Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2576 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Ako si student znači imaš CLUB paket i za taj paket imaš jedan besplatan token, za ostale se naplaćuje po 0.50KM mjesečno

Code: Select all

Ukoliko ovu uslugu koristite kao pojedinačni proizvod, te u okviru Paketa računa KLASIK, CLUB ili PENZIONER, na raspolaganju Vam je jedan besplatan token/virtualna kartica. Korisnici Paketa računa TRENDI, TRENDI PLUS i ELEGANT imaju dva besplatna tokena/virtualne kartice. Svaki naredni token/virtualna kartica se naplaćuje 0,50 KM
mjesečno. Prilikom popunjavanja Pristupnice u poslovnici, određujete sa kojeg kartičnog računa će se obračunavati naknada za sve tokene/virtualne kartice koje podliježu obračunu naknade.
User avatar
Quaresma
Posts: 6696
Joined: 19/07/2010 16:37

#2577 Re: Raiffeisen banka

Post by Quaresma »

Hvala puno
tester33
Posts: 206
Joined: 13/12/2011 19:24

#2578 Re: Raiffeisen banka

Post by tester33 »

Hyperthalamus wrote:Popunis pristupnicu, skines aplikaciju na mobitel, odes u banku sa popunjenom pristupnicom, licnom kartom i mobitelom na koji si instalirao aplikaciju. ..ostatak posla traje 5 minuta.

Ta pristupnica .... traze neke bezvezne personalne podatke .... sto mi se ne svidja ... jel se to mora popunjavati ?

Ako da ..... ne otvoram racun ... tu..
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#2579 Re: Raiffeisen banka

Post by Horcrux »

FYI

Pocetkom mjeseca je bilo obavjestenje na dnu izvoda:
Obavjestavamo cijenjene klijente da ce od 01.10.2018. godine doci do izmjena/dopuna Opstih uslova koristenja kredita i kartica.
Ovi novi uslovi nalaze na https://raiffeisenbank.ba/dokumenti/ops ... od-1102018, stari uslovi su ovdje https://raiffeisenbank.ba/sites/default ... 1.2018.pdf.

Razlika je ovdje https://draftable.com/compare/DPKCTOQahmUi.
lajkujMe
Posts: 12254
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2580 Re: Raiffeisen banka

Post by lajkujMe »

Pitanje mozda je neko od vas dozivio slican problem.
Korisnik sam RB i imam onaj njihov paket racuna Basic meni se cini 3.99 km mjesecno provizija i debitna mi je vezana za taj paket.
Meni je receno da necu morati placati ono odrzavanje kartice 2 km mjesecno.
Medjutim skontan po izvodu da mi vec mjesecima naplacuju i te 4 marke i ove 2 marke. Znaci 6km
Imam li pravo na zalbu i eventualno povrat novca?
User avatar
holowey
Posts: 8433
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#2581 Re: Raiffeisen banka

Post by holowey »

kazes receno ti je...pisi propalo... u toj banci i kada imas napismeno, pokusace da te naprave budalom...

rekli mi, unaprijed vam je odobrena kartica, nema nikakvih dodatnih troskova za vas, samo recite u koju poslovnicu da vam se dostavi i sa licnom kartom dodjite da preuzmete vasu karticu... kod preuzimanja, ipak treba da se potpise bjanko mjenica, kosta pet maraka, mala formalnost...

pet maraka po pet maraka po dvije marke po cetiri marke... gule gule kako stignu...
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2582 Re: Raiffeisen banka

Post by Bluemore »

lajkujMe wrote:Pitanje mozda je neko od vas dozivio slican problem.
Korisnik sam RB i imam onaj njihov paket racuna Basic meni se cini 3.99 km mjesecno provizija i debitna mi je vezana za taj paket.
Meni je receno da necu morati placati ono odrzavanje kartice 2 km mjesecno.
Medjutim skontan po izvodu da mi vec mjesecima naplacuju i te 4 marke i ove 2 marke. Znaci 6km
Imam li pravo na zalbu i eventualno povrat novca?
Naravno moraju Gresku ispraviti
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2583 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

lajkujMe wrote:Pitanje mozda je neko od vas dozivio slican problem.
Korisnik sam RB i imam onaj njihov paket racuna Basic meni se cini 3.99 km mjesecno provizija i debitna mi je vezana za taj paket.
Meni je receno da necu morati placati ono odrzavanje kartice 2 km mjesecno.
Medjutim skontan po izvodu da mi vec mjesecima naplacuju i te 4 marke i ove 2 marke. Znaci 6km
Imam li pravo na zalbu i eventualno povrat novca?
Da li imaš jednu ili dvije debitne kartice? Ako imaš dvije, onda ti je 2 KM za onu drugu (tj. 1,99 KM).
User avatar
shape of despair
Posts: 3107
Joined: 09/04/2008 18:41

#2584 Re: Raiffeisen banka

Post by shape of despair »

