Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
ragib
Posts: 2331
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#76

Post by ragib »

zena wrote:
ragib wrote:
Vodenjak wrote:


Samo zelimo da mislimo svojom glavom, jegi ba...
A ko posti ne misli svojom glavom?

pa selam Ragibe...ja te sve prozivam ... :)
Selam alejkum draga sestro po vjeri :)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#77

Post by Vodenjak »

ragib wrote:
Vodenjak wrote:


Samo zelimo da mislimo svojom glavom, jegi ba...
A ko posti ne misli svojom glavom?
Ako nisi skuzio sta sam mislio, necu ti ni pokusavati objasniti...
Bog ce to preuzeti na sebe... :zzzz:
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#78

Post by Kwaheri »

:)

17
sllatki
Posts: 201
Joined: 29/01/2005 13:17
Contact:

#79

Post by sllatki »

Drago mi ja da konacno Ramazan dolazi. Samo se nadam da ce dobro proci. Volio bih da se sve isposti. Ljudski um vazda nesto izmislja i morate priznati da je tesko ponekad..Ali borimo se mi smo Allahova vojska. :thumbup:
orbit
Posts: 326
Joined: 15/08/2005 09:31

#80

Post by orbit »

sllatki wrote:Drago mi ja da konacno Ramazan dolazi. Samo se nadam da ce dobro proci. Volio bih da se sve isposti. Ljudski um vazda nesto izmislja i morate priznati da je tesko ponekad..Ali borimo se mi smo Allahova vojska. :thumbup:
samo se ti bori, nije ni tebi lako :zzzz:
dado77
Posts: 56
Joined: 12/04/2002 00:00

#81

Post by dado77 »

Ponavljam pitanje .

Može li mi neko reći zašto je poček svake godine problem.
Jel to arapi nešto zezaju ili mi ostali?

Mi računamo po mjesečevom kalendaru i nemože biti nikakvih hoćel biti ili neće ,kad se sve zna???
Fakat mi nije jasno ili je to opet ona arapska gledaj formu pa makar nemalo veze sa suštinom (vidjeti mlađak golim okom).
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#82

Post by kekec »

No_Comment wrote:Inace shto se Ramazana tice ...nikad covjek ne osjeti takvu draz i uzivanje u hrani( shmek i ukus) kao za vrijeme iftara...to uzivanje u hrani moze osjetiti samo onaj ko upraznjava post...
To uzivanje u hrani osjeca svaki onaj koji je gladan.
Danas u ovoj zemlji mnogima ramazan traje cijelu godinu,
jer sa svojim primanjima ne mogu sebi priustiti normalnu
ishranu. A u onome sto imaju, uzivaju i sto se tice i "shmeka
i okusa", ali ne, sto se tice kolicine. :sad:

Ali, eto, to je nama nasa borba dala... :o
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#83

Post by No_Comment »

kekec wrote:
No_Comment wrote:Inace shto se Ramazana tice ...nikad covjek ne osjeti takvu draz i uzivanje u hrani( shmek i ukus) kao za vrijeme iftara...to uzivanje u hrani moze osjetiti samo onaj ko upraznjava post...
To uzivanje u hrani osjeca svaki onaj koji je gladan.
Danas u ovoj zemlji mnogima ramazan traje cijelu godinu,
jer sa svojim primanjima ne mogu sebi priustiti normalnu
ishranu. A u onome sto imaju, uzivaju i sto se tice i "shmeka
i okusa", ali ne, sto se tice kolicine. :sad:

Ali, eto, to je nama nasa borba dala... :o
E nek si nam vala na religijskoj temi o Ramazanu pojasnio socijalnu situaciju i shta je nama nasha borba dala... :razz: :-)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#84

Post by kekec »

Mozda je bas ovo i prilika da se progleda.
Do kada ce se mnogi hraniti u javnim kuhinjama
i do kada ce poljoprivrednici sto strajkuju ispred
zgrade Predsjednistva dijeliti hranu gladnom narodu. :-x

Neka tebe niko ne dira, zar ne. Tebi je dobro. Vasa parola je: "Ne talasaj".
Ti i takvi kao ti uzivajte u "shmeku i okusu", sagnite glave da ne vidite bijedu oko sebe,
sutite i ne pomisljajte dici glas protiv onih koji imaju i previse i koji nista ne cine da gladni ne budu gladni.
Siromasnim i gladnim su dovoljna predizborna obecanja.

