Rat u BiH zbog referenduma?

Locked
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2376 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by julisiz es grant »

radostan dan wrote:Samo je - aco pejović u skenderiji - bila bolja tema od ove, koliko se ja sjećam.
Kliks ponovo jaše... :sax:
Đe si ba? :D
Vidiš kako se Turci među sobom vole, ha? :D
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#2377 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Ommadawn »

prog321 wrote:Važno je spomenuti da ti BiH biznismeni mogu lako i fizički Dodika otkloniti ako on postane prijetnja njihovom bogastvu.
To moze biti i autogol. Mislim ukoliko ga se fizicki ukloni. Pazi, sklonis Dodika ali oko njega ima pun kurac pristalica i ogroman je nacionalisticki naboj "ubise nam vodju, sad cemo krvi da im se napijemo" i dodje do kaosa.
Ali skloniti ga politicki, potiho i bez neke velike guzve - da isti jednostavno padne u zaborav, to je vec pametnija opcija. Ali, nije u interesu mocnijih.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2378 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Connaisseur Karlin »

julisiz es grant wrote:Ovi pomiritelji i "Bosanci" što su se zajebali pa ostali na našoj strani...sad su okruženi ljudima koji su svjesni svoje pripadnosti, vjere, posebnosti...nekako nisu to više oni "ni-tamo-ni-vamo" mekušci iz Titine Jugoslavije. E to njih pojede, što svako jutro kad ustanu vide Bošnjake, ljude koje očima ne mogu smisliti...a da pređu "svojima", ni tu nisu pristali, jer ipak su bili u ratu ovdje, a Srbin pamti i ne prašta, pogotovo ne izdaju.
tipicno pisanje etno-nacionaliste :D :lol: Bosnjacki Sultanija :D tako pisu i ostale dvije strane,pa ne ide narod bez razloga u svoje entiete,doslovno dvije decenije,narod se jos uvijek iseljava i jednosg eniteta i odlazi u drugi entitet; faza ciscenja teritorija je doslovno obavljena jer svako zeli da bude sa svojim narodom :)
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#2379 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by prog321 »

Slušaj, bogatašima je dobro i ovako.
Ali druga je priča ako neki političar postane prijetnja njihovom stilu života.
Rat bi najviše zasmetao onim ljudima na svim stranama koji stotine miliona eura okreću godišnje.
User avatar
Bradafilozof
Posts: 834
Joined: 21/10/2014 07:42

#2380 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Bradafilozof »

hAZNADAR wrote:
155_mm wrote:
ovdje na forumu imaju samo dva bloka dijaspora i antidijaspora. i sve rasprave zavrse na toj liniji razgranicenja. i to je vec godinama tako.
Dijaspora nije blok, uopce i neznam ko je ovdje od prisutnih vani a i kada saznam neznaci mi nista. Ne slazemo se slijepo u svemu, i ne trosimo vrijeme na vulgarno prosipanje mrznje po kako ono jedan rece domicilnim uz dizanje palceva sa tribina,.. joj jarane shege, nek si mu shukno,..

Samo jedan tabor ovdje postoji. Nabrijan i naostren ne samo na dijasporu. Totalno opusten i bez straha da pise sta hoce. Dok je dio raje.

Ne mogu a da ne mislim na sve ono sto Dozer napisa danas. Postujem momka,.. ali fakat su se predrasude otele kontroli.
lik također nije bosnjak i za njega vazi sve kao i za pm57.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#2381 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by julisiz es grant »

Haj nemoj me ti citirat, živa bila :-)
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#2382 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by dezurni_ucenik »

I dalje neke boli: preko 50% :lol:
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2383 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by channel10 »

Bradafilozof wrote:
hAZNADAR wrote:
155_mm wrote:
ovdje na forumu imaju samo dva bloka dijaspora i antidijaspora. i sve rasprave zavrse na toj liniji razgranicenja. i to je vec godinama tako.
Dijaspora nije blok, uopce i neznam ko je ovdje od prisutnih vani a i kada saznam neznaci mi nista. Ne slazemo se slijepo u svemu, i ne trosimo vrijeme na vulgarno prosipanje mrznje po kako ono jedan rece domicilnim uz dizanje palceva sa tribina,.. joj jarane shege, nek si mu shukno,..

