Raskol u Stranci za BiH ili

Post Reply
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#1 Raskol u Stranci za BiH ili

Post by edinbug »

Čitajući zadnji broj Slobodne Bosne, naišao sam na zanimljiv članak o mogućim predizbornim i postizbornim koalicijama.
SDU traži 30% svojih kandidata na zajedničkoj listi koju bi sačinjavale: S. za BiH, SDU i BOSS. Da bi podržali Silajdžićevu kandidaturu za člana Predsjedništva, jer Silajdžićev štab smatra da nema šanse ako ga ne podrže ove dvije stranke, tada bi moglo doći do raskola u stranci, jer neki članovi stranke nisu oduševljeni sa ovom mogućom varijantom. Naime, ako podrže Silajdžića u kandidaturi, tada će nosilac liste za državni parlament biti Sejfudin Tokić (SDU) čime bi Beriz Belkić pao na treću poziciju jer druga je rezervisana za žene, i smatra se da nebi imao nikakve šanse da prođe u parlament. Tako bi nosilac za federalni parlament bio Nijaz Duraković (SDU), dok bi Safet Halilović pao na treću poziciju i male bi šanse imao da uđe u parlament.
Da li će Osnivač prevagnuti radi vlastitih ambicija da konačno postane član Predsjedništva, ili će nezadovoljnici prevagnuti među kojima su joši Azra Hađiahmetović i Gavrilo Grahovac ???
spongebob
Posts: 1098
Joined: 05/10/2005 17:43
Location: Bikini Bottom

#2

Post by spongebob »

SDU, SBIH i BOSS nemaju nikakvih sansi kao koalicija, ne razumijem...
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#3

Post by edinbug »

spongebob wrote:SDU, SBIH i BOSS nemaju nikakvih sansi kao koalicija, ne razumijem...
Pročitaj Slobodnu Bosnu
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#4

Post by Eshek »

edinbug wrote:Pročitaj Slobodnu Bosnu
Ako tamo piše, mora da je istina... :zzzz:
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#5

Post by edinbug »

Eshek wrote:
edinbug wrote:Pročitaj Slobodnu Bosnu
Ako tamo piše, mora da je istina... :zzzz:
da nije možda Avaz vjerodostojniji ?
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#6

Post by addem »

edinbug wrote:
Eshek wrote:
edinbug wrote:Pročitaj Slobodnu Bosnu
Ako tamo piše, mora da je istina... :zzzz:
da nije možda Avaz vjerodostojniji ?
Nit valja avaz, nit slobodna bosna. Informacije trazi iz prve ruke. U ovoj zemlji napacenoj nema nezavisnih medija, svi su po nekakvim klanovima.
trag
Posts: 25
Joined: 26/07/2003 00:00

#7

Post by trag »

Slobodna Bosna je najobjektivnija novina ili se barem trudi to da bude.Ne stedi nikoga pa bio to Bosnjak, Srbin ili Hrvat.
Malo vuce ka SDP-u i Lagumdžiji (gotovo neprimjetno) ali u novinarskom paklu papanizma, neobjektivnosti, nacionalne pristrasnosti je jedina koja se uzdize uz N.Dane i moze se nazvati nezavisnom.
Mislim da je steta sto dopustaju N.Filipovicu (citat "jedan od vodecih bh. filologa koji zivi na relaciji SAD-BIH-Turska" - kakav samo pretenciozan opis, ali odgovara bolesnom egu N.Filipovica:D Ufuran kao da mu je otac M.Filipovic, ai pitam se jel to on sam sebe okitio tim opisom? ) da se cesto tendeciozno spram drugih preserava u njegovoj kolumni ali jebi ga nista nije savrseno. Jel mu ko ikada rekao da prvo pogleda u sebe!?
Avaz i ostala stranja su ostala i bice sranja.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#8

Post by addem »

trag wrote:Slobodna Bosna je najobjektivnija novina ili se barem trudi to da bude.Ne stedi nikoga pa bio to Bosnjak, Srbin ili Hrvat.
Malo vuce ka SDP-u i Lagumdžiji (gotovo neprimjetno) ali u novinarskom paklu papanizma, neobjektivnosti, nacionalne pristrasnosti je jedina koja se uzdize uz N.Dane i moze se nazvati nezavisnom.
Mislim da je steta sto dopustaju N.Filipovicu (citat "jedan od vodecih bh. filologa koji zivi na relaciji SAD-BIH-Turska" - kakav samo pretenciozan opis, ali odgovara bolesnom egu N.Filipovica:D Ufuran kao da mu je otac M.Filipovic, ai pitam se jel to on sam sebe okitio tim opisom? ) da se cesto tendeciozno spram drugih preserava u njegovoj kolumni ali jebi ga nista nije savrseno. Jel mu ko ikada rekao da prvo pogleda u sebe!?
Avaz i ostala stranja su ostala i bice sranja.
Kako si Senade sta ima 8) 8) :-) :-)
trag
Posts: 25
Joined: 26/07/2003 00:00

