Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post Reply
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#351 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

frombosna wrote:
mislim da ubuduće trebamo nastaviti temu o posavini
Ja sam te lijepo pitao pa opet ponavljam ako tvrdis da je bilo slicno u Stocu i Bugojnu:

Koliko su to Bosnjaci pobili BiH Hrvata, civila, u Stocu ? Koliko su ih to danima mucili i ubijali kao sto su to kvislinzi radili po Bugojnu , tacno receno samo u Vrbanji 45 civila ? Koliko su to dana trajale borbe po gradu, gdje su to jedinice ABIH bile zauzele polozaje u i oko Stoca i odatle otvarale vatru po gradu ? Koliko su to bojovnika kvislinskog hvo pobile jedinice ABIH po Stocu ? Navedi kako se to mogu da usporede Stolac i Bugojno ?

I ako hoces da poredis Bugojno i Stolac otvori novu temu kako sam ti i rekao.
I vezano za Orasje: Tu se moze porediti stanje jer je i u Stocu a i u Orasju dosla naredba da se uhapse PRIPADNICI HVO koji su bili Bosnjaci. Ponavljam jos jednom : dosla je naredba iz Zagreba da se uhapse PRIPADNICI HVO-A . Jedina "krivica " je bila sto su bili Bosnjaci, nije istina i laz je to sto tvrdis da su npr po Stocu hapseni jer su bili pripadnici "neprijateljske "vojske jer je naredba dosla da HVO uhapsi svoje pripadnike i samo zato jer su Bosnjaci. Jedina razlika izmedu Stoca i Orasja je da su u Orasju odbili da izvrse sve naredbe koje su dolazile iz Zagreba a u stocu su to radili bez pogovora.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#352 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

Hvo brigada Kralj Tvrtko je nestala, te je formirana Hrvatska brigada Kralj Tvrtko !

Uhapseni razoruzani zapovjednici .....................
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#353 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Hvo brigada Kralj Tvrtko je nestala, te je formirana Hrvatska brigada Kralj Tvrtko !

Uhapseni razoruzani zapovjednici .....................
I sta sada time zelis da kazes ? Da je bilo isto kao u Stocu ? Uhapseni razoruzani zapovjednici....i poslije svi BiH Hrvati koji su bili u toj brigadi a i u ostalim kao pripadnici ABIH uhapseni, zatvoreni u logore, muceni, njihove kuce opljackane i zapaljene, a djeca i zene protjerani . Da li je tako bilo ili ....?
Ako tvrdite to sto tvrdite zasto ne otvorite temu o tome nego trolate i lupate gluposti koje nemaju veze ni sa temom a ni sa istinom. Cuj to , rasformirati brigadu neprijateljske vojske i dati im da zadrze oruzje i budu dio vojske je isto kao i uhapsiti pripadnike svoje vojske samo zato jer su bili druge religije , baciti ih u logore, muciti, popljackati i popaliti sve sto imaju a familije protjerati. Hajde otvori drugu temu , ti i ostali koji tvrdite da je to isto pa da vidimo te "dokaze " ;-)
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#354 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

kv99 wrote:
emillio estevez wrote:Hvo brigada Kralj Tvrtko je nestala, te je formirana Hrvatska brigada Kralj Tvrtko !

Uhapseni razoruzani zapovjednici .....................
I sta sada time zelis da kazes ? Da je bilo isto kao u Stocu ? Uhapseni razoruzani zapovjednici....i poslije svi BiH Hrvati koji su bili u toj brigadi a i u ostalim kao pripadnici ABIH uhapseni, zatvoreni u logore, muceni, njihove kuce opljackane i zapaljene, a djeca i zene protjerani . Da li je tako bilo ili ....?
Ako tvrdite to sto tvrdite zasto ne otvorite temu o tome nego trolate i lupate gluposti koje nemaju veze ni sa temom a ni sa istinom. Cuj to , rasformirati brigadu neprijateljske vojske i dati im da zadrze oruzje i budu dio vojske je isto kao i uhapsiti pripadnike svoje vojske samo zato jer su bili druge religije , baciti ih u logore, muciti, popljackati i popaliti sve sto imaju a familije protjerati. Hajde otvori drugu temu , ti i ostali koji tvrdite da je to isto pa da vidimo te "dokaze " ;-)
Ti isto zelis reci da su sve neHrvati u HVO-u razoruzani i uhapseni ??
Po tebi rasformirati , po nekome uhapsiti i sl....

