Rafting??

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Blooob
Posts: 35
Joined: 09/06/2007 14:48

#1 Rafting??

Post by Blooob »

Ovako, dolaze mi neki prijatelji iz inostranstva u goste i ostat ce u BiH nekoliko dana pa sam planirao da ih odvedem negdje na rafting, posto su culi da je to extra u BiH..
Una mi je malo podaleko (iz Sarajeva sam) pa me interesuje kako je na Neretvi u ova doba godine jer sam cuo da nije bas extra zbog niskog vodostaja??

Bilo kakvi savjeti i preporuke su dobro dosli nemora biti vezano iskljucivo za rafting moze i neka druga dobra turisticka atrakcija..


Unaprijed hvala svima koji se potrude da mi pomognu :D
bager
Posts: 71
Joined: 15/07/2008 22:34

#2 Re: Rafting??

Post by bager »

Ja ti mogu preporučiti rafting na Krivaji, iz više razloga, toplija voda, po meni manje opasna a adrenalin je na nivou, a mislim da je i cijena povoljnija, ako si zainteresovan javi se na PP, možda ti mogu povoljno sve organizovati, imam neku raju koja se bavi s tim :), proguglaj malo, imaju neki klipovi, pa vidi kako to izgleda
Last edited by bager on 12/07/2010 10:08, edited 1 time in total.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#3 Re: Rafting??

Post by Michun »

Tara je odlicna...e sad zavisi da li su ljudi ikad bili na raftingu. Moze biti zeznuto za one koji idu prvi put. Recimo na Tari nema zezancije i alkohola prije i tokom spusta, skiperi ne daju. Na neretvi se raja nacuga pa ako i ispadne nije strasno.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#4 Re: Rafting??

Post by karanana »

bila je ovdje tema. mi forumashi smo prije dvije godine bili na raftingu na neretvi. bilo je super ludo i nezaboravno. hladna piva, brlja, voda koju zagrabis iz rijeke i pijes, rostilj na pola puta na uscu rakitnice, kupanje, imaju 2-3 buka ali nisu strasna. uglavnom fenomenalno je bilo. preporucujem neretvu i sada u julu.

ne znam zasto je izbrisana ta tema sa pricama i slikama i kontaktima momka koji je to sve organizovao za nas. ali siguran sam da ces naci dosta rafting organizatora u konjicu kroz google.
bokiboki
Posts: 2
Joined: 12/07/2010 11:39

#5 Re: Rafting??

Post by bokiboki »

Ako su ti gosti važni ja ti preporučujem Taru, blizu je Sarajeva (oko 70 km) kanjon je nevjerovatan kao i priroda, a imaš more agencija. Na googlu ih imaš dosta samo ukucaj tara rafting. Ja ti preporučujem encijan, obično su na vrhu stranice, jer saqm bio kod njih i kamp i organizacija je bezprijekorna. Na kraju krajeva vidjećeš im sve na sajtu.
User avatar
black
Posts: 17120
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#6 Re: Rafting??

Post by black »

Blooob wrote:Ovako, dolaze mi neki prijatelji iz inostranstva u goste i ostat ce u BiH nekoliko dana pa sam planirao da ih odvedem negdje na rafting, posto su culi da je to extra u BiH..
Una mi je malo podaleko (iz Sarajeva sam) pa me interesuje kako je na Neretvi u ova doba godine jer sam cuo da nije bas extra zbog niskog vodostaja??

Bilo kakvi savjeti i preporuke su dobro dosli nemora biti vezano iskljucivo za rafting moze i neka druga dobra turisticka atrakcija..


Unaprijed hvala svima koji se potrude da mi pomognu :D
http://www.gardencity.ba/

obrati se na tu adresu, kaze mi jaran da je lik fenomenalno uradio, hotel sa 4 zvjezdice, teniski tereni, bazen (otvoreni, zatvoreni) kuglana, cini mi se da ima i krosere i dzipove (ili je u fazi nabavke) za obilazak planina ..pa cuo sam da ce biti i paintball u zatvorenom prostoru..itd
bas i ja namjeravam da odem i vidim kako sve to izgleda

i pusti to sta raja pricha, Neretva je nesto posebno
Kiberluskoni
Posts: 361
Joined: 05/10/2005 00:16

#7 Re: Rafting??

Post by Kiberluskoni »

Iz ličnog iskustva (prvi put bio 98. na Uni, pa do danas):

Neretva: Super blizu Sarajeva, puno agencija nudi rafting sa raznim popratnim sadržajima (roštilj, hrana, ovo ono...). Dosta podcjenjena jer je blizu i naša. Meni puno bolja od Tare. Najbolja opcija ako si iz Sa.