#9

Post by trag »

addem wrote:
trag wrote:Slobodna Bosna je najobjektivnija novina ili se barem trudi to da bude.Ne stedi nikoga pa bio to Bosnjak, Srbin ili Hrvat.
Malo vuce ka SDP-u i Lagumdžiji (gotovo neprimjetno) ali u novinarskom paklu papanizma, neobjektivnosti, nacionalne pristrasnosti je jedina koja se uzdize uz N.Dane i moze se nazvati nezavisnom.
Mislim da je steta sto dopustaju N.Filipovicu (citat "jedan od vodecih bh. filologa koji zivi na relaciji SAD-BIH-Turska" - kakav samo pretenciozan opis, ali odgovara bolesnom egu N.Filipovica:D Ufuran kao da mu je otac M.Filipovic, ai pitam se jel to on sam sebe okitio tim opisom? ) da se cesto tendeciozno spram drugih preserava u njegovoj kolumni ali jebi ga nista nije savrseno. Jel mu ko ikada rekao da prvo pogleda u sebe!?
Avaz i ostala stranja su ostala i bice sranja.
Kako si Senade sta ima 8) 8) :-) :-)
Da je vise S.Avdica disao bi se cisci zrak nego sto se sada dise u Bosni.
User avatar
addem
Posts: 2771
Joined: 13/02/2004 00:00

#10

Post by addem »

Doticni je obicni pjano, a u zadnje vrijeme sa sve vise provala.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#11

Post by Fair Life »

addem wrote:Doticni je obicni pjano, a u zadnje vrijeme sa sve vise provala.
Sta ces... gadi mu se himber od drenjaka.
trag
Posts: 25
Joined: 26/07/2003 00:00

#12

Post by trag »

addem wrote:Doticni je obicni pjano, a u zadnje vrijeme sa sve vise provala.
Ja sam mislio da si dovoljno odrastao da cijenis ljude po njihovim dijelima odnosno onome sto cine i djelaju, a ne po osobnim vrlinama ili manama, ali sam se izgleda prevario.
Koga kurac zaboli jel on pije 5 flasa viskija tjedno, pusi dvije pakle cigara dnevno jel spava svako noc sa drugom djevojkom, onanira redovno ili jel mozda njegov omiljeni pisac Bukovski odnosno Dostojevski.
Nikoga izgleda osim tebe. Ostavi kopanje po tudjim zivotima za sebe.
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#13

Post by branimir_s »

senad avdić je jedan obični alkoholizirani šupak
trag
Posts: 25
Joined: 26/07/2003 00:00

#14

Post by trag »

branimir_s wrote:senad avdić je jedan obični alkoholizirani šupak
Jesi li to procitao u zadnjom Avazovom broju ili si pio zajedno sa Senadom?
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#15

Post by branimir_s »

trag wrote:
branimir_s wrote:senad avdić je jedan obični alkoholizirani šupak
Jesi li to procitao u zadnjom Avazovom broju ili si pio zajedno sa Senadom?
Ako bas insistiras - lijep je ko lutka i uopste ne pije. BTW Br. 1 - Ne citam Avaz i slicna s..nja, a br. 2 - ne pijem sa kretenima
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#16

Post by edinbug »

branimir_s wrote:
trag wrote:
branimir_s wrote:senad avdić je jedan obični alkoholizirani šupak
Jesi li to procitao u zadnjom Avazovom broju ili si pio zajedno sa Senadom?
Ako bas insistiras - lijep je ko lutka i uopste ne pije. BTW Br. 1 - Ne citam Avaz i slicna s..nja, a br. 2 - ne pijem sa kretenima
Čitajući tvoje nazovi komentare na ovom forumu, pitam se da li je iko u ovoj zemlji u redu, jer po tebi su svi šupci, staljini ...
Gdje si ti u svemu ovome ?
Stitch__
Posts: 4770
Joined: 09/08/2004 18:39
Location: Hawaii
Contact:

#17

Post by Stitch__ »

ja zelim da budem lijep kao senad avdic :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#18

Post by forUMASH »

....mala bara, puno krokodila.... :D :D :D ....neko ce ostati bez rucka... :oops:
branimir_s
Posts: 484
Joined: 28/04/2006 23:00
Location: Tamo gdje su Semiha i Tajo glavni

#19

Post by branimir_s »

edinbug wrote:
branimir_s wrote:
trag wrote: Jesi li to procitao u zadnjom Avazovom broju ili si pio zajedno sa Senadom?
Ako bas insistiras - lijep je ko lutka i uopste ne pije. BTW Br. 1 - Ne citam Avaz i slicna s..nja, a br. 2 - ne pijem sa kretenima
Čitajući tvoje nazovi komentare na ovom forumu, pitam se da li je iko u ovoj zemlji u redu, jer po tebi su svi šupci, staljini ...
Gdje si ti u svemu ovome ?
Moj Edine Ti si meni super. Ti i tvoji komentari me prosto razgale. Ti i tvoj Zlatan, Senad Avdic; drug Bakir... Pa eto ti ih sve trojice i sretno ti s njima.
Imam dvojicu-trojicu pozitivnih likova i to su uglavnom sportisti (Neno, Sergej...) a ostali... upravu si - sve go šupak.
A gdje sam ja????? E to je malo komplikovano. Vjerovatno i ja spadam u tu kategoriju... A ti?
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#20

Post by jeza u ledja »

Stitch__ wrote:ja zelim da budem lijep kao senad avdic :D
nedo bog nikome
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#21

Post by dizZaster »

trag wrote:Slobodna Bosna je najobjektivnija novina
Malo vuce ka SDP-u i Lagumdžiji
:D
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#22

Post by edinbug »

Slobodna Bosna bi u pravu. Nista od koalicije. Prepali se za svoje guzice Belkic, Grahovac i ostali.
Jedino sto je dobro u svemu ovome Silajdzic nema sanse da ude u Presjednistvo bez podrske SDU i BOSS-a.
Sa druge strane ove dvije stranke tesko da mogu preci izborni prag.
Nijma je fotelja iznad svega.
Post Reply