Rain Soul, Bend, Core - BIH

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
Jaski030

#1 Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Jaski030 »

:izet:
Jaski030

#2 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Jaski030 »

Proizvod koji vam predstavljamo je proizvod pedesetogodišnjeg iskustva u liječenju djece oboljele od raka i leukemije. Dr.Arnold S.Leonarda i njegovog dvadesetogodišnjeg kliničkog istraživanja. Fondacija koja nosi njegovo ime i istražuje kancerogene bolesti kod djece, već punih 20 godina nosioc je u istraživanju ovih bolesti na Univerzitetu u Minesoti. www.aslcancerfund.org

Dr. Arnold S. Leonard publicira sva svoja istraživanja u raznim naučnim časopisima i medicinskim priručnicima. Vodeći je liječnik u ovoj oblasti na raznim akademijama, i predavač na naučnim konferencijama.

Njegovo istraživanje obuhvaća pronalaženje načina kako da se nakon radio i kemoterapije djeca ponovo vrate na „svoje noge“, i kako im omogućiti da u najkraćem vremenskom periodu vrate i sačuvaju njihovo zdravlje. Višegodišnja istraživanja dr.Arnolda S. Leonarda su urodila plodom, tako je 2009 god. ugledao svijet RAIN-ov proizvod po imenu SOUL (DUŠA), sačinjena od prirodnih i licenciranih mikstrata i sastojaka.

ZAŠTO BAŠ SJEME?

Proizvod je rezultat jednog zaista revolucionarnog pristupa. Još se nikad nije dogodilo u povijesti proizvodnje dodataka prehrani ili suplemenata, da se umjesto voća i biljaka, koriste njihove sjemenke. Dugogodišnja istraživanja dr. Leonarda su dovela do zaključka da u hladno prešanim uljima od sjemenki ima više aktivnih supstanci (npr. antioksidanata) čak i do 30-40 puta više nego u samom voću ili biljkama.

ČEMU SLUŽE OVA ULJA?

- Štite stanice
- Smanjuju rizik od bolesti uzrokovanih slobodnim radikalima
- Oblažu zidove stanica
- Raznovrsna su ishrana. Nisu lijek, nego FUNKCIONALNA HRANA. - Ova funkcionalna hrana radi na staničnom nivou. (Neuhranjene i energetski slabe stanice ne ispunjavaju svoje funkcije, postaju osjetljive i dolazi do bolesti organizma).
- Razlog bolesti je taj što u naš organizam ne unosimo dovoljno raznovrsne hrane bogate hranljivim tvarima, vitaminima i mineralima kao i mikronutrijenata. Zbog nedostatka hranljivih tvari, stanice i organizam gube svoj prirodni obrambeni sistem i dolazi do bolesti.
- U SOUL-u se nalaze licencirani sastojci, koji podižu sposobnost organizma da stvara energiju i usporavaju starenje. Pored toga pomaže imuni sistem u radu i djeluje pozitivno na krvne žile.
- SOUL sadrži supstance-antioksidante koje pomažu organizmu u borbi protiv slobodnih radikala i smanjuju rizik upalnih procesa, koja su glavni uzrok kroničnih oboljenja i malfunkcija stanica.

Jako važno, proizvedeno je tehnologijom HLADNOG PREŠANJA!

Važno je spomenuti, da ulja koja se kuhaju pretvaraju se u zasićene masne kiseline. Zato se rafinirana ulja suncokreta, kukuruza i dr. ne smiju zagrijavati iznad 50oC jer postaju otrovna za organizam.

ŠTO SADRŽI SOUL?

Nakon kliničkog ispitivanja SOUL je pokazao sljedeće rezultate:


- SOUL u sebi sadrži visok nivo antioksidansa, pomaže kod liječenja kroničnih oboljenja, pomaže kod eliminacije raznih upalnih procesa, jača imunitet organizma, stanicama povećava nivo energije i time usporava starenje.
- Antioksidant (neutralizira slobodne radikale) ima 40 puta jače djelovanje nego vitamin C, i 50 puta jače djelovanje od vitamina E.
- SOUL ima klinički ispitane prednosti: vrlo visok nivo antioksidanata, (17.980 ORAC u vrećici od 57,6ml) koji pomažu u borbi protiv svih kroničnih i drugih oboljenja.


