Ramazan, opet ;)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
avicena
Posts: 2316
Joined: 08/07/2005 00:19

#51

Post by avicena »

hananah wrote:toliko znam i sama, hvala, no interesira me koji datum?
Četvrtak, 3. novembar!
User avatar
CiCiban
Posts: 2075
Joined: 17/02/2002 00:00

#52

Post by CiCiban »

hananah wrote:Evo jedno logicno pitanje: da li je zdravo citav dan gladovati i ne piti vodu i na kraju se dana najesti i onda opet ustati i prekinuti san, najesti se i nastaviti spavati. Uz to se obicno jede jaka hrana, te mi nikako nije jasno kako to moze biti zdravo.
Znam da je tako od Boga ostalo, i znam da je post pobjeda duha nad tijelom, ali... par puta sam postila i poslije se nikako nisam osjecala fino, sva hrana bi mi tesko pala na zeludac a ako bih pojela sta laganije sutra bih bila jako gladna :(
I ako moze da se logikom odgovori na ovo pitanje a ne citatima i ajetima. Hvala
oki.. kod ovakvog rezima ishrane, tokom dnevne pauze u uzimanju hrane i vode, dolazi do potpunog Rasterecenja & Odmaranja organizma :P .. organa koji bi inace bili zauzeti njenim obradjivanjem.. na taj nacin daje im se ''slobodan dan'' :-)
..zatim uravnotezuje se cjelokupan metabolizam skupa sa enzimima i hormonima, a homeostaze vracaju u ravnotezu..

ciklus traje 30 dana.. :)
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#53

Post by Fair Life »

avicena wrote:Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)
Kao... Tihic prijatelja Paravca...?
No_Comment
Posts: 835
Joined: 17/06/2005 22:43

#54

Post by No_Comment »

Fair Life wrote:
avicena wrote:Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)
Kao... Tihic prijatelja Paravca...?
Paravac je legitimni Srpski predstavnik u predsjednishtvu BIH... koji je izabran slobodnom voljom Bosanaca i Hercegovaca Srpske nacionalnosti u BIH...i Tihic to mora poshtovati i uvazavati...nego nebih kvario ovu lijepu vjersku temu sa dnevnom politikom...

Inace shto se Ramazana tice ...nikad covjek ne osjeti takvu draz i uzivanje u hrani( shmek i ukus) kao za vrijeme iftara...to uzivanje u hrani moze osjetiti samo onaj ko upraznjava post...
Last edited by No_Comment on 12/09/2005 02:46, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#55

Post by Fair Life »

Znaci... iftarisanje sa Paravcem je bilo po sluzbenoj duznosti?? Nisu li se tu vec politika i "religija" pomjesale... a ti eto ne bi zelio prljati jedno s drugim...

Moja primjedba se odnosila na ovo ispod...
avicena wrote: Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#56

Post by Kwaheri »

Fair Life wrote:Znaci... iftarisanje sa Paravcem je bilo po sluzbenoj duznosti?? Nisu li se tu vec politika i "religija" pomjesale... a ti eto ne bi zelio prljati jedno s drugim...

Moja primjedba se odnosila na ovo ispod...
avicena wrote: Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)

a jel to ovo znaci da imate neki cudan ceif kvariti nam odbrojavanje...imali ste teme posvecene paravcu i tihicu, klanju, nacinu ishrane itd. raspravljali nadugo i nasiroko, jel tako fair? jel fakat cilj da kvarite ovu temu, nesto cemu se mi radujemo? jel toliko tesko gledati drugoga da ima cemu da se raduje? uostalom otvorite sebi temu....

a mi nastavljamo... :)

20
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#57

Post by T »

