Raja iz Njemacke

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#26 Re: AW: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

fatality wrote:
zodi36 wrote:evo sad bih se stobom zamjenio.da ja idem u bosnu,a ti u njemacku.jarane vjeruj da ti je ovo patnja zesca,nije foliranje.ovi ljudi sto zive ovde,krvavo svaki dinar zarade i vjeruj da nemaju nista drugo osim jednog mjesecnog izlaska.tako bas svi,nemozes na prste jedne ruke da nabrojis pa da kazes ,pa vidi ovom je bas fino.svi su podstanari,a ako imaju kuce u kreditima do guse.ja sam zivio 35 godina u bosni,imao dobar posao i igra sudbine me dovela ovde.supruga mi je tu vec 20 godina i dosao sam ovamo radi nje,ali fakat smo se zajebali pravo.ovi sto ti bacaju ublehe kao gotiva i ti fazoni,vjeruj robovi su
Znaci i u njemackoj otimacina za koru hljeba? Ja mislio da je bolja situacija kod vas. Negdje sam na nekoj temi pisao o zivotu u austriji, i ovdje je, moj ti, pakao na zemlji. Svaki dan se radi osim vikendom, bar nam vikend daju slobodan. Je li i kod vas vikend slobodan il valja sljakat ? Koji djavo me natjera da dodjem ovamo i kud ne ostadoh u mojoj lijepoj bosni. Da znas da bih se sutra vratio al ne mogu(ne pitaj sto), nego sto se ti ne vratis u bosnu (kao sto rekoh kod mene je jako komplikovano trenutno )?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk 2
pa kazem ti,supruga mi je tu vec 20 godina evo i dijete dolazi za koji dan tako da neki realan povratak sad za sada otpada.kazem ti,ja sam imao dobar posao u bosni,raja,izlasci,ma rahatluk.ovde se radi 5 dana u sedmici,vikend slobodan,ali nije to sunce sto nas grije isto.ljudi su otudjeni,nigdje zivota i onda mi ovi neki sto su najaktivniji na temi mercedes 320 slk i sta znam koja auta nadju pametovati.znaci samo sam iskren i kazem svoje misljenje.ovi sto glume i satro neku pricu spikaju su neiskreni prvo prema sebi pa prema drugima.ovaj gore napisa da cu ja za koju godinu pozeliti da otvorim prozor i da ga malo prodovam bosanskim cestama(mislim na auto),ocito nepoznavajuci da je njemacka jedina zemlja na svijetu kojom mozes voziti neograniceno brzo 60% auto puta.sto znaci da ovde mogu voziti 220 km bez ikakvog stresa.kazem samo,ko ima iole normalan posao u bosni,nek bude sretan,jer je ovaj dinar,odnosno euro bas krvavo zaradjen(nemislim samo na rad).lp
sarajevomojgrad
Posts: 84
Joined: 17/04/2008 09:22

#27 Re: Raja iz Njemacke

Post by sarajevomojgrad »

zodi36
vrati se u bosnu...

Nema potrebe da se patis. Jedan je zivot ako ti zivot prolazi a ti se patis cemu onda to..
Naravno da nije ni tamo jednostavno ali kad sve vagas i sagledas..moras biti jak ubrzo ces se naviknuti a vec mozda i jesi a da nisi ni svjestan.
A i sam rece cekas dijete i naravno da ce ti njemacka obezbjediti bolji i kvalitetniji porodicni zivot..
ja imam 30 dana godisnjeg i to radnih dana..plus njemacki praznici bude to sasvim dovoljno za bosnu..
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#28 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

sarajevomojgrad wrote:zodi36
vrati se u bosnu...