Samo jedan tabor ovdje postoji. Nabrijan i naostren ne samo na dijasporu. Totalno opusten i bez straha da pise sta hoce. Dok je dio raje.

Ne mogu a da ne mislim na sve ono sto Dozer napisa danas. Postujem momka,.. ali fakat su se predrasude otele kontroli.
lik također nije bosnjak i za njega vazi sve kao i za pm57.
Smijesna mu prica (dozer), u stilu, ko nas bre zavadi i tako to.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#2384 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by HAVANA »

zateznistub wrote:
Bradafilozof wrote: Covjek je na osnovu razgovora sa pm 84 ustvrdio da bosnhaci mrze bosnjake. Ja mu pojasnio da isti nije bosnjak. Jel ista jasnije? Poselami ostale forumske salonce.
no no, ti si ustvrdio da je iz mjesanog braka i to naveo kao manu...pitam u čemu je problem s tim...

a sto se salonaca tiče...to mačku o rep...
Pa sta je ovo kralj te jebo,prvo dozer srbin pa ti salonac... :lol:
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#2385 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by zateznistub »

HAVANA wrote:
zateznistub wrote:
Bradafilozof wrote: Covjek je na osnovu razgovora sa pm 84 ustvrdio da bosnhaci mrze bosnjake. Ja mu pojasnio da isti nije bosnjak. Jel ista jasnije? Poselami ostale forumske salonce.
no no, ti si ustvrdio da je iz mjesanog braka i to naveo kao manu...pitam u čemu je problem s tim...

a sto se salonaca tiče...to mačku o rep...
Pa sta je ovo kralj te jebo,prvo dozer srbin pa ti salonac... :lol:
Tako ti je moj havana kad sa budalama komunicras...
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2386 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by daddy-kool »

Connaisseur Karlin wrote:
Bodkin wrote:
julisiz es grant wrote: Mislio sam naravno na ovog lika...ja sam u stvarnom životu srećom okružen SVOJIM narodom. Među kojima ima dosta smeća, kao i u svakom, ali je MOJ :) I tamo gdje sam prije 24 godine trebao biti istrijebljen evo i danas slobodno hodam, živim, govorim, radim šta želim, poštujući zakon. Kad imam nekog posla u bijelom svijetu odem normalno, s pasošem na kone piše odakle sam i kako se zovem..i opet se vratim kući. I kako čovjek da ne bude zadovoljan :)
Nisam na to mislio al nebitno. Ova tema i ovaj podforum su toksicni. Nazalost ne moze se banovati samo sa jednog podforuma. Probao sam..
Al eto, ako ti ista znaci, zavidim ti kako ti, uslovno receno, malo fali da budes zadovoljan
biti okruzen svojim narodom :D
Dpbro čovjek i kaže.
Pa i tebi nedostaje taj isti narod, jer zašto bi vrijeme provodila na ovom forumu dopisujući se sa ovim istim ljudima?
Valjda bi se družila i pričala sa tim tamo gdje živiš? :?
radostan dan
Posts: 27093
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#2387 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by radostan dan »

julisiz es grant wrote:
radostan dan wrote:Samo je - aco pejović u skenderiji - bila bolja tema od ove, koliko se ja sjećam.
Kliks ponovo jaše... :sax:
Đe si ba? :D
Vidiš kako se Turci među sobom vole, ha? :D
Tanke su vam emocije, spram međjusrpskih... :mrgreen:

Koji vam je kurac bog vas jebo, razumijem da je vecina prosla golgotu, da sve ima svoje posljedice, al odoste u picku materinu, i to na raznim frontovima...

Da ne kvarim temu, a i tanak sam sa geostrategijom. Kad otvoris neku o stanju nacije, pol/drustvenim tokovima, soc/psih.odnosima i sl., pricacemo...