I vi stvarno mislite da ste vjernici?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#85

Post by No_Comment »

kekec wrote:Mozda je bas ovo i prilika da se progleda.
Do kada ce se mnogi hraniti u javnim kuhinjama
i do kada ce poljoprivrednici sto strajkuju ispred
zgrade Predsjednistva dijeliti hranu gladnom narodu. :-x

Neka tebe niko ne dira, zar ne. Tebi je dobro. Vasa parola je: "Ne talasaj".
Ti i takvi kao ti uzivajte u "shmeku i okusu", sagnite glave da ne vidite bijedu oko sebe,
sutite i ne pomisljajte dici glas protiv onih koji imaju i previse i koji nista ne cine da gladni ne budu gladni.
Siromasnim i gladnim su dovoljna predizborna obecanja.

I vi stvarno mislite da ste vjernici?
,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan... :-) :oops:
Angle
Posts: 13
Joined: 24/07/2005 15:36

#86

Post by Angle »

& sruse munare :D :oops:
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#87

Post by kekec »

,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan...
Moj prijedlog rjesenja gore navedenih pojava se tebi ne bi svidio ! :D

Religiju nisu ukidali ni stariji drugovi, pa ne bi ni ja, ali bih zamolio
vas koji se toliko busate Religijom, da i na ovom mjestu pokazete
razumjevanje za one koji nemaju, a ne svojom krivicom.
Spomenite ih na neki nacin u svojim tekstovima o ljepoti Ramazana
i posta. ;-)
Ponavljam, oni poste tokom cijele godine. Otidji kod tetka Zilhe i uzmi
jednu njenu "musteriju", pa ga za vrijeme iftara, pocasti cevapima.
Da vidis sta je uzivanje u hrani. Da vidis kako u "shmeku i okusu"
uziva neko kome se grah, riza i makaroni izmjenjuju redovno,
kao dani u sedmici. :sad:
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#88

Post by No_Comment »

kekec wrote:
,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan...
Moj prijedlog rjesenja gore navedenih pojava se tebi ne bi svidio ! :D

Religiju nisu ukidali ni stariji drugovi, pa ne bi ni ja, ali bih zamolio
vas koji se toliko busate Religijom, da i na ovom mjestu pokazete
razumjevanje za one koji nemaju, a ne svojom krivicom.
Spomenite ih na neki nacin u svojim tekstovima o ljepoti Ramazana
i posta. ;-)
Ponavljam, oni poste tokom cijele godine. Otidji kod tetka Zilhe i uzmi
jednu njenu "musteriju", pa ga za vrijeme iftara, pocasti cevapima.
Da vidis sta je uzivanje u hrani. Da vidis kako u "shmeku i okusu"
uziva neko kome se grah, riza i makaroni izmjenjuju redovno,
kao dani u sedmici. :sad:
E vidish ,,druze,, Kekec... :-) shto se tice toga... ti da si upoznat sa Islamom kao religijom...znao bi da je i to humanitarno davanje (sadaka) i pomaganje regulisano sa davanjem ,,VITRI,,tj .pomoci onima ljudima koji su se nashli u nevolji...tj. ko nema, ko zivi u neimashtini i ko nije kadar zbog starosti,zdravstvenih problema ili invalidnosti zaraditi sam sebi (tj. neka stara nana ili dedo ili neko ko je ostao invalid )...inace ,,druze,, Kekec :-) svaki clan moje familije svake godine kada dodje vakat za ,,VITRE,, da odredjenu sumu novca u svoje ime pa tako i ja ...a koju moj otac tj. babo da nekome tj. odabere osobu kojoj je pomoc prijeko potrebna...proshle ,,VITRE,, tj. novac od ,,VITRI,, dat je jednom starom dedi koji zivi sam kao izbjeglica iz Foce u Sarajevu a kojemu je sva familija izginula u proshlome ratu...a i inace pored toga svi pomazemo nekoga od blize ili dalje familije , jer HVALA BOGU ima se...no ipak tema je ovaj put dolazak RAMAZANA ... 8) :) :razz: :-)
tataratira
Posts: 1623
Joined: 09/11/2004 12:33