Fair Life wrote:
avicena wrote:Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)
Kao... Tihic prijatelja Paravca...?
Pozivanje Paravca nije bilo samo od strane Tihica, nego i od Puljica, Covica i ostalih, u zavisnosti o kojem dogadjaju je rijec (Bozic ili neka druga slava). Sto se tice njihovih zajednickih iftara ili Bozica, u samom tom cinu ja ne vidim nista lose. Njih trojica (iz Predsjednistva) svakako se srecu svaki dan po hodnicima, kancelarijama, na razlicitim sastancima i slicno. Pozivanje sve trojice na isto mjesto, u ovakvim situacijama, na neki nacin trebala bi biti i jedna poruka sa malo drugacijim sadrzajem. To sto kod nas ljudi sve zivo okrecu naglavacke, to su neke druge stvari. Ja mislim da bi inorisanje bilo jedna sasvim negativna poruka u i ovako izranjavanoj zemlji. Sa jedne strane, svi se zalazemo za suzivot, a sa druge strane, zajednicke Bajrame, Bozice i slicno proglasavamo negativnim dogadjajem? Kada Puljic, Ceric i srpski patrijarh (zaista mu ne znam ime) prestanu da u slicnim prilikama posjecuju jedne druge, to ce takodjer biti povod za njihovu kritiku, ali po meni, dosta opravdaniju. Ista stvar je i clanovima predsjednistva, bez obzira o kojem clanu je rijec.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#58

Post by Fair Life »

T wrote:
Fair Life wrote:
avicena wrote:Postoji jedan lijep običaj da se na te zajedničke iftare pozivaju i osobe koje nisu muslimani, poznanici i prijatelji....
(...)
Kao... Tihic prijatelja Paravca...?
Pozivanje Paravca nije bilo samo od strane Tihica, nego i od Puljica, Covica i ostalih, u zavisnosti o kojem dogadjaju je rijec (Bozic ili neka druga slava).Sto se tice njihovih zajednickih iftara ili Bozica, u samom tom cinu ja ne vidim nista lose. Njih trojica (iz Predsjednistva) svakako se srecu svaki dan po hodnicima, kancelarijama, na razlicitim sastancima i slicno. Pozivanje sve trojice na isto mjesto, u ovakvim situacijama, na neki nacin trebala bi biti i jedna poruka sa malo drugacijim sadrzajem. To sto kod nas ljudi sve zivo okrecu naglavacke, to su neke druge stvari. Ja mislim da bi inorisanje bilo jedna sasvim negativna poruka u i ovako izranjavanoj zemlji. Sa jedne strane, svi se zalazemo za suzivot, a sa druge strane, zajednicke Bajrame, Bozice i slicno proglasavamo negativnim dogadjajem? Kada Puljic, Ceric i srpski patrijarh (zaista mu ne znam ime) prestanu da u slicnim prilikama posjecuju jedne druge, to ce takodjer biti povod za njihovu kritiku, ali po meni, dosta opravdaniju. Ista stvar je i clanovima predsjednistva, bez obzira o kojem clanu je rijec.
Ovdje je prica o Ramazanu... iftaru... pozivu za drage prijatelje i poznanike, kako je to avicena lijepo napisao.

Zamantalo mi se poslije tvog posta T... jer me podsjeca na jednu neobicno glupu izjavu: "Prvi koraci su ohrabrujuci. Krajisnik dolazi u Sarajevo. (Alija Izetbegovic, 27. 9. 1996.)"

Image
T
Posts: 1576
Joined: 29/06/2005 15:52

#59

Post by T »

Fair Life wrote: Ovdje je prica o Ramazanu... iftaru... pozivu za drage prijatelje i poznanike, kako je to avicena lijepo napisao.
Pa, ako je tema iftar, sto je onda kvaris politikom?
Fair Life wrote: Zamantalo mi se poslije tvog posta T... jer me podsjeca na jednu neobicno glupu izjavu: "Prvi koraci su ohrabrujuci. Krajisnik dolazi u Sarajevo. (Alija Izetbegovic, 27. 9. 1996.)"
FairLife, glup covjek ce se rijetko kad baviti sustinom napisanog. Dok je ne skontas, nasu diskusiju mozemo prenijeti na drugu temu, da vjernicima ne kvarimo temu o Ramazanu.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#60

Post by Fair Life »

zena wrote:a jel to ovo znaci da imate neki cudan ceif kvariti nam odbrojavanje...imali ste teme posvecene paravcu i tihicu, klanju, nacinu ishrane itd. raspravljali nadugo i nasiroko, jel tako fair? jel fakat cilj da kvarite ovu temu, nesto cemu se mi radujemo? jel toliko tesko gledati drugoga da ima cemu da se raduje? uostalom otvorite sebi temu....

a mi nastavljamo... :)

20
Izvini zeno...
I ja se radujem, jer cu biti pozivan od prijatelja (bas od prijatelja, pravih).
bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#61

Post by bjacinjo »

esselamu alejkum braco i sestre


da se vratimo temi...