Nema potrebe da se patis. Jedan je zivot ako ti zivot prolazi a ti se patis cemu onda to..
Naravno da nije ni tamo jednostavno ali kad sve vagas i sagledas..moras biti jak ubrzo ces se naviknuti a vec mozda i jesi a da nisi ni svjestan.
A i sam rece cekas dijete i naravno da ce ti njemacka obezbjediti bolji i kvalitetniji porodicni zivot..
ja imam 30 dana godisnjeg i to radnih dana..plus njemacki praznici bude to sasvim dovoljno za bosnu..
ja ne poricem nista od ovoga sto si rekao,ali nemogu se naviknuti nikako.nije sve u parama.nepatim se ja drug,nije to poenta,samo sam se upusti u diskusiju da zivot ovde nije bajka.to je na karju pokazala i statistika.njemci su medju siromasnijim gradjanima evrope.ti to vrlo dobro znas,koliko ljudi u bosni umaju 1/1 svoje stanove i kuce.dzaba platu sto imas netto 2000 eura(pitanje je dali imas),kad moras za stan,kablovsku,flat,komunalije,osiguranje,stojer i sta sve ne dati dosta,dosta,da nepricamo o tome da nemas gdje parkirati po sat vremena,da placas pisanje da prostis i sve sto ide uz to.da ne ispade da sam ja neki degenerik ili ti neko ko nije dobar u glavi,ovu raspravu sam samo poceo na temu komparacije zivota u bosni i njemackoj ali uvjek uz uslov da u bosni imas normalan posao(koji sam ja imao)....ti govoris o nekim praznicima i godisnjem odmoru,pa to je valjda normalno,to svi i u bosni imaju,nemoj mi porediti bingo i skafu i te privatnike.i u njemackoj ces na prste jedne ruke nabrojati ko ti daje 30 dana odmora odjednom,niko,bas niko.zivio ti meni
Potschi
Posts: 64
Joined: 14/05/2013 12:40

#29 Re: Raja iz Njemacke

Post by Potschi »

Hallo,

ima li neko iz Hannovera ili okoline?

Pozdrav :-D
User avatar
Enigma29
Posts: 97
Joined: 21/08/2007 22:04
Location: Tu i tamo

#30 Re: Raja iz Njemacke

Post by Enigma29 »

zodi36 wrote:
sarajevomojgrad wrote:zodi36
vrati se u bosnu...

Nema potrebe da se patis. Jedan je zivot ako ti zivot prolazi a ti se patis cemu onda to..
Naravno da nije ni tamo jednostavno ali kad sve vagas i sagledas..moras biti jak ubrzo ces se naviknuti a vec mozda i jesi a da nisi ni svjestan.
A i sam rece cekas dijete i naravno da ce ti njemacka obezbjediti bolji i kvalitetniji porodicni zivot..
ja imam 30 dana godisnjeg i to radnih dana..plus njemacki praznici bude to sasvim dovoljno za bosnu..
ja ne poricem nista od ovoga sto si rekao,ali nemogu se naviknuti nikako.nije sve u parama.nepatim se ja drug,nije to poenta,samo sam se upusti u diskusiju da zivot ovde nije bajka.to je na karju pokazala i statistika.njemci su medju siromasnijim gradjanima evrope.ti to vrlo dobro znas,koliko ljudi u bosni umaju 1/1 svoje stanove i kuce.dzaba platu sto imas netto 2000 eura(pitanje je dali imas),kad moras za stan,kablovsku,flat,komunalije,osiguranje,stojer i sta sve ne dati dosta,dosta,da nepricamo o tome da nemas gdje parkirati po sat vremena,da placas pisanje da prostis i sve sto ide uz to.da ne ispade da sam ja neki degenerik ili ti neko ko nije dobar u glavi,ovu raspravu sam samo poceo na temu komparacije zivota u bosni i njemackoj ali uvjek uz uslov da u bosni imas normalan posao(koji sam ja imao)....ti govoris o nekim praznicima i godisnjem odmoru,pa to je valjda normalno,to svi i u bosni imaju,nemoj mi porediti bingo i skafu i te privatnike.i u njemackoj ces na prste jedne ruke nabrojati ko ti daje 30 dana odmora odjednom,niko,bas niko.zivio ti meni
Mene bi zaista bilo sramota reci da zivot ovdje nije bajka, kad vidim kako neki po Bosni zive. Dobar je i predobar. Drugo je ako se ti ne mozes naviknuti, ali nije fer reci da je nama ovdje toliko lose.

Imamo mnogo sredjeniji zivot od mnogih u Bosni. Ja radim 45 sati sedmicno i imam 34 dana odmora, solidnu platu i jedino sto mi je potrebno je malo vise vremena ali sve je do organizacije. Imam i ja momenata kada mi je svega preko glave i kada mislim da se moj zivot sastoji samo od posla ali mislim da je suvisno porediti Njemacku i Bosnu.


Isto tako i za stan, "malo" odricanja i skrivanja para pod jastuk+ kredit od banke i mozes uzeti stan, ionako su nam stanarine ogromne, dakle i to si covjek nekako moze priustiti.

