Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
romim
Posts: 913
Joined: 04/02/2020 18:32

#3876 Re: Raiffeisen banka

Post by romim »

Kakvi su to prevaranti i stoka ovi iz Raiffeisen banke.
Kazu imas viber za pitanja. Napises im i samo ti odgovore uskoro cemo vas kontaktirati i to uskoro bude nikad.
Uveli aplikaciju 3D secure i zastitili karticu od samog sebe.
Zalim se da dobijem sms kod ali da nakon unosa transakcija opet ne moze biti izvrsena i u call centru kazu to je do sigurnoanih postavki kartice.
Pitam ih pa cemu sluzi 3D secure aplikacija ako ne funkcionise. Objasnjenje je ako vam neko ukrade karticu nece moci da je koristi jer nece imati kod.
Kad im kazem dobro, ali vi ste karticu blokirali od mene samog jer ja ukucavam kod i transakcija ne moze biti izvrsena, oni se prave ludi.
Kao da bi 3D aplikacija radila potrebno je da je ta stranica na kojoj se placa podrzava.
Kad ih pitam ko ima pravo da ogranicava gdje mogu koristiti karticu i sta cu placati svojim novcem, odgovor je vas niko ne ogranicava to su sigurnosne postavke.
A ogranicili su svo placanje sa sajtova za kupovinu iz inostranstva.
Jeli to neka direktiva sta je.
Kaze kad kupujem karte za bioskop aplikacija radi.
Znqci da koristimo kartice samo za bioskop.
Ima li neko pametan da se javi pa da se skupimo svi zajedno i podnesemo zalbu odgovarajucim institucijama.
Placas im uslugu mame te, prenesi platu, digni kredit, uzmi internet bankarstvo itd.. a onda ti ogranicavaju sta i gdje mozes kupovati svojim novcem.
Cuj opravdanja ako neko ukrade karticu.
Nije banka u stanju naci rjesenje koje je funkcionalno da postoji sigurnost a i da sve normalno funkcionise nego da bih nesto kupio moram svaki put zvati banku da se smiluju i kazu evo sad mozes kupiti svojim parama sta hoces.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3877 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

To je mozda samo kod tebe jer sam ja placao na netj prije desetak dana i nije bilo problema..Stigao sms i unio kod i sve.proslo.

Inace mi je sve prolazilo i ranije, bez sms-a.

Nazovi ih i vidi da ti to provjere i nastimaju postavke.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#3878 Re: Raiffeisen banka

Post by un1ted »

Jesi li siguran da kucas ispravan CvC? Znalo se desiti unese se pogresan cvc oni generisu kod, koji je naravno netacan iako je stigao od bank, radi pogresnog unosa cvc broja.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#3879 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

romim wrote: 02/11/2021 10:36 Kakvi su to prevaranti i stoka ovi iz Raiffeisen banke.
Kazu imas viber za pitanja. Napises im i samo ti odgovore uskoro cemo vas kontaktirati i to uskoro bude nikad.
Uveli aplikaciju 3D secure i zastitili karticu od samog sebe.
Zalim se da dobijem sms kod ali da nakon unosa transakcija opet ne moze biti izvrsena i u call centru kazu to je do sigurnoanih postavki kartice.
Pitam ih pa cemu sluzi 3D secure aplikacija ako ne funkcionise. Objasnjenje je ako vam neko ukrade karticu nece moci da je koristi jer nece imati kod.
Kad im kazem dobro, ali vi ste karticu blokirali od mene samog jer ja ukucavam kod i transakcija ne moze biti izvrsena, oni se prave ludi.
Kao da bi 3D aplikacija radila potrebno je da je ta stranica na kojoj se placa podrzava.
Kad ih pitam ko ima pravo da ogranicava gdje mogu koristiti karticu i sta cu placati svojim novcem, odgovor je vas niko ne ogranicava to su sigurnosne postavke.
A ogranicili su svo placanje sa sajtova za kupovinu iz inostranstva.
Jeli to neka direktiva sta je.
Kaze kad kupujem karte za bioskop aplikacija radi.
Znqci da koristimo kartice samo za bioskop.
Ima li neko pametan da se javi pa da se skupimo svi zajedno i podnesemo zalbu odgovarajucim institucijama.
Placas im uslugu mame te, prenesi platu, digni kredit, uzmi internet bankarstvo itd.. a onda ti ogranicavaju sta i gdje mozes kupovati svojim novcem.
Cuj opravdanja ako neko ukrade karticu.
Nije banka u stanju naci rjesenje koje je funkcionalno da postoji sigurnost a i da sve normalno funkcionise nego da bih nesto kupio moram svaki put zvati banku da se smiluju i kazu evo sad mozes kupiti svojim parama sta hoces.
Ništa žalbe, promijeni banku.
romim
Posts: 913
Joined: 04/02/2020 18:32

