wrote:
smijesni_ste wrote:Jesam li ja jedini koji smatra da ovaj raspored i redoslijed presuda za Mladića i Herceg-Bosance nikako nije slučajan odnosno da sve ukazuje na to da će HB šestorci biti drastično umanjena kazna ili čak da će ih osloboditi?? O UZP da ne pričam :roll:

Realno, kakva god presuda bude Mladiću, daleko jače će 'odjeknuti' u regionu i svijetu i danima će se pričati o njoj pa će ova za HB šestorku gotovo sigurno proći neprijemećeno i u sjeni Mladićeve presude i upravo to je najbolji tajming za izricanje neke smiješne ili oslobađajuće presude :(

Volio bih da griješim, ali...evo i članak na klixu koji je na tragu ovoga što sam napisao

https://www.klix.ba/vijesti/bih/haski-t ... /171107129
Potpuno ste upravu.

Pratim rad haškog tribunala od njegovog osnivanja, i ovakva tužilačka izjava je za mene šokantna. Međutim, ne treba zaboraviti da Hrvatska godinama ulaže strahovite financijske i lobističke napore da ospori svaku tezu o UZP sa Tuđmanom na čelu. Podsjetit ću vas da su pod istim osnovom pale presude za Tihomira Blaškića i Antu Gotovinu. To je takav nesrazmjer između prvostepene i žalbene odluke da je neupitno da se radi o utjecaju na sudsko vijeće. Sjetite se kako je zbor generala izraelske vojske pisao izraelskom državljaninu - Theodoru Meronu - da odbaci presudu Gotovini jer "je pogrešno tumačeno načelo borbenih ciljeva što otežava djelovanje izraelske vojske".

Ako hoćete otvoreno, ja očekujem da će to sve biti kazne koje su "odrađene" u pritvoru, uz obaranje tačke 1. za UZP.

Što se Ratka Mladića tiče, za mene su ovo vrlo neobične aktivnosti pred presudu. Nisam pobornik teorija zavjere, ali me jako zabrinjava ovaj dio sa pregledima ljekara iz Rusije i Srbije, upravo zato što svi, pa i tim odbrane, znaju da je jedini način da se presuda spriječi - smrt osuđenika. Mladić, ma koliko bio bolestan, može slušati presudu videolinkom. To nije nikakva prepreka.

Ako Mladić živ dočeka 22.11. 2017. godine, bit će mu izrečena doživotna kazna zatvora, ali bez tačke 2. - genocida u 7 općina.
iskreno mislim da on cak nece dozivjeti ni 22.11 toga se pribojavam vec duze vrijeme
sto se tice ustasa njih ce osloboditi ..
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1214 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by It_is_a_Leclerc »

mO k3 wrote: iskreno mislim da on cak nece dozivjeti ni 22.11 toga se pribojavam vec duze vrijeme
sto se tice ustasa njih ce osloboditi ..
A čujte... Očito je da je ovako brza presuda (očekivala se u proljeće 2018.) do kraja prestravila zvanični Beograd i očito je da bi, da su znali za nju ranije, malo se ozbiljnije potrudili da likvidiraju Mladića.
Ovako, sad bi to već predstavljalo vrlo ozbiljan rizik. Ja se nadam i vjerujem da će sekreterijat preduprijediti svaku mogućnost šverca lijekova i sl., i da će Mladić dočekati izricanje presude. To su još dvije sedmice.

Jer, njega će sudija Orie ionako izbaciti nakon pet minuta čitanja presude.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1215 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Ma neće klinac preživjeti...kako su ga kad je tek uhapšen predstavljali da je dementan i na samrti, i onda naglo živnuo kad je stigao u Haag i kad je valjalo braniti guzicu.
Doživjeće on i presudu...na ove očajničke pokušaje advokata niko ne obraća pažnju i nema išta od toga. A svi bi oni voljeli da crkne prije 22.i postane mučenik.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1216 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