Nemoj se naci uvrijedjenim ali mislim da i nije sve toliko crno kao sto pises. Doduse i ne znam kako ti zivis, mozda postoje i drugi razlozi osim nostalgije ......


U svakom slucaju zelim ti svako dobro! :)
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#31 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

Enigma29 wrote:
zodi36 wrote:
sarajevomojgrad wrote:zodi36
vrati se u bosnu...

Nema potrebe da se patis. Jedan je zivot ako ti zivot prolazi a ti se patis cemu onda to..
Naravno da nije ni tamo jednostavno ali kad sve vagas i sagledas..moras biti jak ubrzo ces se naviknuti a vec mozda i jesi a da nisi ni svjestan.
A i sam rece cekas dijete i naravno da ce ti njemacka obezbjediti bolji i kvalitetniji porodicni zivot..
ja imam 30 dana godisnjeg i to radnih dana..plus njemacki praznici bude to sasvim dovoljno za bosnu..
ja ne poricem nista od ovoga sto si rekao,ali nemogu se naviknuti nikako.nije sve u parama.nepatim se ja drug,nije to poenta,samo sam se upusti u diskusiju da zivot ovde nije bajka.to je na karju pokazala i statistika.njemci su medju siromasnijim gradjanima evrope.ti to vrlo dobro znas,koliko ljudi u bosni umaju 1/1 svoje stanove i kuce.dzaba platu sto imas netto 2000 eura(pitanje je dali imas),kad moras za stan,kablovsku,flat,komunalije,osiguranje,stojer i sta sve ne dati dosta,dosta,da nepricamo o tome da nemas gdje parkirati po sat vremena,da placas pisanje da prostis i sve sto ide uz to.da ne ispade da sam ja neki degenerik ili ti neko ko nije dobar u glavi,ovu raspravu sam samo poceo na temu komparacije zivota u bosni i njemackoj ali uvjek uz uslov da u bosni imas normalan posao(koji sam ja imao)....ti govoris o nekim praznicima i godisnjem odmoru,pa to je valjda normalno,to svi i u bosni imaju,nemoj mi porediti bingo i skafu i te privatnike.i u njemackoj ces na prste jedne ruke nabrojati ko ti daje 30 dana odmora odjednom,niko,bas niko.zivio ti meni
Mene bi zaista bilo sramota reci da zivot ovdje nije bajka, kad vidim kako neki po Bosni zive. Dobar je i predobar. Drugo je ako se ti ne mozes naviknuti, ali nije fer reci da je nama ovdje toliko lose.

Imamo mnogo sredjeniji zivot od mnogih u Bosni. Ja radim 45 sati sedmicno i imam 34 dana odmora, solidnu platu i jedino sto mi je potrebno je malo vise vremena ali sve je do organizacije. Imam i ja momenata kada mi je svega preko glave i kada mislim da se moj zivot sastoji samo od posla ali mislim da je suvisno porediti Njemacku i Bosnu.


Isto tako i za stan, "malo" odricanja i skrivanja para pod jastuk+ kredit od banke i mozes uzeti stan, ionako su nam stanarine ogromne, dakle i to si covjek nekako moze priustiti.

Nemoj se naci uvrijedjenim ali mislim da i nije sve toliko crno kao sto pises. Doduse i ne znam kako ti zivis, mozda postoje i drugi razlozi osim nostalgije ......


U svakom slucaju zelim ti svako dobro! :)
da se naljutim ili uvrjedim,cccccc.nepada mi napamet.iz ovog tvog posta sam odmah sabrao 2 i 2.no coment.samo zivi i uzivaj,a tu pricu mozes okaciti macku o rep.sigurno imam bolji posao od tebe,sve mi kaze tvoji sati sedmicni.prica je o kvalitetu zivota,a to je sirok spektar koji sadrzi druzenje,zadovoljstvo a ne to hoces li pojesti eoro blok ili hanutu,ili malo slikovitije hoces li nedjeljom prelezati kuci jer nemas gdje otici(nigdje nisi dobro dosla i sve ti je daleko) ili ces opusteno sa rajom otici na kaficu negdje,pa kod nekog na rucak.uzivaj
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#32 Re: Raja iz Njemacke

Post by iamia »

Enigma29 wrote: Imamo mnogo sredjeniji zivot od mnogih u Bosni. Ja radim 45 sati sedmicno i imam 34 dana odmora, solidnu platu i jedino sto mi je potrebno je malo vise vremena ...

