Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2476 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

zippoo87 wrote:
basicm wrote:Ne znam sta vas zeza banka toliko, ja stvarno nemam problema nikakvih s njima. Meni je vazno da bankomata ima na svakom cosku, mobilno bankarstvo radi ok, iako je aplikacija malo zastarjela.
da cekas u redu na salteru,vidio bi :D
i meni je ovo jedna od najgorih banki,nisam ni koristio njihove usluge dok sada nisam poceo raditi u novoj firmi,pa su insistirali da u ovoj banci otvorim racun a i pologe ostavljam kod njih
uvijek je guzva,sve presporo ide...da podignes novac,treba 15 minuta,onda uveli elektronsko potpisivanje,pa stariji svijet kada dize penziju,mora se na onom tabletu potpisivati a ne znaju ni na papiru kako treba...pa iz desetog pokusaja uspije potpis
onda internet bankarstvo komplikovano,viber bankarstvo ja nisam uspio aktivirati ni nakon nekoliko pokusaja...samo gresku izbacuje
sve je nekako tromo tu,meni banka ne godi ali svako ima svoje
Za stare ljude ne znam, ali ako si mladji ne znam šta je problem. Podizes novac s bankomata, ne na salteru. Polazes novac na racun opet na bankomatu, ne na salteru. Internet bankarstvo i mobilno bankarstvo nije nista komplikovanije nego u drugim bankama.
Razumijem ljude koji se žale zbog kredita ili u manjim gradovima gdje nema puno poslovnica i bankomata, a inače banka k'o banka. Izmiri obaveze na vrijeme i dobar si. Ostani dužan i donji si.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2477 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

nKrkan wrote:
zippoo87 wrote:
nKrkan wrote: ma to i ja govorim,nisam se gore dobro izjasnio

ukucam svoje prezime pa ime
i onda onu šifru što sam dobio u drugoj poruci od njih (poslije one stigla vam je kartica) i kad kliknem na generiši izbacuje mi grešku
upravo mi se to desilo a razlog je bio sto mi je ostao upaljen CAPS LOCK,jer se ime i prezime kucaju velikim slovom
kada sam iskljucio caps lock,sifru je iz prve prihvatilo
pokusaj ovako
Kucaš prvo prezime pa ime bez kvakica , potom šifru koja je došla porukom je li
kod mene je username ovako "IME.PREZIME"
sifra mi je dosla u poruku na telefonu i nisam je mijenjao,mada se moze mijenjati
onda to dvoje posaljes i dobijes na telefonu kod koji ukucas i ulogujes se
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2478 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Dzontra_Volta wrote:
zippoo87 wrote:
basicm wrote:Ne znam sta vas zeza banka toliko, ja stvarno nemam problema nikakvih s njima. Meni je vazno da bankomata ima na svakom cosku, mobilno bankarstvo radi ok, iako je aplikacija malo zastarjela.
da cekas u redu na salteru,vidio bi :D
i meni je ovo jedna od najgorih banki,nisam ni koristio njihove usluge dok sada nisam poceo raditi u novoj firmi,pa su insistirali da u ovoj banci otvorim racun a i pologe ostavljam kod njih
uvijek je guzva,sve presporo ide...da podignes novac,treba 15 minuta,onda uveli elektronsko potpisivanje,pa stariji svijet kada dize penziju,mora se na onom tabletu potpisivati a ne znaju ni na papiru kako treba...pa iz desetog pokusaja uspije potpis
onda internet bankarstvo komplikovano,viber bankarstvo ja nisam uspio aktivirati ni nakon nekoliko pokusaja...samo gresku izbacuje
sve je nekako tromo tu,meni banka ne godi ali svako ima svoje
Za stare ljude ne znam, ali ako si mladji ne znam šta je problem. Podizes novac s bankomata, ne na salteru. Polazes novac na racun opet na bankomatu, ne na salteru. Internet bankarstvo i mobilno bankarstvo nije nista komplikovanije nego u drugim bankama.
Razumijem ljude koji se žale zbog kredita ili u manjim gradovima gdje nema puno poslovnica i bankomata, a inače banka k'o banka. Izmiri obaveze na vrijeme i dobar si. Ostani dužan i donji si.
kod nas samo jedna poslovnica u cijelom gradu i rade max 2 saltera,nekada samo jedan
red do izlaza svaki dan
i zamisli ja sada dodjem 20 minuta prije posla,da polozim pazar i hajmo u red,cekaj pola sata ,zavrsim za 3 minute...ispred mene ljudi zaglave nekada po pola sata na salteru,nemam pojma sta rade...vidim da se ne znaju potpisati (digitalno),pa nesto nece tamo...uglavnom,za moj ukus,banka za zaobici
mozda je to do toga sto je samo jedna poslovnica i tako,ali ja svaki puta izgubim minimalno pola sata u toj banci,koje naravno niko ne placa i jos 10 dok dodjem do te banke
do sada sam koristio (koristim jos) unicredit i tamo takodjer ima guzve ali nekako to brze ide
Almir_
Posts: 457
Joined: 13/04/2013 17:46

