Raskidi dugih veza...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#1 Raskidi dugih veza...

Post by rika »

Neki dan nesto sjedim sa drustvom i ne znam otkud se pojavi tematika raskida dugih ili hajdemo "duzhih" veza (IMHO sve > godinu )... Svako je nabrajao neka svoja iskustva , ja po strani sutio ali me je u svemu tome interesovala jedna stvar..Opet zvuci kao statisticka analiza ali:
"U slucaju raskida duzhe veze,ko je taj ko bude/biva cesce ostavljen? Da li su to momci ili djevojke?"

Muska raja su argumentirala da su djevojke te koje bivaju cesce ostavljene,jer poslije nekog perioda navikavanja,ipak prelaze preko nekih stvari jer se nadaju braku... kombinacija malo ljubavi, malo navike ,malo kalkulacija (tolike godine sam sa njim vec)... I onda se cesto desi da ih taj isti napusti i ozheni se u roku od par mjeseci... i spomenuto je par slucajeva,rekord je gdje je momak poslije 8 (sic!) godina veze ostavio djevojku ona i dan danas kao nije dosla sebi od toga..
S druge strane..
Ljepsa polovica diskutanata je opet izlozhila svoj pogled na stvari kako su djevojke te koje ostavljaju frajere jer oni "ne znaju sta hoce"..spomenute su razne varijacije na temu,od slucajeva gdje djevojka zantno prije zavrshava fax nalazi posao (momak nije mogao, pravdanje mu je "bio rat") nalazi posao, momak krena bivati ljubomoran i changrizav ,veza puca..Do slucajeva gdje,bez obzira na sredjenu materijalnu situaciju, muska strana ne posmislja na brak i djecu , "jer mu je i 'vako dobro"...

Pa me interesuju vasa misljenja,iskustva,primjeri etc. :-)
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#2 Re: Raskidi dugih veza...

Post by male_okice »

rika wrote:Neki dan nesto sjedim sa drustvom i ne znam otkud se pojavi tematika raskida dugih ili hajdemo "duzhih" veza (IMHO sve > godinu )... Svako je nabrajao neka svoja iskustva , ja po strani sutio ali me je u svemu tome interesovala jedna stvar..Opet zvuci kao statisticka analiza ali:
"U slucaju raskida duzhe veze,ko je taj ko bude/biva cesce ostavljen? Da li su to momci ili djevojke?"

Muska raja su argumentirala da su djevojke te koje bivaju cesce ostavljene,jer poslije nekog perioda navikavanja,ipak prelaze preko nekih stvari jer se nadaju braku... kombinacija malo ljubavi, malo navike ,malo kalkulacija (tolike godine sam sa njim vec)... I onda se cesto desi da ih taj isti napusti i ozheni se u roku od par mjeseci... i spomenuto je par slucajeva,rekord je gdje je momak poslije 8 (sic!) godina veze ostavio djevojku ona i dan danas kao nije dosla sebi od toga..
S druge strane..
Ljepsa polovica diskutanata je opet izlozhila svoj pogled na stvari kako su djevojke te koje ostavljaju frajere jer oni "ne znaju sta hoce"..spomenute su razne varijacije na temu,od slucajeva gdje djevojka zantno prije zavrshava fax nalazi posao (momak nije mogao, pravdanje mu je "bio rat") nalazi posao, momak krena bivati ljubomoran i changrizav ,veza puca..Do slucajeva gdje,bez obzira na sredjenu materijalnu situaciju, muska strana ne posmislja na brak i djecu , "jer mu je i 'vako dobro"...

