Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#3051 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

channel10 wrote: 09/04/2020 10:29 Mislim da su.provizije velike jer svakako ti vec svaki mjesec naplate po 3-4 KM za tu uslugu i knda ti uzimaju 60pf za klik. To je malo je reci previse. Razumio bih da je 20-30pf ali 60 je previse. Zar nije dovoljno sto ti na.mjesecnoj bazi vec uzimaju tolike pare?

I sto je najgore, nece puno cekati i u roku od godine dvije ce to skociti i na marku po racunu, umjesto da ide nize...Ovo je luda drzava sa jos ludjim narodom..
Provizija je 0,3KM ako račune plaćaš uplatom na račun Rbanke i plus ako preko internet bankrastva aktiviraš opciju režije na klik za plaćanje struje i prijaviš se da dobijaš elektronski račun za struju (EP ti ga šalje na mejl), onda nema provizije, odnosno Rbanka ti uzme 0,3 KM pa ti onda vrati :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3052 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Svi oni spominju racune unutar banke, a koliko ih realno ima? Mislim da su im previsoke provizije s obzirom na fiksan iznos koji ti uzimaju svaki mjesec i sto unutar tog iznosa nemas neku privilegiju( recimo dva tri racuna da platis bez provizije)...
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#3053 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

channel10 wrote: 09/04/2020 11:43 Svi oni spominju racune unutar banke, a koliko ih realno ima? Mislim da su im previsoke provizije s obzirom na fiksan iznos koji ti uzimaju svaki mjesec i sto unutar tog iznosa nemas neku privilegiju( recimo dva tri racuna da platis bez provizije)...
Na svakom računu koji plaćaš na dnu imaš spisak žiro računa za uplatu, ti izabereš Rbanku.. ne kontam šta je tu problem??
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3054 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Pa nemaju sve firme u svim bankama svoje racune. Ne kontam sta ti ne kontas?
User avatar
Laertes
Posts: 4253
Joined: 08/01/2015 18:25

#3055 Re: Raiffeisen banka

Post by Laertes »

Ja sam prošli mjesec, po prvi put, sve račune platio putem internet bankarstva (do sada samo telekom plaćao). Samo na jednom računu nije bilo Raiffeisen računa (mislim za vodu), ostali imali. Tuzla je u pitanju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3056 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

...
Last edited by channel10 on 09/04/2020 12:53, edited 1 time in total.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3057 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

I ja se mislim da predjem samo zbog ove situacije jer se sad ne isplati rizikovati u redovima da fasujes virus (vrlo vjerovatno cu preci). Imam dva racuna, gdje je jedan u RB, a drugi u Unikredit. Vrlo vjerovatno cu uzeti u Unikredit i ovo sto ja govorim, tu mislim na sve banke uopsteno, a ne samo na RB(mada je ovo tema RB banke).
U ovom slucaju je bolje placati i te provizije nego rizikovati bolest, a na kraju krajeva se usluga moze otkazati kad ovo prodje(ukoliko neko zeli).

A sto se tice racuna, vrlo vjerovatno je pola racuna na drugoj banci jer sigurno nemaju svi svoje racune u svim bankama i na kraju to zadovoljstvo te kosta 7-8KM mjesecno. Najgore je sto im ne mozes nista i mogu raditi sta hoce u ovakvoj drzavi. Vidjeli smo sve sad kad je bila prica oko moratorija za kredite.
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#3058 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

channel10 wrote: 09/04/2020 11:57 Pa nemaju sve firme u svim bankama svoje racune. Ne kontam sta ti ne kontas?
Imaju, nemoj pričat napamet.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3059 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

zubi wrote: 09/04/2020 13:51
channel10 wrote: 09/04/2020 11:57 Pa nemaju sve firme u svim bankama svoje racune. Ne kontam sta ti ne kontas?
Imaju, nemoj pričat napamet.
Pa evo covjek gore kaze da nema jedan sigurno(Sarajevo). Vjerovatno sve zavisi od banke do banke i od grada do grada.
User avatar
zubi
Posts: 5158
Joined: 16/07/2009 00:27