#2479 Re: Raiffeisen banka

Post by Almir_ »

channel10 wrote:
Almir_ wrote:Prije svega,pozdravljam sve vas.
Imam namjeru napustiti ovu banku vec duze al mi se ne da radi paypala...
mada i ove ostale banke ne nude nesto posebno..
kod mene je clan porodice zatvorio u rb racun,presao na drugu banku i nakon pola godine zovu
imate platit 33 km,pitanje je bilo kako?kazu ostala je kod vas shoping kartica..
Ne znam kako je to moguce,zatvoris racun a ostavis covjeku kartice ili evo ovu karticu isto da ce nesto moci kupiti..
Ne znam samo kako 33 km,mozda mjesecno + sada godisnja...
A kako ti ko fol zatvoriš sve, a da kod tebe ostane kartica? Sta ti misliš je li to logično?
Ne kuzim te najbolje,kod mene je clan porodice presao na drugu banku..
Banka izmirila dug prema raifajzenu, racun se ugasio sa uplatom ja mislim 25 km..
Sada hoce 100 km, za vodjenje racuna od maja do danas,i na drugoj kartici isto tako vodjenje racuna i na obe hoce ukupno 100 km...
Nema meni logike vodjenje racuna naplacuju,racun ugasen a jos veci debilizam ostavili kartice isto da ce necemu sluziti..
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2480 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Almir_ wrote:
channel10 wrote:
Almir_ wrote:Prije svega,pozdravljam sve vas.
Imam namjeru napustiti ovu banku vec duze al mi se ne da radi paypala...
mada i ove ostale banke ne nude nesto posebno..
kod mene je clan porodice zatvorio u rb racun,presao na drugu banku i nakon pola godine zovu
imate platit 33 km,pitanje je bilo kako?kazu ostala je kod vas shoping kartica..
Ne znam kako je to moguce,zatvoris racun a ostavis covjeku kartice ili evo ovu karticu isto da ce nesto moci kupiti..
Ne znam samo kako 33 km,mozda mjesecno + sada godisnja...
A kako ti ko fol zatvoriš sve, a da kod tebe ostane kartica? Sta ti misliš je li to logično?
Ne kuzim te najbolje,kod mene je clan porodice presao na drugu banku..
Banka izmirila dug prema raifajzenu, racun se ugasio sa uplatom ja mislim 25 km..
Sada hoce 100 km, za vodjenje racuna od maja do danas,i na drugoj kartici isto tako vodjenje racuna i na obe hoce ukupno 100 km...
Nema meni logike vodjenje racuna naplacuju,racun ugasen a jos veci debilizam ostavili kartice isto da ce necemu sluziti..
To je greška te druge banke što nije obavijestila klijenta da ona nije zatvorila u njeno ime račun u RB, nego samo platila dug. Nakon uplate duga, sam odeš u staru banku i zatvoriš račun i razdužiš kartice. Ovako se gomilao dug za vođenje računa (ili paketa računa) jer formalno račun nije bio ugašen.
Slično se desilo mojoj ženi kad je prelazila iz jedne u drugu banku (nije nijedna Raiffeisen), samo sam je ja nagovorio da ode u staru banku i traži "papir" da je račun zatvoren. Nakon cca mjesec dana borbe, izdali su taj papir i završila je s tom bankom (u međuvremenu se pojavio par KM nekog duga).
Moj rezon je da nikakav račun nije zatvoren niti kredit otplaćen, dok za to ne dobiješ pisanu potvrdu od banke, na čemu ja uvijek insistiram.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#2481 Re: Raiffeisen banka

