Rampa u strani - podzemne garaze

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#26 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Snake Eyes »

nepass1 wrote: 31/07/2021 17:28 Vidi se na kartici, bar u scc, je li ocitana reg.
Vala u pravu je op ali nije mi nikad zasmetalo sto je u strani. Dok u mene rodjak kad ide u scc parkira u alti jer mu je srklet strana i rampa
U Alti nije bio problem sa ulaznom kamerom, nego sa izlaznom. Zbog loseg ugla pod kojim je postavljena nije ocitavala tablice pa nije mogla potvrditi placen parking.
BiBi911
Posts: 2787
Joined: 09/12/2018 17:47

#27 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by BiBi911 »

apsidejzi wrote: 31/07/2021 10:23 Vjerovatno nisam prvi koji se zali na ovo al brate da je glupost, jeste. Kojem konju je naumpalo da stavi rampu u sred strane? Svaka podzemna garaza kao da je projektovana od istog idiota. Zar nije mogla rampa biti dole na pocetku? Ja ne mogu skontati ni jedan jedini logican i normalan razlog zasto bi neko pravio rampu na sred strane. Haj da je jedna, nego svaka garaza. Jucer gledam djevojka pokusava da izadje i ne zna. Ne zna krenuti pod rucnom. Slomi sebe, slomi auto. Svi ostali cekaju. Nije ni meni jednostavno. Izadjem, ali svaki put je stres.

Umjesto da imas rampu na dnu i onda kad se zaletis ne pustas gas dok auto ne izadje uzbrdo. Al eto, neko bio pametan. Nisu svi naucili voziti auto po brdima i koristiti rucnu. Ima nas koji smo odrasli u normalnim gradovima...
Brada zapali vozacku I fijata.
User avatar
_Reds_
Posts: 9325
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#28 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _Reds_ »

Drugo, SCC ima dva izlaza, nije samo onaj kruzni, imate izlaz i prema gradu, koji je laksi za izaci, pa kome je onaj kruzni komplikovan, neka ide na drugi.

Meni su kamere svaki put ocitale tablice bez problema. I da, uvijek mozes provjeriti na onoj kartici, koju uzmes na ulazu.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#29 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Entropio »

Cuj ovog fgr-a... odrastao na ravnom. Kakve bi tek teme otvarao da si krenuo na Trebevic ili bilo koji drugi dio Sarajeva jer je skoro sve u brdima i svugdje imas kretanje uzbrdo.

Rampa u SCC-u nije stavljena dole jer bi se stvarali cepovi i guzve. U tom brdu se mogu uredati 5-6 auta. Da je rampa dole stavljena, zamisli ide 5-6 ili vise auta sa -2 prema gore. Stori se cep na -1, i onda bi stajao u brdu izmedju -2 i -1. Kako god okrenes, to se ne moze izbjeci.

Uostalom, ocitavaju tablice i u SCC-u i u BBI-u, tako da jedva da ima cekanja.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8125
Joined: 25/05/2013 23:49

#30 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by apsidejzi »

Isao 5 puta i uvijek sam. Nikakvih cepova nije bilo. Mozda jedno dvoke iza mene.
User avatar
kabal1337
Posts: 7807
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#31 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by kabal1337 »

Pa stave je zbog ustede prostora, realno da su bolje pozicionirali lezeceg policajca da ljudi koji ne znaju kretati na brdu se ne mogu otkotrljati unazad bilo bi prakticnije.

Ja ne znam sto ljudi imaju fobije od rucne, zakon za auta bez hill assista.
Valjda ona ako ne znas krenuti na brdu na pedale...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _BataZiv_0809 »

Nepismen naziv teme.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#33 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Logovan »

Nikad ni meni ovo neće biti jasno. Valjda se treba napraviti da je lakše, da brže ide, nego da je na brdu. Meni nije problem, ali mišljenja sam da rampe moraju biti na ravnom, osim ako baš mora biti na brdu zbog nekog razloga.
mali_balon
Posts: 11273
Joined: 12/09/2012 09:57

#34 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by mali_balon »