#3880 Re: Raiffeisen banka

Post by romim »

Naravno da sam siguran. Ovo traje vec oko dva mjeseca kako su poceli sa ovim 3D secure.
@channel10 placam svaki dan i znam o cemu pricam. Pitanje je sta si placao i gdje. Prodje i meni nekad bez koda al jedna prodje a druga za 5min nece nego trazi kod a kad isti ukucas opet nece.
Ne znam koliko cesto placas ali ocito ne cesto i onda ne mozes tvrditi da je samo kod mene.
@Hakiz sve je to isto s...e samo drugo pakovanje.
Hakiz
Posts: 39925
Joined: 30/07/2015 20:01

#3881 Re: Raiffeisen banka

Post by Hakiz »

romim wrote: 02/11/2021 12:54 Naravno da sam siguran. Ovo traje vec oko dva mjeseca kako su poceli sa ovim 3D secure.
@channel10 placam svaki dan i znam o cemu pricam. Pitanje je sta si placao i gdje. Prodje i meni nekad bez koda al jedna prodje a druga za 5min nece nego trazi kod a kad isti ukucas opet nece.
Ne znam koliko cesto placas ali ocito ne cesto i onda ne mozes tvrditi da je samo kod mene.
@Hakiz sve je to isto s...e samo drugo pakovanje.
Ja sam u RF. Nemam internet shopping kartice, nemam 3D kartice, imam samo još jednu, običnu, debitnu karticu koju koristim za internet plaćanja. Kada mi treba, sa "glavne" kartice prebacim novac na tu i platim.

Nemam probleme.

Probleme imam kada web stranica na koju plaćam traži da je kartica u programu "Verified by Visa". Ali to se riješi tako da 99% tih stranica daje da se plati i PayPalom.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3882 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

romim wrote: 02/11/2021 12:54 Naravno da sam siguran. Ovo traje vec oko dva mjeseca kako su poceli sa ovim 3D secure.
@channel10 placam svaki dan i znam o cemu pricam. Pitanje je sta si placao i gdje. Prodje i meni nekad bez koda al jedna prodje a druga za 5min nece nego trazi kod a kad isti ukucas opet nece.
Ne znam koliko cesto placas ali ocito ne cesto i onda ne mozes tvrditi da je samo kod mene.
@Hakiz sve je to isto s...e samo drugo pakovanje.
Neki dan platio i prvi put su mi poslali kod. Prije manje od mjesec dana sam platio u USA neku stvar i proslo bez problema i bez koda( znaci dva puta unutar mjesec dana sam placao). Pa eto po tome se ravnaj.
romim
Posts: 913
Joined: 04/02/2020 18:32

#3883 Re: Raiffeisen banka

Post by romim »

Ja platio 50 puta u mjesec dana i sad treba da se ravnam po tebi sto si platio dva puta?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3884 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

romim wrote: 02/11/2021 15:55 Ja platio 50 puta u mjesec dana i sad treba da se ravnam po tebi sto si platio dva puta?
Ako tako razgovaras sa korisnickom sluzbom, nije ni cudo sto ti se takve stvari desavaju ;)

Nego ti promijeni banku pa vidi kako je kod drugih.