Post by Ned071 »

zato sam ja pobjegao od tih smetljara... svako dva mjeseca zovu a nemaju pojma objasnit zasto sam duzan iako je rata uredno placena... mrmljaju, peglaju, prijete... ja pitam, moja je rata toliko, uplacena na vrijeme, sta sam duzan, pojasnite? niko nema pojma al nadrkane babetine do bola drame za sitne pare, spustaju slusalicu... platim jednom, za dva mjeseca opet isto... platim, kad opet... e neces vise... ugasim i soping i debitnu, platim sto je bilo minusa i vozdra... za 20 dana opet nesto fali... kad im nisam raznio poslovnicu... platim i to sto navodno fali, uzmem potvrdu, prebacim i platu na drugu banku, ugasim sve pakete i mrs u pm smetljarsku...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2482 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

ma samo tako sa smetljarima treba.

1) zovem ih neki dan, prestali mi stizati izvodi od firme na mail (obicni account na gmailu). ok kaze, provjericemo pa javimo.

naravno ne jave.

zovem sutra, kaze s nase strane je sve uredu, zovite IT strucnjaka nek vam to sredi. IT strucnjak za gmail :lol: reko zeno draga nije uredu, nema vasih mailova vec mjesec dana, ni u spamu ni u inboxu, hajte vi to meni ponovo posaljite. kaze ne mogu vam ponovo poslat, to se naplacuje :lol: :lol: :lol:

e tu je zatjeram u pizdu materinu, jebala je banka i retardirani uposlenici.



2) prije par godina zatvorim racun, predam im karticu, da bi nakon mozda godinu doslo obavjestenje da sam duzan...ne mogu se sjetit sad, 30ak maraka. Odem u poslovnicu, reko pa zatvorio sam ovaj racun ima godinu, kaze al niste zatvorili usluge koje idu uz racun. Znaci naplatili su mi godinu dana internet bankarstva za racun koji ne postoji :lol: :lol:


3) Bila je neka stvar koju sam morao obaviti i u unicreditu i u raiffeisenu, mislim da je bila prijava promjene sjedista firme. Moguce da se varam, al uglavnom istu stvar sam trebao uraditi u obje banke. u UC za 15 minuta sve zavrsio, u Raiffeisenu nisam mogao ni nakon dva sata, i na kraju je gazda morao licno doci sa brdom dokumenata da to odradi :-)


nema gore banke, propali dabogda.
User avatar
Hyperthalamus
Posts: 638
Joined: 06/11/2015 21:16

#2483 Re: Raiffeisen banka

Post by Hyperthalamus »

Meni 2x knjizili (skinuli s racuna) istu transakciju...od toga jedna transakcija stigla kome je trebala, a druga skinuta sa mog racuna, a nikome nije stigla...i zovem ja njih...kaze lik...vidim ja da je ta jedna transakcija u statusu cekanja...stici ce nekada, ako ne stigne za mjesec dana onda ce vam se vratiti, a mi vam prije toga ne mozemo vratiti novac...gdje to ima...da ti skinu novac ne tvojom krivicom....i onda ti ga ne vracaju ????
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2484 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Hyperthalamus wrote:Meni 2x knjizili (skinuli s racuna) istu transakciju...od toga jedna transakcija stigla kome je trebala, a druga skinuta sa mog racuna, a nikome nije stigla...i zovem ja njih...kaze lik...vidim ja da je ta jedna transakcija u statusu cekanja...stici ce nekada, ako ne stigne za mjesec dana onda ce vam se vratiti, a mi vam prije toga ne mozemo vratiti novac...gdje to ima...da ti skinu novac ne tvojom krivicom....i onda ti ga ne vracaju ????
u raiffeisenu :D
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#2485 Re: Raiffeisen banka

Post by hekaton »

e jesu sredili ovu mobilnu aplikaciju svaka im cast...meda ne moze...kakvi idioti
probook
Posts: 4594
Joined: 13/10/2013 22:38