Ono jeste uzasno rijesenje,ne samo rampa nego kompletan ulaz, pa nisam se jednom zadesio da neko ne zna krenut ili je zaboravio ili nije znao da treba platit pa se vrava u rikverc haos nastane....nedavno mislio zeni se zapalilo auto dok se nisam priblizio i osjetio smrad lamele :mrgreen: ona je znala krenut uz brdo pusilo se sve do ukljucenja kotromanica....
Ali evo nek se stavi rampa na ravni dio i lagano se krene uz brdo i onaj prvi mora stat na vrhu jer se ukljucuje na put sa pravom prvenstva prolaza, opet ce onaj treci i cetvrti stat u brdu i sta onda.....
Komplet ulaz je nakaradno odradjen....ja bi n atom dijelu dozvolio samo ulaz a izlaz na safeta mujica i tu rampu stavio na ravni dio, a zabranio ulaz sa hiseta u tu ulicu, i rijesen problem
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#35 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _BataZiv_0809 »

Cuj "u strani", valjda uzbrdo pobogu.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#36 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by muha_sa »

Da se ja pitam--a ne pitam se ni u svojoj kuci :( natjero bi instruktore vožnje da kandidate nauce rucnu koristit. Muka mi bude kad od Otoke moram ka Švrakinu pa ispod viktorke na onaj semafor--znam šta me ceka--kolona u ravnici jer ogromna vecina ne smije stat u brdu i cekat zeleno :-)
User avatar
Rockefeller
Posts: 7220
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#37 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Rockefeller »

Eee valja pod rucnom krenut‘ :lol:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#38 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by high_volume »

muha_sa wrote: 01/08/2021 09:22 Da se ja pitam--a ne pitam se ni u svojoj kuci :( natjero bi instruktore vožnje da kandidate nauce rucnu koristit. Muka mi bude kad od Otoke moram ka Švrakinu pa ispod viktorke na onaj semafor--znam šta me ceka--kolona u ravnici jer ogromna vecina ne smije stat u brdu i cekat zeleno :-)
Mislim da je i pristojno tu stati dalje od semafora, da s lijeve strane auta mogu smotati prema dolje ili da mogu skrenuti desno u ulicu ispod semafora. Slično kao stajanje ispod semafora u Ljubljanskoj, pod tranzitom
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#39 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by muha_sa »

high_volume wrote: 01/08/2021 09:28
muha_sa wrote: 01/08/2021 09:22 Da se ja pitam--a ne pitam se ni u svojoj kuci :( natjero bi instruktore vožnje da kandidate nauce rucnu koristit. Muka mi bude kad od Otoke moram ka Švrakinu pa ispod viktorke na onaj semafor--znam šta me ceka--kolona u ravnici jer ogromna vecina ne smije stat u brdu i cekat zeleno :-)
Mislim da je i pristojno tu stati dalje od semafora, da s lijeve strane auta mogu smotati prema dolje ili da mogu skrenuti desno u ulicu ispod semafora. Slično kao stajanje ispod semafora u Ljubljanskoj, pod tranzitom
Vjeruj mi da može kamion proc. Ne staju oni dole racunajuci da bi nekom omeli prolaz vec zato što NE znaju krenut pod rucnom.
User avatar
muha_sa
Posts: 128486
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#40 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by muha_sa »

Moguce da lamelu cuvaju, ondaK ih razumijem :D
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#41 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by high_volume »

muha_sa wrote: 01/08/2021 09:32
high_volume wrote: 01/08/2021 09:28

Mislim da je i pristojno tu stati dalje od semafora, da s lijeve strane auta mogu smotati prema dolje ili da mogu skrenuti desno u ulicu ispod semafora. Slično kao stajanje ispod semafora u Ljubljanskoj, pod tranzitom
Vjeruj mi da može kamion proc. Ne staju oni dole racunajuci da bi nekom omeli prolaz vec zato što NE znaju krenut pod rucnom.
Ne treba mnogo prigovarati vozačima, posebno mladim vozačima, što ne znaju koristiti ručnu kočnicu, nego njihovim instruktorima. Naročito poslije rata pa do danas, promjenama normi kod polaganja, pa imamo instruktore koji sa 20-tak g života ili 30, budu učitelji vožnje.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15467
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#42 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by problemnatravunu »

_BataZiv_0809 wrote: 01/08/2021 09:21 Cuj "u strani", valjda uzbrdo pobogu.
:lol: :lol: :lol:

Moja poruka svima koji se žale,
neka konačno nauče voziti auto,
ako im je problem krenuti " u strani" nisu zaslužili vozačku dozvolu, ali dobro, nikad nije kasno naučiti naknadno!
Vožnja nije samo po ravnom.
A garaže to tako grade jel ne žele da protraće prostor i uz to da im se prave gužve na prolazima i između parkirnih mjesta
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#43 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by _BataZiv_0809 »

Da je izlaz retardiran u SCC, jeste, da smo svi morali poloziti kretanje uzbrdo, jesmo.

