Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post Reply
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1926 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

invincible1921 wrote:@rikog-ga da li si bio na prostoru bjelimica u junu 92?

Da.I predpostavljam o cemu zelis da pitas.Nisam ucesnik te akcije i zaista ne znam nista o istoj.Akp je nesto drugo putaj slobodno.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1927 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by invincible1921 »

riko-ga wrote:
invincible1921 wrote:@rikog-ga da li si bio na prostoru bjelimica u junu 92?

Da.I predpostavljam o cemu zelis da pitas.Nisam ucesnik te akcije i zaista ne znam nista o istoj.Akp je nesto drugo putaj slobodno.
Htio sam pitat oko Dramiseva al ako nisi ucestovo ok, zanima me druga cinjenica. Ovi sto su bili sa nama u koloni kazu da je Mitke na krajnje silejdziski nacin razoruzao ljude iz kolone koji su bili naoruzani i to oduzeo im licno naoruzanje. Na protivljenje ljudi iz kolone zaprijetio je oruzanim sukobom...Zbog cega takav nastup i stav prema ljudima koji su pobjegli ispred cetnickog noza :? :? Primjeraq radi uzeo je mangum sa posevetom koji je moj stari dobio u JNA a u tom trentuku mangum je bio kod amidze
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1928 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

O kojoj koloni govoris.O kojim ljudima.Kud su isli i odakle.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1929 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

ofentash wrote:Na tom linku imaju te dvije ekshumacije. Te dvije žene su sahranile komšije (jednu je komšinica samo ubacila u trap). Ubijeni M.J. nikad nije pronađen, a rekoše mi da nije pronađena ni ubijena žena Samardžuša. Dvije porodice su ostale jedan dio 92. u Milićima i izašli su živi. Ova žena za koju znaš da je ubijena i da je bilo hapšenja je D.Đ.
Nesto mi zvoni da je ova zena bila ziva poslije rata.Znas li selo u kom je zivjela.
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1930 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

riko-ga wrote:
ofentash wrote:Na tom linku imaju te dvije ekshumacije. Te dvije žene su sahranile komšije (jednu je komšinica samo ubacila u trap). Ubijeni M.J. nikad nije pronađen, a rekoše mi da nije pronađena ni ubijena žena Samardžuša. Dvije porodice su ostale jedan dio 92. u Milićima i izašli su živi. Ova žena za koju znaš da je ubijena i da je bilo hapšenja je D.Đ.
Nesto mi zvoni da je ova zena bila ziva poslije rata.Znas li selo u kom je zivjela.
Negdje gore bliže Odžacima. Taj dio od Sitnika gore slabije poznajem. Živio sam blizu Glavatičeva, pa mi je taj dio Župa, Čičevo, B. jezero, Borci, do Luke prema Nevesinju poznat.
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1931 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

Koliko znam Dramiševo je stalno bilo pod srpskom kontrolom. Bio je napad na tom dijelu 28.06.1992.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1932 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

Evo provjeravo sam.Samardzusa je bila ziva do iza rata.Koliko znam umrla prirodnom smrcu.Cak mislim da je bila naredba da se svaki obrok kad vojska jede odnese i njoj.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1933 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by invincible1921 »

riko-ga wrote:O kojoj koloni govoris.O kojim ljudima.Kud su isli i odakle.
Iz Nevesinja izbjeglice civili medju kojima je bilo i 50tak naoruzanih ljudi. Kolonu vodio Miralem Jugo.

Navodno je trazio da ucestvuju u napadu na Dramisevo e sad sta je od toga bilo nisam upucen.
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1934 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

riko-ga wrote:Evo provjeravo sam.Samardzusa je bila ziva do iza rata.Koliko znam umrla prirodnom smrcu.Cak mislim da je bila naredba da se svaki obrok kad vojska jede odnese i njoj.
Moguće. Ako sam pogriješio, izvinjavam se. Znam da se pričalo da je ubijena. Mislim da nije imala bliže rodbine tako da mi je taj slučaj najmanje poznat. Inače znam porodice od ovih ostalih.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1935 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

invincible1921 wrote:
riko-ga wrote:O kojoj koloni govoris.O kojim ljudima.Kud su isli i odakle.
Iz Nevesinja izbjeglice civili medju kojima je bilo i 50tak naoruzanih ljudi. Kolonu vodio Miralem Jugo.

Navodno je trazio da ucestvuju u napadu na Dramisevo e sad sta je od toga bilo nisam upucen.