#3060 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

channel10 wrote: 09/04/2020 14:31
zubi wrote: 09/04/2020 13:51
channel10 wrote: 09/04/2020 11:57 Pa nemaju sve firme u svim bankama svoje racune. Ne kontam sta ti ne kontas?
Imaju, nemoj pričat napamet.
Pa evo covjek gore kaze da nema jedan sigurno(Sarajevo). Vjerovatno sve zavisi od banke do banke i od grada do grada.
:lol: Ja jesi ti uporan covjek, haj sretno placanje racuna...
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3061 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Pa kad se bukvalno gleda u rijec, onda idemo do kraja :) :thumbup:
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#3062 Re: Raiffeisen banka

Post by dzipalo »

Je li neko mozda dobio ponudu za moratorij? Meni su dali ponudu da mi traje moratorij dok traje stanje nesrece, ali mi nece produziti trajanje kredita nego ce mi ovo sto nije uplaceno dok je trajao moratorij rasporediti na preostale mjesece. Ok mi je ponuda, iskreno kad sam vidio ono obavjestenje od strane predstavnika bankarskog sektora mislio sam da nece ponuditi nista ko bas nije ugrozen.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3063 Re: Raiffeisen banka

Post by _BataZiv_0809 »

Istice mi shopping kartica krajem mjeseca. Kad mogu ocekivat da ce mi javit da je nova gotova?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7777
Joined: 03/06/2016 16:31

#3064 Re: Raiffeisen banka

Post by Dope_Man »

_BataZiv_0809 wrote: 09/04/2020 21:56 Istice mi shopping kartica krajem mjeseca. Kad mogu ocekivat da ce mi javit da je nova gotova?
Koliko sam dobio info bice produzenje vazenja svih debitnih i kreditnih kartica do 31.12.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66128
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#3065 Re: Raiffeisen banka

Post by _BataZiv_0809 »

Dope_Man wrote: 10/04/2020 13:25
_BataZiv_0809 wrote: 09/04/2020 21:56 Istice mi shopping kartica krajem mjeseca. Kad mogu ocekivat da ce mi javit da je nova gotova?
Koliko sam dobio info bice produzenje vazenja svih debitnih i kreditnih kartica do 31.12.
Kod mene je shopping kazu bice izradjena u toku mjeseca i dali mi neki broj da provjerim.
ljiljani_zlatni
Posts: 40
Joined: 14/09/2018 21:04

#3066 Re: Raiffeisen banka

Post by ljiljani_zlatni »

Imam mastercard debit card koji sam otvorio prije nekoliko godina, neki studentski paket bez mjesecne naknade, nebitno.
Godinama sam je koristio za online kupovinu, jednostavno uplatim npr. 100km na bankomat i onda vrsim kupovinu bez ikad ikakvih problema.
Prije par dana po istom principu, uplatim novac na bankomat i krenem da narucim nesto putem interneta i odbiju mi transakciju. Pokusam na drugim sajtovima, opet isto. Pokusam poslati pare na neciji paypal, odbije se transakcija.
Nazovem podrsku i prijatna djevojka me preusmjeri na kolegu koji me nazove radi validnosti i potvrde transakcija koje sam pokusao obaviti. Kaze da mi je blokirana kartica radi sigurnosti transakcije i da ce mi je odblokirati kroz 5-10 minuta i da ce sve biti uredu, medjutim meni i dalje isto narednih 12 sati.

Sljedeci dan ponovo zovem call centar i covjek mi kaze da kartica nije blokirana nego da je banka blokirala odredjene transakcije radi svoje sigurnosti, pita me u kojem vremenskom periodu cu izvrsiti online kupovinu kako bi mi oni dopustili sve transakcije, kazem mu od 12h do 17h i on odgovori nema problema, imas fore do 17h da odradis sta treba (?).
Tih 5 sati sam svakih pola sata pokusavao obaviti razne transakcije, cisto da vidim je li radi slanje, nisam mogao apsolutno nista nigdje kupiti niti kome poslati novac bilo kojim putem, uvijek odbijeno.