Idi u banku pa vidi direktno sa njina sta je problem. Znas kod koje kupovine ti nije htjelo proci pa vidi njihovo objasnjenje itd itd..

Od lajanja po forumu nemas nista...
User avatar
zubi
Posts: 5136
Joined: 16/07/2009 00:27

#3885 Re: Raiffeisen banka

Post by zubi »

romim wrote: 02/11/2021 15:55 Ja platio 50 puta u mjesec dana i sad treba da se ravnam po tebi sto si platio dva puta?
Apsolutno si u pravu, sve sto si rekao sto posto tacno, stoka bankarska... I meni su rekli da su problem sigurnosne postavke na kartici, apsolutno nijedno online placanje ne mogu da obavim a da ne zovnem banku da mi puste transakciju.
romim
Posts: 913
Joined: 04/02/2020 18:32

#3886 Re: Raiffeisen banka

Post by romim »

@channel10 ako ta ista banka dobro naplati svaki fening od svake transakcije, plus mjesecne naknade itd. onda treba i da mi obezbjedi da mogu svoj novac koristiti nesmetano.
Ako zovem korisnicku sluzbu 2 mjeseca i stalno ricaju jednu te istu suplju pricu ili mi odgovore da ce se javiti uskoro pa to uskoro bude nikad, onda i ja mogu da se ponasam tako sa njima.
Ti cini mi se kao da radis za njih, hoces da kazes da korisnicka sluzba zloupotrebljava svoj rad?
Nema banka odgovora jer su u.... i sa 3D aplikacijom i to i oni sami znaju i potvrđuju.
Na istom mjestu jednom platis ne trazi ti nista, sledeci put da platis trazi ti kod, dobijes ga, ukucas i ne moze. Kako sexto zove?
Zasto su se ovde pojedini korisnici zalili da moraju svaku transakciju zvati banku da im odobre, a ja do 3D nikad nisam imao taj problem.
Kakav je to sistem kao tebi zastite karticu a meni ne zastite?
Ili jednom platim bez problema drugi put ne mogu, kakva je to zastita?

@zubi pa ja im kazem sta ste vi zastitili karticu od mene samog. Treba da vas zovem da mi odobrite da potrosim svoje pare. Kao bice vam kartica odblokirana naredna 24 sata i mozete placati. I kakvo jexto rjesenje, nakon 24 sata zovi opet, mozete li me sad malo pustiti da nesto kupim.
Smijesno da takva banka do sad nije mogla rijesiti sigurnost korisnika, nego ti ih nazoves oni odblokiraju pola sata i opet blokiraju.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#3887 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

romim wrote: 02/11/2021 19:58 @channel10 ako ta ista banka dobro naplati svaki fening od svake transakcije, plus mjesecne naknade itd. onda treba i da mi obezbjedi da mogu svoj novac koristiti nesmetano.
Ako zovem korisnicku sluzbu 2 mjeseca i stalno ricaju jednu te istu suplju pricu ili mi odgovore da ce se javiti uskoro pa to uskoro bude nikad, onda i ja mogu da se ponasam tako sa njima.
Ti cini mi se kao da radis za njih, hoces da kazes da korisnicka sluzba zloupotrebljava svoj rad?
Nema banka odgovora jer su u.... i sa 3D aplikacijom i to i oni sami znaju i potvrđuju.
Na istom mjestu jednom platis ne trazi ti nista, sledeci put da platis trazi ti kod, dobijes ga, ukucas i ne moze. Kako sexto zove?
Zasto su se ovde pojedini korisnici zalili da moraju svaku transakciju zvati banku da im odobre, a ja do 3D nikad nisam imao taj problem.
Kakav je to sistem kao tebi zastite karticu a meni ne zastite?
Ili jednom platim bez problema drugi put ne mogu, kakva je to zastita?