Prvi put za to cujem.Znam da su kroz Bjelmice prosle izbjeglice iz Nevesinja.Juga rahmetli znam.Pa bio mi komadant jedno vrijeme.Znam da je bio ljudina i kliker covjek.Da li su i gdje Mitko i njegovi uradili ne znam.No moguce.Jugo je u Bjelmice dosao sa jos dva Nevesinjca.Dosao sa mnom iz Glavaticeva u Bjelmice.Poslije postao komadant.Jedan od ta dva sa njim bio je isti onaj sto je 93 sa konjima iz Bjelmica preko Nevesinja otjerao municiju na konjima za Mostar.Sa tom municijom ozlobodjeno B.Polje i fakticki deblokiran Mostar orema Jablanici.Vjerovatno znas o kome pricam.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1936 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by invincible1921 »

riko-ga wrote:
invincible1921 wrote:
riko-ga wrote:O kojoj koloni govoris.O kojim ljudima.Kud su isli i odakle.
Iz Nevesinja izbjeglice civili medju kojima je bilo i 50tak naoruzanih ljudi. Kolonu vodio Miralem Jugo.

Navodno je trazio da ucestvuju u napadu na Dramisevo e sad sta je od toga bilo nisam upucen.

Prvi put za to cujem.Znam da su kroz Bjelmice prosle izbjeglice iz Nevesinja.Juga rahmetli znam.Pa bio mi komadant jedno vrijeme.Znam da je bio ljudina i kliker covjek.Da li su i gdje Mitko i njegovi uradili ne znam.No moguce.Jugo je u Bjelmice dosao sa jos dva Nevesinjca.Dosao sa mnom iz Glavaticeva u Bjelmice.Poslije postao komadant.Jedan od ta dva sa njim bio je isti onaj sto je 93 sa konjima iz Bjelmica preko Nevesinja otjerao municiju na konjima za Mostar.Sa tom municijom ozlobodjeno B.Polje i fakticki deblokiran Mostar orema Jablanici.Vjerovatno znas o kome pricam.
Ma da naravno da znam ko je dovezo municiju. Taj treci je vjerovatno bio Muharem Jugo, u deblokadi sarajeva ostao zauvijek u vrletima jer je bio ranjen pa naredio ostalim da ga ostave jer ga nisu moglo nosit. Ostavili mu bombu i pistolj. Mislim da nikad nije tijelo nadjeno. A za miralema mogu djela njegova govorit. Na nekom dijelu dok smo isli poceli cetnici pucat prema nama i nastala panika tad Jugo prijeti da ce licno upucat svakoga ko pokusa da bjezi ili se preda i tu se cetnicima pruza otpor nakon cega vidjevsi da bi i oni mogli zaplatit pustaju kolonu da prodje. Nakon toga nasa grupa dolazi u bjelimice gdje ih Mitko postrojava i trazi od njih da idu na dramisevo i ostanu tu, a da se djeca i zene puste prema konjicu odnosno Mostaru. Mislim da su Jugo i jos par njih ostali a ove ostale iz kolone koji su imali oruzje je pod prijetnjom razoruzao i oduzeo im svo oruzje sto su imali.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1937 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

Moguce.To mi lici na njega.U sustini tad je bila atmodfera takva da se govorilo kao da izbjeglice iz Nevesinja,Gacka,Kalnovika ostanu na teritoriji Bjelmica i da brane tu teritoriju a poslije da se krene u vracanje ti krajeva.Sad to izgleda nemoguce al kazem tad se tako razmisljalo.Al u svakom slucaju to nije bilo uredu prema tim ljudima.To su pislije pokazali svojom hrabroscu.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1938 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by El_comadante »

volio bih kad bi nastavili pričati o Bjelmićima i Konjicu u ratu, jer malo o tome znam. volio bih čuti više
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1939 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

El_comadante wrote:volio bih kad bi nastavili pričati o Bjelmićima i Konjicu u ratu, jer malo o tome znam. volio bih čuti više
O Bjelmicima znam.O Konjicu iz druge ruke.

Bjelmici su ustvari toponim za sela smjestena izmedju Visocice Neretve rijeke Ljute i Glavaticeva.Odzaci su kao centar Bjelmica.

U ratu je postojao bataljon a poslije sa Glavaticevom,Ljutom djelovima Bjelasnicki sela formira se brigada.Vecinom do 95 bili u odbrani.Poslije krenula i ofanzivna dejstva.Oslobodili Glavaticevo i Brda.Ucestovali i u borbama na Treskavici.

Na zalost danas u Bjelmicima zivi mali broj mjestana.Skola je pred zatvaranjem.