#89

Post by tataratira »

sllatki wrote:Ali borimo se mi smo Allahova vojska. :thumbup:
jel to neka paravojna formacija ? :-D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#90

Post by Fair Life »

tataratira wrote:
sllatki wrote:Ali borimo se mi smo Allahova vojska. :thumbup:
jel to neka paravojna formacija ? :-D
Mi smo vojska Allahova__ MP3
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#91

Post by Vodenjak »

No_Comment wrote:
kekec wrote:Mozda je bas ovo i prilika da se progleda.
Do kada ce se mnogi hraniti u javnim kuhinjama
i do kada ce poljoprivrednici sto strajkuju ispred
zgrade Predsjednistva dijeliti hranu gladnom narodu. :-x

Neka tebe niko ne dira, zar ne. Tebi je dobro. Vasa parola je: "Ne talasaj".
Ti i takvi kao ti uzivajte u "shmeku i okusu", sagnite glave da ne vidite bijedu oko sebe,
sutite i ne pomisljajte dici glas protiv onih koji imaju i previse i koji nista ne cine da gladni ne budu gladni.
Siromasnim i gladnim su dovoljna predizborna obecanja.

I vi stvarno mislite da ste vjernici?
,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan... :-) :oops:
Kao Centralinom advokatu (a ocito i samozvanom advokatu gospodina Boga i njegovog ucenja) treba ti reci da religiju nikako ne treba ukidati!
Kao, uostalom, ni bilo koji drugi sport kojim se ljudi bave!
Treba ljude samo nauciti da se, vaterpolo recimo, igra u bazenu, nogomet na stadionu a da se religija upraznjava u bogomoljama!

Nekako mi je tesko da zamislim pracakanje vaterpolista u gradskim fontanama...
Tesko mi je i pomisliti da bi neko mogao razbaciti na male golice na Bascarsiji recimo...
A opet, najteze mi je prihvatiti da bi ti i tebi slicni fishkali mogli shvatiti zasto je toliko prisustvo u javnom zivotu popova, hodza i ostalih bozijih birokrata stetno i po narod i po drzavu i po prirodnu okolinu!

Upravo njihovo lajanje, zavijanje i laganje u ime Boga, dovelo je ljude do prosjackog stapa jer su, u vjeri da ce im bog dati, zaboravili da je njihova sudbina samo u njihovim rukama!
I nikog vise, pa ni "svemoguceg" kojim ih gore pomenute birokrate plase!


Bezobrazan je ton kojim se obracas Kekecu!
Kekec vrlo dobro zna sta covjeku, vjerniku, znaci imati lijep komad mesa da pripremi iftar.
Kekec sasvim sigurno zna, puno bolje i od tebe, sta nasem covjeku znaci imati dovoljno da bi se mogao zovnuti prijatelj, komsija, draga osoba na isti taj iftar.
Isto tako, zna Kekec da je upravo taj osjecaj - bliskosti sa drugima iskazanoj izmedju ostalog i u zajednickim iftarima, daleko jaci osjecaj nego tvoje uzivanje u "shmeku i ukusu" hrane!
I upravo zbog toga, kritikuje Kekec socijalnu bijedu u koju su ljudi uvuceni sto svojom, sto krivicom onih koji ih vode i koji ih, lazno i podlo, u ime tamo nekog boga, zavlace u sveopstu propast lazima da ce isti sve srediti a da oni samo treba da vjeruju!
I placaju, naravno - i za svoje vjerovanje u boga ali i za vjerovanje nadobudnim lazovima i dripcima koji se predstavljaju kao da ih je sami bog poslao da prosvijetle zalutale ovcice!! :x
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#92