Pa me interesuju vasa misljenja,iskustva,primjeri etc. :-)
iskreno da ti kazem nisam sebi nikad postavila takvo pitanje, mada sto se tice nekog iskustva mogu reci da sam dosad u nekoliko slucajeva vidjela da je momak napustio curu nakon 4, a drugi nakon 6 godina zabavljanja da bi se obojica ozenili drugim djevojkama nakon svega par mjeseci. Zasto su raskinuli i ozenili se znaju oni sami valjda :!: :?: Inace nisam ljubitelj dugih veza, ili malo hodaj zabavljaj se neozbiljno, ili ako se vec zelis vezati za nekoga onda to uradi na pravi nacin. Najgore mi je cuti kad neko kaze poslije 6 godina zabavljanja eto ona/on nije bila za mene, ili ona/on nije htio da promjeni to ili to na sebi :x takvima bih odmah zabranila da ulaze u bilo kakve veze dok ne odrastu.
lajk
Posts: 2700
Joined: 01/06/2011 13:40
Location: Ilijaš

#3 Re: Raskidi dugih veza...

Post by lajk »

Ja sam u vezi 3 i pol godine,ne rasmisljam o prekidu al naravno dodje neki period gdje sve varira :-) al da razmisljam o prekidu poslije 4-5 godina i tada da se sjetim da mi ne odgovara onda bi se zapitala sta je u mojoj glavi :roll:
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#4 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Mr.Penguin »

Moje misljenje da muskarci kad su usli u tu vezi nisu planirali brak sa tom osobom, pa su pokusavali navesti djevojke da prekinu kad su vidjeli da nece, onda su oni.
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#5 Re: Raskidi dugih veza...

Post by male_okice »

Mr.Penguin wrote:Moje misljenje da muskarci kad su usli u tu vezi nisu planirali brak sa tom osobom, pa su pokusavali navesti djevojke da prekinu kad su vidjeli da nece, onda su oni.
zar ne bi bilo lakse prekinuti onda sam ako vidis da vec druga strana nece? Ipak 6 godina provesti sa nekim samo zato sto nemas hrabrosti prekinuti? :shock:
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#6 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Dioda »

male_okice wrote: Inace nisam ljubitelj dugih veza, ili malo hodaj zabavljaj se neozbiljno, ili ako se vec zelis vezati za nekoga onda to uradi na pravi nacin. Najgore mi je cuti kad neko kaze poslije 6 godina zabavljanja eto ona/on nije bila za mene, ili ona/on nije htio da promjeni to ili to na sebi :x takvima bih odmah zabranila da ulaze u bilo kakve veze dok ne odrastu.
Sta je pravi nacin? Vjencanje?
Pa ne ide to valjda bas tako :lol: Eto, ja sam se odlucila vezati, odoh se sada udati :lol: Valjda ljudi odluce da se vezu na taj nacin kada osjete da imaju pravu osobu uz sebe :?

Sto se tice tih dugih veza, ja sam vazda govorila - sjooooooo debila, 'ta ce se godinama vodati :-) Sve dok sama ne zaglavih skoro sest godina.
Iz ove perspektive - ne kajem se nimalo, bilo je dobro, kad nije vise bilo, onda je puk'o kvar. Naucila sam sta hocu, i sto je najbitnije - sta necu.
Ljudi ulete u neku vezu, zanimljivo je, zabavno, pa se tako izvuce godina.
Onda ide druga godina...
U trecoj se ljudi opuste, pa laganini pocinju svadje oko gluposti :lol:
U cetvrtoj pokusavas popravljati situaciju i kontas da je samo naletio period neslaganja :D
U petoj te nervira sve ono sto bi te nerviralo i u braku - glupave sitnice koje i cine zivot, samo im ne pridajemo vaznost do jednog trenutka :D
I onda skontas da slabo kontas :D I onda ti padne na pamet ono - kad neko okreci fasadu, prekrije bojom grafite. A ujutro osvane natpis na friskoj boji - djaba si krecio :lol: Tako skontas da si djaba vadio vezu :mrgreen:

P.S. kod nekih ovaj proces ide brze :lol:

A sto se tice toga ko procentualno vise ostavlja :D Mislim da nema veze sa spolom, ostavlja uvijek onaj ko je nezadovoljan. Samo ljudi imaju obicaj da zmire pred problemom, i ne vide, pa se onda desi sok kad neko nekog ostavi :)
User avatar
Dr.Mr.Fr.
Posts: 1235
Joined: 29/12/2010 12:41

#7 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Dr.Mr.Fr. »

Mr.Penguin wrote:Moje misljenje da muskarci kad su usli u tu vezi nisu planirali brak sa tom osobom, pa su pokusavali navesti djevojke da prekinu kad su vidjeli da nece, onda su oni.