@zubi pa ja im kazem sta ste vi zastitili karticu od mene samog. Treba da vas zovem da mi odobrite da potrosim svoje pare. Kao bice vam kartica odblokirana naredna 24 sata i mozete placati. I kakvo jexto rjesenje, nakon 24 sata zovi opet, mozete li me sad malo pustiti da nesto kupim.
Smijesno da takva banka do sad nije mogla rijesiti sigurnost korisnika, nego ti ih nazoves oni odblokiraju pola sata i opet blokiraju.
Pokucas im na vrata i pitas kakva im je to zastita, a ne ovdje po forumu. Ja ti kazem jedno, drugi ti kaze drugo, treci...Izvedes zakljucak ako ae moze izvesti. Ako ne moze,.pravac banka jer vidis da te.korisnicka handri. Vrlo vjerovatno je u pitanju njihovo neznanje kao i kod vecine korisnickih u ovoj vukojebini.
romim
Posts: 913
Joined: 04/02/2020 18:32

#3888 Re: Raiffeisen banka

Post by romim »

Sam kao pojedinac tesko mozes ista rijesiti. Jedino je rijesenje da se skupi vise ljudi i obrati se zastiti potrosaca.
U banci ti nista specijalno nece reci niti pomoci jer je to generalni problem a ne pojedinacni pa da samo tebi rijese.
Mislis da sam ja jedini koji ima taj problem.
Da mogu rijesiti ne bi se niko zalio.
Sami priznaju da je 3D secure uveden da ljudi ne bi morali zivkati banku za svalu transakciju, ali nije ispalo kako su oni zamislili pa su i dalje ostali problemi.
lajkujMe
Posts: 12136
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#3889 Re: Raiffeisen banka

Post by lajkujMe »

Imam jedan cudan problem na mobilnom bankarstvu...

Pokusavam da platim kaznu policiji, i naravno odem na opciju javnih prihoda.
Ispunim sve ali dugme "potvrdi" ostaje crno to jest ne mogu da nastavim dalje.

Pregledao sam 100 puta nalog da nisam slucajno sta masio ali nisam
Nista mi nije jasno
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#3890 Re: Raiffeisen banka

Post by bitangeIprinceze »

Imaš sigurno nešto nepopunjeno :-) Ima neko polje 7 cifri koje nema u podacima s kazne al traži na mobilnom da se upiše. Ja obično stavim 0000000 ili 1234567
User avatar
HerrFlick999
Posts: 189
Joined: 08/02/2021 09:44

#3891 Re: Raiffeisen banka

Post by HerrFlick999 »

Jel koristio ko od vas RF da prebacuje novac sa PayPal-a na RF Visa ili Mastercard karticu? Mislim na to da ino uplate dolaze na PayPal, pa onda sa njega na tekuci racun banke? Kakva su iskustva?
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3892 Re: Raiffeisen banka

Post by prof. »

HerrFlick999 wrote: 09/11/2021 18:55 Jel koristio ko od vas RF da prebacuje novac sa PayPal-a na RF Visa ili Mastercard karticu? Mislim na to da ino uplate dolaze na PayPal, pa onda sa njega na tekuci racun banke? Kakva su iskustva?
Fercera sve uredno, svakog 1. u mjesecu se automatski prebaci sa PayPala na karticu a ako hoćeš ranije moraš sam prebaciti.

Neko je već spomenuo ali ne znam zašto komplikujete plaćanja po netu - otvorite još jedan račun sa visa karticom i onda mobilnom aplikacijom sa svog tekućeg računa prebacite iznos na taj račun koji povežete sa PayPal accountom. Ja tako radim i nikad nikakvih problema.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3893 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

prof. wrote: 09/11/2021 19:45
HerrFlick999 wrote: 09/11/2021 18:55 Jel koristio ko od vas RF da prebacuje novac sa PayPal-a na RF Visa ili Mastercard karticu? Mislim na to da ino uplate dolaze na PayPal, pa onda sa njega na tekuci racun banke? Kakva su iskustva?
Fercera sve uredno, svakog 1. u mjesecu se automatski prebaci sa PayPala na karticu a ako hoćeš ranije moraš sam prebaciti.