Selman el-Farisi r.a. prenosi:"Zadnjeg dana mjeseca sabana Resulullah s.a.v.s. obratio nam se i rekao:
"O ljudi,dolazi vam velik,blagoslovljen mjesec.U njemu se nalazi noc vrednija od hiljadu mjeseci.To je mjesec cije dane je Allah ucinio obaveznim da se u njima posti,a klanjanje teravih-namaza u njegovim nocima je,takodjer,preporuceno.Onaj ko se u tom mjesecu priblizi Allahu cinjenjem dobrog djela,makar bilo i neznatno,bit ce nagradjen kao da je ucinio farz u neko drugo vrijeme! A ko ucnini farz ,bt ce nagradjen kao da je ucinio sedamdeset farzova kad nije ramazan!
To je mjesec strpljivosti,a nagrada za istinsku strpljivost je Dzennet.Takodjer to je mjesec prisnosti sa svojim bliznjim.U tom mjesecu povecava se vjernikova nafaka(opskrba).Ko pripremi postacu iftar nagrada ce mu biti oprost od grijeha i spas od dzehennemske vatre. I jos ce dobiti nagradu slicnu postacevoj a da njemu nista ne bude umanjeno.
...
( PRENOSE Ibn Huzejme u Sahihu)
u "Vrijednosti Ramazana"(Muhammed Zekerijja el-Kandehlevi) nalazi se nastavak i komentar ovog hadisa
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#62

Post by Kwaheri »

...Lejlei-berat ponedjeljak 19.

...helem, nastavljamo odbrojavanje... :)

19

p.s.
Postoji vrlo mala vjerovatnoca da ce i ove godine biti pomjeranja pa bi ramazan mogao poceti i 5. oktobra...
zasada...u IZ-i kazu 4. ali isto to veli i

http://www.islamicfinder.org/Hcal/special_days.php

...no kako god... :)
bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#63

Post by bjacinjo »

selam

evo nasla sam nesto na jednoj islamskoj stranici vezano za mjesec u kojem se trenutno nalazimo...mjesecu Sabanu i njegovim vrijednostima...pa se nadam da ce nam biti od koristi insa-Allah

Esselamu alejkum

*Obavijestio nas je Ebu Nasr od svoga oca sa svojim senedom prenoseci od Muavije ibn Saliha, a on od Abdullaha ibn Kajsa, a on od Aise, radijallahu anha, da je rekla: "Najdrazi mjesec Allahovom poslaniku savs je bio Sa'ban koji ga je vezao sa Ramazanom."


*Abdullah r.a. je rekao da je Allahov poslanik a.s. rekao:
"Ko posti posljednji ponedjeljak Sa'bana, njemu je oprosteno", to jest, zadnji ponedjeljak, a ne zadnji dan u njemu jer je post dan ili dva dana prije nastanka Ramazana zabranjen(da bi se napravila razlika izmedju Ramazan.mjeseca posta i Sa`bana koji mu prethodi)


* Od Enesa ibn Malika r.a. se prenosi da je Allahov poslanik a.s. rekao:
"Sa'ban je nazvan tako jer se on grana (jense'ibu) do Ramazana u kojem je velika korist, a Ramazan je nazvan tako jer on spaljuje (jermidu) grijehe."

*Ebu Hurejre r.a. prenosi da je Vjerovjesnik a.s. rekao:
"Sa'ban je moj mjesec, Redzeb je Allahov mjesec, a Ramazan je mjesec moga ummeta. Sa'ban pokriva i oprasta, a Ramazan cisti (preciscava)."