Sve ostalo sto te zanima pitaj rado cu odgovoriti ako znam.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1940 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by El_comadante »

riko-ga wrote:
El_comadante wrote:volio bih kad bi nastavili pričati o Bjelmićima i Konjicu u ratu, jer malo o tome znam. volio bih čuti više
O Bjelmicima znam.O Konjicu iz druge ruke.

Bjelmici su ustvari toponim za sela smjestena izmedju Visocice Neretve rijeke Ljute i Glavaticeva.Odzaci su kao centar Bjelmica.

U ratu je postojao bataljon a poslije sa Glavaticevom,Ljutom djelovima Bjelasnicki sela formira se brigada.Vecinom do 95 bili u odbrani.Poslije krenula i ofanzivna dejstva.Oslobodili Glavaticevo i Brda.Ucestovali i u borbama na Treskavici.

Na zalost danas u Bjelmicima zivi mali broj mjestana.Skola je pred zatvaranjem.

Sve ostalo sto te zanima pitaj rado cu odgovoriti ako znam.
e haj mi ovaj dio prema Kalinoviku reci kakvaje situacija bila. sela Ljuta, Svijča, Ljubuča... linije gdje su bile i tako. onda je linije išla jeli neretvom do glavatičeva?
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1941 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

92 linija se drzala rijekom dindo ili kako je jos zovu LJuta.To jeste nase linije bile u Dindolu i ispod Svijence.Ljucani su drzali liniju na Jakomislju.Kada je krenula njihova ofanziva pala je Ljuta kao i sva Bjelasnicka sela.Tad mi formiramo liniju na Visocici.Linija od usca Ljute u Neretvu pa sve nizvodno do Ladjanice se nije mijanjala gotovo nikako od 92 do 95.To je jedan tezak period za nas.Fakticki smo ostali u okruzenju.Jedini prolaz smo imali preko Grusce do Dubocana jednom stazicom.Poslije izlaska 1.korpusa prema Treskavici i mi se vracamo u Ljutu a 95 uzimamo Brda.Tu ostajemo do Dejtoa.Prije toga su oni imali jednu ofanzivu preko Svijence.Uspjeli su nam probiti liniju al smo se uspjeli odbraniti i nakon par dana iza toga vratiti stare polozaje.Poslije toga je isao Stazic i tamo prema Treskavici jer smo mi bili na sastavu sa 1.korpusom.Na ovoj drugoj strani oko Glavaticeva bilo je malo vise borbi.Prvo oni u jesen 92 uzimaju Glavaticevo.Mi pokusavamo u 94 da ga vratimo no ne uspjevamo osim jednog djela.Ladjanica.95 ide nas novi napad i tad definitivno oslobadjamo Glavaticevo.I takvo stanje ostaje do Dejtona.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1942 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by invincible1921 »

riko-ga wrote:92 linija se drzala rijekom dindo ili kako je jos zovu LJuta.To jeste nase linije bile u Dindolu i ispod Svijence.Ljucani su drzali liniju na Jakomislju.Kada je krenula njihova ofanziva pala je Ljuta kao i sva Bjelasnicka sela.Tad mi formiramo liniju na Visocici.Linija od usca Ljute u Neretvu pa sve nizvodno do Ladjanice se nije mijanjala gotovo nikako od 92 do 95.To je jedan tezak period za nas.Fakticki smo ostali u okruzenju.Jedini prolaz smo imali preko Grusce do Dubocana jednom stazicom.Poslije izlaska 1.korpusa prema Treskavici i mi se vracamo u Ljutu a 95 uzimamo Brda.Tu ostajemo do Dejtoa.Prije toga su oni imali jednu ofanzivu preko Svijence.Uspjeli su nam probiti liniju al smo se uspjeli odbraniti i nakon par dana iza toga vratiti stare polozaje.Poslije toga je isao Stazic i tamo prema Treskavici jer smo mi bili na sastavu sa 1.korpusom.Na ovoj drugoj strani oko Glavaticeva bilo je malo vise borbi.Prvo oni u jesen 92 uzimaju Glavaticevo.Mi pokusavamo u 94 da ga vratimo no ne uspjevamo osim jednog djela.Ladjanica.95 ide nas novi napad i tad definitivno oslobadjamo Glavaticevo.I takvo stanje ostaje do Dejtona.
Po tvom nekom misljenju ili raje po konjicu dal su one vojnike u repovcima pobili "nasi" :?:
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1943 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