U Mostaru su HVO pripadnici muslimanske vjeroispovijesti , u odorama HVO-a i sa grbom HVO-a na rukama
uzeli oruzje od tog istog HVO-a i okrenuli cijevi na svoje suborce u HVO-u , i samo jednog razloga jer je to tada zeljela ABiH ........

Nazalost u Stolcu su i samu pomisao na nesto slicno unaprijed realizirali u stilu hapsenja i zatvaranja.

108 brigada HVO-a je bila pred rasformiranjem i igrom slucaja ostala je pod svojim nazivom samo zbog potpisivanja
Daytonskog sporazuma jer je rok za ukidanje nakon samog potpisivanja u Daytonu.
I nema razlike u hapsenju i odvodjenju u logore .
Sve jedno koja je "vojska" to radila :dance:
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#355 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:
kv99 wrote:
emillio estevez wrote:Hvo brigada Kralj Tvrtko je nestala, te je formirana Hrvatska brigada Kralj Tvrtko !

Uhapseni razoruzani zapovjednici .....................
I sta sada time zelis da kazes ? Da je bilo isto kao u Stocu ? Uhapseni razoruzani zapovjednici....i poslije svi BiH Hrvati koji su bili u toj brigadi a i u ostalim kao pripadnici ABIH uhapseni, zatvoreni u logore, muceni, njihove kuce opljackane i zapaljene, a djeca i zene protjerani . Da li je tako bilo ili ....?
Ako tvrdite to sto tvrdite zasto ne otvorite temu o tome nego trolate i lupate gluposti koje nemaju veze ni sa temom a ni sa istinom. Cuj to , rasformirati brigadu neprijateljske vojske i dati im da zadrze oruzje i budu dio vojske je isto kao i uhapsiti pripadnike svoje vojske samo zato jer su bili druge religije , baciti ih u logore, muciti, popljackati i popaliti sve sto imaju a familije protjerati. Hajde otvori drugu temu , ti i ostali koji tvrdite da je to isto pa da vidimo te "dokaze " ;-)
Ti isto zelis reci da su sve neHrvati u HVO-u razoruzani i uhapseni ??
Po tebi rasformirati , po nekome uhapsiti i sl....

U Mostaru su HVO pripadnici muslimanske vjeroispovijesti , u odorama HVO-a i sa grbom HVO-a na rukama
uzeli oruzje od tog istog HVO-a i okrenuli cijevi na svoje suborce u HVO-u , i samo jednog razloga jer je to tada zeljela ABiH ........

Nazalost u Stolcu su i samu pomisao na nesto slicno unaprijed realizirali u stilu hapsenja i zatvaranja.

108 brigada HVO-a je bila pred rasformiranjem i igrom slucaja ostala je pod svojim nazivom samo zbog potpisivanja
Daytonskog sporazuma jer je rok za ukidanje nakon samog potpisivanja u Daytonu.
I nema razlike u hapsenju i odvodjenju u logore .
Sve jedno koja je "vojska" to radila :dance:
Ja ne znam po kojem bolesnom umu je da se rasformira jedinica NEPRIJATELJSKE VOJSKE i da sa njeni pripadnici prime u svoju vojsku i sa oruzjem posalje na liniju isto kao da se uhapse pripadnici SVOJE VOJSKE , zatvore u logore, muce , kuce popljackaju i familije protjeraju ?

I na kraju vidim da priznajes da je laz da je bilo isto u Bugojnu kao i u Stocu. Priznajes da su u Stocu uhapseni, zatvoreni po logorima i cije su porodice protjerane a kuce popljackane i popaljenje pripadnici HVO-a Bosnjacke nacionalnosti a da ovi nisu ubijali BIH civile, nisu granatirali Stolac, nisu metka opalili vec su imali takav tretman zbog same pomisli . Bio razlog za to pomisao ili ne , drago mi je da sam priznajes da je LAZ tvoja i ostalih tvrdnja da je u Bugojnu i Stocu bilo slicna situacija. Kao sto se kaze LAZ ima kratke noge i drago mi je da sam priznajes da tvoje i tvrdnje ostalih nisu istina :thumbup:
I da li je bilo zbog te pomisli ili ne ali i u Orasje je stigla ista naredba iz Zagreba kao u Stolac. U Stocu su poslusali a u Orasju nisu.
Last edited by kv99 on 05/02/2011 17:10, edited 1 time in total.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#356 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by Pitar s Kariba »

tišina wrote:
Pitar s Kariba wrote:meni samo nije jasno kako bi se to iz sarajeva nekome moglo poslati bilo šta pa i metaka :-)