Sta je problem? Digni rucnu, pustaj kvacilo i dodaji gas ravnomjerno, kad vidis da se hauba vozila krenula dizati, spustis rucnu i to je to. Pussy smoke
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2480
Joined: 16/06/2014 20:33

#44 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Dosadno mii »

Ono u scc je glupo samo tako pricajte sta hocete
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#45 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by nivla »

joj strane na vagu krenem svaki put, ne znam kad sam rucnu koristio, to sto niste savladali osnove voznje ne daje vam za pravo da smatrate da vam treba sposobnost sumahera da istu uzbrdicu savladate
meni je kod scca glavni problem sto su krivine pri silasku nepregledne i sto oni sto idu odozdo uredno prelaze u moju silaznu traku, eh takvi nemaju pravo glasa
sto se alte tice problem je kompletna prva lijeva strana (na ulasku u parking) gdje sa imalo duzim autom tesko parkiras na parking mjesto, ali opet daleko od nemoguceg jer se karavan bez problema parkira na ista


dvije ubjedljivo najgore garaze u sarajevu su jadranka i ona kod tabackog mesdzida, eh tamo zalazim samo ako bas moram, u tabackom nije problem nagib nego oni stubovi i sobe u koje treba parkirati
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#46 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by spreca »

Jel ikakakv standard ispostovan u toj SCC garazi?
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#47 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by soha96 »

muha_sa wrote: 01/08/2021 09:22 Da se ja pitam--a ne pitam se ni u svojoj kuci :( natjero bi instruktore vožnje da kandidate nauce rucnu koristit. Muka mi bude kad od Otoke moram ka Švrakinu pa ispod viktorke na onaj semafor--znam šta me ceka--kolona u ravnici jer ogromna vecina ne smije stat u brdu i cekat zeleno :-)
Pa uci se to. Milion puta sam morao stati u brdu i krenuti pod rucnom na casovima voznje. Identicno se vjezba kao i kretanja na vagu.

Sto se tice tog kretanja u brdu, ne mozes u Sarajevu voziti auto a da to ne znas. Budimo realno, ako skrenes sa glavne u roku minutu si na nekom brdu.
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#48 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by L u c i f e r »

Mene opet najvise nervira zasto na cestama prave krivine? Moras da vintas volanom, a i nepregledne su cesto, sto veoma otezava preticanje. Mogli su lijepo projektovati ravne caste, pa kad treba raskrsnica i cao. Krivine su vrlo stresne i nije moj posao kao vozaca da jos o tome razmisljam i da se bakcem ucenjem voznje po jebenim krivinama. Te smanji brzinu, te presaltaj u cetvrtu, te se drzi jednom rukom za drzac iznad vrata, a drugom vintaj. Vrlo je tesko tada i na poruke odgovarati. Bem ti krivine i ko hin smisli.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7757
Joined: 03/06/2016 16:31

#49 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Dope_Man »

Debilno je definitivno govoriti ljudima "nauci voziti".
Naravno da svi trebaju znati i krenuti uzbrdo, pogotovo u Sarajevu je to jedna od vaznijih stvari.

Ja znam voziti, krenucu svaki put bez problema i u onom djavoljem SCC-u. I bez obzira na to: ONO JE LOS DIZAJN.
To nije stvar znanja voznje, to je stvar zdravog razuma. Nema nikakvog smisla stavljati onu rampu na pola nagiba kad moze biti na samom dnu, i onda izlaz bez stajanja.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#50 Re: Rampa u strani - podzemne garaze

Post by Bullet Tooth Tony »

Vidim svi govorite neka nauci voziti auto... Ne moze nauciti ako ne vozi i ne nalazi se u tim situacijama.. Problem je sto stoka seljacka odma stane trubit ako neko malo duze peovede u kretanju.. Pritisak se stvara, grana nesto, psuje... Stoka
Post Reply