Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
dzumandzic1
Posts: 415
Joined: 11/10/2020 11:11

#2976 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by dzumandzic1 »

Imam neki cudni osjecaj da ce ili Ratko Mladic ili Radovan Karadzic umrijeti u ovoj godini. Nez zasto :-D

Mada je bolje da ne umru. Neka jos pate za svoje zlocine
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2977 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

Izricanje konačne presude Ratku Mladiću biće održano 8. juna 2021. godine pred Međunarodnim mehanizmom za krivične sudove, objavljeno je u petak 30. aprila, na službenoj stranici Mehanizma.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50323
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#2978 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Bloo »

Pocnimo od toga da ne promovisemo taj forum ovdje.
Hvala.
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#2979 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Sociolog »

Strateski je najbitnije da presuda ukljucujemalar jos 1 opstinu pored Srebrenice.

Ni dan danas mi nije jasno, kako nismo mogli naci vrhunske advokate za Prijedor.
Po meni je to ogroman Genocid.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18046
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#2980 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by GandalfSivi »

Ako ne poniste par tacaka optuznice, s obzirom ko je predsjedavajuca, dobro ce biti...
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2981 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

GandalfSivi wrote: 02/06/2021 03:47 Ako ne poniste par tacaka optuznice, s obzirom ko je predsjedavajuca, dobro ce biti...
Bice ista presuda kao prostepena, nece biti ovih ostalih opica, a genocid u Srebrenici hoce sigurun, ne vjerujem u neki presedan da se desi da nesto oduzmu.
Nero Histrion
Posts: 1898
Joined: 09/03/2013 13:26
Location: Negdje

#2982 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Nero Histrion »

GandalfSivi wrote: 02/06/2021 03:47 Ako ne poniste par tacaka optuznice, s obzirom ko je predsjedavajuca, dobro ce biti...
Predsjedavajuca se "proslavila" vec negirajuci genocid. Srbi godinama lobiraju i ogroman novac daju da se krvnik Mladic oslobodi. Prestrasno ce biti ako u tome uspiju ili ako mu se kazna smanji. S velikom zebnjom iscekuje se konacna presuda.
User avatar
Point.
Posts: 27562
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#2983 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Point. »

A jesu našli iz kojih vukojebina će dovoditi sudije. Posebno ova kurvin okot iz Zambije.


Apelacionim vijećem, koje će donijeti pravosnažnu presudu generalu Mladiću, predsjedava sudija Priska Matimba Nijambe iz Zambije. Članovi vijeća su sudije Mustafa El Baža, Aminata Engum iz Gambije, Elizabet Ibanda-Nahamija iz Ugande i Sejmor Penton sa Jamajke,
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#2984 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by banjaluka078 »

hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#2985 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hillbill »

dosta 30 .............i da ih sve izdrzi
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2986 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

Potvrda prvostene najvjerovatnije, mislim da mu ne mogu skinut nista sta je Radovanu presuđeno. Neka ludila i oslobađanje tesko da ce se desiti.

Steta za ove ostale opcine, to je sramota svijeta nema to veze sa pravom i dokazima.
User avatar
starii
Posts: 3298
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2987 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by starii »

Čovjek koji je kriv za smrt djece tolikih majki izgubio je vlastito dijete zbog svojih zločina. Možda je nešto tako brutalno i nepravedno jedina pravda koja je moguća u slučaju monstruma poput Ratka Mladića.
User avatar
muha_sa
Posts: 128481
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#2988 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by muha_sa »

Koji bolesnici :-) nisam iznenadjen uopšte--samo kažem.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uoci-ko ... /210607171
User avatar
kokakolas
Posts: 1417
Joined: 15/03/2008 21:35

#2989 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by kokakolas »

DonieBrasco wrote: 06/06/2021 21:21 Potvrda prvostene najvjerovatnije, mislim da mu ne mogu skinut nista sta je Radovanu presuđeno. Neka ludila i oslobađanje tesko da ce se desiti.

Steta za ove ostale opcine, to je sramota svijeta nema to veze sa pravom i dokazima.
To je naša sramota i ničija više. Zamisli koliko smo nesposobni da uprkos žrtvama, tvrdim dokazima i video zapisima nismo mogli dokazati zločin i genocid u ostalim opštinama.
betametazon
Posts: 1603
Joined: 22/06/2011 23:56

#2990 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by betametazon »

muha_sa wrote: 08/06/2021 06:32 Koji bolesnici :-) nisam iznenadjen uopšte--samo kažem.

https://www.klix.ba/vijesti/bih/uoci-ko ... /210607171
Bolest. Nazalost neizljeciva.

