Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post Reply
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1126 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

Nemaš ti pojma o čemu pišeš. Fašisti su bili Talijani u drugom svjetskom. S tobom mi se neda, nisi za ove teme. Lako etiketiraš i nisi za ove rasprave.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#1127 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by RahatHurmašica »

inače, đe zapelo sa zločinačkim poduhvatom?
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1128 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

Daj molim te ja sam vojnik bio a to je politika. Ne zanimaju me takve stvari sa bilo koje strane a taj sud mi je lakrdija. Sud koji Šljivančaninu da 5 godina za mene je kara od suda da se vako izrazim. Dovedi muža ili tatu pa ako je voljan možemo malo popričati.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1129 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Blizanac »

postrojba wrote:Znaš kolko mene briga za Tuđmana i sud u Hagu? Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate. Tuđman je otišao a sud u Hagu smatram lakrdijom ali Hrvatska i Hrvati ostaju.
Smatraš li oslobađanje generala Gotovine i Markača, od strane tog istog suda, također lakrdijom?
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1130 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

Ne smatram ali smatram što su odležali sve te godine a nevini su.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1131 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

Blizanac wrote:
postrojba wrote:Znaš kolko mene briga za Tuđmana i sud u Hagu? Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate. Tuđman je otišao a sud u Hagu smatram lakrdijom ali Hrvatska i Hrvati ostaju.
Smatraš li oslobađanje generala Gotovine i Markača, od strane tog istog suda, također lakrdijom?
Ako ćemo gledati sa strane pravde ne. Jer optužbe po kojima im je bilo suđeno su obična lakrdija i o njihovoj snazi govori dovoljno to što su stariji tužitelji pripravnicima davali da vode dobar dio slučaja, jer se oni sami nisu htjeli sramotiti.

Ako ćemo gledati to da ih je sud oslobodio zbog činjenice da su oni osuđeni- svaki general na kugli zemaljskoj bi mogao biti tužen. Onda da, taj sud je lakrdija. Pravda mu odgovara jedino onda kad treba čuvati leđa velikim njuškama. U presudi Gotovini i Markaču je se sastala pravda i interesi velikih sila.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1132 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

RahatHurmašica wrote:ti si fašista i borio si se za fašizam. da su prava vremena do sada bi već negdje visio.
Nego reci šta misliš pod fašizmom i zbog čega smatraš da si ovlaštena tako nekoga klasificirati?
User avatar
TheWatcher
Posts: 2603
Joined: 08/03/2007 12:09
Location: *** tamo gdje prestaje logika tu pocinje Bosna ***

#1133 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by TheWatcher »

hinterland00 wrote:Smatram da će se kriza u BIH riješiti nekim novim ratom u dalekoj budućnosti. Vidljivo je da se na ovim forumima nitko o ničim ne može dogovoriti kao usostalom i u pravom svijetu.
ako tako mislis,daj Boze pa taj rat bio u tvojoj lipoj krVatskoj :thumbup:
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1134 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

TheWatcher wrote:
hinterland00 wrote:Smatram da će se kriza u BIH riješiti nekim novim ratom u dalekoj budućnosti. Vidljivo je da se na ovim forumima nitko o ničim ne može dogovoriti kao usostalom i u pravom svijetu.
ako tako mislis,daj Boze pa taj rat bio u tvojoj lipoj krVatskoj :thumbup:
E vidiš ovaj način razmišljanja je poguban za ovo šta pokušava biti država.
Ne branim dotičnog forumaša! Dalo bi se na daleko i naširoko raspravljati o dotičnoj tvrdnji! Ali ostaje činjenica s obzirom na retoriku svih važnijih političkih voiđa, kao i naboj među narodom da se stječe dojam, pogotovo ako to gledate iz vana da bi se zaratilo iste sekunde da nema stranaca.