#2486 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

Hyperthalamus wrote:Meni 2x knjizili (skinuli s racuna) istu transakciju...od toga jedna transakcija stigla kome je trebala, a druga skinuta sa mog racuna, a nikome nije stigla...i zovem ja njih...kaze lik...vidim ja da je ta jedna transakcija u statusu cekanja...stici ce nekada, ako ne stigne za mjesec dana onda ce vam se vratiti, a mi vam prije toga ne mozemo vratiti novac...gdje to ima...da ti skinu novac ne tvojom krivicom....i onda ti ga ne vracaju ????
Nista cudno... Pravno lice... Godina i 6 mjeseci da su skinuli sredstva tj uplatitli drzavi greskom i jos pare nisu vratili
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#2487 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

probook wrote:
Hyperthalamus wrote:Meni 2x knjizili (skinuli s racuna) istu transakciju...od toga jedna transakcija stigla kome je trebala, a druga skinuta sa mog racuna, a nikome nije stigla...i zovem ja njih...kaze lik...vidim ja da je ta jedna transakcija u statusu cekanja...stici ce nekada, ako ne stigne za mjesec dana onda ce vam se vratiti, a mi vam prije toga ne mozemo vratiti novac...gdje to ima...da ti skinu novac ne tvojom krivicom....i onda ti ga ne vracaju ????
Nista cudno... Pravno lice... Godina i 6 mjeseci da su skinuli sredstva tj uplatitli drzavi greskom i jos pare nisu vratili
Ovdje imate osnove za tuzbu. Ako je u pitanju znacajnija svota, obavezno ih tuzite, i zaracunajte zakonom propisane kamate na pozajmicu.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#2488 Re: Raiffeisen banka

Post by mad mike »

Planiram ići u Češku,pa me interesuje je li bolje da zamjenim novac kod nas u Češke krune ili da (kako mi je teta na šalteru rekla),uplatim novac na karticu,a tamo mogu na bilo kojem bankomatu podignuti Češke krune uz minimalnu naknadu. Zna li neko koliko bi mi % uzeli ukoliko bih podigao na bankomatu neke druge banke 100KM, odnosno koliko bih dobio Čeških kruna za 100KM :D Valjda ste shvatili sta sam htio pitati
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#2489 Re: Raiffeisen banka

Post by victom »

mad mike wrote:Planiram ići u Češku,pa me interesuje je li bolje da zamjenim novac kod nas u Češke krune ili da (kako mi je teta na šalteru rekla),uplatim novac na karticu,a tamo mogu na bilo kojem bankomatu podignuti Češke krune uz minimalnu naknadu. Zna li neko koliko bi mi % uzeli ukoliko bih podigao na bankomatu neke druge banke 100KM, odnosno koliko bih dobio Čeških kruna za 100KM :D Valjda ste shvatili sta sam htio pitati
ne znam. ai znam da u češkoj ima mnogo prevarantskih mjenjačnica,gdje te uzmu lopatom ( oko 30%) tako da ta opcija sa karticom i ne zvuči glupo.
Last edited by victom on 01/03/2021 06:02, edited 2 times in total.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#2490 Re: Raiffeisen banka

Post by mad mike »

victom wrote:
mad mike wrote:Planiram ići u Češku,pa me interesuje je li bolje da zamjenim novac kod nas u Češke krune ili da (kako mi je teta na šalteru rekla),uplatim novac na karticu,a tamo mogu na bilo kojem bankomatu podignuti Češke krune uz minimalnu naknadu. Zna li neko koliko bi mi % uzeli ukoliko bih podigao na bankomatu neke druge banke 100KM, odnosno koliko bih dobio Čeških kruna za 100KM :D Valjda ste shvatili sta sam htio pitati
ne znam. ai znam da u češkoj ima mnogo prevarantskih mjenjačnica,gdje te uzmu lopatom ( oko 30%) tako da ta opcija sa karticom i ne zvuči glupo.
Zbog toga i pitam, kako bih zaobišao te mjenjačnice. Samo me interesuje je li imao neko iskustva sa tim, i je li mi to najbolja opcija,da ovdje uplatim KM na karticu a tamo da dižem CZK
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2491 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

Mislim da gule i to dobro. Za razliku od npr Unicredit Banke, koja je clanica Unicredit Group-e, i na bilo kojem bankomatu ove grupe u Evropi mozes dizati novac uz minimalnu proviziju. Kod Raiffeisen banke je drugacije, jer njihov Raiffeisen i nas nisu clanovi nikakve grupe, vec dvije zasebne banke.