Post by kekec »

svaki clan moje familije svake godine kada dodje vakat za ,,VITRE,, da odredjenu sumu novca u svoje ime pa tako i ja ...a koju moj otac tj. babo da nekome tj. odabere osobu kojoj je pomoc prijeko potrebna..
A sta u vrijeme izmedju Vitri ?
Jarane, daleko je veci broj onih kome je potrebno, nego onih koji mogu dati. To trebas shvatiti. Ja nisam kritikovao ni tebe ni tvog babu. Mnogo je dobrih ljudi koji pomazu drugima, to vrlo dobro znam, ali stvar je u tome da oni koji mogu u dobroj mjeri ublaziti problem siromastva (gladi i nezaposlenosti), nece to i ne zele da urade iz jednostavnog razloga sto im takvi (siromasni) trebaju za ostanak na vlasti, na vrhu.
Kako, otprilike, kaze kineska poslovica: Ne poklanjaj siromasnom svaki dan ribu, nauci ga da sam lovi, vise ces mu pomoci. Sustina je da ljudima treba posao da bi imali za svoje potrebe, a ne unistavati kapacitete koji mogu dati posao.
No_Comment, shvatas ti sta ja pisem, vrlo dobro, samo neces to da priznas. Znas ti vrlo dobro da 15-20 posto ljudi imaju i za svoje praunuke, a da je pola zemlje sto gladno, sto bolesno, upravo zbog ovih "malobrojnih".

Vodenjak ti je malo opsirnije opisao neke stvari. Ja nemam bas toliko volje da se upustam u objasnjenja. Mislim da je bitno navesti sustinu, a ostalo mozes sam. Istina ima mnogo tvrdlogavih i "tvrdoglavih" ljudi. Mozda si ti "No_ Comment" medju onim "tvrdoglavim". Kontas, ali se pravis da ne kontas. Iz interesa?
bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#93

Post by bjacinjo »

selam

slazem se kekec..period izmedju vitri je jako bitan..samo iz onog citiranog komentara ne mozes zakljuciti da se zekat ne daje i za vrijeme izmedju Vitri jer se pravi mu'mini time ne hvale (da ne bi izgubilo pravi smisao jer je veci sevab za koji samo Allah dz.s. zna)
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#94

Post by kekec »

bjacinjo wrote:selam

slazem se kekec..period izmedju vitri je jako bitan..samo iz onog citiranog komentara ne mozes zakljuciti da se zekat ne daje i za vrijeme izmedju Vitri jer se pravi mu'mini time ne hvale (da ne bi izgubilo pravi smisao jer je veci sevab za koji samo Allah dz.s. zna)

Ne bih se dublje upustao u ovu problematiku, ali je upitna funkcija zekata.
Isti je takodje dokaz nepravedne raspodjele dobara, a samim tim i kvalitete zivota.
Znaci neko moze imati i previse, drugi (vecina) vrlo malo.
A zasto??? Mozda objasnjenje stoji ovdje:
S druge pak strane, zekat gusi i unistava zavidljivost i netrpeljivost siromaha prema onom kojeg je Allah opskrbio a on ne udjeljuje: "Tesko svakom klevetniku-podrugljivcu, koji blago gomila i prebrojava ga, i misli da ce ga blago njegovo besmrtnim uciniti..." (Kur’an, CIV/1-3) A oni koji udjeljuju zaradjuju simpatije i sklonost onih kojima udjeljuju jer su srca ljudi sklona onima koji im dobrocinstvo cine. U zekatu stoji i drustvena korist jer se putem ove institucije sprecavaju neredi, smutnje, socijalne revolucije kao rezultat nezadovoljstva ljudi u oskudici, a s druge strane imucni spasavaju svoju imovinu od viska koji se u njihovom imetku smatra suvisnim i stetnim. Kroz instituciju zekata imucni uzdizu svoje imanske vrijednosti jer oni koji streme ka dobru i cine ga ne zaleci ni sebe ni imetak, sve u cilju pomaganja svojoj braci postizu ono sto sto se postize u borbi protiv nevjernika, a kako i ne bi kada je pomaganje muslimana jedna vrsta borbe na Allahovom putu. Zekat je utjeha siromahu koji se nece osjecati napustenim od srane svoje brace koji ga nece prepustiti njegovoj tuzi i nemoci, naprotiv, islamsko drustvo je to koje ce ponijeti njegov teret oslobadjajuci ga njegovih nevolja i oskudica u kojima se on nalazi. Zekat predstavlja sredstvo prosperiteta drustva i pojedinaca koji udjeljuju zekat jer ono malo sto od svoga imetka daju siromasima, Allah, dzelle we ‘ala, ce im udvostruciti na dunjaluku i na ahiretu: "... sto god vi udjelite, On ce to nadoknaditi, On najbolje opskrbljuje." (Kur’an, XXXIV/39)
Kao sto vidis ovaj predmet otvara mogucnost za hiljadu pitanja. Gore navedeni citat je bio dobar, ali prije vise stotina godina, a danas, navodi iz istog su, blago receno, staromodni. Malo je danas ljudi koji su svoju imovinu stekli posteno, radom. Oni nisu spremni odreci se dijela imovine, oni nisu ni velikodusni, ni dobrocinitelji. Ako nesto i daju, to je da bi izvukli i dobili jos vise.
Uglavnom, ne prihvatam cinjenicu da je za nekoga rjesenje postojanje ogromnih socijalnih razlika. Ako su ljudi pred Bogom/Alahom isti, onda i trebaju biti isti ili bar slicni. A to danas nije tako.
Dok jedni uzivaju u poslasticama, drugi traze hranu po kontejnerima.
I pitanje je da li ce je svaki dan moci naci.
Ni kontejneri nisu, sto su nekad bili.
A On sve to gleda odozgo ( :zzzz: ).
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#95