Sad to može biti točno ili netočno, ali to je legitimno mišljenje s obzirom na sve šta se govori pa i piše.
A upravo vi Bošnjaci ste dobrim dijelom krivci jer ne priznajete da problem postoji. Pa tako većinu vremena kukate, a kad netko na to ukaže onda je sve divno i krasno i onaj treći ne zna šta priča.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1135 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Blizanac »

postrojba wrote:Ne smatram ali smatram što su odležali sve te godine a nevini su.
Aha, dakle kad oslobode "tvoje" generale, onda nisu lakrdija, a kad solobode "one tamo" onda jesu.
Principijelno i dosljedno, nema šta!
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1136 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Blizanac »

zbsn wrote: Ako ćemo gledati sa strane pravde ne. Jer optužbe po kojima im je bilo suđeno su obična lakrdija i o njihovoj snazi govori dovoljno to što su stariji tužitelji pripravnicima davali da vode dobar dio slučaja, jer se oni sami nisu htjeli sramotiti.

Ako ćemo gledati to da ih je sud oslobodio zbog činjenice da su oni osuđeni- svaki general na kugli zemaljskoj bi mogao biti tužen. Onda da, taj sud je lakrdija. Pravda mu odgovara jedino onda kad treba čuvati leđa velikim njuškama. U presudi Gotovini i Markaču je se sastala pravda i interesi velikih sila.
Ne govorimo o starosnoj dobi sudaca, već o tome je li sud lakrdija ili ne. Ne može se posmatrati selektivno, onako kako kome odgovara. I valjda je tužiteljstvo relevantno da ocijeni da li su neke optužbe "lakrdija".
A to da ima djelimično politike i interesa "velikih" u njegovom radu stoji.
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1137 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

Ne radi se o mojim i njihovim vec nema smisla da Gotovina kao profesionalni vojnik bas vojničina u pravom smislu riječi, trune 5 godina u zatvoru i to isto dobije kasap Šljivančanin koji je ranjenike i civile zatrpavao bagerima. Mislim da uopće nema smisla o ovome raspravljati i porediti. Pogledaj Gotovinu na brifingu u Kninu i Šljivančanina nakon pada Vukovara i sve ti se samo kaže. Skrećemo s teme. Tema je Hercegovina u ratu i dosta mi je objašnjavati ljudima općepoznate stvari.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1138 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by seln »

postrojba wrote: Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate.
U BiH se borio za Hrvate i Hrvatsku?
Pa onda su u pravu bili i oni u Kninu koji su se borili za srbe i srbiju.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1139 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

Blizanac wrote:
zbsn wrote: Ako ćemo gledati sa strane pravde ne. Jer optužbe po kojima im je bilo suđeno su obična lakrdija i o njihovoj snazi govori dovoljno to što su stariji tužitelji pripravnicima davali da vode dobar dio slučaja, jer se oni sami nisu htjeli sramotiti.

Ako ćemo gledati to da ih je sud oslobodio zbog činjenice da su oni osuđeni- svaki general na kugli zemaljskoj bi mogao biti tužen. Onda da, taj sud je lakrdija. Pravda mu odgovara jedino onda kad treba čuvati leđa velikim njuškama. U presudi Gotovini i Markaču je se sastala pravda i interesi velikih sila.
Ne govorimo o starosnoj dobi sudaca, već o tome je li sud lakrdija ili ne. Ne može se posmatrati selektivno, onako kako kome odgovara. I valjda je tužiteljstvo relevantno da ocijeni da li su neke optužbe "lakrdija".
A to da ima djelimično politike i interesa "velikih" u njegovom radu stoji.
Jebem mu miša očito nisi shvatio.

Taj sud je od davno pokazao da je lakrdija.
Nisam govorio o sucima, već o tužiteljima koji su optužnicu čitali preko ku..... jer su shvaćali šta čitaju.
Pravilo o 200 metara i još neke teze, to uopće ne postoji u vojnoj doktrini.