**Od Enesa ibn Malika r.a. se prenosi da je rekao: "Rekao je Vjerovjesnik savs:
"Odlicnost Redzeba nad ostalim mjesecima je kao odlicnost Kur'ana nad ostalim govorom. Odlicnost Sa'bana nad ostalim mjesecima je kao moja odlicnost nad ostalim vjerovjesnicima, a odlicnost Ramazana nad ostalim mjesecima je kao odlicnost Allaha Uzvisenog nad ostalim Njegovim stvorenjima."

**Rekao je Resul savs :
"Sa'ban je mjesec izmedju Redzeba i Ramazana kojeg ljudi zanemaruju. U njemu se uzdizu djela robova do Gospodara svjetova, a ja volim da se moje djelo uzdigne dok postim."

*Vjerovjesnik savs je rekao:
"Uzviseni Allah se spusta u noci polovine Sa'bana na dunjalucko nebo i oprasta svakom muslimanu, osim musriku, zlobniku, onome koji prekida rodbinske veze ili zeni koja grijei sa svojim stidnim mjestom."

· Prenosi Ebu Hurejre r.a. od Vjerovjesnika a.s. da je rekao:
"Dosao mi je Dzibril a.s. u srednjoj noci Sa'bana i rekao mi: 'O Muhammede, podigni svoju glavu ka nebu!', pa sam ga upitao: 'A koja je ovo noc?' On rece: 'U ovoj noci Allah, Slavljen je On, otvara tri stotine vrata rahmeta, oprasta svakome ko Mu nije cinio sirka u bilo cemu, osim sihirbazu, vracu, notornom alkoholicaru, onome koji ustrajava u kamati i zinaluku, jer se njima nece oprostiti sve dok se ne pokaju (povrate od cinjenja tih stvari)."
Kada je bila (zadnja) cetvrtina noci Dzibril a.s. se spustio i rekao mi: 'O Muhammede, podigni svoju glavu', pa sam ja podigao svoju glavu i vidio sam da su vrata (ebvab – množina od bab) dzenneta otvorena, a na prvim vratima je stajao melek koji je dozivao: 'Blago onome ko ruku' cini u ovoj noci!', na drugim vratima je stajao melek koji je vikao: 'Blago onome ko sedzdu
ini u ovoj noci!', na trecim vratima je stajao melek koji je vikao: 'Blago onome ko dovu u
i u ovoj noci!', na cetvrtim vratima je stajao melek koji je dozivao: 'Blago onima koji zikr cine u ovoj noci!', na petim vratima je stajao melek koji je dozivao: 'Blago onome ko place od straha od Allaha u ovoj noci!', na sestim vratima je stajao melek koji je dozivao: 'Blago muslimanima u ovoj noci!', na sedmim vratima je stajao melek koji je vikao: 'Ima li koga da trazi, pa da mu se dadne ono sto trazi?', na osmim vratima je stajao melek koji je vikao: 'Da li ima nekog ko za oprost moli, pa da mu bude oprosteno?' Ja sam rekao: 'O Dzibrile, do kada ce ova vrata biti otvorena?', pa mi on rece: 'Do pojave zore od pocetka noci', a zatim je rekao: 'Uzviseni Allah u njoj oslobodi od vatre onoliko ljudi koliko je dlaka na stoci plemena Kelb .“


** Aisa, radijallahu anha, da je rekla: "Cula sam Vjerovjesnika savs da govori:
"Allah otvara obimno dobro u cetiri noci do ezana: u noci kurbanskog bajrama, noci Ramazanskog bajrama, srednjoj noci u Sa'banu, u kojoj Allah rasporedjuje edzele i opskrbe, zapisuje u njoj hadzije, a isto je i sa noci Arefata."


*Prenosi se od Allahovog poslanika a.s. da je rekao: "Kada bude srednja noc Sa'bana, Allah obasja Svoja stvorenja, pa oprosti mu'minima, odgodi kafirima, a onima koji mrze ostavlja mrznju sve dok Mu dovu ne ucine."