Imam pitanje u vezi kreditne kartice.
Da li istom mogu kupovati na rate. Ako je DA idemo dalje.
Na kartici imam limit recimo 1200KM i kupujem mobitel od 1200KM na 12 rata 12×100KM.
Svaki mi se mjesec sa kreditne skida po 100KM i taj se iznos nadomiruje sa moje debitne preko trajnog naloga. Na ovaj način ja i dalje na kreditnoj zapravo imam 1200KM.
Ili je drugacije. Sav mi se iznos skine sa kreditne a onda se 12 mjeseci sa debitne skida po 100KM.
Malo mi je ovo nejasno a zaboravih pitati u banci
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2585 Re: Raiffeisen banka

Post by Strpljiva »

Dzontra_Volta wrote:
lajkujMe wrote:Pitanje mozda je neko od vas dozivio slican problem.
Korisnik sam RB i imam onaj njihov paket racuna Basic meni se cini 3.99 km mjesecno provizija i debitna mi je vezana za taj paket.
Meni je receno da necu morati placati ono odrzavanje kartice 2 km mjesecno.
Medjutim skontan po izvodu da mi vec mjesecima naplacuju i te 4 marke i ove 2 marke. Znaci 6km
Imam li pravo na zalbu i eventualno povrat novca?
Da li imaš jednu ili dvije debitne kartice? Ako imaš dvije, onda ti je 2 KM za onu drugu (tj. 1,99 KM).
Kod mene set i ne placam za drugu dodatno.

Moguce je da imas classic, ali ti je neko greskom napravio paket trendi koji je 6 KM. Odes do banake i provjeris.

Povrat? Tesko. Pokusaj napisati prituzbu preko rfb stranice.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2586 Re: Raiffeisen banka

Post by Strpljiva »

shape of despair wrote:Imam pitanje u vezi kreditne kartice.
Da li istom mogu kupovati na rate. Ako je DA idemo dalje.
Na kartici imam limit recimo 1200KM i kupujem mobitel od 1200KM na 12 rata 12×100KM.
Svaki mi se mjesec sa kreditne skida po 100KM i taj se iznos nadomiruje sa moje debitne preko trajnog naloga. Na ovaj način ja i dalje na kreditnoj zapravo imam 1200KM.
Ili je drugacije. Sav mi se iznos skine sa kreditne a onda se 12 mjeseci sa debitne skida po 100KM.
Malo mi je ovo nejasno a zaboravih pitati u banci
Na raspolaganju imas iznos povrata, ne pocetni iznos.
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#2587 Re: Raiffeisen banka

Post by Stockk »

John1421 wrote:Napravih i novu temu, ali me niko ne ferma pa da probam i ovdje..
Zanima me par informacija o Raiffeisen CLUB paketu (Paket za mlade), da li je neko imao iskustva sa istim? Koje su mane, a koje povoljnosti?
Koji su troskovi i da li se račun sa navršenih 26 godina može jednostavno zatvoriti ili ima neka slozenija procedura? 
Na FB mi kažu da nema nikakvih troškova, pa me zanima da li je to moguće (pogotovo kad čitam forum, ne vjerujem nista). :)
naidjoh ovaj post ali niko ne odgovori na njega, ima li ko iskustva sa ovim :D
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2588 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Tačno je za CLUB paket, ne plaća se ništa, ja sam ga imao, ali mi je istekla kartica(Maestro debitna) od neaktivnosti, godinu dana je nisam koristio i ukinuli su mi račun. Imam VISU koju koristim pa sam zanemario Maestro i ukinuli mi je. Dobije se Maestro kartica i dobije se rmb(raiffeisen mobilno bankarstvo). Navodno može da se koristi do navršene 26e godine ili do zasnivanja radnog odnosa(u kojem vjerovatno moraš platu primati preko Raiffeisena ako imaš CLUB paket, nisam čitao ugovor ali sve mi se čini da je tako)
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#2589 Re: Raiffeisen banka

Post by Stockk »

Još jedno pitanje, kad se hoću registrovat na paypal traži mi onaj četveroznamenkasti kontrolni kod, ima li to na mini izvodu i slično ili i za to moram u banku?
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#2590 Re: Raiffeisen banka

Post by Itsoktobealone »

Kakvo je ovo mobilno bankarstvo sto imaju? Jel' ko koristio slucajno to?
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2591 Re: Raiffeisen banka

Post by kuli1961 »