*Ove tvrdnje nisu ocijenjene od strane Američke uprave za hranu i lijekove (FDA).


Ovaj proizvod nije namijenjen za dijagnosticiranje, liječenje ili spriječavanje bilo kakve bolesti.

Za sve informacije i narudžbe pozovite 062506058
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#3 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by dzejkej »

Da li je neko probao ove cudotvorne proizvode? Ozbiljno pitam jer razmisljam djeci uzeti za imunitet ali toliko ima ubleha da vise nista ne uzimam zdravo za gotovo. Iskustva pls..

A ja cu proguglati ovog doktora Arnolda bas da vidim moze li se povezati neko njegovo istrazivanje sa ovim rainom..
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#4

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#5 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by dzejkej »

Hvala na info.
Ja sam citala tonu tih reklama za soul pa kontam i ovo je to. U pravu si, svi red flags su tu :oops:
Gledala sam na researchgate ima samo jedan kao patent a nisam stigla sciencedirect proci jer mi laptop nije ukljucen a mrsko mi tipkati na mobil :oops:
Ozbiljno odgovaram jer sam fakat htjela da provjerim bar neke navode iz tih reklama za soul.
A nemoj google da diras, imas i facebook adresu centra za rak koji nosi naziv ovog doktora i poslala sam im poruku da li imaju neka istrazivanja koja potvrdjuju djelovanja ovog preparata. Svakako cu postati odgovor na temu a i prema njemu odlucivati hocu li naruciti rain ili ne.
Last edited by dzejkej on 27/12/2019 22:48, edited 1 time in total.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#6 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by dzejkej »

jOFLA wrote: 27/12/2019 21:50
Postoje čitave mreže web stranica lijepog i/ili profesionalnog izgleda, koje su pod kontrolom jedne osobe ili jedne grupe, sa izmišljenim podacima iz navodno kliničkih testiranja kojih u stvarnosti nikad nije bilo, izmišljenim svjedočenjima i izmišljenim zahvalama navodno zadovoljnih i izliječenih kupaca, sve u cilju da te prevari kako bi ti kupio njihov čudotvorni eliksir. U takvim slučajevima kao što je i ovaj preparat, Google ti NIJE prijatelj.
To je upravo ono sto mi je i sumljivo kod ovog cudotvornog lijeka. Bukvalno svaki opis je copy paste istog teksta.

Zato i pitam hej ljudi je li neko ovo pio i sta se desilo. Ja licno bih stvarno voljela da je istina ono sto pisu za njega ali hajde vidjecemo. Evo ja cekam info..
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#7

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#8 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by dzejkej »

Ti si mescini malo vjestiji u tom provjeravanju pa nam provjeri i javni :D
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#9

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
dzejkej
Posts: 752
Joined: 16/03/2011 16:17

#10 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by dzejkej »

Ja sam mislila nabaviti od zene kod koje radim hidzamu. Nemam razloga da mislim da bi ona varala po pitanju porijekla proizvoda.
Vidjecu jos sta cu saznati o samom proizvodu pa cu odluciti.
Hvala na uputama :thumbup:
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#11

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:11, edited 1 time in total.
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#12 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Brus Lee »

jOFLA wrote: 27/12/2019 21:50
dzejkej wrote: 27/12/2019 19:06 Da li je neko probao ove cudotvorne proizvode? Ozbiljno pitam jer razmisljam djeci uzeti za imunitet ali toliko ima ubleha da vise nista ne uzimam zdravo za gotovo. Iskustva pls..

A ja cu proguglati ovog doktora Arnolda bas da vidim moze li se povezati neko njegovo istrazivanje sa ovim rainom..
1.) Pročitaj prvi paragraf.
2.) Pročitaj predzadnju rečenicu, a onda i rečenicu prije nje.
3.) Pročitaj ponovo prvi paragraf, i opet predzadnju rečenicu i onu prije nje.

Razmisli o tome. Je li ti sve logično, uvjerljivo, ima smisla ?

Doktori čija se imena navode u ovakvim i sličnim tvrdnjama kad se nešto prodaje mogu biti stvarne osobe, i zaista mogu imati neki svoj preparat, ali pitanja su:

1.) U kojem uglednom medicinskom žurnalu su objavljeni podaci o statističkoj učinkovitosti tog preparata ?
2.) Šta piše u tom medicinskom žurnalu, kolika je učinkovitost ?
3.) Je li autentičan taj preparat koji se ovdje prodaje, ili će ti prodavač podvaliti kukuruzno ulje u ampulama i bočicama?