Uglavnom, Haznadar razvalio prije dan,dva...logicki obesmislio teze o blic krigu.
Dva, sukob tih razmjera, a prije svega tih posljedica - masovno ciscenje i pomjeranje milion srba, ili nesto manje, u srbiju...podrazumjeva ukljucivanje srbije. Ne zbog zastite srpskog zivlja kako bi se pomislilo na prvu loptu, nego - ne postoji vlada na svijetu koja to moze podnijeti i rijesiti bez direktnog ulaska u utakmicu.
I trece, misliti samo na protivnicki gol, a zanemariti odbranu vlastitog, zna otvoriti prostor za kontre...predstavnici bošnj.korpusa koji zagovaraju ratnu opciju tipa - odmah i sad, a na forumu, su skloni precjenjivanju vlastitih i podcjenjivanju protivnickih moći i kapaciteta, sto vojnih, sto politickih.
Cetvrto, referenduma tipa - otcjepljenje, nece biti.
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2388 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by daddy-kool »

Connaisseur Karlin wrote:
tipicno pisanje etno-nacionaliste :D :lol: Bosnjacki Sultanija :D tako pisu i ostale dvije strane,pa ne ide narod bez razloga u svoje entiete,doslovno dvije decenije,narod se jos uvijek iseljava i jednosg eniteta i odlazi u drugi entitet; faza ciscenja teritorija je doslovno obavljena jer svako zeli da bude sa svojim narodom :)
To preseljavanje iz jednog u drugi entitet, znam slučajeva zbog posla gdje su ljudi prešli u RS ili FBIH, ali bukvalno ne znam ni jedan slučaj gdje je neko poslije rata otišao u drugi entitet da "bude sa svojima". Koliko znam rijetka pojava.
Opet egdje se odseljavaju, a negdje se neki doseljavaju.

http://www.vecernji.hr/svijet/naucite-a ... ih-1111301
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2389 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by daddy-kool »

radostan dan wrote:
Tanke su vam emocije, spram međjusrpskih... :mrgreen:

Koji vam je kurac ..., razumijem da je vecina prosla golgotu, da sve ima svoje posljedice, al odoste u picku materinu, i to na raznim frontovima...
Smjena generacija, dolaze mlađi, luđi, a opet možda budu i bolji.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2390 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Connaisseur Karlin »

daddy-kool wrote:
Connaisseur Karlin wrote: biti okruzen svojim narodom :D
Dpbro čovjek i kaže.
Pa i tebi nedostaje taj isti narod, jer zašto bi vrijeme provodila na ovom forumu dopisujući se sa ovim istim ljudima?
Valjda bi se družila i pričala sa tim tamo gdje živiš? :?
ima osoba iz BiH ovdje,nema potrebe da mi nedostajete ,evo upravo citam knjigu o Balkanu koji je podlozan stoljecima konstatnim sukobima :)

naravno da se druzim sa osobama u svojoj sredini ,ali moja sredina nije kao u BiH,gdje reci "MOJ narod,biit okruzen MOJIM narodom" ima isto znacenje :) Tako nesto reci,a aivjeti u BiH podrzaumjeva iskljucivo jednu etno-nacionalnu grupu ,jer je tip lijepo reako,da zivi okruzen osobama koje ga mrze,ubio bi se.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2391 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Connaisseur Karlin »

daddy-kool wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
tipicno pisanje etno-nacionaliste :D :lol: Bosnjacki Sultanija :D tako pisu i ostale dvije strane,pa ne ide narod bez razloga u svoje entiete,doslovno dvije decenije,narod se jos uvijek iseljava i jednosg eniteta i odlazi u drugi entitet; faza ciscenja teritorija je doslovno obavljena jer svako zeli da bude sa svojim narodom :)
To preseljavanje iz jednog u drugi entitet, znam slučajeva zbog posla gdje su ljudi prešli u RS ili FBIH, ali bukvalno ne znam ni jedan slučaj gdje je neko poslije rata otišao u drugi entitet da "bude sa svojima". Koliko znam rijetka pojava.
Opet egdje se odseljavaju, a negdje se neki doseljavaju.

http://www.vecernji.hr/svijet/naucite-a ... ih-1111301
ozbiljno :shock: znam masu takvih primjera :)
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2392 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by daddy-kool »

Connaisseur Karlin wrote:

ima osoba iz BiH ovdje,nema potrebe da mi nedostajete
Ili ti nedostaje ovaj narod ili imaš štokholmski sindrom.
Meni ne bi palo na pamet da forumam po nekim npr. kanadskim forumima i brinem njihove brige, taman da sam tamo i jedno vrijeme živio.
Connaisseur Karlin wrote:
naravno da se druzim sa osobama u svojoj sredini ,ali moja sredina nije kao u BiH,gdje reci "MOJ narod,biit okruzen MOJIM narodom" ima isto znacenje :) Tako nesto reci,a aivjeti u BiH podrzaumjeva iskljucivo jednu etno-nacionalnu grupu ,jer je tip lijepo reako,da zivi okruzen osobama koje ga mrze,ubio bi se.
Ne nego je rekao da živi među osobama koje on mrzi, onda bi se ubio.
De ti nama reci da li se ti osjećaš da si okružena svojim narodom?
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2393 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by daddy-kool »