Ali jos je veca bolest odnos bosnjaka prema bosnjaku a u ovakvom okruzenju. Sami cemo sebi dohakati...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2991 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by foxlife »

meni nije jasno kako ne shvatate
pismenost na podrucju bih nije samo na jednoj strani nego na sve 3 strane
kako kod nas nane i dede svrsavaju na sebiju i bakira a prije toga na aliju tako kod njih babe i dede svrsavaju na dodika a prije toga na radovana ratka i sl
kako ne mozete shvatiti da su njima to stvarno heroji na mikro planu kao sto je nani nekoj heroj nacelnik opstine koji joj asfaltira 5 metara puta
neka slave podrzavaju i sl mi se ne trebamo zamarati s tim
mi trebamo da se obrazujemo i trazimo dokaze i dokazujemo istinu
a sve dok se budemo bavili ko sta kako nama ce opet za 50 godina biti rat neki jer su dahije balije cetnici ustase uradile nama u onom proslom ratu itd
tutku
Posts: 1340
Joined: 18/06/2011 12:10

#2992 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by tutku »

foxlife wrote: 08/06/2021 08:16 meni nije jasno kako ne shvatate
pismenost na podrucju bih nije samo na jednoj strani nego na sve 3 strane
kako kod nas nane i dede svrsavaju na sebiju i bakira a prije toga na aliju tako kod njih babe i dede svrsavaju na dodika a prije toga na radovana ratka i sl
kako ne mozete shvatiti da su njima to stvarno heroji na mikro planu kao sto je nani nekoj heroj nacelnik opstine koji joj asfaltira 5 metara puta
neka slave podrzavaju i sl mi se ne trebamo zamarati s tim
mi trebamo da se obrazujemo i trazimo dokaze i dokazujemo istinu
a sve dok se budemo bavili ko sta kako nama ce opet za 50 godina biti rat neki jer su dahije balije cetnici ustase uradile nama u onom proslom ratu itd
boldirano je fino rečeno, ovo ostalo tukne na relativizaciju. trebamo utvrditi svi jedni radi drugih, radi budućnosti šta i kako je bilo. odličan osnov za to su presude. ima presuđenih na svim stranama, prvo narod iz kojeg taj dolazi treba da se ogradi od takvih pojava i osudi ih. koliko vidim, kod određenih skupina postoji prepreka da se to uradi i zbog toga nema tu prostora za zajedničku budućnost.

u prevedenom, nemoj bogati priče ko nas bre zavadi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2993 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by foxlife »

tutku wrote: 08/06/2021 10:51
foxlife wrote: 08/06/2021 08:16 meni nije jasno kako ne shvatate
pismenost na podrucju bih nije samo na jednoj strani nego na sve 3 strane
kako kod nas nane i dede svrsavaju na sebiju i bakira a prije toga na aliju tako kod njih babe i dede svrsavaju na dodika a prije toga na radovana ratka i sl
kako ne mozete shvatiti da su njima to stvarno heroji na mikro planu kao sto je nani nekoj heroj nacelnik opstine koji joj asfaltira 5 metara puta
neka slave podrzavaju i sl mi se ne trebamo zamarati s tim
mi trebamo da se obrazujemo i trazimo dokaze i dokazujemo istinu
a sve dok se budemo bavili ko sta kako nama ce opet za 50 godina biti rat neki jer su dahije balije cetnici ustase uradile nama u onom proslom ratu itd
boldirano je fino rečeno, ovo ostalo tukne na relativizaciju. trebamo utvrditi svi jedni radi drugih, radi budućnosti šta i kako je bilo. odličan osnov za to su presude. ima presuđenih na svim stranama, prvo narod iz kojeg taj dolazi treba da se ogradi od takvih pojava i osudi ih. koliko vidim, kod određenih skupina postoji prepreka da se to uradi i zbog toga nema tu prostora za zajedničku budućnost.

u prevedenom, nemoj bogati priče ko nas bre zavadi.
nema tu relativizacije
svako ima svoju stranu price posebno medju obicnim narodom koji gledaju takve kao heroje sto mi je i jasno da su im to heroji jer da nije bilo mladica jovanu nekom bi na vrata dosla armija bih da ga zakolje ubije ili sta vec

takva ista situacija je i na druge dvije strane

al hocemo li se mi poistovjecivati sa jovanom koji ima 2 razreda skole ili cemo ganjati fakultete i sl i dokazati da je milosevic cosic karadzic mladic i ko vec uradio ono sto je uradio jer je ideja bila unistenje pravljenje velike srbije ili cega vec

ja znam sta sam prosao iako sam bio mali i to ne moze niko izmjeniti kao sto i ti ili bilo ko od nas ima nase vidjenje i dozivljaj toga gdje nam niko ne moze to izmjeniti

to samo treba dokazati i siriti sta je istina bez obzira s koje strane dolazila

da bi dokazao agresiju srbije ne treba presucivati da su pojedinci armije bih pravili isto zlocine


