Range Extender/Access Point problem!
Moderator: Benq
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#26 Re: Range Extender/Access Point problem!
Iskljuci wps na zte ako je ukljucen, samo postavi sifru. Ip adresa routera ne smije biti ista ako je zte 192.168.1.x onda mora biti tp link 192.168.0.x.
Last edited by Nermin_BH on 15/07/2014 20:44, edited 1 time in total.
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#27 Re: Range Extender/Access Point problem!
kad se pravilno spoji,na ap ugasiš dhcp,a na glavnom ostaje upaljen i on dodjeljuje adrese.to funkcioniše,ali kod bht su vazda neke komplikacije.damskot wrote:Bravo and i to je vazno . To me promasilo . Zajedno smo jaciand wrote: ovaj tp bi fabrički trebao biti ,0.254,vjerovatno si promijenio na .1.254![]()
Mada nisma upustvo jos skinuo vjerovatno me nebi promasilo
Neznam dali radi staticna IP ako je upaljen na glavnom DHCP ili bi na glavnom trebao ugasti DHCP pa podjeliti i AP-u i pc IPs staticne .
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#28 Re: Range Extender/Access Point problem!
Mislis 1 x a ne 0 xNermin_BH wrote:Iskljuci wps na zte ako je ukljucen, samo postavi sifru. Ip adresa routera ne smije biti ista ako je zte 192.168.1.x onda mora biti tp link 192.168.0.x.
ako je router/gateway 1.x onda stavis dhcp od 1.100 >
nikako 0.100
Sad ga previse zbunjujemo
Znaci zakljucak
1 pravu modu naci
2 ugasiti na extenderu TPu dhcp
3 Izmjeniti IP TP u lokalnu seriju po bih telekomu nebi da mijenja router nego TP samo (ako nedobije automatski uz modu)
tako sam ja svatio
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#29 Re: Range Extender/Access Point problem!
WPS je isključen na ZTE ruteru.
DHCP je uključen na ZTE, postavio sam domene adresa od-do.
DHCP na TPLinku stoji disabled. Njega mogu mijenjati samo ako pod Network-LAN označim da mi je IP adresa statična. U opisu pored, stoji da je preporučeno da IP adresa bude IP (DHCP). Postaviću sliku.
NIsam miješao IP adrese, rutera i extendera.
DHCP je uključen na ZTE, postavio sam domene adresa od-do.
DHCP na TPLinku stoji disabled. Njega mogu mijenjati samo ako pod Network-LAN označim da mi je IP adresa statična. U opisu pored, stoji da je preporučeno da IP adresa bude IP (DHCP). Postaviću sliku.
NIsam miješao IP adrese, rutera i extendera.
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#30 Re: Range Extender/Access Point problem!
Koja je od raoutera koja od extendera ?fidoremilienko wrote:WPS je isključen na ZTE ruteru.
DHCP je uključen na ZTE, postavio sam domene adresa od-do.
DHCP na TPLinku stoji disabled. Njega mogu mijenjati samo ako pod Network-LAN označim da mi je IP adresa statična. U opisu pored, stoji da je preporučeno da IP adresa bude IP (DHCP). Postaviću sliku.
NIsam miješao IP adrese, rutera i extendera.
od: 192.168.1.2
do: 192.168.1.254
Ok znaci uradis ovo das IP TP linku 192.168.1.2 ali u ZTE izmjenist to u 192.168.1.3 do ..... kontas tako kad je TP 2 da router nedaje dvicu opet nekom drugom zbog konflikta ALI sad neko ima vec 192.168.1.2 telefon pc laptop itd zato ja uvjek idme na veliko ovo
od: 192.168.1.2
do: 192.168.1.254
Mi bude ovako
od: 192.168.1.100
do: 192.168.1.254
Znaci
ZTE 192.168.1.1
TP 192.168.1.2
Kompjuteri telefoni dobijaju
192.168.1.100 >
Last edited by damskot on 15/07/2014 21:25, edited 1 time in total.
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#31 Re: Range Extender/Access Point problem!
ZA ruter sam već napisao.
od: 192.168.1.2
do: 192.168.1.254
a za TP link extender ide: 192.168.0.254
od: 192.168.1.2
do: 192.168.1.254
a za TP link extender ide: 192.168.0.254
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#32 Re: Range Extender/Access Point problem!
HM to mu IP nevalja izmjeni u 192.168.1.2 ali vidi da ugasi sve aparate i ristartas ZTE da vec nije kome dodjelio .fidoremilienko wrote:ZA ruter sam već napisao.
od: 192.168.1.2
do: 192.168.1.254
a za TP link extender ide: 192.168.0.254
Znaci ako je ZTE 192.168.1.1 TP MORA BITI MORA 192.168.1.2 > ali naj bolje da bude 192.168.1.2 a na ZTE stavis od DHCP od 192.168.1.3 do 254 jer je sad ona 2 zauzeta
192.168.1.1= router ZTE
192.168.0.254 =extender TP
192.168.1.1 = router ZTE
192.168.1.2 = extender TP
Mada sam misljenja da bi to sve automatski moralo uz modu ..
Last edited by damskot on 15/07/2014 21:32, edited 2 times in total.
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#33 Re: Range Extender/Access Point problem!
Probaću. 
ovako stoji

ovako stoji

- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#34 Re: Range Extender/Access Point problem!
DHCP start ip adress 192.168.1.3fidoremilienko wrote:Probaću.
ovako stoji
DNS server 8.8.8.8
dns2 8.8.4.4
Sad moras TP nastimat da je 192.168.1.2
.1 router .3 > kompjuteri ostavio si prostor za TP dvicu naravno ako si sad nakacen na tu mrezu 192.168.1.2 je beli zauzeta zbog tog racunara ili telefona ..
Pishe da je Farid-PC zauzeo 2cu zato farid PC na tom PC-u ugasis mrezu da dobije novi ipconfig renew all u terminalu .
nemoj se zbuniti na TP-u pa samo zadnju dvicu dodat moras prezadnju 0 isto u 1 znaci 192.168.1.2 a ne 192.168.0.2
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#35 Re: Range Extender/Access Point problem!

