Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
c_g
Posts: 1152
Joined: 29/09/2016 01:52

#2351 Re: Raiffeisen banka

Post by c_g »

Imao sam neki problema sa Bookingom kad sam rezervisao sa karticom, radi njih mi je propao smještaj, uglavnom, morali su mi nešto novca refundirati na karticu (za smještaj vlasnik ništa nije skidao novac), bla bla. Eh sad, dao sam im broj kartice, oni su uplatili i rekli za 5-7 radnih dana leće na račun. Ništa nije leglo. Obratio sam se njima, oni su mi dali ARN (Acquirer reference number) broj i rekli s tim da odem u banku. Otišao u banku, oni nemaju tamo blage šta je to, nikad čuli za to, kao ni ja.
Ja se prvi put susrećem s ovim, pa ako ko zna šta i kako neka javi. Inače ovo mi je bila prva rezervacija sa karticom, nikad prije nisam ništa s tim rezervisao, sve ono keš, što je sigurno sigurno je.
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#2352 Re: Raiffeisen banka

Post by Bluemore »

c_g wrote:Imao sam neki problema sa Bookingom kad sam rezervisao sa karticom, radi njih mi je propao smještaj, uglavnom, morali su mi nešto novca refundirati na karticu (za smještaj vlasnik ništa nije skidao novac), bla bla. Eh sad, dao sam im broj kartice, oni su uplatili i rekli za 5-7 radnih dana leće na račun. Ništa nije leglo. Obratio sam se njima, oni su mi dali ARN (Acquirer reference number) broj i rekli s tim da odem u banku. Otišao u banku, oni nemaju tamo blage šta je to, nikad čuli za to, kao ni ja.
Ja se prvi put susrećem s ovim, pa ako ko zna šta i kako neka javi. Inače ovo mi je bila prva rezervacija sa karticom, nikad prije nisam ništa s tim rezervisao, sve ono keš, što je sigurno sigurno je.
Zovi karticno odjeljenje oni znaju
probook
Posts: 4591
Joined: 13/10/2013 22:38

#2353 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

2018 godina i ova banka ne zna napraviti normalnu sms uslugu... Znaci trazimo li previse da bude kao kod ostalih, kada bude uplata ili isplata da se dobije sms poruka?
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2354 Re: Raiffeisen banka

Post by lajkujMe »

Pitanje, iskren da budem zadnjih pola sata citam razne dokumente banke i nikako da nadjem.
Zna li iko koji su uslovi za dobivanje nenamjenskog kredita u raiffeisen do 10.000km?
Najvise me zanima da li je moguce dobiti takav kredit ako si zaposlen na odredjeno (ugovor se produzava svakih 6 mjeseci).
Hvala unaprijed
nlt
Posts: 2557
Joined: 18/05/2014 18:02

#2355 Re: Raiffeisen banka

Post by nlt »

je li i dalje može u Raiffeisen banci, pošto sam student imam njihovu prokletu mastercard, nemam nikakvih troškova, jer sam student
šta mislite mogu li je mijenjati za visa electron, a da i dalje bude bez troškova, mjesečna obrada bla bla i to
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#2356 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

nlt wrote:je li i dalje može u Raiffeisen banci, pošto sam student imam njihovu prokletu mastercard, nemam nikakvih troškova, jer sam student
šta mislite mogu li je mijenjati za visa electron, a da i dalje bude bez troškova, mjesečna obrada bla bla i to
Mislim da ne može i jare i pare, ti bi besplatno a da dobiješ VISA-u. 1.99KM mjesečno za održavanje računa, 8KM godišnja članarina za karticu i možeš dobiti VISA-u.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#2357 Re: Raiffeisen banka

Post by ado_sar »