Sarajevo je napisanio kao simbol isto kao i zagreb radi se naime o vlastima, vjerujem da bi to i malo dijete shvatilo.
Nek si vala ti meni objasnio! :-)
Sarajevo i kao simbol legalne vlasti i bukvalno, u to doba, nije bilo u mogućnosti da pomogne ni samo sebi a kamoli nekom drugom. To sam i mislio ovim što sam rekao, vjerujem da bi i malo dijete svatilo :-)
Ja razumijem da je vama u Orašju sudbonosna bila pomoć Hrvatske, od nje ste zaviili. Normalno je da je sada voliš, cijeniš i braniš. I mi smo na nju gledali isto tako ispočetka. To što nije tako ostalo nije do nas već opet i samo do Hrvatske. Hrvatska je pomagala ispočetka i hvala joj na tome, to niko ne spori, ali je to radila iz vlastitih interesa što se poslije i pokazalo, pa smo na svojoj koži osjetili to i mi Bošnjaci a i vi Hrvati, Posavci pogotovo.
I ako ćemo već tako da razgovaramo, onda moraš imati u vidu da su se kompletna HV i HVO u velikoj mjeri naoružali i opremili preko leđa i na račun legalnih vlasti RBiH. Razmisli malo gdje su nestali i gdje su završili silni konvoji plaćeni parama legalnih vlasti RBiH i namijenjeni legalnim OS RBiH koji su dolazili preko Hrvatske u Bosnu. Da te napomenem, samo preko Hrvatske su mogli i ulaziti, a i u doba najbolje saradnje HV je uzimala pola, pa je onda HVO uzimao pola od toga što ostane, pa ono što ostane ako dobije ARBiH. Na kraju im je i to bilo malo pa su počeli da uzimaju sve i uzeli su sve! Ključna pošiljka oružja za ARBiH, koja ja stigla u luku Ploče, najveća do tada i najvrjednija, kompletna je ostala u rukama HV-a.
Zato ti tu svoju priču ipak ostavi za malu djecu! :run:
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#357 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

Sorry kva kva ,ali sa tobom nesto nije u redu ......... :lol: zao mi te jee :thumbup:

Gdje ja to priznajem i tvrdim da su uopce postala mucenja ili neke tzv. pljacke kao sto ti to tvrdis ,,,,,JA NE.

Uopce Ja nisam usporedjivao niti Bugojno a kamoli Stolac jedan sa drugim ,
nego Sarajevo u svezi hapsenja pripadnika HVO od jednih i drugih , jednako u Stolcu kao i u Sarajevu .

I daj mao smiri strasti :lol: , kvari ti frizz
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#358 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Sorry kva kva ,ali sa tobom nesto nije u redu ......... :lol: zao mi te jee :thumbup:

Gdje ja to priznajem i tvrdim da su uopce postala mucenja ili neke tzv. pljacke kao sto ti to tvrdis ,,,,,JA NE.

Uopce Ja nisam usporedjivao niti Bugojno a kamoli Stolac jedan sa drugim ,
nego Sarajevo u svezi hapsenja pripadnika HVO od jednih i drugih , jednako u Stolcu kao i u Sarajevu .

I daj mao smiri strasti :lol: , kvari ti frizz
Sad znaci nije vise isto Bugojno i Stolac vec Sarajevo i Stolac ? Zao je meni tebe jer vidim da je za tebe nije samo raspustiti jedinicu NEPRIJATELJSKE VOJSKE a njene pripadnike onda primiti u svoju isto kao hapsenje pripadnike SVOJE VOJSKE vec negiras i sve one patnje kroz koje su prosli po logorima. HVO je pripadnike HVO-a Bosnjakce nacionalnosti uhapsio, zatvorio u logore i tamo mucio , kuce opljackao i zapalio a familije protjerao :
http://hr.wikipedia.org/wiki/Logor_Dretelj