Isto tako i za stan, "malo" odricanja i skrivanja para pod jastuk+ kredit od banke i mozes uzeti stan,)
slazem se !/.
samo jedes pastetu svaku vecer poslije posla, i za 20 godina imas stan otplacen.
i kazu ljudi kriza !?? ... pihhh.
sta znaju ovi u BiH kako mi u njemackoj uzivamo/./.
lol.
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#33 Re: Raja iz Njemacke

Post by Genije007 »

Jesi li ti zodi36 citao vijesti na naslovnici Klixa zadnja dva dana.Tebi tesko u Njemackoj...ma nemoj..da ti skupimo para i kupimo kartu da skoknes na druzenje u BiH.Ima li tvoje dijete u Njemackoj maticni broj,zdravstveno osiguranje,redovne obroke i zivi li u sredjenom sistemu...ako ima sve nabrojano onda ne znam kako te nije sramota kukati jer bosanska djeca nemaju ni to. :oops: Tebi vidim fali drustveni zivot a sve ostalo imas.Pa ako si emigrirao valjda TI treba da se asimiliras ili si mozda ocekivao da ti Njemci naprave docek uz crveni tepih i jos i drustvo nadju.Evo sad cemo mi napraviti peticiju pa poslati Njemackoj ambasadi da ti obezbjede kakvo drustvo jer ti "nigdje nisi dobro dosla i sve ti je daleko"(ako nigdje nisi dobro dosao onda je valjda do tebe).:roll:
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#34 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

Genije007 wrote:Jesi li ti zodi36 citao vijesti na naslovnici Klixa zadnja dva dana.Tebi tesko u Njemackoj...ma nemoj..da ti skupimo para i kupimo kartu da skoknes na druzenje u BiH.Ima li tvoje dijete u Njemackoj maticni broj,zdravstveno osiguranje,redovne obroke i zivi li u sredjenom sistemu...ako ima sve nabrojano onda ne znam kako te nije sramota kukati jer bosanska djeca nemaju ni to. :oops: Tebi vidim fali drustveni zivot a sve ostalo imas.Pa ako si emigrirao valjda TI treba da se asimiliras ili si mozda ocekivao da ti Njemci naprave docek uz crveni tepih i jos i drustvo nadju.Evo sad cemo mi napraviti peticiju pa poslati Njemackoj ambasadi da ti obezbjede kakvo drustvo jer ti "nigdje nisi dobro dosla i sve ti je daleko"(ako nigdje nisi dobro dosao onda je valjda do tebe).:roll:
ne seri da prostis.ja radim kao sto sam radio i u bosni.u bosni imam 16 godina staza,i uvjek mi je bio uplacen staz i uvjek mi je sve bilo uredno sto se tice tih stvari(ovjera knjizica,papiri,i sta jos sve ne)..ja nekukakam ,cak sta vise kazem ti isto mi je kao u bosni,sve imam,imao sam i dole.komparirarm samo zivot ovde i dole,a zivot nije samo kes i ovjrena knjizica.ako citas taj isti klix ba,znat ces da je jecu ili prekjuce bila vijest da fali radnika negdje u rs-u,dnevnica 40 km i dva obroka pa nece niko da radi.stoga tu suplju ostavi za nekog drugog.u bosni ko hoce raditi i ima sve,ali to nije tema,tema je drustveni zivot i sve to.mozemo i ovako,prodaj babinu(tatinu kucu ili stan) i idi u postanare kao i vecina svaba ili nasih ljudi ovde i od ostatka kesa ces imati zivot iz bajke.pusti ba ove dijasporce,lafo imaju zivot,nemaju jarne nista .to ti ja odgovorno tvrdim
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#35 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

iamia wrote:
Enigma29 wrote: Imamo mnogo sredjeniji zivot od mnogih u Bosni. Ja radim 45 sati sedmicno i imam 34 dana odmora, solidnu platu i jedino sto mi je potrebno je malo vise vremena ...