u prevedenom nemoj ni ti pricati samo su oni napadali a ne prihvatati presude nasim zlocincima koje i mi isto gledamo kao neki jovo mladica
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#2994 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Project Ashe »

foxlife wrote: 08/06/2021 10:59
tutku wrote: 08/06/2021 10:51
foxlife wrote: 08/06/2021 08:16 meni nije jasno kako ne shvatate
pismenost na podrucju bih nije samo na jednoj strani nego na sve 3 strane
kako kod nas nane i dede svrsavaju na sebiju i bakira a prije toga na aliju tako kod njih babe i dede svrsavaju na dodika a prije toga na radovana ratka i sl
kako ne mozete shvatiti da su njima to stvarno heroji na mikro planu kao sto je nani nekoj heroj nacelnik opstine koji joj asfaltira 5 metara puta
neka slave podrzavaju i sl mi se ne trebamo zamarati s tim
mi trebamo da se obrazujemo i trazimo dokaze i dokazujemo istinu
a sve dok se budemo bavili ko sta kako nama ce opet za 50 godina biti rat neki jer su dahije balije cetnici ustase uradile nama u onom proslom ratu itd
boldirano je fino rečeno, ovo ostalo tukne na relativizaciju. trebamo utvrditi svi jedni radi drugih, radi budućnosti šta i kako je bilo. odličan osnov za to su presude. ima presuđenih na svim stranama, prvo narod iz kojeg taj dolazi treba da se ogradi od takvih pojava i osudi ih. koliko vidim, kod određenih skupina postoji prepreka da se to uradi i zbog toga nema tu prostora za zajedničku budućnost.

u prevedenom, nemoj bogati priče ko nas bre zavadi.
nema tu relativizacije
svako ima svoju stranu price posebno medju obicnim narodom koji gledaju takve kao heroje sto mi je i jasno da su im to heroji jer da nije bilo mladica jovanu nekom bi na vrata dosla armija bih da ga zakolje ubije ili sta vec
Ti momak nije da lažeš ti momak sereš i to pravo, nisu Bošnjaci imali nikakav plan etničkog čišćenja ne-Bošnjačkog stanovništva kao čete od početka i uje nakkon 1993. Niti je neko namjeravao da ubija srbe samo zato što nisu Bošnjaci, mali broj ovih što su to radili su obični krminalci koji su to radili i srbima i bošnjacima i hrvatima jer su vidili priliku za zaradu zastrašivanjem civilnog stanovništva.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#2995 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by foxlife »

Project Ashe wrote: 08/06/2021 11:04
foxlife wrote: 08/06/2021 10:59
tutku wrote: 08/06/2021 10:51

boldirano je fino rečeno, ovo ostalo tukne na relativizaciju. trebamo utvrditi svi jedni radi drugih, radi budućnosti šta i kako je bilo. odličan osnov za to su presude. ima presuđenih na svim stranama, prvo narod iz kojeg taj dolazi treba da se ogradi od takvih pojava i osudi ih. koliko vidim, kod određenih skupina postoji prepreka da se to uradi i zbog toga nema tu prostora za zajedničku budućnost.

u prevedenom, nemoj bogati priče ko nas bre zavadi.
nema tu relativizacije
svako ima svoju stranu price posebno medju obicnim narodom koji gledaju takve kao heroje sto mi je i jasno da su im to heroji jer da nije bilo mladica jovanu nekom bi na vrata dosla armija bih da ga zakolje ubije ili sta vec
Ti momak nije da lažeš ti momak sereš i to pravo, nisu Bošnjaci imali nikakav plan etničkog čišćenja ne-Bošnjačkog stanovništva kao čete od početka i uje nakkon 1993. Niti je neko namjeravao da ubija srbe samo zato što nisu Bošnjaci, mali broj ovih što su to radili su obični krminalci koji su to radili i srbima i bošnjacima i hrvatima jer su vidili priliku za zaradu zastrašivanjem civilnog stanovništva.
idi aliji pa tako pricaj jesi cuo

i ne seri prvo a drugo citaj sta pise a ne da zakljucujes kako tebi odgovara a nisam rekao

i odjebi zajedno sa alijom i bakirom i svima koji su bih doveli do ovoga sto je sada
DonieBrasco
Posts: 15221
Joined: 31/08/2016 16:09

#2996 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

kokakolas wrote: 08/06/2021 07:38
DonieBrasco wrote: 06/06/2021 21:21 Potvrda prvostene najvjerovatnije, mislim da mu ne mogu skinut nista sta je Radovanu presuđeno. Neka ludila i oslobađanje tesko da ce se desiti.