riko-ga wrote:92 linija se drzala rijekom dindo ili kako je jos zovu LJuta.To jeste nase linije bile u Dindolu i ispod Svijence.Ljucani su drzali liniju na Jakomislju.Kada je krenula njihova ofanziva pala je Ljuta kao i sva Bjelasnicka sela.Tad mi formiramo liniju na Visocici.Linija od usca Ljute u Neretvu pa sve nizvodno do Ladjanice se nije mijanjala gotovo nikako od 92 do 95.To je jedan tezak period za nas.Fakticki smo ostali u okruzenju.Jedini prolaz smo imali preko Grusce do Dubocana jednom stazicom.Poslije izlaska 1.korpusa prema Treskavici i mi se vracamo u Ljutu a 95 uzimamo Brda.Tu ostajemo do Dejtoa.Prije toga su oni imali jednu ofanzivu preko Svijence.Uspjeli su nam probiti liniju al smo se uspjeli odbraniti i nakon par dana iza toga vratiti stare polozaje.Poslije toga je isao Stazic i tamo prema Treskavici jer smo mi bili na sastavu sa 1.korpusom.Na ovoj drugoj strani oko Glavaticeva bilo je malo vise borbi.Prvo oni u jesen 92 uzimaju Glavaticevo.Mi pokusavamo u 94 da ga vratimo no ne uspjevamo osim jednog djela.Ladjanica.95 ide nas novi napad i tad definitivno oslobadjamo Glavaticevo.I takvo stanje ostaje do Dejtona.
Glavatičevo je uzeto početkom avgusta '93. Čitava lijeva obala i Lađanica, Razići i Ribari na desnoj. Polovinom septembra '94 pada Lađanica, a krajem septembra '95 i samo Glavatičevo. Tokom 1992. bila su dva neuspješna pokušaja napada, polovinom juna VRS uspijeva uzeti Žljebinu i još jedan dio linije, ali se vraća na početne položaje. Krajem juna i početkom jula trajala je neuspješna ofanzivu na srpske položaje u okolini.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1944 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

invincible1921 wrote:
riko-ga wrote:92 linija se drzala rijekom dindo ili kako je jos zovu LJuta.To jeste nase linije bile u Dindolu i ispod Svijence.Ljucani su drzali liniju na Jakomislju.Kada je krenula njihova ofanziva pala je Ljuta kao i sva Bjelasnicka sela.Tad mi formiramo liniju na Visocici.Linija od usca Ljute u Neretvu pa sve nizvodno do Ladjanice se nije mijanjala gotovo nikako od 92 do 95.To je jedan tezak period za nas.Fakticki smo ostali u okruzenju.Jedini prolaz smo imali preko Grusce do Dubocana jednom stazicom.Poslije izlaska 1.korpusa prema Treskavici i mi se vracamo u Ljutu a 95 uzimamo Brda.Tu ostajemo do Dejtoa.Prije toga su oni imali jednu ofanzivu preko Svijence.Uspjeli su nam probiti liniju al smo se uspjeli odbraniti i nakon par dana iza toga vratiti stare polozaje.Poslije toga je isao Stazic i tamo prema Treskavici jer smo mi bili na sastavu sa 1.korpusom.Na ovoj drugoj strani oko Glavaticeva bilo je malo vise borbi.Prvo oni u jesen 92 uzimaju Glavaticevo.Mi pokusavamo u 94 da ga vratimo no ne uspjevamo osim jednog djela.Ladjanica.95 ide nas novi napad i tad definitivno oslobadjamo Glavaticevo.I takvo stanje ostaje do Dejtona.
Po tvom nekom misljenju ili raje po konjicu dal su one vojnike u repovcima pobili "nasi" :?:
Zaista bi mogao samo nagadjati.Ono sto je obican narod prepricavao je da su "nasi".U vecini slucaja su takve price kruzile.Al kazem daleko sam bio od toga djela da bi znao i 1% istine.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1945 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