Neko je već spomenuo ali ne znam zašto komplikujete plaćanja po netu - otvorite još jedan račun sa visa karticom i onda mobilnom aplikacijom sa svog tekućeg računa prebacite iznos na taj račun koji povežete sa PayPal accountom. Ja tako radim i nikad nikakvih problema.
i placaj jos 2-4 kM mjesecno za drugi racun :D
Jest mogucnost zloupotrebe manja,jer prebacujes tacno odredjen iznos ali je fiksni trosak veci.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#3894 Re: Raiffeisen banka

Post by prof. »

zippoo87 wrote: 09/11/2021 20:48
prof. wrote: 09/11/2021 19:45

Fercera sve uredno, svakog 1. u mjesecu se automatski prebaci sa PayPala na karticu a ako hoćeš ranije moraš sam prebaciti.

Neko je već spomenuo ali ne znam zašto komplikujete plaćanja po netu - otvorite još jedan račun sa visa karticom i onda mobilnom aplikacijom sa svog tekućeg računa prebacite iznos na taj račun koji povežete sa PayPal accountom. Ja tako radim i nikad nikakvih problema.
i placaj jos 2-4 kM mjesecno za drugi racun :D
Jest mogucnost zloupotrebe manja,jer prebacujes tacno odredjen iznos ali je fiksni trosak veci.
Više volim 2 markice halaliti a ne peglati se svaki put kad nešto plaćam i još razmišljati hoće li mi tekući račun biti u opasnosti. Ovako mi je nekako lakše, kad hoću nešto da platim prebacim tačan iznos, platim preko PayPala i vozdra.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2504
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#3895 Re: Raiffeisen banka

Post by Del_Boy1 »

Ne znam da li i RF banka ima nešto kao kod unicredit da možeš putem mobilnog bankarstva isključiti plaćanje karticom preko interneta, pa samo kad želiš nešto da platiš uključiš karticu da možeš platit i odma nakon što platiš opet je isključiš i miran si.
zippoo87
Posts: 15368
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#3896 Re: Raiffeisen banka

Post by zippoo87 »

Del_Boy1 wrote: 09/11/2021 21:47 Ne znam da li i RF banka ima nešto kao kod unicredit da možeš putem mobilnog bankarstva isključiti plaćanje karticom preko interneta, pa samo kad želiš nešto da platiš uključiš karticu da možeš platit i odma nakon što platiš opet je isključiš i miran si.
Ja imam RF i nisam to nasao nigdje a znam da neke mobilne aplikacije odredjenih banaka to imaju i jos nekih podesavanja tako.

Ova od RF ima samo osnovne stvari,kliko sam upratio a taj dodatak bi bio odlican
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#3897 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Nema, tu opciju nema RMB aplikacija.
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#3898 Re: Raiffeisen banka

Post by baja »

U rajfajzen pored tekuceg imali neki stedni racun sa nesto para na njemu. Nije oroceno bilo.

Odjednom pored troska 4Km za tekuci racun, pojavi se i trosak vođenja stednog racuna 11,70KM. Bez obavjesti ikakve...

Samo prebacis pare na tekuci racun, i rijesis taj problem.

Nevjerovatno!!!
nekome
Posts: 2880
Joined: 17/05/2011 10:41

#3899 Re: Raiffeisen banka

Post by nekome »

probajte ovo, napravite orocenu stednju (slobodnu stednju) i stavtie 100KM na to
naplacuju ako se nema orocene stednje
boshniak
Posts: 2007
Joined: 20/04/2014 11:48

#3900 Re: Raiffeisen banka

Post by boshniak »

Ima li neko da plaća račune za struju preko raiffeisen web bankarstva. Dosad sam uredno plaćao sa upisanom šifrom potrošača i bez plaćanja RTV takse. Sad kad pokušam da uplatim piše mi da unesem referencu sa računa, sad ne znam ako unesem referencu da li će skinuti i za RTV taksu
Post Reply