Post by No_Comment »

Vodenjak wrote:
No_Comment wrote:
kekec wrote:Mozda je bas ovo i prilika da se progleda.
Do kada ce se mnogi hraniti u javnim kuhinjama
i do kada ce poljoprivrednici sto strajkuju ispred
zgrade Predsjednistva dijeliti hranu gladnom narodu. :-x

Neka tebe niko ne dira, zar ne. Tebi je dobro. Vasa parola je: "Ne talasaj".
Ti i takvi kao ti uzivajte u "shmeku i okusu", sagnite glave da ne vidite bijedu oko sebe,
sutite i ne pomisljajte dici glas protiv onih koji imaju i previse i koji nista ne cine da gladni ne budu gladni.
Siromasnim i gladnim su dovoljna predizborna obecanja.

I vi stvarno mislite da ste vjernici?
,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan... :-) :oops:


Kekec vrlo dobro zna sta covjeku, vjerniku, znaci imati lijep komad mesa da pripremi iftar. :x
Ako je ,,drug,, Kekec socijalno ugrozen...ne morash mu ti biti ,,odvjetnik neee,, :D ...ima brate priv. pa nek se obrati...nije ni prva a ni zadnja osoba kojoj bi pomogao i kojoj sam pomogao...uvjek se moze naci shta garderobe i koji dolar...pa ako posti...bice mi drago da od moje pomoci priushti sebi za koji iftar i meso kako kazesh... :razz: :)
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#96

Post by No_Comment »

kekec wrote:
bjacinjo wrote:selam

slazem se kekec..period izmedju vitri je jako bitan..samo iz onog citiranog komentara ne mozes zakljuciti da se zekat ne daje i za vrijeme izmedju Vitri jer se pravi mu'mini time ne hvale (da ne bi izgubilo pravi smisao jer je veci sevab za koji samo Allah dz.s. zna)