Ako na ta tri pitanja nema odgovora od izumitelja ili ovlaštenog proizvođača, onda budi 100% siguran da je u pitanju podvala, samo da ti uzme pare.

Kad se nešto takve prirode hoće provjeriti, onda se ne oslanja na Google, nego se kontaktira institucija ili osoba direktno, u ovom slučaju odjel onkologije univerziteta u Minnesoti, i pita sljedeće:

1.) Postoji li zaista takav preparat kojeg oni navodno koriste ?
2.) Ako postoji, proizvodi li se za izvoz ?
3.) Ako se ne proizvodi za izvoz, ima li ga barem u u SAD-u u slobodnoj prodaji, proizveden od ovlaštene laboratorije, i koja je to laboratorija ? Pa onda kontaktirati laboratoriju.

Postoje čitave mreže web stranica lijepog i/ili profesionalnog izgleda, koje su pod kontrolom jedne osobe ili jedne grupe, sa izmišljenim podacima iz navodno kliničkih testiranja kojih u stvarnosti nikad nije bilo, izmišljenim svjedočenjima i izmišljenim zahvalama navodno zadovoljnih i izliječenih kupaca, sve u cilju da te prevari kako bi ti kupio njihov čudotvorni eliksir. U takvim slučajevima kao što je i ovaj preparat, Google ti NIJE prijatelj.
:izet:
User avatar
programerAnel
Posts: 268
Joined: 28/02/2018 08:05

#13 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by programerAnel »

Mene zanima kakva je zarada ovdje. Vjerujem da se pola mojih facebook prijatelja ne bavi tek onako .
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#14 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by _BataZiv_0809 »

Trosi li iko ovo? Kakva su iskustva?
Djulbesecer hanuma
Posts: 24
Joined: 04/06/2020 06:11

#15 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Djulbesecer hanuma »

_BataZiv_0809 wrote: 06/05/2022 21:07 Trosi li iko ovo? Kakva su iskustva?
Već skoro 3 godine djeci svako jutro dajem rain soul a muž povremeno uzima ( i ja takode) core. Starijoj i nije nešto bio potreban ali mlađa kćer mi ima jako los imuni sistem, alergije ekcem i blaži oblik astme. Imunitet i krvna slika su joj 100% bolji, došli smo do - ponekad malo prehlađena a krenuli smo sa 2-3 puta mjesečno infekcija sto virusnih sto bakterijskih. Takođe i apetit joj se popravio i zaista zdravije izgleda. Znaci mi smo pretplaćeni, mjesečno nam dolaze kutije na adresu i nisam se pokajala. To je moje licno iskustvo 🙂
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#16 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by _BataZiv_0809 »

Djulbesecer hanuma wrote: 24/05/2022 03:43
_BataZiv_0809 wrote: 06/05/2022 21:07 Trosi li iko ovo? Kakva su iskustva?
Već skoro 3 godine djeci svako jutro dajem rain soul a muž povremeno uzima ( i ja takode) core. Starijoj i nije nešto bio potreban ali mlađa kćer mi ima jako los imuni sistem, alergije ekcem i blaži oblik astme. Imunitet i krvna slika su joj 100% bolji, došli smo do - ponekad malo prehlađena a krenuli smo sa 2-3 puta mjesečno infekcija sto virusnih sto bakterijskih. Takođe i apetit joj se popravio i zaista zdravije izgleda. Znaci mi smo pretplaćeni, mjesečno nam dolaze kutije na adresu i nisam se pokajala. To je moje licno iskustvo 🙂
:thumbup:

Ali navedeno je da nije za trajnu upotrebu. Pravite li pauze?
Djulbesecer hanuma
Posts: 24
Joined: 04/06/2020 06:11

#17 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Djulbesecer hanuma »