Poslije 17h zovem podrsku opet, djevojka govori kako mi kolega nije smio dopustiti obavljanje transakcija u tom periodu nego samo od pola sata. Kaze mi da ce ona sad odblokirati sve i da narednih pola sata obavim kupovinu jer imam samo toliko fore (?). Opet nije uspjelo, ona me zoce poslije pola sata i kaze vjerovatno je u paypalu problem jer je sa kartice sve uredu ( Nisam samo paypal koristio nrgo i 4 druga nacina prenosa novca ).
Tad sam prekinuo poziv i odlucio vise da ne zovem jer svako svoju pricu ima, kao da su razlicite banke a ne jedna.
Kad ovo prodje otici cu i zatvoriti racun, a otvoriti negdje drugo.
Je li se moze visa electron karticom dizati novac sa paypal-a i gsje je najpogodinije za izvaditi takvu karticu?
User avatar
sagosen
Posts: 822
Joined: 24/08/2015 02:44

#3067 Re: Raiffeisen banka

Post by sagosen »

ljiljani_zlatni wrote: 10/04/2020 14:33 Imam mastercard debit card koji sam otvorio prije nekoliko godina, neki studentski paket bez mjesecne naknade, nebitno.
Godinama sam je koristio za online kupovinu, jednostavno uplatim npr. 100km na bankomat i onda vrsim kupovinu bez ikad ikakvih problema.
Prije par dana po istom principu, uplatim novac na bankomat i krenem da narucim nesto putem interneta i odbiju mi transakciju. Pokusam na drugim sajtovima, opet isto. Pokusam poslati pare na neciji paypal, odbije se transakcija.
Nazovem podrsku i prijatna djevojka me preusmjeri na kolegu koji me nazove radi validnosti i potvrde transakcija koje sam pokusao obaviti. Kaze da mi je blokirana kartica radi sigurnosti transakcije i da ce mi je odblokirati kroz 5-10 minuta i da ce sve biti uredu, medjutim meni i dalje isto narednih 12 sati.

Sljedeci dan ponovo zovem call centar i covjek mi kaze da kartica nije blokirana nego da je banka blokirala odredjene transakcije radi svoje sigurnosti, pita me u kojem vremenskom periodu cu izvrsiti online kupovinu kako bi mi oni dopustili sve transakcije, kazem mu od 12h do 17h i on odgovori nema problema, imas fore do 17h da odradis sta treba (?).
Tih 5 sati sam svakih pola sata pokusavao obaviti razne transakcije, cisto da vidim je li radi slanje, nisam mogao apsolutno nista nigdje kupiti niti kome poslati novac bilo kojim putem, uvijek odbijeno.

Poslije 17h zovem podrsku opet, djevojka govori kako mi kolega nije smio dopustiti obavljanje transakcija u tom periodu nego samo od pola sata. Kaze mi da ce ona sad odblokirati sve i da narednih pola sata obavim kupovinu jer imam samo toliko fore (?). Opet nije uspjelo, ona me zoce poslije pola sata i kaze vjerovatno je u paypalu problem jer je sa kartice sve uredu ( Nisam samo paypal koristio nrgo i 4 druga nacina prenosa novca ).
Tad sam prekinuo poziv i odlucio vise da ne zovem jer svako svoju pricu ima, kao da su razlicite banke a ne jedna.
Kad ovo prodje otici cu i zatvoriti racun, a otvoriti negdje drugo.
Je li se moze visa electron karticom dizati novac sa paypal-a i gsje je najpogodinije za izvaditi takvu karticu?
Na kojim sajtovima si pokušao ako nije tajna? Meni se možda prije godinu desilo pokušao platiti IPTV aplikaciju za Samsung Smart TV možda 5€, i prošla uplata, ali nakon te transakcije blokirali karticu, ništa nije moglo, zvao na telefon pitao zašto su to napravili rekli zbog te transakcije, bila im SUMLJIVA i onda nakon toga odblokirali i sve ok.
ljiljani_zlatni
Posts: 40
Joined: 14/09/2018 21:04