It_is_a_Leclerc wrote:
Jer, njega će sudija Orie ionako izbaciti nakon pet minuta čitanja presude.
To bih volio vidjeti :D Jedino suđenje koje sam intenzivnije pratio a koje je vodio ovaj Holanđanin je suđenje generalu Galiću. Koje je vrlo ležerno vodio i dopuštao švicarskom advokatu da proces maksimalno odugovlači i opstruira...tek povremeno ga opominjući kad bi baš izgubio strpljenje. Ali to je davno bilo, i valjda se od tada opametio...naročito nakon što je žalbeno vijeće njegovu presudu u tom predmetu preinačilo u doživotnu, označivši Orievu presudu od 20 godina "jednostavno nepravednom".
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#1218 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by It_is_a_Leclerc »

julisiz es grant wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:
Jer, njega će sudija Orie ionako izbaciti nakon pet minuta čitanja presude.
To bih volio vidjeti :D Jedino suđenje koje sam intenzivnije pratio a koje je vodio ovaj Holanđanin je suđenje generalu Galiću. Koje je vrlo ležerno vodio i dopuštao švicarskom advokatu da proces maksimalno odugovlači i opstruira...tek povremeno ga opominjući kad bi baš izgubio strpljenje. Ali to je davno bilo, i valjda se od tada opametio...naročito nakon što je žalbeno vijeće njegovu presudu u tom predmetu preinačilo u doživotnu, označivši Orievu presudu od 20 godina "jednostavno nepravednom".
Ja mislim da Orie i sudija Moloto iz Južne Afrike što se tog nekog spektra tiče čine, za bh. stranu, vrlo prihvatljive opcije. Ono što međutim zabrinjava je činjenica da u sudskom vijeću sjedi Christoph Flügge, čovjek koji je u intervjuu u Der Spiegelu rekao da se "Srebrenica nepotrebno opisuje kao genocid", zbog čega ga je disciplinska komisija s Meronom na čelu uklonila iz vijeća u slučaju Karadžić.

Nevjerovatno je da se ovdje održao do kraja nakon ovakvih javnih komentara. Upravo zato, kao i zbog teške dokazivosti genocida (Ima namjere. Nema actus reusa) pred haškim tribunalom, ja očekujem da će ovo vijeće odbaciti ovu tačku 2. - genocid u sedam općina.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1219 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

I ja to očekujem...kad su odbacili kod Krajišnika i Karadžića, sumnjam da će kod mladića uspjeti dokazati (posebno jer su se ubistva progoni u tim općinama uglavnom dešavali pod kontrolom civilnih vlasti).
Srećom, sudije odlučuju većinom a ne konsenzusom, tako da ako neki bude i imao izdvojeno mišljenje, vjerujem da će se 1.potvrditi da je u Srebrenici bio genocid i 2.da će se Mladić proglasiti krivim za taj genocid.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1220 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by arzuhal »

Ni ja. Već nas pripremaju na presudu...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1221 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

arzuhal wrote:
Ni ja. Već nas pripremaju na presudu...
Ma pustite to...ovo je tema o đeneralu, bitno mi je da on dobije maksimalnu kaznu. A hercegbosance, ako im i umanje kazne, sumnjam da će ih oslobodit.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1222 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by arzuhal »

Đeneral će dobit najveću kaznu, u to ne sumnjam. Samo da doživi.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1223 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

arzuhal wrote:Đeneral će dobit najveću kaznu, u to ne sumnjam. Samo da doživi.
insallah da mu dragi bog podari vremena dok mu se ne presudi
User avatar
SmokingMan
Posts: 18507
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1224 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

Njegov ljekar vjeruje da bi ipak presuda mogla imati utjecaja na političke prilike u BIH.Napominje i to kako u pritvornoj jedinici u Hagu pužaju samo osnovnu njegu pritvorenicima što nije ovoga trenutka dovoljno za narušeno sratkovo zdravstveno stanje,dodjući i to kao je otežavajuća okolnost na privremeno puštanje na liječenje Sratka,uz,garancije Srbije,bilo to što se on nije samovoljno predao.

Odbrojavamo dane,izdži đenerale. :zzzz:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1225 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/sekreta ... /171114059

Jebe Hag, ne vadi. Znaju, iako neće da kažu, da bi srpski doktori rado koju pilulicu prošvercali do đenerala. Da ga uspava zauvijek.
Jebeno đenerale kad drugi o tvojoj guzici odlučuju, a?
Post Reply