:roll: :roll: :roll: :shock:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#8 Re: Raskidi dugih veza...

Post by fidoremilienko »

Ako ti ne da nakon 2 i pol godine, trebaš otići... :cry:
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#9 Re: Raskidi dugih veza...

Post by male_okice »

Dioda wrote:
male_okice wrote: Inace nisam ljubitelj dugih veza, ili malo hodaj zabavljaj se neozbiljno, ili ako se vec zelis vezati za nekoga onda to uradi na pravi nacin. Najgore mi je cuti kad neko kaze poslije 6 godina zabavljanja eto ona/on nije bila za mene, ili ona/on nije htio da promjeni to ili to na sebi :x takvima bih odmah zabranila da ulaze u bilo kakve veze dok ne odrastu.
Sta je pravi nacin? Vjencanje?
Pa ne ide to valjda bas tako :lol: Eto, ja sam se odlucila vezati, odoh se sada udati :lol: Valjda ljudi odluce da se vezu na taj nacin kada osjete da imaju pravu osobu uz sebe :?

Sto se tice tih dugih veza, ja sam vazda govorila - sjooooooo debila, 'ta ce se godinama vodati :-) Sve dok sama ne zaglavih skoro sest godina.
Iz ove perspektive - ne kajem se nimalo, bilo je dobro, kad nije vise bilo, onda je puk'o kvar. Naucila sam sta hocu, i sto je najbitnije - sta necu.
Ljudi ulete u neku vezu, zanimljivo je, zabavno, pa se tako izvuce godina.
Onda ide druga godina...
U trecoj se ljudi opuste, pa laganini pocinju svadje oko gluposti :lol:
U cetvrtoj pokusavas popravljati situaciju i kontas da je samo naletio period neslaganja :D
U petoj te nervira sve ono sto bi te nerviralo i u braku - glupave sitnice koje i cine zivot, samo im ne pridajemo vaznost do jednog trenutka :D
I onda skontas da slabo kontas :D I onda ti padne na pamet ono - kad neko okreci fasadu, prekrije bojom grafite. A ujutro osvane natpis na friskoj boji - djaba si krecio :lol: Tako skontas da si djaba vadio vezu :mrgreen:

P.S. kod nekih ovaj proces ide brze :lol:

A sto se tice toga ko procentualno vise ostavlja :D Mislim da nema veze sa spolom, ostavlja uvijek onaj ko je nezadovoljan. Samo ljudi imaju obicaj da zmire pred problemom, i ne vide, pa se onda desi sok kad neko nekog ostavi :)
ja nisam nigdje rekla vjencanje, ali pravi nacin za mene je nesto novo. Ne mora to biti nuzno vjencanje, ali neka vrsta zajednickog zivota da. Ne vidim svrhu vodanja okolo toliko godina, izlazaka u iste kafice, vidjanja 2-3 sedmicno, ucestvovanje u svim porodicnim ruckovima,proslvama-gdje te svi zezaju eto buduca snaha/zet blabla a ti osjecas kako ti to vec ide sve na zivce. U vecini tih veza ljudi zakorace u dublje porodicne stvari i onda kad to sve pukne bude svima nezgodno-narocito u manjim sredinama gdje mozes i cesce naletiti na clanove njegove/njene porodice. Ti mozes da budes koliko god hoces sa nekim tvoj izbor, ako uspijes nauciti sto god jos bolje, ali bojim se da nisam vidjela mnogo slucajeva gdje su takve veze zavrsile a da svi naucili tako nesto dragocjeno-ili barem ne nesto sto nisu znali i poslije 2 godine.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#10 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Mr.Penguin »

male_okice wrote:
Mr.Penguin wrote:Moje misljenje da muskarci kad su usli u tu vezi nisu planirali brak sa tom osobom, pa su pokusavali navesti djevojke da prekinu kad su vidjeli da nece, onda su oni.
zar ne bi bilo lakse prekinuti onda sam ako vidis da vec druga strana nece? Ipak 6 godina provesti sa nekim samo zato sto nemas hrabrosti prekinuti? :shock:
samo kazem moja pretpostavka.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40816
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Raskidi dugih veza...