Isto tako i za stan, "malo" odricanja i skrivanja para pod jastuk+ kredit od banke i mozes uzeti stan,)
slazem se !/.
samo jedes pastetu svaku vecer poslije posla, i za 20 godina imas stan otplacen.
i kazu ljudi kriza !?? ... pihhh.
sta znaju ovi u BiH kako mi u njemackoj uzivamo/./.
lol.
jarane neje pastetu jer je ovde nema :lol: :lol: .ali jede u kuci snitu hljeba i neki pomes ili chicken wings iz aldija...a to da je za kucu duzan 20 godina je ako je u najmanju ruku neki menadjer a ova enigma posto ima 45 sati sedmicno moze mastat o tome jer nemoze dobiti kredit za kucu,pa stoga placa stan warm 1000 eura i ostalo razvuci
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#36 Re: Raja iz Njemacke

Post by Genije007 »

[/quote]
ne seri da prostis.ja radim kao sto sam radio i u bosni.u bosni imam 16 godina staza,i uvjek mi je bio uplacen staz i uvjek mi je sve bilo uredno sto se tice tih stvari(ovjera knjizica,papiri,i sta jos sve ne)..ja nekukakam ,cak sta vise kazem ti isto mi je kao u bosni,sve imam,imao sam i dole.komparirarm samo zivot ovde i dole,a zivot nije samo kes i ovjrena knjizica.ako citas taj isti klix ba,znat ces da je jecu ili prekjuce bila vijest da fali radnika negdje u rs-u,dnevnica 40 km i dva obroka pa nece niko da radi.stoga tu suplju ostavi za nekog drugog.u bosni ko hoce raditi i ima sve,ali to nije tema,tema je drustveni zivot i sve to.mozemo i ovako,prodaj babinu(tatinu kucu ili stan) i idi u postanare kao i vecina svaba ili nasih ljudi ovde i od ostatka kesa ces imati zivot iz bajke.pusti ba ove dijasporce,lafo imaju zivot,nemaju jarne nista .to ti ja odgovorno tvrdim[/quote]

Imao si ovjerenu knjizicu u Bosni...imam je i ja ali mogu sa njom guzicu obrisati jer dobrog ljekara nema ni za lijeka.Da ne citiram tvoj post gdje hvalis bolnice i ljekare u Njemackoj....pises bolnice kao hoteli.Sto ti zena nije rodila u Bosni gdje su babice ljubazne kao Gargamel a ljekara ako ne podmazes moze ti i zena i dijete umrijeti sto se njih tice.Ta suplja da niko u Bosni nece da radi..ja ne znam ljude koji ne rade ali znam ih masu kojima nije redovna plata ili su neprijavljeni.Sto se tice drustvenog zivota opet kazem to je do tebe ili si asocijalan ili si neki mrgud.Ja gdje god odem za 7 dana upoznam masu ljudi i ostanem u kontaktu sa njima.Gdje su ti prijatelji sa posla...ili radis na groblju pa puno raje a nigdje zive duse :lol:
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#37 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

Genije007 wrote:
ne seri da prostis.ja radim kao sto sam radio i u bosni.u bosni imam 16 godina staza,i uvjek mi je bio uplacen staz i uvjek mi je sve bilo uredno sto se tice tih stvari(ovjera knjizica,papiri,i sta jos sve ne)..ja nekukakam ,cak sta vise kazem ti isto mi je kao u bosni,sve imam,imao sam i dole.komparirarm samo zivot ovde i dole,a zivot nije samo kes i ovjrena knjizica.ako citas taj isti klix ba,znat ces da je jecu ili prekjuce bila vijest da fali radnika negdje u rs-u,dnevnica 40 km i dva obroka pa nece niko da radi.stoga tu suplju ostavi za nekog drugog.u bosni ko hoce raditi i ima sve,ali to nije tema,tema je drustveni zivot i sve to.mozemo i ovako,prodaj babinu(tatinu kucu ili stan) i idi u postanare kao i vecina svaba ili nasih ljudi ovde i od ostatka kesa ces imati zivot iz bajke.pusti ba ove dijasporce,lafo imaju zivot,nemaju jarne nista .to ti ja odgovorno tvrdim[/quote]