Znaci ti tvrdis da je po Sarajevu bilo isto kao i po Stocu , da su po Sarajevu uhapseni pripadnici Armije jer su bili BiH Hrvati , drzani sedmicama i mjesecima po logorima, da su im kuce opljackane i popaljene , da su im zene i djeca protjerani a oni razmjenjeni kao ratni zarobljenici pa na taj nacin i oni protjerani ? I sta je jos rekao Smiljko Sagolj ? I de mi reci kada je vec bilo isto : koliko je to Bosnjaka bilo pusteno iz logora po Hercegovini pa im date puske u ruke i poslani na liniju a oni prvom prilikom presli cetnicima pa se neki borili za njih ? Sigurno je bio dosta cim je bilo isto kao u Sarajevu .
Last edited by kv99 on 05/02/2011 17:47, edited 1 time in total.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#359 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

Smiljko Sagolj je vidim tvoja opcenita fora ...... dobar ti je ucitelj ===

I Sarajevska vlast je jednako kao i Stolacka vlast hapsila pripadnike HVO -a .....
Neki vise neki manje ,neki sa razlogom neki bez razolga.

Uostalom je nepobitna cinjenica da je onaj koji je organizirao postrojbu imao je pravo i ukinuti.


i dalje lupa paranoja
Nacin kako je to napravljeno znas ti , pa onda daj detalje , da i drugi znaju ....
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#360 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

logor jer logor svejedno tko bio u njemu , a ti i dalje cijeni svoje zrtve i svoga naroda , a tudje zrtve negiraj
pa se ne cudi kada netko razmislja kao ti samo sa dijametralnog stajalista.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#361 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Smiljko Sagolj je vidim tvoja opcenita fora ...... dobar ti je ucitelj ===

I Sarajevska vlast je jednako kao i Stolacka vlast hapsila pripadnike HVO -a .....
Neki vise neki manje ,neki sa razlogom neki bez razolga.

Uostalom je nepobitna cinjenica da je onaj koji je organizirao postrojbu imao je pravo i ukinuti.


i dalje lupa paranoja
Nacin kako je to napravljeno znas ti , pa onda daj detalje , da i drugi znaju ....
Uhapsila pripadnike NEPRIJATELJSKE VOJSKE ...i sta onda ? Koliko dugo ih je drzala po logorima ? Sedmicama ? Mjesecima ? Da li ih je razmjenila kao neprijateljske vojnike i tako protjerala ? Da li im je porodica ( zenu i djecu ) protjerala ? Da li im je kuce opljackala i porusila ? Po cemu je isto ?

Pa sto nisu ukinuli po Herecgovini ? Da su ukinuli niko ne bi bio u Haagu da odgovara za logore ? Nisu UKINULI JEDINICE vec su pripadnike tih jedinica zatvorili u logore, mucili, porodice protjerali a kuce popljackali i porusili !!! To je razlika !!!
I tvoje tvrdnje nisu paranoja vec izmisljanje i obicne lazi. Nekoliko puta sam te pitao da navedes po cemu je isto ono sto se dogodilo u Sarajevu ( gdje je raspustena NEPRIJATELJSKA JEDINICA a njeni pripadnici primljeni u ABIH ) sa onim sto se dogodilo u Stocu ( gdje su zatvoreni u logore PRIPADNICI ISTE VOJSKE, gdje su tu muceni, porodice protjerane a kuce opljackane i porusene ). Kako je to isto ? Ili je isto bilo Stocu kao u Sarajevu ili nije ? Ili je tvoj navod istina ili laz ? Ne moze biti i jedno i drugo pa reci onda : kako je isto ?
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#362 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

:lol: Neprijateljsku vojsku u Sarajevu je u redu uhapsiti , skininuti im odore i gurnuti najvjerojatnije protiv njihove volje u neprijateljsku vojsku :lol:

Dok u Stolcu pripadnike drugog naroda koji cine vecinu Neprijateljske vojske HVo - u Sarajevu nije bilo u redu skinuti i razoruzati. :lol:

Neprijateljsku vojsku cini neprijateljski narod .
Koliko je ono km Mostar-Stolac ???

Tamo se divane i dan danas , tzbog povjerenja.

