Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10776
Joined: 10/03/2022 22:16

#4701 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by ZoomZoomKiwi »

Misliš dopunjive (pre-paid) ili dopunske u smislu dodatne kartice za isti tekući račun nekoj drugoj osobi (tipa ženi ili djetetu)?

Ima i jedne i druge.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18790
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#4702 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by SmokingMan »

EFD22 wrote: 28/03/2024 08:59 Misliš dopunjive (pre-paid) ili dopunske u smislu dodatne kartice za isti tekući račun nekoj drugoj osobi (tipa ženi ili djetetu)?

Ima i jedne i druge.
Da pre- paid da mogu na microsoftovom portalu otvoriti free Azure account. Prošli put su me zezali sa debitnom i nekim servisima. I dva puta sumi morali vraćati novac.
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4703 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Prvo,radi li vam mobilno bankarstvo, od sinoć izbacuje grešku pri logovanju.
Drugo, koliko vidim ono što platim preko mobilnog ne registruje na web bankarstvu u nalozima, dok obrnuto registruje, ima li neki GUMB da to riješi ili je to falinka.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73004
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#4704 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Velkoski »

ne radi, samo web

a to drugo sam i ja primijetio i mislim da nema rješenja nažalost
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4705 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Velkoski wrote: 03/04/2024 09:17 ne radi, samo web

a to drugo sam i ja primijetio i mislim da nema rješenja nažalost
E hvala. Ma ovo drugo, nekad mi zgodnije preko weba i onda tamo nemam nalog da ponovim. Prvi put se prepao, kasnije skontao.
Dzontra_Volta
Posts: 6521
Joined: 20/01/2011 11:10

#4706 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dzontra_Volta »

shape of despair wrote: 03/04/2024 09:36
Velkoski wrote: 03/04/2024 09:17 ne radi, samo web

a to drugo sam i ja primijetio i mislim da nema rješenja nažalost
E hvala. Ma ovo drugo, nekad mi zgodnije preko weba i onda tamo nemam nalog da ponovim. Prvi put se prepao, kasnije skontao.
Zar to još nisu riješili?
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4707 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

ima li neko problem da ne vidi debitnu karticu ni na webu ni u u aplikaciji. hvala
Peryton_
Posts: 1019
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#4708 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Peryton_ »

Isti problem..

Edit :radi ipak sad, nije nekih pola sata radilo
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4709 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Peryton_ wrote: 06/05/2024 10:00 Isti problem..

Edit :radi ipak sad, nije nekih pola sata radilo
ok,hvala
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4710 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

jos nisu u stanju napraviti
Hakiz
Posts: 40694
Joined: 30/07/2015 20:01

#4711 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

Vodeća banka u modernim tehnologijama, stalno zovu da se kod njih pređe na elektronsko bankarstvo i tako...

Da li vodeća banka u korištenju naprednih tehnologija obraća pažnju na ovo

https://www.klix.ba/vijesti/bih/iddeea- ... /240506055

ili ipak CIPS treba donijeti na paparu :lol:
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4712 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Cijeli dan u aplikaciji stoji ono "dobrodosli" i broj kartice,ostalo prazno, nema stanja,nema transakcija itd.
Jedna od najgorih banaka sa dobrom reklamom. Tipcno,sto se nesto vise reklamira sigurno i ne valja.
dzenanalic22
Posts: 856
Joined: 28/08/2017 16:30

#4713 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by dzenanalic22 »

shape of despair wrote: 06/05/2024 15:21 Cijeli dan u aplikaciji stoji ono "dobrodosli" i broj kartice,ostalo prazno, nema stanja,nema transakcija itd.
Jedna od najgorih banaka sa dobrom reklamom. Tipcno,sto se nesto vise reklamira sigurno i ne valja.
Kod mene radi aplikacija najnormalnije. Da nije nešto do tebe? Radi li kod ostalih?
zrakomlat
Posts: 10246
Joined: 23/09/2012 17:22

#4714 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by zrakomlat »

Kod mene sve ok s aplikacijom.
User avatar
canvra888
Posts: 4457
Joined: 09/07/2021 15:03