Connaisseur Karlin wrote:
ozbiljno :shock: znam masu takvih primjera :)
Iz Kanade?
Ja opet ovdje pa ne znam. :?
pemanapemani
Posts: 5358
Joined: 09/09/2008 15:12

#2394 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by pemanapemani »

julisiz es grant wrote:Ovi pomiritelji i "Bosanci" što su se zajebali pa ostali na našoj strani...sad su okruženi ljudima koji su svjesni svoje pripadnosti, vjere, posebnosti...nekako nisu to više oni "ni-tamo-ni-vamo" mekušci iz Titine Jugoslavije. E to njih pojede, što svako jutro kad ustanu vide Bošnjake, ljude koje očima ne mogu smisliti...a da pređu "svojima", ni tu nisu pristali, jer ipak su bili u ratu ovdje, a Srbin pamti i ne prašta, pogotovo ne izdaju.
:-)
Teorija u maniru Radovana Karadzica.

20 i kusur godina od zavrsetka agresije na BiH, a Bosanci ostaju sa Bosnjacima iako ih mrze iz dna duse.
Onako se mazohisticki pate u svojoj mrznji skoro pola prosjecnog ljudskog vijeka.

Kod normalnog covjeka ovo budi nagon da ode i posalje sve u tri picke materine.
Opet, kod mene budi tu neku bosansku tvrdoglavost i inat da ostanem pod svaku cijenu u jedinoj domovini i jebem zivce i koncepcije tebi i slicnim.
Last edited by pemanapemani on 05/09/2016 23:37, edited 1 time in total.
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#2395 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by crazy_diamond »

Spavajte mirno,rata nece biti,evo i razloga:

-Za razliku od devedesetih kad je velika vecina bila u drustveno-drzavnom vlasnistvu, danas skoro sve sto je isplativo je u rukama mocnih privatnika,domacih i stranih. Devedesetih je mocnim kapitalistima i domacim kokosarima rat trebao za brzu i jeftinu pretvorbu drustvenog u njihovo jedan kroz jedan, sad kad to imaju,i nema se bogzna sta vise ni prisvojiti, a ima se mnogo toga za izgubiti, rat bi bio poguban za strane kapitaliste i domace kokosare koji u medjuvremenu postase vlasnici ogromnih bogatstava

-Politicari i bilo kakve vodje naroda su toliko sposobni i posteni da ih kapitalisti drze dobrano za muda, toliko ih drze za muda da recimo ne smiju oporezovati kladionice hebene, ne smiju im poslat inspekciju, a kamoli da im multimilionsku imovinu prepuste ratnom vihoru, i musterije im istjeraju iz kladionice i posalju u rov. Da ne govorimo o bankarima koji za muda drze sve bh i regionalne politicare i drzave, koliko je kredita uzeto, koliko se sliva mjesecno u banke od rata,sto od drzava,privrednika,gradjanstva, koliko je samo para posudio rajfajzen,intesa,unicredit...i ceka naplatu,i kakvu bi oni pushionu imali da nastane ratni iznenadni grejsperiod kad vise niko ne vraca pare,jos ti opljackaju i ono sto se zateklo

- politicari i domaca elita novokomponovana, do devedesetih soferi,piljari,harmonikasi i sl. imaju sigurno imovine vani, al ovdje im je vecina imovine i objekata i kapitala na osnovu kojih se i dalje bogate, a dobro znaju kako su do toga dosli, i kakva odmazda moze biti kad gladan narod i izheban dvajest godina docepi se pusaka, pa krene odmazda, ne moraju cede uci u sarajevo,ili ljiljani u banjaluku da nestane i tebe i imovine ti stecene, vrlo je izvjesno da bi se u svakom narodu nasao neko koji bi prvo se obracunao sa svojom elitom, pa tek onda protiv vjekovnih neprijatelja...tako da rat ne godi ni onim koji ga ko fol prizivaju, a toliiko su se nakrali da bi sad to bilo jazuk rizikovati