Za tragedije ljudi koji su nastradali po logorima , nemam komentara osim da je strasno. ma gdje god to bilo.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#363 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:logor jer logor svejedno tko bio u njemu , a ti i dalje cijeni svoje zrtve i svoga naroda , a tudje zrtve negiraj
pa se ne cudi kada netko razmislja kao ti samo sa dijametralnog stajalista.
Logor je logor ali pripadnici HVO -a u sarajevu nisu bili u logoru vec su to bili pripadnici HVO -a u Hercegovini. Raspitaj se koja je bila razlika u pripadnicima i ko je zatvarao. Logor je Dretelj i Heliodrom i tu su ljudi drzani mjesecima, umirali od zedz i vrucine, drzani gladni i zedni, muceni, pa poslije protjerani. I to sve od vojske ciji su bili pripadnici.
Pripadnici HVO u Sarajevu su bili zatvoreni par dana dok nije rasformiran HVO i poslije toga su kao pripadnici ABIH dobili isto oruzje koje su i prije imali i bili na istim polozajima kao i prije. Jedina razlika je da su dobijali komande od ABIH umjesto iz Hercegovine. Nisu muceni, nisu protjerani, nisu im familije protjerane, nisu im kuce popljackane i porusene. Samo je bolesnom umu isto ono sto se dogodilo u Sarajevu i Stocu ali sta ces , ima nas svakakvih. Cetnici i danas tvrde da nisu streljali na Ovcari, tvrde da nisu granatirali Sarajevo, da je su srebrenici ubijeno " samo " par hiljada ljudi, pa vidim da su im segrti preuzeli istu propagandu. Ne kopiraju zelju za istim isprdkom u vidu entiteta vec negiraju i zlocine ili ih umanjuju.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#364 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

OK :thumbup: ja sam bolesni um ................
Kakvi entiteti?????????
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#365 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote::lol: Neprijateljsku vojsku u Sarajevu je u redu uhapsiti , skininuti im odore i gurnuti najvjerojatnije protiv njihove volje u neprijateljsku vojsku :lol:

Dok u Stolcu pripadnike drugog naroda koji cine vecinu Neprijateljske vojske HVo - u Sarajevu nije bilo u redu skinuti i razoruzati. :lol:

Neprijateljsku vojsku cini neprijateljski narod .
Koliko je ono km Mostar-Stolac ???

Tamo se divane i dan danas , tzbog povjerenja.

Za tragedije ljudi koji su nastradali po logorima , nemam komentara osim da je strasno. ma gdje god to bilo.
Znaci u Sarajevu je zlocin jer su vojnike HVO-a doveli u isto stanje kao sto su bili Bosnjaci u HVO-u prije nego sto su zatvoreni u logore ? I to je po tebi isto kao sto su u Stocu zatvorili pripadnike ISTE VOJSKE, drzali po logorima, mucili, pa na kraju protjerali ili razmjenili kao pripadnike neprijateljske vojske ? Familije protjerali a kuce popalili ?
Ako je isto nisu naveo gdje je bilo isto ? Ili je laz ili je istina da je bilo isto ? Koliko vidim ti TVRDIS da je isto ali nikako nisi naveo po cemu je isto ?
I koliko je ono km Orasje -Mostar ? sto je i tu dosla naredba da se hapse ? Jel i to jer je MISLILIO kao i u Stocu ?
Vidim da se zapeo za logore pa navedi gdje su to bili logori za BiH Hrvate po Sarajevu ? Koliko je to ljudi bilo ? Koliko su dugo drzani ?
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#366 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

Za hapsenje je isto .

Gore ti covjek spomeuo logor u Bugojnu ,gdje je bila zatvorena neprijateljska vojska.
Da i u redu mi je bilo uhapsiti moguce neprijtelje ,u Sarajevu na isti nacin kao i u stolcu. :zjev:
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#367 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Za hapsenje je isto .

Gore ti covjek spomeuo logor u Bugojnu ,gdje je bila zatvorena neprijateljska vojska.
Da i u redu mi je bilo uhapsiti moguce neprijtelje ,u Sarajevu na isti nacin kao i u stolcu. :zjev:
Da li ti znas da citas ? Lijepo sam te pitao gdje su po Sarajevu bili logori za BiH Hrvate ? Koliko su dugo bili u njima ? Da li su im kuce opljackane i popaljenje ? Da li su im zene i djeca protjerani ? Po cemu je isto ? Opet ces da odbijes da odgovoris na to pitanje jer nije bilo isto. Nisu bili uhapseni i drzani po logorima, bili su postavljeni pod komandu ABIH i to nije isto kao sto je bilo u Stocu.