#4715 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by canvra888 »

dzenanalic22 wrote: 06/05/2024 15:27
shape of despair wrote: 06/05/2024 15:21 Cijeli dan u aplikaciji stoji ono "dobrodosli" i broj kartice,ostalo prazno, nema stanja,nema transakcija itd.
Jedna od najgorih banaka sa dobrom reklamom. Tipcno,sto se nesto vise reklamira sigurno i ne valja.
Kod mene radi aplikacija najnormalnije. Da nije nešto do tebe? Radi li kod ostalih?
Radi najnormalnije i meni. Sad provjerio.
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2356
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#4716 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by moon_walker_90 »

shape of despair wrote: 06/05/2024 15:21 Cijeli dan u aplikaciji stoji ono "dobrodosli" i broj kartice,ostalo prazno, nema stanja,nema transakcija itd.
Jedna od najgorih banaka sa dobrom reklamom. Tipcno,sto se nesto vise reklamira sigurno i ne valja.
Transakcije i stanje racuna se mogu gasiti i paliti u gornjem desnom uglu.
Last edited by moon_walker_90 on 06/05/2024 15:59, edited 2 times in total.
User avatar
gentoo
Posts: 3328
Joined: 05/01/2008 12:10
Location: Ze
Grijem se na: MSZ-LN25 / MSZ-BT25

#4717 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by gentoo »

Meni sve radi i sve kartice su mi vidljive.

Ja mislim da su vam pozatvarali racune i uzeli sve pare sebi :mrgreen:
Bobi
Forum administrator
Posts: 32275
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#4718 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Bobi »

Sad mene tjerate da upalim app...ne gleda mi se moja sirotinja ..ali se šokiram uplatama..onim nenadanim :lol: .
User avatar
shape of despair
Posts: 3128
Joined: 09/04/2008 18:41

#4719 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by shape of despair »

Nista nije ipak,zvao banku. Blokirali karticu,plata nije bila 01. jer je bio praznik, i radi 10KM kamate koja nike uplacena 02.05 odma block
User avatar
Dozer
Posts: 28448
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4720 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dozer »

Raiffeisen banka postaje sve gora i gora po pitanju kojekakvih besmislenih pravila i procedura.
Odbijaju neka online placanja potpuno, limitiraju max. iznose za online placanja, blokiraju kartice ako se napravi 4 ili 5 transakcija u jednom danu, itd.itd.
I to sve bez ikakvog upozorenja i obavjestenja, SMS-a, e-maila... Nista.

Bukvalno se covjek ne moze pouzdati da negdje krene jer se nikad ne zna hoce li RZB sistem iz nekog samo njemu znanog razloga nesto odbiti ili blokirati.... Odron.
User avatar
Quaresma
Posts: 6712
Joined: 19/07/2010 16:37

#4721 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Quaresma »

Dozer wrote: 07/05/2024 11:27 Raiffeisen banka postaje sve gora i gora po pitanju kojekakvih besmislenih pravila i procedura.
Odbijaju neka online placanja potpuno, limitiraju max. iznose za online placanja, blokiraju kartice ako se napravi 4 ili 5 transakcija u jednom danu, itd.itd.
I to sve bez ikakvog upozorenja i obavjestenja, SMS-a, e-maila... Nista.

Bukvalno se covjek ne moze pouzdati da negdje krene jer se nikad ne zna hoce li RZB sistem iz nekog samo njemu znanog razloga nesto odbiti ili blokirati.... Odron.
meni su u hrvatskoj bili blokirali payment za parking mjesto za dva auta. kod prvog proslo kod drugog nije. sreca imao backup.
User avatar
Dozer
Posts: 28448
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4722 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dozer »

Mog jarana su maltretirali 8 mjeseci da otvori sef nakon smrti oca, iako je bio opunomocenik i imao dodatnu karticu za sef, pokazao dokaze o smrti, papire ostavinske rasprave, bukvalno sve imao. E - ne moze. Mora se formirati nekakva komisija banke, pa advokat kao svjedok, pa ovo, pa ono... bukvalno 8 mjeseci se s njima natezao da dodje do necega svog sto je bilo kod njih.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14692
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#4723 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by DaysleepeR »

Zato što ljudi pogrešno vjeruju da kad daš pare banci da su i dalje to tvoje pare.