Post by dječak sa šibicama »

Jel samo meni blesava ova podjela muskarci zene? odnosno, da kao muskarci ostavljaju iz ovih, a zene iz onih razloga? i da postoji neka statistika da zene/muskarci ostavljaju vise?

I opcenito, ne vidim razlog za neku filozofiju oko ove teme, ljudi ostavljaju iz par razloga, manje vise opcepoznatih. Ili ne vole osobu sa kojom jesu, ne vole dovoljno ili nimalo, ili se zaljube u drugu/drugog, ili ne zele brak iz ovih ili onih razloga, ili im tek tako dodje. I mislim da to nema nikakve veze sa tim jesi li muskarac ili zensko.
User avatar
Dioda
Posts: 1353
Joined: 20/01/2008 19:17

#12 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Dioda »

male_okice wrote:ja nisam nigdje rekla vjencanje, ali pravi nacin za mene je nesto novo. Ne mora to biti nuzno vjencanje, ali neka vrsta zajednickog zivota da. Ne vidim svrhu vodanja okolo toliko godina, izlazaka u iste kafice, vidjanja 2-3 sedmicno, ucestvovanje u svim porodicnim ruckovima,proslvama-gdje te svi zezaju eto buduca snaha/zet blabla a ti osjecas kako ti to vec ide sve na zivce. U vecini tih veza ljudi zakorace u dublje porodicne stvari i onda kad to sve pukne bude svima nezgodno-narocito u manjim sredinama gdje mozes i cesce naletiti na clanove njegove/njene porodice. Ti mozes da budes koliko god hoces sa nekim tvoj izbor, ako uspijes nauciti sto god jos bolje, ali bojim se da nisam vidjela mnogo slucajeva gdje su takve veze zavrsile a da svi naucili tako nesto dragocjeno-ili barem ne nesto sto nisu znali i poslije 2 godine.
Sve je to super sto ti napisa, ali kakav zajednicki zivot kad ti je npr. 20 godina :? Sa dvadeset ti je sve za*ebancija, dobro ti, upoznavanje familije ne shvatas ozbiljno :-) Kad je nesto dobro, onda nemas potrebu da to nesto prekidas. Samo onda dodje trenutak kad vise nije tako dobro, kad sve to gledas drugacije.

U danasnje vrijeme, slabo ko ima uslove da proba zajednicki zivot prije braka. Za*ebano je sto svi danas lose zive, takva odluka zahtijeva odredjenu finansijsku siguricu.

Sada (u ovim godinama) se nikad ne bih upustila u tu neku maratonsku vezu. Iskljucivo iz razloga sto sada znam da stvari koje te nerviraju na pocetku nikad nece same od sebe nestati, niti se te stvari mogu "progutati".

A da opet imam one godine, opet bih vjerovatno isto, ne kajem se. Odlicno zivotno iskustvo :)
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#13 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Katy »