EDIT:

Raiffeisen:

Naknada za podizanje gotovine putem POS terminala

šalterima drugih banaka u zemlji/ drugih
banaka u inostranstvu – Maestro 1,50%+10
KM ; Visa Electron – 1,50%+10 KM


https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... nada_0.pdf

Unicredit:

A 3.3.3.
podizanje gotovine

bankomat članica UCI grupe - bez naknade

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... %20web.pdf


Unicredit sam uzeo samo usporedbe radi.
mad mike
Posts: 332
Joined: 06/08/2011 16:19

#2492 Re: Raiffeisen banka

Post by mad mike »

phillie wrote:Mislim da gule i to dobro. Za razliku od npr Unicredit Banke, koja je clanica Unicredit Group-e, i na bilo kojem bankomatu ove grupe u Evropi mozes dizati novac uz minimalnu proviziju. Kod Raiffeisen banke je drugacije, jer njihov Raiffeisen i nas nisu clanovi nikakve grupe, vec dvije zasebne banke.

EDIT:

Raiffeisen:

Naknada za podizanje gotovine putem POS terminala

šalterima drugih banaka u zemlji/ drugih
banaka u inostranstvu – Maestro 1,50%+10
KM ; Visa Electron – 1,50%+10 KM


https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... nada_0.pdf

Unicredit:

A 3.3.3.
podizanje gotovine

bankomat članica UCI grupe - bez naknade

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... %20web.pdf


Unicredit sam uzeo samo usporedbe radi.
Hvala puno,znaci bolje mi je da ovdje odmah zamjenim po trenutnom kursu u CZK,pa ukoliko mi tamo zafali mogu naknadno podignuti na bankomatu.. Hvala jos jednom :sax:
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2493 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

mad mike wrote:
phillie wrote:Mislim da gule i to dobro. Za razliku od npr Unicredit Banke, koja je clanica Unicredit Group-e, i na bilo kojem bankomatu ove grupe u Evropi mozes dizati novac uz minimalnu proviziju. Kod Raiffeisen banke je drugacije, jer njihov Raiffeisen i nas nisu clanovi nikakve grupe, vec dvije zasebne banke.

EDIT:

Raiffeisen:

Naknada za podizanje gotovine putem POS terminala

šalterima drugih banaka u zemlji/ drugih
banaka u inostranstvu – Maestro 1,50%+10
KM ; Visa Electron – 1,50%+10 KM


https://rbbh-aa0d.kxcdn.com/sites/defau ... nada_0.pdf

Unicredit:

A 3.3.3.
podizanje gotovine

bankomat članica UCI grupe - bez naknade

https://www.unicredit.ba/content/dam/ce ... %20web.pdf


Unicredit sam uzeo samo usporedbe radi.
Hvala puno,znaci bolje mi je da ovdje odmah zamjenim po trenutnom kursu u CZK,pa ukoliko mi tamo zafali mogu naknadno podignuti na bankomatu.. Hvala jos jednom :sax:
Najbolje ti je da tamo plaćaš karticom, a ponesi nešto gotovine ako zatreba.
Unicredit bez naknade daje samo korisnicima Jes paketa, koliko ja znam.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2494 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

skinuo aplikaciju za android raiffeisen banke "raiffeisen mobilno bankarstvo" i ne kontam sta da ukucam kada hocu uci,sta im dodje "korisnicki ID broj" ?
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2495 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