A to nije tačno.
User avatar
Dozer
Posts: 28448
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#4724 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Dozer »

DaysleepeR wrote: 07/05/2024 11:46 Zato što ljudi pogrešno vjeruju da kad daš pare banci da su i dalje to tvoje pare.

A to nije tačno.
Pricamo o sefu, ne o racunu. Sef jeste vlasnistvo banke, ali njegov sadrzaj nije, i banka je duzna omoguciti pristup tom sadrzaju sefa u skladu s onim sto pise u ugovoru, a to znaci svaki dan tokom radnog vremena.
U predmetnom slucaju nisu imali apsolutno nikakvo pravo da onemogucavaju taj pristup, jer je covjek imao sve uredne dokumente.

I da, cak i kada das pare banci, to su i dalje tvoje pare, ali koje si doborovljno dao banci da raspolaze njima. Medjutim, te pare tebi moraju biti na raspolaganju kad god ih pozelis.

Banke danas na sve nacine pokusavaju limitirati iznose koje klijenti (kljucna rijec) mogu podici, a to je pogresno jer to je novac klijenata, tj. nas. Banka pruza usluge cuvanja, transakcija, itd., ali nema pravo ogranicavati raspolaganje imovinom klijenata, a novac na racunu je upravo to - nasa imovina.

Interesantno je kako ogranicavaju sve i svasta, kao - ne moze se dnevno podici vise od XY kesa, ili napraviti elektronska transakcija visa od XY bez da se zove banka i to omoguci, itd., ali kada dodje do zatvaranja racuna, e tad se moze podici sve s njega.
Hakiz
Posts: 40694
Joined: 30/07/2015 20:01

#4725 Re: Raiffeisen banka - sve o tome

Post by Hakiz »

Dozer wrote: 07/05/2024 12:10
DaysleepeR wrote: 07/05/2024 11:46 Zato što ljudi pogrešno vjeruju da kad daš pare banci da su i dalje to tvoje pare.

A to nije tačno.
Pricamo o sefu, ne o racunu. Sef jeste vlasnistvo banke, ali njegov sadrzaj nije, i banka je duzna omoguciti pristup tom sadrzaju sefa u skladu s onim sto pise u ugovoru, a to znaci svaki dan tokom radnog vremena.
U predmetnom slucaju nisu imali apsolutno nikakvo pravo da onemogucavaju taj pristup, jer je covjek imao sve uredne dokumente.

I da, cak i kada das pare banci, to su i dalje tvoje pare, ali koje si doborovljno dao banci da raspolaze njima. Medjutim, te pare tebi moraju biti na raspolaganju kad god ih pozelis.

Banke danas na sve nacine pokusavaju limitirati iznose koje klijenti (kljucna rijec) mogu podici, a to je pogresno jer to je novac klijenata, tj. nas. Banka pruza usluge cuvanja, transakcija, itd., ali nema pravo ogranicavati raspolaganje imovinom klijenata, a novac na racunu je upravo to - nasa imovina.

Interesantno je kako ogranicavaju sve i svasta, kao - ne moze se dnevno podici vise od XY kesa, ili napraviti elektronska transakcija visa od XY bez da se zove banka i to omoguci, itd., ali kada dodje do zatvaranja racuna, e tad se moze podici sve s njega.
Ali su onemogućili.

Džaba ti sve teoretisanje šta banka smije ili ne smije, kada banka uradi nešta šta u teoriji ne bi smjela, ti ne možeš ništa. Možeš se natezati, suditi, gubiti vrijeme, živce, novac da do svoga dođeš, banka ti može uraditi sve. I sve državne institucije će biti na strani banke, neće na tvojoj. Prva Agencija za bankrastvo, pa sve ostale.

U trenutku kada ti banka blokira sredstva, šta možeš uraditi? Ako povisiš glas, prebit će te zaštitari i policija, prije nego što te uhapse. Dakle, moraš se ponižavati moljakanjem da ti daju tvoje, ili ganjati sudovima itd, a to je tek patnja.

Baš me interesuje, šta se u trenutku kada banka blokira može uraditi da u tom trenutku banka kaže jeste, u pravu Ste, izvinite, evo Vam odmah Vaše?
Post Reply