_BataZiv_0809 wrote: 24/05/2022 06:02
Djulbesecer hanuma wrote: 24/05/2022 03:43

Već skoro 3 godine djeci svako jutro dajem rain soul a muž povremeno uzima ( i ja takode) core. Starijoj i nije nešto bio potreban ali mlađa kćer mi ima jako los imuni sistem, alergije ekcem i blaži oblik astme. Imunitet i krvna slika su joj 100% bolji, došli smo do - ponekad malo prehlađena a krenuli smo sa 2-3 puta mjesečno infekcija sto virusnih sto bakterijskih. Takođe i apetit joj se popravio i zaista zdravije izgleda. Znaci mi smo pretplaćeni, mjesečno nam dolaze kutije na adresu i nisam se pokajala. To je moje licno iskustvo 🙂
:thumbup:

Ali navedeno je da nije za trajnu upotrebu. Pravite li pauze?
Jedino kad zaboravimo popit’ :mrgreen: i kad smo na godišnjem, sto je otprilike 2-3 puta u godini
bosanka hercegovic
Posts: 228
Joined: 01/03/2013 09:46

#18 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by bosanka hercegovic »

Evo slusam komsiju kako na sva usta hvali Rain soul proizvode, pa reko da istrazim ko to proizvodi, ko uvozi u BH i da li imaju odobrenje agencije za lijekove ili hranu. Prvo sto sam pronasla je sjetiste u Americkoj drzavi Utah....imaju kancelarije u okviru poslovne zgrade na prvom spratu i to je sve...zadnja recenzija ne Google profilu napisana prije 4 godine....tako da me sve to asocira da je to zesca prevara propracena izravnim dobro isplaniranim marketingom....ako neko ima da uslika uvoznu deklaraciju sa kutije, vidimo..... Kucajte na Google maps: 1365 Business Park Dr Orem UT 84058 i uvjerite se da ovdje nesto smrdi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66185
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#19 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by _BataZiv_0809 »

Meni ovo godi
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#20 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by Dope_Man »

bosanka hercegovic wrote: 16/01/2023 22:24 Evo slusam komsiju kako na sva usta hvali Rain soul proizvode, pa reko da istrazim ko to proizvodi, ko uvozi u BH i da li imaju odobrenje agencije za lijekove ili hranu. Prvo sto sam pronasla je sjetiste u Americkoj drzavi Utah....imaju kancelarije u okviru poslovne zgrade na prvom spratu i to je sve...zadnja recenzija ne Google profilu napisana prije 4 godine....tako da me sve to asocira da je to zesca prevara propracena izravnim dobro isplaniranim marketingom....ako neko ima da uslika uvoznu deklaraciju sa kutije, vidimo..... Kucajte na Google maps: 1365 Business Park Dr Orem UT 84058 i uvjerite se da ovdje nesto smrdi
Ma obicna multi-level marketing shema. Proizvod naravno nahvaljen, al nema nikakvih konkretnih podataka da zaista ima neka pozitivna dejstva, a svako ko bi malo para da zaradi kupi x kutija, proda familiji, raji, i ako uspije jos kom strancu i zaradi par stoja.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#21 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by nivla »

kupio, ne vrijedi ovih para koje je placen, na kutiji pise ima neceg toliko sto je procenat dnevnih potreba i zvjezdica, uz zvjezdicu pise nema utvrdjeno koliko je toga sto pise potrebno, prodaje se ko oriflame i avon kozmetika i uzimaju se procenti od prodaje, sigurno ne steti ali tesko da moze pomoci, bolje kupiti testiran proizvod kojem znas sastav u apoteci, pa i dmu, nego nesto sto ne znas sta je uopste, uz sve ozbiljne pripravke iz apoteke najcesce pise uz preporuku ljekara da ih treba kupiti (orthomol immun npr) ali pise i da nisu nadomjestak za zdravu ishranu vec dodatak prehrani, uz svaki od ovih proizvoda jasno pise po cijim preporukama i u skladu sa cim je svaki od elemenata koji dodje u njima potreban na dnevnoj bazi
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14616
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#22 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by DaysleepeR »

Savršeno smo tržište za ove "Torabi" proizvode.
moee
Posts: 1394
Joined: 07/06/2011 10:44

#23 Re: Rain Soul, Bend, Core - BIH

Post by moee »

Firma Rain International u 2020.g. imala promet 7 miliona KM, a dobit 2 miliona. Ako dodate troškove firme i provizije preprodavača, dođete do nabavne cijene koja je više nego duplo manja od prodajne.
Post Reply