zippoo87 wrote:skinuo aplikaciju za android raiffeisen banke "raiffeisen mobilno bankarstvo" i ne kontam sta da ukucam kada hocu uci,sta im dodje "korisnicki ID broj" ?
Moraš dobiti pristupne podatke putem call centra. Naravno, ako imaš mobilno bankarstvo uključeno.
zippoo87
Posts: 15622
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2496 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Dzontra_Volta wrote:
zippoo87 wrote:skinuo aplikaciju za android raiffeisen banke "raiffeisen mobilno bankarstvo" i ne kontam sta da ukucam kada hocu uci,sta im dodje "korisnicki ID broj" ?
Moraš dobiti pristupne podatke putem call centra. Naravno, ako imaš mobilno bankarstvo uključeno.
pa jbte jesu ga zakomplikovali...ova banka nije normalna
cuj moram zvati call centar da pristupim svojim podacima :D
imam ukljuceno mobilno bankarstvo ali cu lagano da obrisem ovu aplikaciju i nekada da udjem preko browsera...dok ne odjavim mobilno bankarstvo
davati 4 KM za ovo smece je pravi mazohizam :lol:
Dzontra_Volta
Posts: 6494
Joined: 20/01/2011 11:10

#2497 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

zippoo87 wrote:
Dzontra_Volta wrote:
zippoo87 wrote:skinuo aplikaciju za android raiffeisen banke "raiffeisen mobilno bankarstvo" i ne kontam sta da ukucam kada hocu uci,sta im dodje "korisnicki ID broj" ?
Moraš dobiti pristupne podatke putem call centra. Naravno, ako imaš mobilno bankarstvo uključeno.
pa jbte jesu ga zakomplikovali...ova banka nije normalna
cuj moram zvati call centar da pristupim svojim podacima :D
imam ukljuceno mobilno bankarstvo ali cu lagano da obrisem ovu aplikaciju i nekada da udjem preko browsera...dok ne odjavim mobilno bankarstvo
davati 4 KM za ovo smece je pravi mazohizam :lol:
Pa zoveš samo prvi put, da bi se znalo da šalju pristupne podatke baš na tvoj telefon,jer ćeš mobilno bankarstvo moći koristiti na samo jednom uređaju. Poslije pristupaš preko PIN-a koji sam odabereš.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#2498 Re: Raiffeisen banka

Post by Strpljiva »

Dzontra_Volta wrote:
zippoo87 wrote: cuj moram zvati call centar da pristupim svojim podacima :D
imam ukljuceno mobilno bankarstvo ali cu lagano da obrisem ovu aplikaciju i nekada da udjem preko browsera...dok ne odjavim mobilno bankarstvo
davati 4 KM za ovo smece je pravi mazohizam :lol:
Pa zoveš samo prvi put, da bi se znalo da šalju pristupne podatke baš na tvoj telefon,jer ćeš mobilno bankarstvo moći koristiti na samo jednom uređaju. Poslije pristupaš preko PIN-a koji sam odabereš.
Njemu pojasnis, ali on i dalje pita po forumu jer banka tako posluje. Loguje se na forum i rjesava probleme klijenata, ni slucajno nema fizicki objekat s uposlenicima koji rjesavaju takve probleme.

Da ovakav problem prijavi @muha, bilo bi razumljivo. Ako si 87 godiste, sramota.

Kazes moras zvati call centar da pristupis svojim podacima. A koji su to tvoji podaci? Sta bi po tebi bio ID i koju sifru bi ukucao? Prije nego odgovoris ne mijesaj sifru i PIN.Ove podatke dobijas na dva nacina: salter i call centar. Da ne hodas posto si ogorcen na RF, nazves call centar i ljudi rijese problem. Tvoje je da ukucas te podatke, odaberes PIN i voila.

Ako paket placas 4 KM, onda u njemu nemas mobilno bankarstvo, samo elektronsko. Paket Trendi je 6 KM mjesecno, ukljucuje mob bank.
User avatar
bronhy
Posts: 307
Joined: 01/08/2017 12:24

#2499 Re: Raiffeisen banka

Post by bronhy »

Kada mi istekne kartica, da li će banka sama poslati novu poštom ili je potrebno otići do njih i lično preuzeti? Prije mjesec dana su mi uzeli 5KM za izdavanje nove kartice a još uvijek je nisam dobio.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2500 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

bronhy wrote:Kada mi istekne kartica, da li će banka sama poslati novu poštom ili je potrebno otići do njih i lično preuzeti? Prije mjesec dana su mi uzeli 5KM za izdavanje nove kartice a još uvijek je nisam dobio.
Otići po nju. Ne smije se kartica slati poštom. PIN se pošalje poštom, a kartica se mora lično preuzeti.
Post Reply