Ne bih se dublje upustao u ovu problematiku, ali je upitna funkcija zekata.
Isti je takodje dokaz nepravedne raspodjele dobara, a samim tim i kvalitete zivota.
Znaci neko moze imati i previse, drugi (vecina) vrlo malo.
A zasto??? Mozda objasnjenje stoji ovdje:
S druge pak strane, zekat gusi i unistava zavidljivost i netrpeljivost siromaha prema onom kojeg je Allah opskrbio a on ne udjeljuje: "Tesko svakom klevetniku-podrugljivcu, koji blago gomila i prebrojava ga, i misli da ce ga blago njegovo besmrtnim uciniti..." (Kur’an, CIV/1-3) A oni koji udjeljuju zaradjuju simpatije i sklonost onih kojima udjeljuju jer su srca ljudi sklona onima koji im dobrocinstvo cine. U zekatu stoji i drustvena korist jer se putem ove institucije sprecavaju neredi, smutnje, socijalne revolucije kao rezultat nezadovoljstva ljudi u oskudici, a s druge strane imucni spasavaju svoju imovinu od viska koji se u njihovom imetku smatra suvisnim i stetnim. Kroz instituciju zekata imucni uzdizu svoje imanske vrijednosti jer oni koji streme ka dobru i cine ga ne zaleci ni sebe ni imetak, sve u cilju pomaganja svojoj braci postizu ono sto sto se postize u borbi protiv nevjernika, a kako i ne bi kada je pomaganje muslimana jedna vrsta borbe na Allahovom putu. Zekat je utjeha siromahu koji se nece osjecati napustenim od srane svoje brace koji ga nece prepustiti njegovoj tuzi i nemoci, naprotiv, islamsko drustvo je to koje ce ponijeti njegov teret oslobadjajuci ga njegovih nevolja i oskudica u kojima se on nalazi. Zekat predstavlja sredstvo prosperiteta drustva i pojedinaca koji udjeljuju zekat jer ono malo sto od svoga imetka daju siromasima, Allah, dzelle we ‘ala, ce im udvostruciti na dunjaluku i na ahiretu: "... sto god vi udjelite, On ce to nadoknaditi, On najbolje opskrbljuje." (Kur’an, XXXIV/39)
Kao sto vidis ovaj predmet otvara mogucnost za hiljadu pitanja. Gore navedeni citat je bio dobar, ali prije vise stotina godina, a danas, navodi iz istog su, blago receno, staromodni. Malo je danas ljudi koji su svoju imovinu stekli posteno, radom. Oni nisu spremni odreci se dijela imovine, oni nisu ni velikodusni, ni dobrocinitelji. Ako nesto i daju, to je da bi izvukli i dobili jos vise.
Uglavnom, ne prihvatam cinjenicu da je za nekoga rjesenje postojanje ogromnih socijalnih razlika. Ako su ljudi pred Bogom/Alahom isti, onda i trebaju biti isti ili bar slicni. A to danas nije tako.
Dok jedni uzivaju u poslasticama, drugi traze hranu po kontejnerima.
I pitanje je da li ce je svaki dan moci naci.
Ni kontejneri nisu, sto su nekad bili.
A On sve to gleda odozgo ( :zzzz: ).
Shto predlazesh kao rjeshenje...jednu novu revoluciju ili shta drugo... :razz: :lol:
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#97

Post by Vodenjak »

No_Comment wrote:
Vodenjak wrote:
No_Comment wrote: ,,Druze,, Kekec shta predlazesh kao politicko i socijalno rjeshenje...da se ukine religija...zabrani Ramazan... :-) :oops:


Kekec vrlo dobro zna sta covjeku, vjerniku, znaci imati lijep komad mesa da pripremi iftar. :x
Ako je ,,drug,, Kekec socijalno ugrozen...ne morash mu ti biti ,,odvjetnik neee,, :D ...ima brate priv. pa nek se obrati...nije ni prva a ni zadnja osoba kojoj bi pomogao i kojoj sam pomogao...uvjek se moze naci shta garderobe i koji dolar...pa ako posti...bice mi drago da od moje pomoci priushti sebi za koji iftar i meso kako kazesh... :razz: :)
Eto, nek si mi odbrusio!
Nek´ svi znaju koliko si human i kako zelis pomoci...

Isto ko sto si nam svima gore napomenuo kako ste i ti i clanovi ti porodice darezljivi pa redovno vitre dajete...
Nema sta...
Pravi musliman! Onaj podobni!

:zzzz: :zzzz:
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#98

Post by No_Comment »

Vodenjak wrote:
No_Comment wrote:
Vodenjak wrote:

Kekec vrlo dobro zna sta covjeku, vjerniku, znaci imati lijep komad mesa da pripremi iftar. :x
Ako je ,,drug,, Kekec socijalno ugrozen...ne morash mu ti biti ,,odvjetnik neee,, :D ...ima brate priv. pa nek se obrati...nije ni prva a ni zadnja osoba kojoj bi pomogao i kojoj sam pomogao...uvjek se moze naci shta garderobe i koji dolar...pa ako posti...bice mi drago da od moje pomoci priushti sebi za koji iftar i meso kako kazesh... :razz: :)
Eto, nek si mi odbrusio!
Nek´ svi znaju koliko si human i kako zelis pomoci...