* Od Aise, radijallahu anha, se prenosi da joj je Allahov poslanik savs rekao:
"O Aisa, koja je ovo noc?"
Rekla sam: "Allah i Njegov poslanik najbolje znaju", pa on rece:
"Srednja noc u Sa'banu. U njoj se uzdizu djela ljudi i u njoj Allah oslobadja vatre onoliki broj koliko je dlaka u stadima plemena Kelb, pa da li mi ti dozvoljavas (da ne budem s tobom – o.p.) ovu noc?"
Ona rece: "Da", pa je on klanjao i kratko je bio na kijamu i proucio "Elhamdulillah" i kratku suru, a zatim je bio na sedzdi do pola noci, a zatim je ustao na drugi rekat i proucio na njemu kao i prvi put, a zatim je njegova sedzda bila do sabaha (zore).
Aisa, radijallahu anha, kaze: "Gledala sam ga i mislila sam da je Uzviseni Allah uzeo ruh Svoga Poslanika savs pa kada mi se oduzilo, priblizila sam se sve dok nisam napipala udubinu njegovih tabana, pa se on pomjerio i ja sam cula kako govori na svojoj sedzdi:
'Utjecem se Tvome oprostu od Tvoje kazne, utjecem se Tvom zadovoljstvu od Tvoje srdzbe, utjecem se Tebi od Tebe, Uzviseno je Tvoje lice i ne moze se pobrojati hvala Tebi kao sto si Ti sam sebe pohvalio.' (E'uzu bi-'afvike min 'ikabike, ve e'uzu bi-ridake min suhtike, ve e'uzu bike minke, dzelle vedzheke la ahsa senae alejke, ente kema esnejte ala nefsike)"
Ja rekoh: "O Allahov Poslanice, cula sam te kako spominjes na svojoj sedzdi nocas nesto sto te nisam cula da ikada spominjes." On a.s. rece:
"Jesi li to zapamtila?", pa ja rekoh: "Jesam", a on a.s. rece: "Nauci te rijeci i poducavaj njima, jer Dzibril a.s. mi je naredio da to spominjem na sedzdi!"
bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#64

Post by bjacinjo »

selam

e da se vratimo ramazanu insa-Allah i njegovim vrijednostima

hadis 2:

Ebu Hurejre r.a.. prenosi da je Resulullah,s.a.v.s, rekao:"Mom ummetu je dato petero u ramazanu sto nije dato nikome prije njih:
1.Zadah iz usta postaca je ugodniji Allahu od mirisa mosusa(miska)
2.Za njih trazi oprost i riba u moru sve dok ne prekinu svoj post
3.Allah svaki dan uljepsava Dzennet a potom kaze:'Moji cestiti robovi samo sto nisu zbacili sa sebe(dunjalucki) teret i dosli u tebe'
4.U ovom mjesecu zli sejtani bivaju stavljeni u okove tako da ne mogu ciniti zla koja obicno cine mimo ramazana
5.Posljednje noci ramazana njima(postacima) biva oprosteno"

Nakon toga ashabi r.a. upitali su:"O Allahov Poslanice,je li ta posljednja noc Lejletu-l-kadr?"Resulullah s.a.v.s.,odgovorio je:"Ne!Radi se o tome da onaj ko je ulagao trud,svoju nagradu dobiva onda kada zavrsi posao."

(PRENOSE Ahmed,El-Bezzar i El-Bejheki)

i ovaj hadis i njegov komentar i znacenje mozete naci u "Vrijednosti RAMAZANA"
Jasho
Posts: 503
Joined: 05/06/2003 00:00
Location: Sarajevo

#65

Post by Jasho »

Ko posti neka posti to je njegova stvar! Ja lično ne bih nikad postio, jer smatram da je to nezdravo za organizam, naročito ako uzmemo u obzir da večina onih koji poste kad dođe vrijeme iftara najedu se i to u večini dobro masne hrane koju organski ne podnosim i večinom je to u pretjeranim količinama i potpuno nezdravo za organizam! Svi naučnici su rekli da nema zdravije ishrane od one koja se sastoji od 3 obroka dnevno! Doručak, ručak i večera! S tim da je doručak najobilniji, ručak malo manje, a večera skroz lagana i polovicu dadneš prijatelju! Osobe koje redovno imaju doručak, ručak i večeru u u normalnim količinama nikada neće imati problema sa težinom ili drugim stvarima pogubnim za organizam! Apsolutno nevjerujem u obavezu posta koja piše u svetoj knjizi i lično mislim da je večina stvari u svetoj knjizi izvrnuta da bi se moglo lakše manipulisati glupim i i naivnim ljudima!
orbit
Posts: 326
Joined: 15/08/2005 09:31