Istina je da su generali oslobođeni, ali oni su oslobođeni zato jer su tuženi po stavkama koje ne postoje u pravu+ da su oni osuđeni svaki general bi mogao biti suđen. Jednostavno u njivom slučaju su se srele pravda i interes. Da nije bilo interesa ni pravda ne bi bila zadovoljena, mada je optužnica izgledala kao da ju je pisao četnik koji nema pojma o pravu već optužnicu piše na osnovi priča svoje bake.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1140 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by seln »

zbsn wrote: A upravo vi Bošnjaci ste dobrim dijelom krivci jer ne priznajete da problem postoji.
Da smo bili naoruzani kao vi '95, problem (tj. dva problema) ne bi postojao.
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1141 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

seln wrote:
postrojba wrote: Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate.
U BiH se borio za Hrvate i Hrvatsku?
Pa onda su u pravu bili i oni u Kninu koji su se borili za srbe i srbiju.
A šta po tebi u BiH nema Hrvata?
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1142 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

seln wrote:
postrojba wrote: Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate.
U BiH se borio za Hrvate i Hrvatsku?
Pa onda su u pravu bili i oni u Kninu koji su se borili za srbe i srbiju.
A, a.
BiH je država 3 naroda. Hrvcatska je hrvatskog naroda.
HVO je se borio protiv četnika dok je Halilović kao JNA časnika ratovao po Dalmaciji. HVO je odradio Lipanjske zore dok ABiH nije ni postojala.

Zato pazi šta pišeš.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1143 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Blizanac »

zbsn wrote: Jebem mu miša očito nisi shvatio.

Taj sud je od davno pokazao da je lakrdija.
Nisam govorio o sucima, već o tužiteljima koji su optužnicu čitali preko ku..... jer su shvaćali šta čitaju.
Pravilo o 200 metara i još neke teze, to uopće ne postoji u vojnoj doktrini.

Istina je da su generali oslobođeni, ali oni su oslobođeni zato jer su tuženi po stavkama koje ne postoje u pravu+ da su oni osuđeni svaki general bi mogao biti suđen. Jednostavno u njivom slučaju su se srele pravda i interes. Da nije bilo interesa ni pravda ne bi bila zadovoljena, mada je optužnica izgledala kao da ju je pisao četnik koji nema pojma o pravu već optužnicu piše na osnovi priča svoje bake.
Oslobođeni su jer nije bilo dovoljno jakih dokaza da ih se osudi. I tu je kraj priče.
Naprđivanje o tome jesu li neke stavke postojale u pravu općenito i jesu li tužitelji čitali optužnicu preko neke stvari te da li bi se istim slijedom svaki general trebao osuditi (što je razmišljanje na nivou djeteta) ostavi za kućnu upotrebu.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1144 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

seln wrote:
zbsn wrote: A upravo vi Bošnjaci ste dobrim dijelom krivci jer ne priznajete da problem postoji.
Da smo bili naoruzani kao vi '95, problem (tj. dva problema) ne bi postojao.
Da ste mi ne bi se doveli u situaciju da morate rješavati probleme 19 god. od kraja rata, a imali ste svu pomoć od zapada + igra na ulogu žrtve.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1145 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

Blizanac wrote:
zbsn wrote: Jebem mu miša očito nisi shvatio.

Taj sud je od davno pokazao da je lakrdija.
Nisam govorio o sucima, već o tužiteljima koji su optužnicu čitali preko ku..... jer su shvaćali šta čitaju.
Pravilo o 200 metara i još neke teze, to uopće ne postoji u vojnoj doktrini.

Istina je da su generali oslobođeni, ali oni su oslobođeni zato jer su tuženi po stavkama koje ne postoje u pravu+ da su oni osuđeni svaki general bi mogao biti suđen. Jednostavno u njivom slučaju su se srele pravda i interes. Da nije bilo interesa ni pravda ne bi bila zadovoljena, mada je optužnica izgledala kao da ju je pisao četnik koji nema pojma o pravu već optužnicu piše na osnovi priča svoje bake.
Oslobođeni su jer nije bilo dovoljno jakih dokaza da ih se osudi. I tu je kraj priče.
Naprđivanje o tome jesu li neke stavke postojale u pravu općenito i jesu li tužitelji čitali optužnicu preko neke stvari te da li bi se istim slijedom svaki general trebao osuditi (što je razmišljanje na nivou djeteta) ostavi za kućnu upotrebu.
Nije bilo dokaza ni da ih optuže, pa su ipak optuženi.