Steta za ove ostale opcine, to je sramota svijeta nema to veze sa pravom i dokazima.
To je naša sramota i ničija više. Zamisli koliko smo nesposobni da uprkos žrtvama, tvrdim dokazima i video zapisima nismo mogli dokazati zločin i genocid u ostalim opštinama.
Sud dokazuje ne mi, ima i vise nego dovoljno dokaza, ali svijetska politika je kriva.

Kao sto nas sad j'ebe EU i međunarodna, visoki predstavnici, oni daju vjetar u leđa Bakiru, Dodiku, Covicu.
User avatar
Zlocin&Kazna
Posts: 628
Joined: 10/02/2009 15:44

#2997 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Zlocin&Kazna »

foxlife wrote: 08/06/2021 10:59
tutku wrote: 08/06/2021 10:51
foxlife wrote: 08/06/2021 08:16 ...
mi trebamo da se obrazujemo i trazimo dokaze i dokazujemo istinu
...
...
nema tu relativizacije
svako ima svoju stranu price .
....
Tako možemo i do sudnjeg dana. Ako suočen sa istinom, pojedinac ili grupa kazu "Ali mi to vidimo vako..." onda tu nema hajra.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#2998 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Hakiz »

Project Ashe wrote: 08/06/2021 11:04
Ti momak nije da lažeš ti momak sereš i to pravo, nisu Bošnjaci imali nikakav plan etničkog čišćenja ne-Bošnjačkog stanovništva kao čete od početka i uje nakkon 1993. Niti je neko namjeravao da ubija srbe samo zato što nisu Bošnjaci, mali broj ovih što su to radili su obični krminalci koji su to radili i srbima i bošnjacima i hrvatima jer su vidili priliku za zaradu zastrašivanjem civilnog stanovništva.
Napraviti Caci onakvu dženazu i ukopati ga u mezarju Alipašine džamije je sramota. Da, Bošnjaci nisu imali plan da prave genocid, nisu sistematski silovali, nisu radili takve stvari. Ali, nije da nisu bez greške. Kao što rekoh, jednog od tih što "su obični krminalci koji su to radili i srbima i bošnjacima i hrvatima jer su vidili priliku za zaradu zastrašivanjem civilnog stanovništva" su napravili dženazu kao heroju umjesto da su ga ukopali negdje drugo u tišini. Neću reći da mu se za mjesto ukopa ne zna, ali barem u tišini i bez pompe.

Tako da na pitanje može li žrtva postati zločinac, odgovor je da može. Ne mora, ali može.

Uostalom, ja čistim svoju kuću zato da mi bude čista, da se ne razbolim od raznih bolesti ako mi je kuće prljava. A i ljepše izgleda, ugodnije je u njoj boraviti itd. Tuđe kuće me ne interesuju, samo pazim da prljavština iz tuđih kuća ne dospije u moju. Barem zato treba svoje zločin(c)e sankcionisati bez obzira na druge. Ne zbog drugih, nego zbog sebe. Zbog sopstvene moralne higijene.
User avatar
Project Ashe
Posts: 637
Joined: 26/03/2021 14:15

#2999 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Project Ashe »

foxlife wrote: 08/06/2021 11:07
Project Ashe wrote: 08/06/2021 11:04
foxlife wrote: 08/06/2021 10:59

nema tu relativizacije
svako ima svoju stranu price posebno medju obicnim narodom koji gledaju takve kao heroje sto mi je i jasno da su im to heroji jer da nije bilo mladica jovanu nekom bi na vrata dosla armija bih da ga zakolje ubije ili sta vec
Ti momak nije da lažeš ti momak sereš i to pravo, nisu Bošnjaci imali nikakav plan etničkog čišćenja ne-Bošnjačkog stanovništva kao čete od početka i uje nakkon 1993. Niti je neko namjeravao da ubija srbe samo zato što nisu Bošnjaci, mali broj ovih što su to radili su obični krminalci koji su to radili i srbima i bošnjacima i hrvatima jer su vidili priliku za zaradu zastrašivanjem civilnog stanovništva.
idi aliji pa tako pricaj jesi cuo

i ne seri prvo a drugo citaj sta pise a ne da zakljucujes kako tebi odgovara a nisam rekao

i odjebi zajedno sa alijom i bakirom i svima koji su bih doveli do ovoga sto je sada
Relativiziraj materi svojoj ovdje nećeš proći neopaženo.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#3000 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Hakiz »

DonieBrasco wrote: 08/06/2021 11:10

Sud dokazuje ne mi, ima i vise nego dovoljno dokaza, ali svijetska politika je kriva.

Ne, mi dokazujemo.

Sud procjenjuje dokaze i na osnovu te procjene donosi presudu, mi predočavamo dokaze sudu, mi dokazujemo da je tačno ono šta tvrdimo da se dogodilo.
Post Reply