Mehemed wrote:
nlt wrote:je li i dalje može u Raiffeisen banci, pošto sam student imam njihovu prokletu mastercard, nemam nikakvih troškova, jer sam student
šta mislite mogu li je mijenjati za visa electron, a da i dalje bude bez troškova, mjesečna obrada bla bla i to
Mislim da ne može i jare i pare, ti bi besplatno a da dobiješ VISA-u. 1.99KM mjesečno za održavanje računa, 8KM godišnja članarina za karticu i možeš dobiti VISA-u.
Nemoj tako, pa on je student :D
User avatar
starii
Posts: 3301
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#2358 Re: Raiffeisen banka

Post by starii »

ado_sar wrote:
Mehemed wrote:
nlt wrote:je li i dalje može u Raiffeisen banci, pošto sam student imam njihovu prokletu mastercard, nemam nikakvih troškova, jer sam student
šta mislite mogu li je mijenjati za visa electron, a da i dalje bude bez troškova, mjesečna obrada bla bla i to
Mislim da ne može i jare i pare, ti bi besplatno a da dobiješ VISA-u. 1.99KM mjesečno za održavanje računa, 8KM godišnja članarina za karticu i možeš dobiti VISA-u.
Nemoj tako, pa on je student :D
zato ga i treba oguliti :D
dimmu borgir
Posts: 2
Joined: 26/02/2018 15:24

#2359 Re: Raiffeisen banka

Post by dimmu borgir »

lajkujMe wrote:Pitanje, iskren da budem zadnjih pola sata citam razne dokumente banke i nikako da nadjem.
Zna li iko koji su uslovi za dobivanje nenamjenskog kredita u raiffeisen do 10.000km?
Najvise me zanima da li je moguce dobiti takav kredit ako si zaposlen na odredjeno (ugovor se produzava svakih 6 mjeseci).
Hvala unaprijed
Prvi uslov je ugovor na neodređeno.
lajkujMe
Posts: 12255
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#2360 Re: Raiffeisen banka

Post by lajkujMe »

dimmu borgir wrote:
lajkujMe wrote:Pitanje, iskren da budem zadnjih pola sata citam razne dokumente banke i nikako da nadjem.
Zna li iko koji su uslovi za dobivanje nenamjenskog kredita u raiffeisen do 10.000km?
Najvise me zanima da li je moguce dobiti takav kredit ako si zaposlen na odredjeno (ugovor se produzava svakih 6 mjeseci).
Hvala unaprijed
Prvi uslov je ugovor na neodređeno.
Raspitao sam se u medjuvremenu u banci.
Kazu oni najveci problem danas je sto je dosta ljudi prijavljeno na odredjeno.
Daju kredit na otplatu do dana trajanja ugovora o radu.
Za sve preko traze ziranta koji je na neodredjeno prijavljen.
User avatar
Truba
Posts: 81757
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2361 Re: Raiffeisen banka

Post by Truba »

koji su ovo dronaši jednu običnu karticu ne mogu isporučiti na ilidžu eno je sad u hrasnici :lol:
User avatar
drndalo
Posts: 22820
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2362 Re: Raiffeisen banka

Post by drndalo »

Black swan wrote:koji su ovo dronaši jednu običnu karticu ne mogu isporučiti na ilidžu eno je sad u hrasnici :lol:
Hajd' bar su opstinu potrefili... :evil:
User avatar
Laertes
Posts: 4254
Joined: 08/01/2015 18:25

#2363 Re: Raiffeisen banka

Post by Laertes »

Je li ima više onih lombardnih kredita u Raiffeisen banci? S obzirom da su kamate za oročenje preselile na ahiret...
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#2364 Re: Raiffeisen banka

Post by zokislav »

Na sajtu piše da ima...
Papucarec
Posts: 111
Joined: 06/12/2016 21:34

#2365 Re: Raiffeisen banka

Post by Papucarec »

Pozdrav.