Za recimo 5,6.....7,8 godina veze 'stvari' vec postaju izmedju ostalog i navika....mislim da se i za toliko vremena vec nakupi dosta razloga za ostanak i dosta razloga za odlazak s obe strane....mozemo pricati sta hocemo ali ne postoji par koji je savrsen i koji za npr.8 godina nema bas nista sto im nije zasmetalo ili neku zescu svadju ili razlog za tu svadju koju jedno od njih dvoje nije bas najbolje preradilo itd.
Prekida ono koje prvo dodje do zakljucka da im je ono drugo dosadilo,da nije vise to, to ,da ne voli strastveno ili na pravi nacin itd....za sta bi se, u normalnom slucaju, da su vec u braku borili da osvjeze ,da spase(djeca,finasije...).....dok su u vezi vide to drugacije i pomisao da jos na to sve vjencaju tu osobu gubi smisao....tu dolazi prekid.
I da....obicno se desi,sto i sama primjecujem, da neko od to dvoje ljudi nakon toliko duge veze uleti u brak s nekim s kim je jako kratko bio/bila.....hmmmmm.....vjerujem da nakon dugorocnog uljuljkivanja u naviku ako neko uleti u vezu koja ga ponovo 'vrati u zivot' probudi sve ono strastveno zele ga zadrzati do kraja zivota iako to ne mora biti prava odluka,ali je dobro odgovarajuca,osvjezavajuca promjena koja dobro cini i zele je zadrzati.....
Malo smisla vidim u potpisima i vjencavanju u danasnjici,znaci ne govorim ovo sad bas direktno za brak...ali ne vidim smisla da nakon maksimalno 4 godine npr. ne zeli se planirati neka zajednicka buducnost....ako i nakon 4 jedno od njih dvoje misli da ne treba jos da zive skupa ili podjele svoju svakodnevnicu na neki novi nacin zajedno,nesto zajedno ostvare,a ne svako u svojoj kuci onda tu (po meni)nesto nije kako treba..... ne vidim smisla ni onoj petoj,ni sestoj godini,a kamoli onoj osmoj.... ...osim.....ako misle oboje da tako treba do kraja zivota ,to je onda nesto drugo.... to su rijetki slucajevi ....
Eto ja tako mislim.....
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#14 Re: Raskidi dugih veza...

Post by male_okice »

Katy wrote:Za recimo 5,6.....7,8 godina veze 'stvari' vec postaju izmedju ostalog i navika....mislim da se i za toliko vremena vec nakupi dosta razloga za ostanak i dosta razloga za odlazak s obe strane....mozemo pricati sta hocemo ali ne postoji par koji je savrsen i koji za npr.8 godina nema bas nista sto im nije zasmetalo ili neku zescu svadju ili razlog za tu svadju koju jedno od njih dvoje nije bas najbolje preradilo itd.
Prekida ono koje prvo dodje do zakljucka da im je ono drugo dosadilo,da nije vise to, to ,da ne voli strastveno ili na pravi nacin itd....za sta bi se, u normalnom slucaju, da su vec u braku borili da osvjeze ,da spase(djeca,finasije...).....dok su u vezi vide to drugacije i pomisao da jos na to sve vjencaju tu osobu gubi smisao....tu dolazi prekid.
I da....obicno se desi,sto i sama primjecujem, da neko od to dvoje ljudi nakon toliko duge veze uleti u brak s nekim s kim je jako kratko bio/bila.....hmmmmm.....vjerujem da nakon dugorocnog uljuljkivanja u naviku ako neko uleti u vezu koja ga ponovo 'vrati u zivot' probudi sve ono strastveno zele ga zadrzati do kraja zivota iako to ne mora biti prava odluka,ali je dobro odgovarajuca,osvjezavajuca promjena koja dobro cini i zele je zadrzati.....
Malo smisla vidim u potpisima i vjencavanju u danasnjici,znaci ne govorim ovo sad bas direktno za brak...ali ne vidim smisla da nakon maksimalno 4 godine npr. ne zeli se planirati neka zajednicka buducnost....ako i nakon 4 jedno od njih dvoje misli da ne treba jos da zive skupa ili podjele svoju svakodnevnicu na neki novi nacin zajedno,nesto zajedno ostvare,a ne svako u svojoj kuci onda tu (po meni)nesto nije kako treba..... ne vidim smisla ni onoj petoj,ni sestoj godini,a kamoli onoj osmoj.... ...osim.....ako misle oboje da tako treba do kraja zivota ,to je onda nesto drugo.... to su rijetki slucajevi ....
Eto ja tako mislim.....
:thumbup:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#15 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Ghost_Rider_XXX »