-Strani kapitalisti i vlade imaju ovdje situaciju kakvu zele, nikakva radikalna promjena ne dolazi u obzir, ako pozele kakvog resursa dobiju ga za male pare, radn snaga je jeftina, kad im zatreba puste radnike i u svoje drzave, ako se ko sta usprotivi samo transom mmf zaprijetis i sto bi dozvilio sad da se tu puca,to je vec odradjeno i sad ide sve po demokratskim pravilima

- eventualni rat bi kad malo bolje razmislis sad godio jedino obicnoj raji, da ne bude puno krkanja medjusobnog medju narodima,nego da se zakuha,da se polozaji zauzmu i osmatra neprijatelj, a da se u pozadini koriste blagodati bezakonja, al mudro,kao sto je neplacanje rata prispjelih, prijeki sud za zasluzne, exproprijacija po marketima,buticima itd,
`Ta ce todoric konzum,senad bingo, pero fis toliko para ulozili u objekte,nakrcali ih robom,na svim buducim zaracenim stranama imaju objekte, i kad se docepaju izhebani veterani zolja i krenu u podmjeru,security zdune, a hiljade nasikiranih zena dosle da kupe po pola tone brasna jer zagustilo je,ojadjeni zaposlenici prvi pocnu robu iznositi , pa se skonta da ne treba nista placati, kakavbi to trenutni gubitak bio, a kamoli dugorocno kad su na dnevnoj bazi milioni u pitanju...

al jbg, ono sto narodu napacenom godi obicno i ne bude,tako da ne brinite,mirno spavajte,rata nece i ne moze biti
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2396 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Connaisseur Karlin »

daddy-kool wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

ima osoba iz BiH ovdje,nema potrebe da mi nedostajete
Ili ti nedostaje ovaj narod ili imaš štokholmski sindrom.
Meni ne bi palo na pamet da forumam po nekim npr. kanadskim forumima i brinem njihove brige, taman da sam tamo i jedno vrijeme živio.
Connaisseur Karlin wrote:
naravno da se druzim sa osobama u svojoj sredini ,ali moja sredina nije kao u BiH,gdje reci "MOJ narod,biit okruzen MOJIM narodom" ima isto znacenje :) Tako nesto reci,a aivjeti u BiH podrzaumjeva iskljucivo jednu etno-nacionalnu grupu ,jer je tip lijepo reako,da zivi okruzen osobama koje ga mrze,ubio bi se.
Ne nego je rekao da živi među osobama koje on mrzi, onda bi se ubio.
De ti nama reci da li se ti osjećaš da si okružena svojim narodom?
citam knjigu stranca koji je podjestio Balkan 77 i kasnije,97 i opisuje svoje utise,tako,sam i ja zivjela na Balkanu,sad ne zivim i opet sastavlljam nove utiske o narodu koji se promjenio u BiH :)

Nisi u prav,on je pisao iskljucvo o svom etno-nacionalnom narodu,jer je obrazlosio da je ipak opstao nakon rata ,to sigurno nema generalno zancenje o opstanku naroda kojeg on poznaje,procitaj njegov post ponovo :)

odlicno se osjacma u svojoj sredini ,hvala na pitanju
User avatar
Skijaš
Posts: 12616
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#2397 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by Skijaš »

radostan dan wrote:referenduma tipa - otcjepljenje, nece biti.
Ti to ne možeš garantovati. Ta neka slijepa vjera u razum političara bi nakon devedesetih trebala biti prevaziđena, kod svih nas.
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#2398 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by HomeSweetHome »

Crazy_diamond :thumbup:
Lova je sila najveca... Eno, @havani dadose kredit, znaci sve ok :D

Pa sta je ovo, naki ljudi hoce da stave znak jednakosti izmedju "biti Bosanac" i "biti izdajica"?!?! Jel ovo skrivena kamera jbt? I to cojeku koji je s oruzjem svaku cuku u ovoj zemlji obigro? Mnogo ruzno... Mislim, ne znam cojeka al ako je bio vikicev to mi je dosta...A sve zato sto cojek ne pusi lozionu kako treba opet da zapisava iste cuke po bosni ako se opet budemo rokali?
Bosanac pa mijesani brak?! Pa, to su nekad bili Jugosloveni!