ofentash wrote:
riko-ga wrote:92 linija se drzala rijekom dindo ili kako je jos zovu LJuta.To jeste nase linije bile u Dindolu i ispod Svijence.Ljucani su drzali liniju na Jakomislju.Kada je krenula njihova ofanziva pala je Ljuta kao i sva Bjelasnicka sela.Tad mi formiramo liniju na Visocici.Linija od usca Ljute u Neretvu pa sve nizvodno do Ladjanice se nije mijanjala gotovo nikako od 92 do 95.To je jedan tezak period za nas.Fakticki smo ostali u okruzenju.Jedini prolaz smo imali preko Grusce do Dubocana jednom stazicom.Poslije izlaska 1.korpusa prema Treskavici i mi se vracamo u Ljutu a 95 uzimamo Brda.Tu ostajemo do Dejtoa.Prije toga su oni imali jednu ofanzivu preko Svijence.Uspjeli su nam probiti liniju al smo se uspjeli odbraniti i nakon par dana iza toga vratiti stare polozaje.Poslije toga je isao Stazic i tamo prema Treskavici jer smo mi bili na sastavu sa 1.korpusom.Na ovoj drugoj strani oko Glavaticeva bilo je malo vise borbi.Prvo oni u jesen 92 uzimaju Glavaticevo.Mi pokusavamo u 94 da ga vratimo no ne uspjevamo osim jednog djela.Ladjanica.95 ide nas novi napad i tad definitivno oslobadjamo Glavaticevo.I takvo stanje ostaje do Dejtona.
Glavatičevo je uzeto početkom avgusta '93. Čitava lijeva obala i Lađanica, Razići i Ribari na desnoj. Polovinom septembra '94 pada Lađanica, a krajem septembra '95 i samo Glavatičevo. Tokom 1992. bila su dva neuspješna pokušaja napada, polovinom juna VRS uspijeva uzeti Žljebinu i još jedan dio linije, ali se vraća na početne položaje. Krajem juna i početkom jula trajala je neuspješna ofanzivu na srpske položaje u okolini.

OK tako je 93 pada Glavaticevo.Reko ja da su mi se datumi pomjesali u glavi :D 94 prvi pokusaj oslobadjanja i tad se uzima sve do Glavaticeva iz pravca Bjelmica.No nasi ne uspjevaju napraviti liniju kako treba i samo Ladjanica ostaje u nasim rukama.Nasi na Tjemenu unistavaju tenk.95 konacno se oslobadja Glavaticevo.O napadima 92 sto govoris.Znam za onaj prema Seljanima i Dramisevu.Ustvari ne znam kako bi to nazvao.Ni koji je cilj bio.No napad je svakako postojao.Za druge ne znam.
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1946 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

Bio je neki pokušaj napada VRS polovinom juna, uzeta je Žljebina, Križ i Pijevnik. Nekoliko momaka je nagazilo na "paštete" i sve se vratilo na početne položaje. 28. juna je počeo napad Armije (i HVO)? od Seljana do Čičeva, zapaljen je jedan zaseok u selu Zaborani gdje je ubijeno 9 ljudi, većinom civila. Sporadičnih napada je bilo i nekoliko narednih dana.
ofentash
Posts: 125
Joined: 27/01/2019 10:03

#1947 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by ofentash »

Inače taj jun 92. je bio haotičan oko Nevesinja. Povlačenje Srba iz Mostara, ofanziva dalje prema Nevesinju. U pozadini napadi na muslimanska sela, progon, zločini. Jedan dio civila iz sela ispod Crvnja je tada preko planina stigao u Bjelimiće.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1948 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

ofentash wrote:Inače taj jun 92. je bio haotičan oko Nevesinja. Povlačenje Srba iz Mostara, ofanziva dalje prema Nevesinju. U pozadini napadi na muslimanska sela, progon, zločini. Jedan dio civila iz sela ispod Crvnja je tada preko planina stigao u Bjelimiće.
Tad je komplet Nevesinje ocisceno od Bodnjaka.Izbjrglice su isle vecinom preko Veleza u Mostar.Malu dio preko Crvnja u Bjelmice.Ovi preko Veleza su na zalost uhvaceni.To jest jedna grupa.Svi su na kraju pobijeni.Od bebe od par dana do starca od 80 i nesto godina.Neka od ti ubistava desila su se na Kiseru a neka na B.Jezeru.Ni danad nisu svi pribadjeni.
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1949 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by El_comadante »

jesi li se šta moglo uraditi prema Kalinoviku odnsono selo Hotovlje? mislim lako je sada pričati, a pitam jer to muslimansko selo. ali i četnici kukaju da nisu imali mngogo vojnika da pokriju sve od Kalinovika doledo Ravnog.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#1950 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by riko-ga »

El_comadante wrote:jesi li se šta moglo uraditi prema Kalinoviku odnsono selo Hotovlje? mislim lako je sada pričati, a pitam jer to muslimansko selo. ali i četnici kukaju da nisu imali mngogo vojnika da pokriju sve od Kalinovika doledo Ravnog.
Iskreno jeste.Al smo mi bili limitirani sa ljustvom.Kad su se uzela Brda moglo se gotovo umarsirati u Kalnovika da se imalo ljudi.Poslije rata sam od nji cuo da su bili sigurni da cemo doci u Kalnovik i da im nije jasno zasto smo stali A stali smo jer nismo imali ljudi.
Post Reply