#66

Post by orbit »

Jasho wrote:Apsolutno nevjerujem u obavezu posta koja pi¹e u svetoj knjizi i lièno mislim da je veèina stvari u svetoj knjizi izvrnuta da bi se moglo lak¹e manipulisati glupim i i naivnim ljudima!
ne znam jel izvrnuto ili nije, ali da se manipulira glupim i naivnima (sa svim svetim knjigama) MANIPULIRA !
bjacinjo
Posts: 97
Joined: 29/08/2005 01:57

#67

Post by bjacinjo »

selam

hajd da ne postis zbog vjere i sl
ali to da je nezdravo..a toliko se puta dokazalo(naucno) da je zdravo...to je tvoja teorija...uglavnom svak sebi

sretno :D
dado77
Posts: 56
Joined: 12/04/2002 00:00

#68

Post by dado77 »

Može li mi neko reći zašto je poček svake godine problem.
Jel to arapi nešto zezaju ili mi ostali?

Mi računamo po mjesečevom kalendaru i nemože boti nikakvih hoćel biti ili neće sve se zna???
Fakat mi nije jesno ili je to opet ona arapska gledaj formu pa makar nemalo veze sa suštinom.
User avatar
Prince
Posts: 810
Joined: 17/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#69

Post by Prince »

Svaku temu koja imalo valja moraju pokvariti ovi islamofobi, uglavnom ateisti i komunjare, zbog toga i ne gledam forum religija, samo se nerviram.
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#70

Post by Kwaheri »

Jasho wrote:Ko posti neka posti to je njegova stvar! Ja lično ne bih nikad postio, jer smatram da je to nezdravo za organizam, naročito ako uzmemo u obzir da večina onih koji poste kad dođe vrijeme iftara najedu se i to u večini dobro masne hrane koju organski ne podnosim i večinom je to u pretjeranim količinama i potpuno nezdravo za organizam! Svi naučnici su rekli da nema zdravije ishrane od one koja se sastoji od 3 obroka dnevno! Doručak, ručak i večera! S tim da je doručak najobilniji, ručak malo manje, a večera skroz lagana i polovicu dadneš prijatelju! Osobe koje redovno imaju doručak, ručak i večeru u u normalnim količinama nikada neće imati problema sa težinom ili drugim stvarima pogubnim za organizam! Apsolutno nevjerujem u obavezu posta koja piše u svetoj knjizi i lično mislim da je večina stvari u svetoj knjizi izvrnuta da bi se moglo lakše manipulisati glupim i i naivnim ljudima!
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#71

Post by Kwaheri »

a mi nastavljamo odbrojavanje :)

18

:) :) :)
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#72

Post by ziggy »

Prince wrote:Svaku temu koja imalo valja moraju pokvariti ovi islamofobi, uglavnom ateisti i komunjare, zbog toga i ne gledam forum religija, samo se nerviram.
U pravu si brate.Ali sta ces kad su oni ljubomorni na ono sto mi imamo i sta praktikujemo.

Selam! :D
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#73

Post by Vodenjak »

ziggy wrote:
Prince wrote:Svaku temu koja imalo valja moraju pokvariti ovi islamofobi, uglavnom ateisti i komunjare, zbog toga i ne gledam forum religija, samo se nerviram.
U pravu si brate.Ali sta ces kad su oni ljubomorni na ono sto mi imamo i sta praktikujemo.

Selam! :D
:-) :-) :-) :-) :-) :-)

:zzzz:
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#74

Post by ragib »

Vodenjak wrote:


Samo zelimo da mislimo svojom glavom, jegi ba...
A ko posti ne misli svojom glavom?
Kwaheri
Posts: 3273
Joined: 30/04/2004 12:33

#75

Post by Kwaheri »

ragib wrote:
Vodenjak wrote:


Samo zelimo da mislimo svojom glavom, jegi ba...
A ko posti ne misli svojom glavom?

pa selam Ragibe...ja te sve prozivam ... :)
Post Reply