S druge strane, odvratno mi je zazvucalo ono o usluzi onog cetalja pojedincima, fakat... Ljudi su svasta prezivjeli, mnogo cemera u sebi nose, treba se suzdrzati takvih izjava koliko god da ti neke izjave povuku zivac...

Cinjenica je da dijaspora bas nema neke veze s mogucnoscu da li ce ovdje biti rat, osim sto mozda zaplati nesto od imovine, pa me stvarno cudi zasto su oni najaktivniji na temi...

P.s. Najlakse je tudjim xxx gloginje mlatit!

P.p.s. moze li mi neko reci sta ga dodje etno-nacionalni narod?
crazy_diamond
Posts: 431
Joined: 22/08/2015 13:09

#2399 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by crazy_diamond »

HomeSweetHome wrote:Crazy_diamond :thumbup:
Lova je sila najveca... Eno, @havani dadose kredit, znaci sve ok :D

Pa sta je ovo, naki ljudi hoce da stave znak jednakosti izmedju "biti Bosanac" i "biti izdajica"?!?! Jel ovo skrivena kamera jbt? I to cojeku koji je s oruzjem svaku cuku u ovoj zemlji obigro? Mnogo ruzno... Mislim, ne znam cojeka al ako je bio vikicev to mi je dosta...A sve zato sto cojek ne pusi lozionu kako treba opet da zapisava iste cuke po bosni ako se opet budemo rokali?
Bosanac pa mijesani brak?! Pa, to su nekad bili Jugosloveni!

S druge strane, odvratno mi je zazvucalo ono o usluzi onog cetalja pojedincima, fakat... Ljudi su svasta prezivjeli, mnogo cemera u sebi nose, treba se suzdrzati takvih izjava koliko god da ti neke izjave povuku zivac...

Cinjenica je da dijaspora bas nema neke veze s mogucnoscu da li ce ovdje biti rat, osim sto mozda zaplati nesto od imovine, pa me stvarno cudi zasto su oni najaktivniji na temi...

P.s. Najlakse je tudjim xxx gloginje mlatit!

P.p.s. moze li mi neko reci sta ga dodje etno-nacionalni narod?
Lova je bitna,sve su drugo spinovanja i mazanje ociju, ratovi pocinju,vode se i zavrsavaju se u zavisnosti od finansijskih proracuna,barem ovi moderniji ratovi,ima doduse i pokoji izuzetak,al rijetko, uglavnom je u pitanju prosirenje sfera moci,ili ti ga lova pojednstavljeno,mi mo ovdje macji kasalj,i puno vece i bogatije i organizovanine zemlje ne bi mogle sebi priustiti ratni luksuz cak i kad su u pravu, ako za zahebati krupniji finansijski interes, kamoli da jedan kuurchevv entitet bijedni pravi probleme

Lova je bitna, sta se dobija,sta se gubi,i ko dobija i ko gubi. Recimo genocidni isprdak rs da zapocne rat sad neki, na sta bi to licilo,da se zamjeris onima koji te drze u zivotu i dovedes im biznis u pitanja,cak i da uspijes koliko bi ti vojska i civili uspjeli izdrzati da ne pokrepu od gladi

Po meni dobra je ovo situacija s referendumom da za slabljenje i unistenje genocidnog isprdka, al mora se to raditi suptilno,gdje opet lova dolazi do izrazaja,lovom i ekonomijom se mogu unistiti,ratom tesko, al opet dabogda jer za tako sto potrebno je politicke mudrosti koje nemamo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2400 Re: Rat u BiH zbog referenduma?

Post by cyprus »

HAVANA wrote:
zateznistub wrote:
Bradafilozof wrote: Covjek je na osnovu razgovora sa pm 84 ustvrdio da bosnhaci mrze bosnjake. Ja mu pojasnio da isti nije bosnjak. Jel ista jasnije? Poselami ostale forumske salonce.
no no, ti si ustvrdio da je iz mjesanog braka i to naveo kao manu...pitam u čemu je problem s tim...

a sto se salonaca tiče...to mačku o rep...
Pa sta je ovo kralj te jebo,prvo dozer srbin pa ti salonac... :lol:

HAVANA, spašavaj se dok možeš, tj. dok i ti ne postaneš vojvoda :mrgreen:
Locked