#3068 Re: Raiffeisen banka

Post by ljiljani_zlatni »

Stvar je u tome sto su mi 2 puta rekli da ce je odblokirati, pa kasnije govore da uopste nije ni blokirana nego je samo odredjena transakcija blokirana od strane banke.
Pokusavao sam kupovati domene i hosting za svoj website, pokusao dodati novac u wallet na Steam, pokusao poslati novac jaranu cisto da vidim je li odblokirano, ipak sve odbijeno.
Sve od navedenog sam godinama unazad radio na isti nacin bez ikakvih problema.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#3069 Re: Raiffeisen banka

Post by Daryl Dixon »

. :thumbup: :bih:
Last edited by Daryl Dixon on 24/04/2022 22:10, edited 1 time in total.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3070 Re: Raiffeisen banka

Post by BaDa »

ljudi na koji nacin ide online placanje racuna preko rmb-a? Jel dovoljno samo broj racuna (koji nadjem na racunu od telemacha ili bht-a) da upisem i koliko para i tako platim? Ili ima jos nekih zajebancija? Jel moram izabrati racun raiffeisen banke kad uplacujem ili mogu i na neku drugu banku?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#3071 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

BaDa wrote: 16/04/2020 16:49 ljudi na koji nacin ide online placanje racuna preko rmb-a? Jel dovoljno samo broj racuna (koji nadjem na racunu od telemacha ili bht-a) da upisem i koliko para i tako platim? Ili ima jos nekih zajebancija? Jel moram izabrati racun raiffeisen banke kad uplacujem ili mogu i na neku drugu banku?
samo broj računa i to je to. A samo ti je razlika u proviziji, 0,30 RF, 0,60 ostali. Kad se procesuira, dobiješ u obliku uplatnice kao pdf
zippoo87
Posts: 15599
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3072 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

ja neki dan potrosi pola KM za minutu,zovuci onaj njihov broj i slusajuci sta da pritisnem a kada pritisnem taj broj,ne poziva nikoga,nego samo ponavlja ono
htio nazvati da mi ponovo aktiviraju aplikaciju na telefonu ali haman je jeftinije otici,iako sada rade skraceno haman
DON_eARL
Posts: 3733
Joined: 31/10/2010 22:26

#3073 Re: Raiffeisen banka

Post by DON_eARL »

BaDa wrote: 16/04/2020 16:49 ljudi na koji nacin ide online placanje racuna preko rmb-a? Jel dovoljno samo broj racuna (koji nadjem na racunu od telemacha ili bht-a) da upisem i koliko para i tako platim? Ili ima jos nekih zajebancija? Jel moram izabrati racun raiffeisen banke kad uplacujem ili mogu i na neku drugu banku?
Prilikom prvog plaćanja spasiš sebi šablone i onda mijenjaš samo referencu i iznos.

Moraš popuniti svoje podatke/podatke sa računa i podatke pravnog lica kom uplaćuješ. Uglavnom možda ti bude pegla prvi put, kasnije iste šablone recikliraš.

U paketu koji ja imam vrate ove provizije od 0.3KM za uplate unutar banke, dok uplate ka drugim bankama ide 0.6KM po transakciji.
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#3074 Re: Raiffeisen banka

Post by BaDa »

nemam ja puno sta popunjavati samo broj racuna i iznos koji hocu! i mogu birati jel hitna uplata! evo bukvalno kao na video sto su napravili

https://www.youtube.com/watch?v=pssaAby ... =emb_title
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#3075 Re: Raiffeisen banka

Post by alibaba_i_30_godina »

BaDa wrote: 16/04/2020 19:05 nemam ja puno sta popunjavati samo broj racuna i iznos koji hocu! i mogu birati jel hitna uplata! evo bukvalno kao na video sto su napravili

https://www.youtube.com/watch?v=pssaAby ... =emb_title
Savjetujem ti dodatno u opisu uplate da napišeš mjesec za koji plaćaš račun I broj računa na koji se pozivas.
Post Reply