male_okice wrote:ja nisam nigdje rekla vjencanje, ali pravi nacin za mene je nesto novo. Ne mora to biti nuzno vjencanje, ali neka vrsta zajednickog zivota da. Ne vidim svrhu vodanja okolo toliko godina, izlazaka u iste kafice, vidjanja 2-3 sedmicno, ucestvovanje u svim porodicnim ruckovima,proslvama-gdje te svi zezaju eto buduca snaha/zet blabla a ti osjecas kako ti to vec ide sve na zivce. U vecini tih veza ljudi zakorace u dublje porodicne stvari i onda kad to sve pukne bude svima nezgodno-narocito u manjim sredinama gdje mozes i cesce naletiti na clanove njegove/njene porodice. Ti mozes da budes koliko god hoces sa nekim tvoj izbor, ako uspijes nauciti sto god jos bolje, ali bojim se da nisam vidjela mnogo slucajeva gdje su takve veze zavrsile a da svi naucili tako nesto dragocjeno-ili barem ne nesto sto nisu znali i poslije 2 godine.
Ni sam ne bih bolje sročio. :thumbup:
User avatar
6.april
Posts: 820
Joined: 12/10/2011 09:50

#16 Re: Raskidi dugih veza...

Post by 6.april »

.
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#17 Re: Raskidi dugih veza...

Post by likce »

Ajde ljudi dobicu traume od nekih gore postova!Ja sam jedan od ovih sto trce maraton vec 7 godina 7 mjeseci i 10 dana :D :D i nismo se jos uzeli,ajde sada da cujem osude i ostalo :) !Nismo uzeti zbog materijalne situacije i jednim dijelom zbog studija,psihicki smo spremni vec duze vrijeme i akobogda bice i to uskoro!
Poceli smo se zabavljati kao djeca,ono djecje nece prerasti u nesto vece ali smo ostali skupa!Nekada se i ja zapitam sta nas je odrzalo pogotovo sa ovom mojom klasicnom bosanskom naravi,"bice kako ja kazem" :D !
Samo znam ako ima ljubavi,s tim da je obostrana,da ne postoji nista sto moze stati na put toj vezi!Ja znam da nju volim,zivim za nju,disem za nju,ne bih je mijenjao za hiljadu drugih,nemogu bez nje i ta osoba mi nemoze dosaditi!
Eto malo emocija i pederluka :) :) !
Zakljucak:ako je ljubav istinska i iskrena nista joj nemoze naskoditi!
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Cholina_Lokica »

Nema veze sve to, prekinucete :D
User avatar
likce
Posts: 1045
Joined: 26/01/2011 19:21
Location: Zenica

#19 Re: Raskidi dugih veza...

Post by likce »

Cholina_Lokica wrote:Nema veze sve to, prekinucete :D
Ahahah :lol: :x
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#20 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Not My Idea »

fetic wrote:Ajde ljudi dobicu traume od nekih gore postova!Ja sam jedan od ovih sto trce maraton vec 7 godina 7 mjeseci i 10 dana :D :D i nismo se jos uzeli,ajde sada da cujem osude i ostalo :) !Nismo uzeti zbog materijalne situacije i jednim dijelom zbog studija,psihicki smo spremni vec duze vrijeme i akobogda bice i to uskoro!
Poceli smo se zabavljati kao djeca,ono djecje nece prerasti u nesto vece ali smo ostali skupa
Samo znam ako ima ljubavi,s tim da je obostrana,da ne postoji nista sto moze stati na put toj vezi!Ja znam da nju volim,zivim za nju,disem za nju,ne bih je mijenjao za hiljadu drugih,nemogu bez nje i ta osoba mi nemoze dosaditi!
da ti nije to nick i da si rekao da je vezi skoro 7 godina-pomislila bih da si moj momak :lol: za sve ostalo :thumbup:

u dugoj sam vezi i nikad necu rec da tu nema navike ali ja to gledam u globalu-MNOGO vise je lijepih trenutaka, smijeha, ugodne tisine, sjaja u ocima kad planiramo kako ce nam stan izgledat :), kad se zezamo sta ce nam djeca pokupit od nas :-D i tako nekih "gluposti"... jednostavno-ljubav je tu, spremnost na zajednicki zivot bez dvojbe samo trebaju neke stvari da se posloze (fax, posao...)