Čak su neki bili uvjereni da će biti osuđeni, a tu spadaju i neke novine, pa i opće euforija na raznim forumima- jedan od njih je bio i ovaj.

Ali nećemo više o tome. Generali su oslobođeni, a njihova optužnica će jednog dana poslužiti kao štivo za komediju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1146 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by seln »

postrojba wrote:
seln wrote:
postrojba wrote: Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate.
U BiH se borio za Hrvate i Hrvatsku?
Pa onda su u pravu bili i oni u Kninu koji su se borili za srbe i srbiju.
A šta po tebi u BiH nema Hrvata?
Ima, ali nema Hrvatske.
Blizanac
Posts: 722
Joined: 28/01/2005 13:02

#1147 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by Blizanac »

postrojba wrote:Ne radi se o mojim i njihovim vec nema smisla da Gotovina kao profesionalni vojnik bas vojničina u pravom smislu riječi, trune 5 godina u zatvoru i to isto dobije kasap Šljivančanin koji je ranjenike i civile zatrpavao bagerima. Mislim da uopće nema smisla o ovome raspravljati i porediti. Pogledaj Gotovinu na brifingu u Kninu i Šljivančanina nakon pada Vukovara i sve ti se samo kaže. Skrećemo s teme. Tema je Hercegovina u ratu i dosta mi je objašnjavati ljudima općepoznate stvari.
O smislu nečega općenito možemo raspravljati na filozofiji.
Ovdje je riječ i pravu, optužbama, konkretnim i validnim dokazima...
Pozivati se na nekakav video zapis i na osnovu njega zaključiti kako je neko nevin je besmisleno, jer npr. gledajući Mladića kako dijeli čokolade djeci u Srebrenici moglo bi se zaključiti da je to veliki humanista i da mrava ne bi zgazio a kamoli učestvovao aktivno u genocidu.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1148 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by seln »

zbsn wrote:
seln wrote:
postrojba wrote: Ja sam se borio za Hrvatsku i Hrvate.
U BiH se borio za Hrvate i Hrvatsku?
Pa onda su u pravu bili i oni u Kninu koji su se borili za srbe i srbiju.
A, a.
BiH je država 3 naroda. Hrvcatska je hrvatskog naroda.
HVO je se borio protiv četnika dok je Halilović kao JNA časnika ratovao po Dalmaciji. HVO je odradio Lipanjske zore dok ABiH nije ni postojala.

Zato pazi šta pišeš.
HVO su bili gomila kokosara od pocetka do kraja. Sefer Halilovic je napustio JNA u ljeto '91, pa se kao takav nije mogao boriti u Dalmaciji.
HVO je najbolje odradjivao humanitarne konvoje, zato pazi sta pises.
zbsn
Posts: 170
Joined: 28/04/2014 15:24

#1149 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by zbsn »

seln wrote: Ima, ali nema Hrvatske.
Kako nema?
postrojba
Posts: 50
Joined: 08/11/2013 06:01

#1150 Re: Rat u Hercegovini 1992-1995 part 2

Post by postrojba »

A ti si sad kao pametan jel? Pa normalno je da su oslobođeni jer nije bilo dokaza da ih se osudi ali taj sud je lakrdija jer su odlezali godine nevini! Dok jedan Šljivančanin koji je razorio Vukovar i ranjenike iz bolnice bagerima zatrpavao dobije isto toliko koliko i Gotovina leži i to pazi sad za prekomjerno granatiranje Knina. E sad pogledaj Knin nakon oslobađanja 95 i Vukovar nakon pada 91 i sve ti se kaže kakav je to sud.
Post Reply