Šta da upišem pod gateway?

Ferid-PC, to mi je glavni pc sa kojeg radim.
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#36 Re: Range Extender/Access Point problem!
fidoremilienko wrote:
Šta da upišem pod gateway?
Ferid-PC, to mi je glavni pc sa kojeg radim.
Nema veze sto je glavni sad je zauzeo dvicu samo ristartaj da dobije trojku umjesto dvice .
gateway = 192.168.1.1
Vidi da i tu zadas DNS umjesto tih nula DNS 1= 8.8.8.8
DNS2 = 8.8.4.4
Last edited by damskot on 15/07/2014 22:25, edited 4 times in total.
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#37 Re: Range Extender/Access Point problem!
Al sad neće da mi skine ovaj računar sa dvice..išao sam preko command prompta.
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#38 Re: Range Extender/Access Point problem!
Da nije staticna ? Mora moci . Ako si izmjenio ono na ZTE Neznam taj windows kako sta mozda nisi admin probas sa desnim misem start as admin na CMD ..fidoremilienko wrote:Al sad neće da mi skine ovaj računar sa dvice..išao sam preko command prompta.
simply type 'ipconfig /release' or 'ipconfig /renew' (without the quotes)
Ako neko ovo cita i konta koji vam to je sve automatski
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#40 Re: Range Extender/Access Point problem!
o release and renew your IPv4 address, do the following:fidoremilienko wrote:
Do one of the following:
Windows 7/Vista: Start > Start Search. Then type cmd in the box and press Enter.
Windows 8: On the Start screen, type cmd in the box and then click Command Prompt.
A command prompt window will appear.
In the command prompt window, type ipconfig /release and press Enter.
The IPv4 configuration information will refresh. You should see your IPv4 address change to 0.0.0.0.
Type ipconfig /renew and press Enter.
Your computer will attempt to obtain a new IPv4 address from the network. This may take a few minutes.
If this process is successful, you will see a new IPv4 address listed when the IPv4 configuration information refreshes.
ipconfig /release
ipconfig /renew
U slucaju da je staticna da je neko ukuco
https://in.answers.yahoo.com/question/i ... 929AASEWBL
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#41 Re: Range Extender/Access Point problem!
Neće, piše media disconnected.
- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#42 Re: Range Extender/Access Point problem!
staticna je ... moras na PC-u . Ali opet kazem sve zavisi od mode . Hajde da sacekas 30 minuta zavrsim poker turnir . Pa cu skinuti upustvo tog TP routera i otkucat stavke koje da radis .fidoremilienko wrote:Neće, piše media disconnected.
ako je ovo taj tvoj http://www.tp-link.us/resources/documen ... 503976.pdf
Onda brate uzmes metodu 2 i vidi na stavki 7 da je MAC isti kao na routeru
ALI da nije isti kao na PC-u znaci da nije sad MAC i na ZE i TP i PC isti . Pisem jer znam da je nekad globalnet trazio da prijavish MAC pa kad bi kupio router uzo bi taj prijavljeni MAC od PC i stavio u router (samo napomene znam da si na BiHtel) ..
Ako to odradis mora raditi ili nosi ga u radnju . Nek oni nakace na svoju mrezu poslje ga samo konfigurisanog donese...
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#43 Re: Range Extender/Access Point problem!
Mozda bi trebao za mac adresu tp linka rezervisati neku ip.
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#44 Re: Range Extender/Access Point problem!
Možda ovaj ZTE i TP link nisu međusobno kompatibilni?
Postoji li ta mogućnost?
Kako da rezervišem?
Postoji li ta mogućnost?
Kako da rezervišem?
-
Nermin_BH
- Posts: 1166
- Joined: 03/01/2011 18:07
#45 Re: Range Extender/Access Point problem!
Izgleda da nema tu opciju zte router. Nije problem kompatibilnost jer je to kao da se ti konektujes s moba na wifi. Tako se router konektuje na wifi.
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#46 Re: Range Extender/Access Point problem!
Pa ima li ko iz okoline ili iz Sarajeva da ovo zna naštimati?
- and
- Posts: 8178
- Joined: 04/09/2007 22:51
#47 Re: Range Extender/Access Point problem!
vidi može li ti ovo šta pomoći
http://www.youtube.com/watch?v=_KcWI8OJ-Fs
http://www.youtube.com/watch?v=_KcWI8OJ-Fs
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#48 Re: Range Extender/Access Point problem!
Ne pomaže...opet sam ih upario, ali neće. TP link pokazuje da fata signal. Ja se skopčam na taj signal, ali ne otvara nijednu stranicu. Plus mi blokira LAN konekciju na desktop PC.u. Čim ga isključim (TP LINK), odmah konekcija dođe. i LAN i WLAN.

- damskot
- Posts: 642
- Joined: 28/12/2011 14:44
- Location: Narod Zn0 !
#49 Re: Range Extender/Access Point problem!
To mi lici na konflikt IP . Negdje su iste IP . PC i jos neko 99%
- fidoremilienko
- Posts: 9626
- Joined: 17/08/2010 10:34
- Location: You are here!
#50 Re: Range Extender/Access Point problem!
Ako probam sa statičnom IP na compu, valjda bi trebao da radi isprve. Ali neeće.