sto se tice teme, stvarno ne vidim smisla u tome da zene ili muskarci vise prekidaju. prekine onaj kome je preko glave svega i eto.
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#21 Re: Raskidi dugih veza...

Post by thea »

Jer zena kad voli, ona je glupa, to decki dobro znaju.

nakon 6 godina,Sad me moj partner cesto zna upitati, imas li ti malo duse. A ja onaku u sebi, da imam ali samo za zene.

Interesantno ovaj vec 6 godina je tu, nece da ide. A ja dok sam voljela bilo je povuci potegni.

Gorka istina, ali je istina.

Zene ne volite, naj bolji recept za dobar zivot. Oni ce i onako voljeti vas.
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#22 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Mr.Penguin »

fetic wrote:Ajde ljudi dobicu traume od nekih gore postova!Ja sam jedan od ovih sto trce maraton vec 7 godina 7 mjeseci i 10 dana :D :D i nismo se jos uzeli,ajde sada da cujem osude i ostalo :) !Nismo uzeti zbog materijalne situacije i jednim dijelom zbog studija,psihicki smo spremni vec duze vrijeme i akobogda bice i to uskoro!
Poceli smo se zabavljati kao djeca,ono djecje nece prerasti u nesto vece ali smo ostali skupa!Nekada se i ja zapitam sta nas je odrzalo pogotovo sa ovom mojom klasicnom bosanskom naravi,"bice kako ja kazem" :D !
Samo znam ako ima ljubavi,s tim da je obostrana,da ne postoji nista sto moze stati na put toj vezi!Ja znam da nju volim,zivim za nju,disem za nju,ne bih je mijenjao za hiljadu drugih,nemogu bez nje i ta osoba mi nemoze dosaditi!
Eto malo emocija i pederluka :) :) !
Zakljucak:ako je ljubav istinska i iskrena nista joj nemoze naskoditi!
Ne znam sto te nije zaprosila dosad :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#23 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Cholina_Lokica »

thea wrote:Jer zena kad voli, ona je glupa, to decki dobro znaju.

nakon 6 godina,Sad me moj partner cesto zna upitati, imas li ti malo duse. A ja onaku u sebi, da imam ali samo za zene.

Interesantno ovaj vec 6 godina je tu, nece da ide. A ja dok sam voljela bilo je povuci potegni.

Gorka istina, ali je istina.

Zene ne volite, naj bolji recept za dobar zivot. Oni ce i onako voljeti vas.
Nemoj vise ti savjeta davati tako ti zivota... :-)
Gospoda Ministarka
Posts: 4111
Joined: 04/07/2009 12:46

#24 Re: Raskidi dugih veza...

Post by Gospoda Ministarka »

.
Last edited by Gospoda Ministarka on 18/01/2012 11:46, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#25 Re: Raskidi dugih veza...

Post by hadzinicasa »

Cholina_Lokica wrote:
thea wrote:Jer zena kad voli, ona je glupa, to decki dobro znaju.

nakon 6 godina,Sad me moj partner cesto zna upitati, imas li ti malo duse. A ja onaku u sebi, da imam ali samo za zene.

Interesantno ovaj vec 6 godina je tu, nece da ide. A ja dok sam voljela bilo je povuci potegni.

Gorka istina, ali je istina.

Zene ne volite, naj bolji recept za dobar zivot. Oni ce i onako voljeti vas.
Nemoj vise ti savjeta davati tako ti zivota... :-)
:lol: :lol: :lol:
Post Reply