Trazio sam na stranici od Raiffeisen banke, za otvaranje deviznog racuna, koliko uzmaju mjesecno za vodjenje racuna i koliko uzmaju provizije kad legnu pare i to nisam uspio naci. Jel ima neko da je otvaro racun devizni u skorije vrijeme kod njih i da je dobivao pare na racun... Hvala
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2366 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

Najbolje ti je da ih kontaktiras na 081 92 92 92 (besplatan broj) ili na stranici ima live chat. Nesto su mjenjali na stranici pa nema "cjenovnika" a znam da je bio....
eeeeeee
Posts: 750
Joined: 02/01/2006 00:06

#2367 Re: Raiffeisen banka

Post by eeeeeee »

phillie wrote:Najbolje ti je da ih kontaktiras na 081 92 92 92 (besplatan broj) ili na stranici ima live chat. Nesto su mjenjali na stranici pa nema "cjenovnika" a znam da je bio....

081 92 92 92 ti nije besplatan broj ovaj ti plaćaš, 0800 ti je besplatan tj ide na račun pozvanog

P.S. čak se naplaćuje ako zovetes fixnog npr. sa moje tv, telemaha i slično jer nije klasični 033, bolje ih zovite na njihov stari 033755010, s mobitela vam je svejedno
User avatar
phillie
Posts: 9363
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#2368 Re: Raiffeisen banka

Post by phillie »

Sorry, my bad...
User avatar
ExNihilo
Posts: 17073
Joined: 23/01/2008 07:05
Location: In the sheltering shade of the forest

#2369 Re: Raiffeisen banka

Post by ExNihilo »

zippoo87
Posts: 15616
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#2370 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

pozdrav
nedavno sam otvorio racun u ovoj banci i sada cekam prve pare na nju
zanima me kako mogu provjeriti preko neta stanje racuna,rekli su mi da to mogu,mjesecna pretplata je 4 KM i ukljucuje i internet bankarstvo
e sada vidim da mi trazi da se ulogujem...pa me zanima je li koristim neke podatke koje mi je vec banka dala ili napravim koji hocu account ?
htio sam ovu opciju sms direkt,pise da mogu provjeriti stanje racuna ali me vodi na prijavu usluge
sve mi je ovo malo zbunjujuce,jer nemam pojma koje usluge mogu koristiti i sta dodje u tom paketu od 4 KM mjesecno
ima i nono nesto sa viberom,ali i to moram otici u poslovnicu da aktiviram
ima li sta preko weba da mogu ili smsa i da je vec aktivirano
hvala na odgovorima
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#2371 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Te odgovore moras potraziti u banci. Za bilo kakvu provjeru, oni ti moraju dati podatke.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2372 Re: Raiffeisen banka

Post by Velkoski »

https://rbbhnet.raiffeisenbank.ba/WEB1/ ... ginChoose4

login je preko ovog linka i sve možeš provjeriti u real timeu, eh sad oko logina se fakat ne sjećam :D ja se logujem preko sms koda
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#2373 Re: Raiffeisen banka

Post by Entropio »

Je l' nekome istekla Visa Electron u novije vrijeme? Je l' i dalje daju Visu Electron ili su presli na Mastercard?
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#2374 Re: Raiffeisen banka

Post by zakasnila »

Entropio wrote:Je l' nekome istekla Visa Electron u novije vrijeme? Je l' i dalje daju Visu Electron ili su presli na Mastercard?
Prosli mjesec istekla kartica i uredno mi poslali na adresu novu Visu.
User avatar
Laertes
Posts: 4254
Joined: 08/01/2015 18:25

#2375 Re: Raiffeisen banka

Post by Laertes »

zakasnila wrote:
Entropio wrote:Je l' nekome istekla Visa Electron u novije vrijeme? Je l' i dalje daju Visu Electron ili su presli na Mastercard?
Prosli mjesec istekla kartica i uredno mi poslali na adresu novu Visu.
Meni uredno isporučili Mastercard bez da su me pitali šta bih ja...
Post Reply