Imao si ovjerenu knjizicu u Bosni...imam je i ja ali mogu sa njom guzicu obrisati jer dobrog ljekara nema ni za lijeka.Da ne citiram tvoj post gdje hvalis bolnice i ljekare u Njemackoj....pises bolnice kao hoteli.Sto ti zena nije rodila u Bosni gdje su babice ljubazne kao Gargamel a ljekara ako ne podmazes moze ti i zena i dijete umrijeti sto se njih tice.Ta suplja da niko u Bosni nece da radi..ja ne znam ljude koji ne rade ali znam ih masu kojima nije redovna plata ili su neprijavljeni.Sto se tice drustvenog zivota opet kazem to je do tebe ili si asocijalan ili si neki mrgud.Ja gdje god odem za 7 dana upoznam masu ljudi i ostanem u kontaktu sa njima.Gdje su ti prijatelji sa posla...ili radis na groblju pa puno raje a nigdje zive duse :lol:[/quote]
tebi nevrijedi objasanjavati.vidi se da imas bas slobodnog vremena dok citas tudje postovo.treba mi ovaj forum i bojim se bana inace bih ti svasta nesto rekao.onako cu ipak mangupski samo reci ,mora da zivis u varesu ili kladnju pa nema dobrog ljekara i jos si zaposlen u sumariji vares i nemas i potrazujes platu za 2008,2009,2010,2011,2012 i 2013.mozda da ti dodam jos to-STO NISI UCIO SKOLU?...a poznajes i stanje u njemackoj pravo,znas da su radne kolege svabe tako drustvene,jedva cekaju da sposla odu na pivu.asimilatoru moj :lol:
Genije007
Posts: 33
Joined: 02/04/2013 20:26

#38 Re: Raja iz Njemacke

Post by Genije007 »

Tebi ne vrijedi objasnjavati jer po nacinu izrazavanja i psovkama ja ne znam "odklen su tvoji korjeni".Vidi se kakva si persona po sprdanju na racun sumara,pa ljudi iz Kladnja i Varesa,pa ljudi bez plate.:-) Po tome sto nemas drustva vidi se i koliko si skolovan.Mozda da naucis jezik i odvojis se od zenine suknje upoznao bi Njemacku malo bolje.Kad bi bio i malo pozitivniji i poradio na komunikaciji mozda bi te neki Njemac i pozvao na pivo.Ja bar sa tim nisam imao problema nigdje u Evropi.
P.S. Ovo je sto se tice tebe moj posljednji post.Ja sa takvima ne pijem pivo ni u Sarajevu. :run:
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#39 Re: Raja iz Njemacke

Post by iamia »

asimilator :lol:
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#40 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

Genije007 wrote:Tebi ne vrijedi objasnjavati jer po nacinu izrazavanja i psovkama ja ne znam "odklen su tvoji korjeni".Vidi se kakva si persona po sprdanju na racun sumara,pa ljudi iz Kladnja i Varesa,pa ljudi bez plate.:-) Po tome sto nemas drustva vidi se i koliko si skolovan.Mozda da naucis jezik i odvojis se od zenine suknje upoznao bi Njemacku malo bolje.Kad bi bio i malo pozitivniji i poradio na komunikaciji mozda bi te neki Njemac i pozvao na pivo.Ja bar sa tim nisam imao problema nigdje u Evropi.
P.S. Ovo je sto se tice tebe moj posljednji post.Ja sa takvima ne pijem pivo ni u Sarajevu. :run:
evo da ti neostanem duzan i da ja svoj posljednji post tebi napisem.nisam nikakva persona(mrzim te skorojevicke izraze) i nisam nikoga uvrijedio,parafraziram samo.to sto izvlacis iz konteksta dovoljno govori o tebi koliko si povrsan.sto se tice zenine suknje tu sam zavucen samo s vremena na vrijeme :lol: :lol: ,mislim da nisi bukvalan pa da me jos nazoves nekim pogrdnim izrazom(manijak,perveznjak).sto se tice komunikacijetu mi nema ravnog vjeruj.neznam gdje si ti to bio na zapadu i kakvu su komunikaciju sa svabama tog tipa imao,ono tekma,piva i bude nam gotiva.da te nijemac pozove na pivu i naravno da on plati,heheheheh,ja nebuloza majko draga.nije problem vidim da ti je ppotajna zelja da odes iz bosne pa si na ovim temama koje te se nedoticu(sta ti imas sa rajom iz njemacke,nekontam?)...eto uzivaj,mislim da ti je sad malo jasnije
User avatar
dedovic.almir
Posts: 585
Joined: 04/03/2012 23:28
Location: DE
Contact:

#41 Re: Raja iz Njemacke

Post by dedovic.almir »

Ajde, nemojte se prepirati i svadjati bezze, iskoristite energiju u sinergiju i pomozite jedni drugima kako mozete i umijete.
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#42 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

tako je almire.nije svadja,samo rasprava.to sto neki ljudi misli da ovde sve pada sa neba(mislim na njemacku),i to sto misle da je dole(u bosni) sve ubleha i nepravda onda ja koji je prosao i ono dole i ovo ovde moram da repliciram.posto vidim da si ti iz aachena,hajd na pivu ili ti kafu kod komsije.ja cu platiti,ta nisam svabo :lol: :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#43 Re: Raja iz Njemacke

Post by vjesticanametli »

zodi jel se rodio :) nista ne obavjestavas :twisted: kad ces doci na babine :lol:
skaut_83
Posts: 100
Joined: 12/09/2011 22:42

#44 Re: Raja iz Njemacke

Post by skaut_83 »

Pozdrav za raju u Njemackoj.

Imam ponudu za posao u DE i dobio sam upit za koliku platu pristajem raditi. (inzenjer elektrotehnike, 5 god. iskustva).
Zanima me koliko treba love za stan u Stuttgartu, neki normalan za samca...i koliko se krecu neto plate inzenjera ETFa?

Hvala unaprijed. :wink:
User avatar
Truba
Posts: 81191
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#45 Re: Raja iz Njemacke

Post by Truba »

eh kako vam zavidim... jedina zemlja u kojoj sam htio boraviti pa makar ko turist ali sam uvijek propuštao priliku...
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#46 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

vjesticanametli wrote:zodi jel se rodio :) nista ne obavjestavas :twisted: kad ces doci na babine :lol:
sta ba jel se rodio :lol: :lol: .momcina vec velika,toliko o tome koliko se cesto cujes sa drugom :P ...ja cu za bosnu negdje u avgustu a ti ces na babine,i posto mi je skromnom vrlina,odmah da ti kazem da neprimam nista ispod 100-je :P
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#47 Re: Raja iz Njemacke

Post by iamia »

Black swan wrote:eh kako vam zavidim... jedina zemlja u kojoj sam htio boraviti pa makar ko turist ali sam uvijek propuštao priliku...
ti si htio boraviti cini mi se u bilo kojoj zemlji na zapadu,, ali si sve propustio :D
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#48 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

skaut_83 wrote:Pozdrav za raju u Njemackoj.

Imam ponudu za posao u DE i dobio sam upit za koliku platu pristajem raditi. (inzenjer elektrotehnike, 5 god. iskustva).
Zanima me koliko treba love za stan u Stuttgartu, neki normalan za samca...i koliko se krecu neto plate inzenjera ETFa?

Hvala unaprijed. :wink:
stuttgart je jedan od skupljih gradova u njemackoj ali su i plate ,odnosno satnice takodje iznad prosjeka.plata oko 2500,posto cete oderati sto si samac(stojer klasa 1)...moj ti je savjet da odmah pocnes traziti nekog za stan,jer je jako tesko doci do stana u vecim gradovima.moras se pripremiti i da odmah unaprijed uplatis tri kirije jer je to skoro kao obaveza,koje ti se nekad poslije vrate kad se budes selio,naravno ako stan predas u istom onom stanju u kakvom si usao u njega(ovde su pravo stipse i vazda ti nadje neku manu,tipa prljava lajsna ili fleka na zidu i uzme ti od te tri kirije par stoja)...znam da mi kolega placa stan 81 kvadrat,1000 eura sa svim rezijama.puno srece
zodi36
Posts: 391
Joined: 21/08/2012 12:48

#49 Re: Raja iz Njemacke

Post by zodi36 »

iamia wrote:
Black swan wrote:eh kako vam zavidim... jedina zemlja u kojoj sam htio boraviti pa makar ko turist ali sam uvijek propuštao priliku...
ti si htio boraviti cini mi se u bilo kojoj zemlji na zapadu,, ali si sve propustio :D
a ti majke mi tacno ulazis i trazis post gdje bi mogao koga spustiti i kontrirati.odkale ti snaga? :P :P
iamia
Posts: 1900
Joined: 09/10/2012 08:37

#50 Re: Raja iz Njemacke

Post by iamia »

talent.
Post Reply