Opet ponavljas LAZI. LAZ je da je u Stocu zatvorena NEPRIJATELJSKA VOJSKA. Zatvoreni su bili pripadnici HVO-a jer su bili Bosnjaci. Zatvoreni su iz jedinog razloga jer su bili Bosnjaci. Nisu ubijali BIH Hrvate civile, nisu otvarali vatru na Stolac, nisu granatirali Stolac, nisu radili nista sto bi ih oznacilo kao neprijatelje. Ti i Zagreb ih je oznacio neprijateljom jer su bili pripadnici drugog naroda . Oznaciti ih NEPRIJATELJOM jer su bili pripadnici iste vojske ali drugog naroda je FASIZAM.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#368 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

:lol: :lol: :lol:

Zatvorili pripadnike HVO( koji su dobrovoljno usli u HVO),u vojarnu Viktor Bubanj te ih uvalili u aBiH protiv njihove volje.

U Stolcu razoruzali pripadnike HVO-a (koji su dobrovoljno usli u HVO ) ,te ih zatvorili u Dretelja ili slicno.

Odo malo vani na razonodu , tamo gdje je lijepo i nema fasiszma. :thumbup:
A oko mene sve lijepi i priglupi ljudi iz HVO-a.
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#369 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote::lol: :lol: :lol:

Zatvorili pripadnike HVO( koji su dobrovoljno usli u HVO),u vojarnu Viktor Bubanj te ih uvalili u aBiH protiv njihove volje.

U Stolcu razoruzali pripadnike HVO-a (koji su dobrovoljno usli u HVO ) ,te ih zatvorili u Dretelja ili slicno.

Odo malo vani na razonodu , tamo gdje je lijepo i nema fasiszma. :thumbup:
A oko mene sve lijepi i priglupi ljudi iz HVO-a.
U Sarajevu su pripadnike NEPRIJATELJSKE VOJSKE stavili pod svoju kontrolu. Oni koji su bili zatvoreni su bili u zatvoru u kojem su isto tako bili i pripadnici ABIH . Znaci nije bio logor za BiH Hrvate vec zatvor za sviju bez obzira na nacionalnost za razliku od Stoca gdje su u logoru u kojem su muceni bili Bosnjaci pa to nije isto . Znaci LAZ.
Pitao sam te koliko su bili u zatvoru i da li su iz njega protjerani ? Sam si priznao da nisu protjerani vec da su regrutovani u ABIh kao i sto su regrutovani i Bosnjaci i svi ostali bez obzira na nacionalnost za raziku od Stoca gdje su protjerani samo zato jer su bili Bosnjaci pa nije isto. Znaci LAZ.
Ptao sam te da li su djeca i zene protjerani iz Sarajeva kao sto su iz Stoca ? Izbjegavas odgovor jer znas da je tvoja tvrdnja neistinita. Znaci LAZ.
Da li su kuce BiH Hrvata pripadnika ABIH po Sarajevu paljenje i unistene od ABIH ? Izbjegavas da odgovoris na pitanje jer znas da nije pa znaci da nije isto kao u Stocu. Znaci LAZ.
Oznaciti pripadnike ISTE VOJSKE za NEPRIJATELJA jer su DRUGE NACIJE je FASIZAM.
LAZ I FASIZAM pa se ti druzi sa kime hoces ali ovdje se vidi ko si i sta zagovaras.
emillio estevez
Posts: 2003
Joined: 27/05/2009 20:06
Location: http://www.klix.ba/vijesti/bih/rasema-h ... /120430110

#370 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by emillio estevez »

Neprijatelje bez obzira na pripadnost ili slicno ,odvojiti od nas normalnih :lol: :!: :!: :!:

viva for ever HVO :lol: :lol: :lol:
do kraja vjeran
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#371 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by kv99 »

emillio estevez wrote:Neprijatelje bez obzira na pripadnost ili slicno ,odvojiti od nas normalnih :lol: :!: :!: :!:

viva for ever HVO :lol: :lol: :lol:
do kraja vjeran
Dobro kaze nas narod : " cega se pametan stidi , budala se hvali ". I vivaj ti koliko hoces, ako je normalan LAZ I FASIZAM onda je stvarno dobro biti neprijatelj tome :bih:
User avatar
MomakizLuga
Posts: 9
Joined: 21/01/2011 04:57

#372 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by MomakizLuga »