Isto ko sto si nam svima gore napomenuo kako ste i ti i clanovi ti porodice darezljivi pa redovno vitre dajete...
Nema sta...
Pravi musliman! Onaj podobni!

:zzzz: :zzzz:
Hvala BOGU...pa se moze...
Mogao bi i ti otvoriti neku temu...npr. o svetkovini velike Gospe...da neshto vishe saznamo i o nekom vashem blagdanu i obicajima...ne bi ti zgoreg bilo... 8) :razz:
User avatar
kekec
Posts: 4854
Joined: 18/05/2004 15:40
Location: EU

#99

Post by kekec »

Shto predlazesh kao rjeshenje...jednu novu revoluciju ili shta drugo
Polako, sve u svoje vrijeme. :P
Ako je ,,drug,, Kekec socijalno ugrozen...ne morash mu ti biti ,,odvjetnik neee,, ...ima brate priv. pa nek se obrati...nije ni prva a ni zadnja osoba kojoj bi pomogao i kojoj sam pomogao...uvjek se moze naci shta garderobe i koji dolar...pa ako posti...bice mi drago da od moje pomoci priushti sebi za koji iftar i meso kako kazesh
Nemoj se ti jarane na mene trositi. Imam ja svoj kontejner.
A ako vec hoces da pomognes, posalji koji dolar (samo prije slanja popij
apaurin, srce je srce) na racun javne kuhinje, koju vodi tetka Zilha. :)
Hvala BOGU...pa se moze...
Ima i ona: "Bog dao, bog uzeo". ;-)
Mogao bi i ti otvoriti neku temu...npr. o svetkovini velike Gospe...da neshto vishe saznamo i o nekom vashem blagdanu i obicajima...ne bi ti zgoreg bilo...
Cim neko objektivno kritikuje, odmah je "anamo on" ili cetnik.
Ludost ili glupost ? :P
No_Comment, brani se argumentima ili budi nick. 8-)
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#100

Post by No_Comment »

kekec wrote:
Shto predlazesh kao rjeshenje...jednu novu revoluciju ili shta drugo
Polako, sve u svoje vrijeme. :P
Ako je ,,drug,, Kekec socijalno ugrozen...ne morash mu ti biti ,,odvjetnik neee,, ...ima brate priv. pa nek se obrati...nije ni prva a ni zadnja osoba kojoj bi pomogao i kojoj sam pomogao...uvjek se moze naci shta garderobe i koji dolar...pa ako posti...bice mi drago da od moje pomoci priushti sebi za koji iftar i meso kako kazesh
Nemoj se ti jarane na mene trositi. Imam ja svoj kontejner.
A ako vec hoces da pomognes, posalji koji dolar (samo prije slanja popij
apaurin, srce je srce) na racun javne kuhinje, koju vodi tetka Zilha. :)
Hvala BOGU...pa se moze...
Ima i ona: "Bog dao, bog uzeo". ;-)
Mogao bi i ti otvoriti neku temu...npr. o svetkovini velike Gospe...da neshto vishe saznamo i o nekom vashem blagdanu i obicajima...ne bi ti zgoreg bilo...
Cim neko objektivno kritikuje, odmah je "anamo on" ili cetnik.
Ludost ili glupost ? :P
No_Comment, brani se argumentima ili budi nick. 8-)
Kekec ja sam spreman svakome pomoci ...naravno u onoj mjeri koliko se moze...shto se tice moga srca...i shto se tice date pomoci...da to nije od sveg srca...vjeruj mi ono bi davno otkazalo...
Hvala BOGU da je to tako...
Inace shto se tice ovoga prijedloga...da Vodenjak otvori temu o svetkovini ...,,Velike Gospe,, nema tu nishta loshe...religija je jedna vrsta kulture...i ne vidim tu neku uvredu ili provokaciju...cak sam spreman uzeti i uceshce u jednoj takvoj diskusiji sa konstruktivnim pitanjima... 8) :razz: :-D
Post Reply