Itsoktobealone wrote:Kakvo je ovo mobilno bankarstvo sto imaju? Jel' ko koristio slucajno to?
Ja ga imam, na izgled nije lose, ali nije ni cemu. vizuelno- los dizajn, ruzno, one klasicne blijede jadne zute RFB boje, ikonice smijesne. Jezik- kad se aplikacija setuje na BH jezik, pojavi se zastava BiH, ali su imena ikonica i dalje na EN. Ne smeta mi, naprotiv, EN mi nije nikakav problem, nego ta language f-ja ne radi.
Juce sam pokusao da obavim jednu transakciju- da sa debitnog/tekuceg racuna izvrsim uplatu rate na kreditnu karticu- ide ok, ali kad se doslo do krajnjeg- ENTER PIN (to je isti PIN kojim se logujem u aplikaciju)- NE PROLAZI. Poslao sam im mail sa telefona (opcija Messages) sa pitanjem da li je to isti PIN, jutros dobijem odgovor da jeste, ali da za dalje info pozovem terl br 033 72..... Probam ponovo istu transakciju i NARAVNO_ NE PROLAZI.
Nema opciju da SMS-om javlja promjene na racunu, nego u posebnoj opciji moras ukucati neki broj dana unazad i onda ti izlista sve obavljene transakcije za te dane- to nista drugo nego skracena, primitivna verzija e- banking listinga.
Nisam pozivao ovaj tel. broj, sumnjam da cu.
Opsti utisak- neka dvica do 2 +. Ni blizu onoga kako reklamiraju.
Prijatelj ima mobilno bankarstvo u Unicredit banci, lijepo, oku ugodno, funkcionalno
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2592 Re: Raiffeisen banka

Post by kuli1961 »

Stockk wrote:Još jedno pitanje, kad se hoću registrovat na paypal traži mi onaj četveroznamenkasti kontrolni kod, ima li to na mini izvodu i slično ili i za to moram u banku?
Ako se ne varam, rijec je o CCV (ili slicno) kodu- 3 digits(cifre, znamenke) a ne 4? Nalazi se na poledjini debit/credit kartice. Ili grijesim?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2593 Re: Raiffeisen banka

Post by vjesticanametli »

Nije taj br. Vec ti taj 4znamenkasti bud3 na izvodu.....nazovi rbb da ti kazu
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2594 Re: Raiffeisen banka

Post by kuli1961 »

vjesticanametli wrote:Nije taj br. Vec ti taj 4znamenkasti bud3 na izvodu.....nazovi rbb da ti kazu
ok, ne znaci mi, na paypal-u sam odavno pa sam vec i zaboravio sta i kako...primijetih tvoje pitanje, pa se zapitah...
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2595 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Stockk wrote:Još jedno pitanje, kad se hoću registrovat na paypal traži mi onaj četveroznamenkasti kontrolni kod, ima li to na mini izvodu i slično ili i za to moram u banku?
Na mini izvodu su nekako skraćenice imena transakcija pa možda neće prikazati kompletan kod, ali u banci imaš onaj aparat za izvode tako da ne trebaš čekati na šalteru, bitno ti je samo da možeš doći u toku radnog vremena
Itsoktobealone wrote:Kakvo je ovo mobilno bankarstvo sto imaju? Jel' ko koristio slucajno to?
Imao ga ja u CLUB paketu besplatno, uzimali 0.60KM po transakciji(slanju novca) ako se dobro sjećam dok je na šalteru bilo 1.50KM, sad kakva je situacija ne znam. Sve zavisi šta ti treba, možeš da vidiš stanje računa, listu transakcija, da praviš naloge(mislim da se mogu praviti i automatski nalozi da samo plaća neki mjesečni račun koji je isti svaki mjesec, tipa računa za internet). Sad sam pročitao da je 0.30KM naknada ako se šalje na Raiffeisen račun a 0.60KM ako se šalje na račun druge banke
Ovo Viber bankarstvo mi izgleda nekako bolje, mada ga još nisam probao, nisam se još prijavio na njeg a trebao bi jer je besplatno za razliku od mobilnog koje se plaća 3.99KM mjesećno(što je preskupo)
Last edited by Mehemed on 04/10/2018 21:48, edited 1 time in total.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#2596 Re: Raiffeisen banka

Post by vjesticanametli »

Sta :lol: mozda ja pogresno skontah pitanje tvoje :run:

Edit...nije do mene ev mehmed reko :D
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2597 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Za PayPal kod, dovoljno je teorijski pozvati banku i pitati da procitaju opis transakcije gdje je to navedeno.
Stockk
Posts: 235
Joined: 01/02/2018 22:52

#2598 Re: Raiffeisen banka

Post by Stockk »

Pozvat ću ih, hvala na odgovorima
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5949
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#2599 Re: Raiffeisen banka

Post by studiorum_tuzlaensis »

Za koji dan zatvaram sve račune u ovoj smećarskoj banci, moraćemo to proslavit nekim pićem. Bujrum! 8)
kuli1961
Posts: 2430
Joined: 06/08/2014 09:47
Location: Banja Luka

#2600 Re: Raiffeisen banka

Post by kuli1961 »

Slicno i ja razmisljam! Njihov sam klient ok o20 godina, kreditna isotrija perfektna -A+... i kad sam otisao kod njih da vidim uslove za kredit od 25 K KM na 42 mjeseca- nakarikali su troskove da glava zaboli, a kamata 6,10 %??? Kao da sam pao s Marsa. Pitam- hello, ne moze li sta povoljnije za dugogodisnje i dobre klijente- jok....
Svratim u SBER- istina tamo imam doborg druga i odobri mi se kredit po znatno povoljnijim uslovima
Imam jos nesto sitne obaveze na VISA kreditoj kartici i cim to izmirim, a ubrzo cu- adio!
Post Reply