Cujte momci rat je gadna stvar i svakakve se mucke rade a u tim muckama najvise najebe obican i naivni narod . Vec se otislo sa teme za rat u posavini . Koliko je meni poznato da je u Mostaru prvo HVO razuruzala muslimane koji su bili u HVO itd... i da su oni poceli prvi napad .Nezanam koliko je to istina jer nisam bio dole , ali kako ja to pogledam to je sve lopovluk zivi jer je kasnije se HVO pridruzio i Juka sa svojim momcima pa kad ono saberes 1+1 dobijes rezultat lopovi a najebo jadan narod . Tako isto kada uzemo i krajinu ABiH i one Fikretove tamo je ratovao brat protiv brata , rodjak protiv rodjaka itd... sranje zivo .Za Orasje je bilo isto napravito da se muslimani pohvataju itd... pa kad je dolazio Boban sa svojima istjeran je iz Orasja jer bas nije vise bilo pametno umijesat prste u to jer bi se dobro opekli nebi prosli kao prvi put sto su izdali Posavinu . Usvakom slucaju jebes rat to je sranje zivo u kojem najebe samo posten i nevin narod . Sad je kasno za sve ko je pogino ili ubijen njega vise nema oni se nevracaju vise tako su isto mnogi otisli u inostranstvo koji i nepomisljaju vise se vracat dole cak neki nezele ni u posjetu otic .Samo je stvar na svim onima koje zive u Bosni da prestanu gledat vise ko je ko nego da se svi gledaju kao Bosanci i Hercegovci jer to je jedini nacin da opstane BiH jer ako toga nebude opet cemo bit u istim govnima kao sto je to bilo prije. Dokle god se narod neujedini i lopovi ce na fukcijama raditi sta oni zele i bogatit se a sto vecina nasih drzavljana nema sta jest to njih nezanima nego vam stalno naturuju vjersku mrznju jer znaju da se na to palite i onda je njima mnogo lakse manipulirat sa vama svima . Sta je bilo -bilo je nikad se neponovilo .Kod nas treba napravit nesta ko sto je u Egiptu sada skinut sve te lopove sa fukcija i postavit nove ljudi koji ce vodit nasu cijelu zemlju prema boljem .Svi nasi fukcioneri su isti oni koji su nas doveli u prosli rat danas isto to rade i jos uvijek su na svojim funkcijama.Jednom sam cito negdje kazu da bi nasi gradjani najvise voli da na nasoj zastavi vide golfa umjesto bilo kojeg drugog grba sto je za mene i najpametnije da to i postave . Nego vi momci mante se svadje i rata krivu rijeku niko nije ispravio a rat je jako jako jako gadna stvar govorim vam iz licnog iskustva . Velik je to lopovluk i velika mucka u cemu samo nasukaju narod ono koriste se sa onom starim trikom ZAVADI PA VLADAJ a nas naivni narod nasjedne na to pa to sve skupo plate .Danas kako ja vidim situaciju u Bosni je veoma kriticna svako vuce na svoju stranu a to neide na dobro i sve je pitanje kad ce opet biti ono sto je bilo , ponovo ce se okrecat ista pjesma koja se pjevala i koja se jos uvijek pjeva .Mislim dzabe ja ovo pisem najbolje se covjek nauci na svojim greskama . Evo odo i ja sa teme hahah . hajd uzivjate vi meni jebes rat
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#373 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by riko-ga »

emillio estevez wrote:Neprijatelje bez obzira na pripadnost ili slicno ,odvojiti od nas normalnih :lol: :!: :!: :!:

viva for ever HVO :lol: :lol: :lol:
do kraja vjeran

Hade da crtamo :D Tebi nemoze drugacije.

Stolac-1.HVO(Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se Bosnjaci HVO-a 3.Progone se svi Bosnjaci civili a Bosnjaci clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.I dalje ostaje u gradu HVO ali bez Bosnjaka u njemu. 5. 1995 u Stocu ne doceka ni jedan Bosnjak

Sarajevo-1.ARBiH(Bosnjaci,Srbi i Hrvati) i HVO (Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se svi clanovi HVO-a 3.Ne progone se civili a svi clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.U gradu ostaje samo ARBiH ali sa clanovima bivseg HVO.5.U Sarajevu svi clanovi onoga HVO docekase 1995 (osim poginuli u borbi protiv VRS)

