Ranjeni vojnik iz Nevesinja

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Post Reply
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#326 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by istina i pravda »

trocadero wrote:Stvarno?!
Trebalo ti je cetiri pune godine da sve pazljivo procitas i opet se javis. :shock:
Nisam se vratio da mi ti držiš lekciju dobrog ponašanj, vratio sam se zbog ljudi koji su me pozvali i otključali temu! Nisam zaslužio da mi je nakon prvog posta opet zaključate! Jesi li ikad pozvao gosta pa mu pred nosom zalupio vrata????
Dogovorite se hoće li biti otključano ili ne?
Imam ideju kako i na koji način pokrenuti potragu za 3000 nestalih; Bošnjaka, Srba i Hrvata.
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#327 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by calculator »

istina i pravda wrote:
trocadero wrote:Stvarno?!
Trebalo ti je cetiri pune godine da sve pazljivo procitas i opet se javis. :shock:
Nisam se vratio da mi ti držiš lekciju dobrog ponašanj, vratio sam se zbog ljudi koji su me pozvali i otključali temu! Nisam zaslužio da mi je nakon prvog posta opet zaključate! Jesi li ikad pozvao gosta pa mu pred nosom zalupio vrata????
Dogovorite se hoće li biti otključano ili ne?
Bitno je da se raspravama na temama ne narušavaju pravne norme, i prema tome, svaka tema bi trebala ostati otvorena pa ko želi pisati - nek' piše.
Imam ideju kako i na koji način pokrenuti potragu za 3000 nestalih; Bošnjaka, Srba i Hrvata.
Zar ne postoji organizacija za traženje nestalih - http://familylinks.icrc.org/bosnia/bs/Pages/Home.aspx
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#328 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by istina i pravda »

Progonitelji ratnih zločina stvaraju problem pronalasku nestalih, u taj je tim utroseno milione maraka i tapkaju u mjestu. ... Hitno uvesti moratorij na progon ratnih zločina na 50 godina, a tim tragača za nestalim osvježiti poštenim ratnicma iz tri naroda. Uz sve to potrebna suglasnost obitelji poginulih i nestalih. Ako se još uključe svećenici iz tri naroda uspjeh je zagarantovan!
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#329 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by calculator »

istina i pravda wrote:Progonitelji ratnih zločina stvaraju problem pronalasku nestalih, u taj je tim utroseno milione maraka i tapkaju u mjestu. ... Hitno uvesti moratorij na progon ratnih zločina na 50 godina, a tim tragača za nestalim osvježiti poštenim ratnicma iz tri naroda. Uz sve to potrebna suglasnost obitelji poginulih i nestalih.
Modernim rječnikom kazano - ti si, u stvari trol! Rječnikom iz mog vremena kazano, ti si jeftin provokator.
Ako se još uključe svećenici iz tri naroda uspjeh je zagarantovan!
Po tebi, svakim doručkom, otvaranjem paštete - da nam iskače po jedan sveštenik :-)
istina i pravda
Posts: 39
Joined: 03/03/2012 13:24

#330 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by istina i pravda »

Da si ikada doživio da ti na ratištu neprijatelji ubiju suborca i da ga tamo odvuku, - a, među nama samo ostala lokva njegove krvi.....dao bi desnu ruku da nam ga vrate i da smo ga mogli sa njegovom majkom oplakati i dostojno sahraniti:- sigurno nebi tako govorio?!
Ne zamjerim ti, valjda si mlad i brzoplet!!!!
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#331 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by Danguba »

istina i pravda wrote:Progonitelji ratnih zločina stvaraju problem pronalasku nestalih, u taj je tim utroseno milione maraka i tapkaju u mjestu. ... Hitno uvesti moratorij na progon ratnih zločina na 50 godina, a tim tragača za nestalim osvježiti poštenim ratnicma iz tri naroda. Uz sve to potrebna suglasnost obitelji poginulih i nestalih. Ako se još uključe svećenici iz tri naroda uspjeh je zagarantovan!
:-) :-)

Koja trolcina.
Bez imalo ustezanja ja bih te mogao svrstati u ovu grupu koju bi ti ''zastitio''.

Tomasica svima pred nosom. Ne treba zlocinac da kaze gdje je istreseno 400 ljudskih tijela nego to mogu uraditi obicne komsije...ali oni to ne zele IZUZEV JEDNOG i njemu svaka cast.

Jedna situacija sa Majevickog ratista gdje su poginula dva srpska vojnika u pokusaju da vrate izgubljene linije. Tijela se nalaze izmedju linija i vide ih obje strane. Nama se nude cigarete ko uspije izvuci ta tijela ALI rizik je ogroman jer srpska strana dobro pokriva taj dio. Mi ih vidimo i rado bi ih izvukli ako nista drugo radi razmjene. Oni ih vide a isto tako, ko ce im vjerovati da zele samo ta tijela izvuci. Ja sam i otisao sa tog dijela a ne znam kako su zavrsila ta tijela.
Kako ja znam, svakog neprijateljskog vojnika bio ranjen ili mrtav smo izvlacili. Bio je par svjezih grobova koji su prekopani kada smo mi dosli. na pitanje, ko su i kako? Odgovor je bio, srpski vojnici koji su vec razmijenjeni...tako da, na nasoj strani vrlo malo tajni ima.

...i jos jednom, preispitaj svoje pisanje(svrhu) ovdje na forumu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#332 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by insomnia78 »

Malo je 50, 500 minimum
calculator
Posts: 1351
Joined: 25/11/2013 12:32

#333 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by calculator »

insomnia78 wrote:Malo je 50, 500 minimum
A što bi ikako... :D
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#334 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by insomnia78 »

More i oto, hamnestija
Ko nas, bre zavadi
trocadero
Posts: 2439
Joined: 14/03/2013 13:57

#335 Re: Ranjeni vojnik iz Nevesinja

Post by trocadero »

istina i pravda wrote:... Hitno uvesti moratorij na progon ratnih zločina na 50 godina!
Rece ISTINA I PRAVDA. :lol:
Daj jos ideja i prijedloga da se smijemo.
Post Reply