E nadji mi ista isto u ovome ja te ljubim u guzicu.Ti si jedan provokator i parazit.Tebi je isto crno i bijelo.Ne nikad neces izjednaciti ovo dvoje.Nikad.ja priznajem da je moja ARBiH cinila zlocine priznam i stidim se toga.Priznam da nisam mogao uticati na to.Zato ne pokusaji nemoguce.
frombosna
Posts: 151
Joined: 07/01/2010 19:04

#374 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by frombosna »

riko-ga wrote:
emillio estevez wrote:Neprijatelje bez obzira na pripadnost ili slicno ,odvojiti od nas normalnih :lol: :!: :!: :!:

viva for ever HVO :lol: :lol: :lol:
do kraja vjeran

Hade da crtamo :D Tebi nemoze drugacije.

Stolac-1.HVO(Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se Bosnjaci HVO-a 3.Progone se svi Bosnjaci civili a Bosnjaci clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.I dalje ostaje u gradu HVO ali bez Bosnjaka u njemu. 5. 1995 u Stocu ne doceka ni jedan Bosnjak

Sarajevo-1.ARBiH(Bosnjaci,Srbi i Hrvati) i HVO (Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se svi clanovi HVO-a 3.Ne progone se civili a svi clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.U gradu ostaje samo ARBiH ali sa clanovima bivseg HVO.5.U Sarajevu svi clanovi onoga HVO docekase 1995 (osim poginuli u borbi protiv VRS)

E nadji mi ista isto u ovome ja te ljubim u guzicu.Ti si jedan provokator i parazit.Tebi je isto crno i bijelo.Ne nikad neces izjednaciti ovo dvoje.Nikad.ja priznajem da je moja ARBiH cinila zlocine priznam i stidim se toga.Priznam da nisam mogao uticati na to.Zato ne pokusaji nemoguce.
Ma jašta. Dok su Hrvati i HVO protjerani iz Travnika, Bugojna, Zenice, Konjica... u Stocu je se trebalo čekati isto da bude. Valjda je po nečemu poseban. Trebalo se čekati da se desi kao i u Mostaru, izdaja.

U svakom slučaju je protjerano duplo manje Bošnjaka iz Stoca nego Hrvata iz Bugojna.
riko-ga
Posts: 2232
Joined: 17/03/2008 16:43

#375 Re: Rat u Bosanskoj Posavini 1992

Post by riko-ga »

frombosna wrote:
riko-ga wrote:
emillio estevez wrote:Neprijatelje bez obzira na pripadnost ili slicno ,odvojiti od nas normalnih :lol: :!: :!: :!:

viva for ever HVO :lol: :lol: :lol:
do kraja vjeran

Hade da crtamo :D Tebi nemoze drugacije.

Stolac-1.HVO(Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se Bosnjaci HVO-a 3.Progone se svi Bosnjaci civili a Bosnjaci clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.I dalje ostaje u gradu HVO ali bez Bosnjaka u njemu. 5. 1995 u Stocu ne doceka ni jedan Bosnjak

Sarajevo-1.ARBiH(Bosnjaci,Srbi i Hrvati) i HVO (Hrvati i Bosnjaci) 2.Hapse se svi clanovi HVO-a 3.Ne progone se civili a svi clanovi HVO-a se zatvaraju. 4.U gradu ostaje samo ARBiH ali sa clanovima bivseg HVO.5.U Sarajevu svi clanovi onoga HVO docekase 1995 (osim poginuli u borbi protiv VRS)

E nadji mi ista isto u ovome ja te ljubim u guzicu.Ti si jedan provokator i parazit.Tebi je isto crno i bijelo.Ne nikad neces izjednaciti ovo dvoje.Nikad.ja priznajem da je moja ARBiH cinila zlocine priznam i stidim se toga.Priznam da nisam mogao uticati na to.Zato ne pokusaji nemoguce.
Ma jašta. Dok su Hrvati i HVO protjerani iz Travnika, Bugojna, Zenice, Konjica... u Stocu je se trebalo čekati isto da bude. Valjda je po nečemu poseban. Trebalo se čekati da se desi kao i u Mostaru, izdaja.

U svakom slučaju je protjerano duplo manje Bošnjaka iz Stoca nego Hrvata iz Bugojna.

Nije tacno.HVO krenuo u napad i ....fula.Nisu protjerani.Znaci klasicna borba bila.
Post Reply