Tara: Lijepa ali u poređenju sa Neretvom ili Unom, ništa posebno. Tara je jedino jača u promociji, jer je pojam čiste rijeke još od prije rata. Spominje se nekih 28 bukova, a zapravo su svako malo ubrzavanje vode nazvali bukom. Po toj računici, Neretva ih ima 50. Daleko od Sa, loš put, prelazak granice i često neljubazni vodiči.

Krivaja: Opasnija od Neretve, puno više uzbuđenja, ali okolina katastrofa. Školjke auta, veš mašina, kanalizacione cijevi i slične stvari. Ljeti neizbježan miris kanalizacije. Da je čista rijeka, bila bi milina, ovako, vrijedi otići da znaš kako je i ako si entuzijasta. Ako tražiš adrenalin, a ostalo možeš istrpit, preporuka, definitivno.

Una: Najljepša rijeka za rafting i za sve ostalo. Komotno se može ostati 3 dana na raftingu (Unska regata traje duže, ali ima dosta ravnih dionica). Pravi biser za koji nismo svjesni šta imamo. Daleko od Sa, ali vrijedi odvojiti vrijeme i otići. Super prilika Unska regata (krajem jula)
Blooob
Posts: 35
Joined: 09/06/2007 14:48

#8 Re: Rafting??

Post by Blooob »

Hvala vam svima na odgovorima..
Vec sam rezervisao Neretvu jer Una je prelijepa al predaleko, a mi necemo imati 2-3 dana za to.. Tara ne dolazi u obzir jer nije u BiH.. mislim ja tim ljudima konstantno pricam o ljepotama nase zemlje o predivnim rijekama i td. i sad treba da ih vodim u CG da bi se spustili niz jednu..Nidje veze.. :bih: :bih:
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#9 Re: Rafting??

Post by van Basten »

izvrstan izbor :thumbup:
kada se već nabrajaju rafting opcije, neka stoji utefterena i Drina. Doduše, jeste da je splavarenje, a ne rafting, ali ipak i to je dobra stvar uz pravu organizaciju
bokiboki
Posts: 2
Joined: 12/07/2010 11:39

#10 Re: Rafting??

Post by bokiboki »

Čestitam na izboru, Neretva je prelijepa. Ali za tebe i sve ostale Tara je 30 km i Bosanska rijeka a druga je stvar što je crnogorci svojataju. I tri puta više ima bosanskih kampova i agencija nego crnogorskih a imamo i dužu tradiciju :dance:
Elpi73
Posts: 26
Joined: 06/08/2010 12:37

#11 Re: Rafting??

Post by Elpi73 »

Prije nekih 15-tak dana sam bio na raftingu ne Neretvi .
Bilo je malo hladno , ali ipak se uspjelo ufatiti tračak sunca i okupati se u kanjonu.
doživljaj je extra , jedini pristup je vodom .
Prošli vikend ista stvar , ali lokacija rijeka Vrbas B. Luka slalom staza sa kajakom.
Po pitanju organizacije rafta Kanjon klub Vrbas Karanovac je prevazišao mnoge , a time i po pitanju opreme !
Nažalost kraj svake naše rijeke možete vidjeti stare gume , ili po neki dio auta !
Interesuje me Krivaja , ima li tamo kakve organizacije ?
kv99
Posts: 2637
Joined: 09/01/2008 21:08

#12 Re: Rafting??

Post by kv99 »

Elpi73 wrote:Prije nekih 15-tak dana sam bio na raftingu ne Neretvi .
Bilo je malo hladno , ali ipak se uspjelo ufatiti tračak sunca i okupati se u kanjonu.
doživljaj je extra , jedini pristup je vodom .
Prošli vikend ista stvar , ali lokacija rijeka Vrbas B. Luka slalom staza sa kajakom.
Po pitanju organizacije rafta Kanjon klub Vrbas Karanovac je prevazišao mnoge , a time i po pitanju opreme !
Nažalost kraj svake naše rijeke možete vidjeti stare gume , ili po neki dio auta !
Interesuje me Krivaja , ima li tamo kakve organizacije ?
Jarane , da znas sta se sve slijeva u Vrbas ne bi se nikad u njemu okupao :run:
Neretva je pojam za rafting , sto od samog dozivljaja a pogotovo cistoce ( Neretvu u gornjem toku mozes piti a probaj to sa Vrbasom pa ces vidjeti kako ces proci :-) )

@ bloob

Svaka cast na odabiru destinacije , prijatelji ti se sigurno nece razocarati :thumbup:
Elpi73
Posts: 26
Joined: 06/08/2010 12:37

#13 Re: Rafting??

Post by Elpi73 »

Konacno sam uganjao ( citaj kupio) osnovnu opremu za kajak .
Ima li još neko ko se bavi ovim sportom sa Sarajevske regije ?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#14 Re: Rafting??

Post by BISCANIN2 »

Elpi73 wrote:Konacno sam uganjao ( citaj kupio) osnovnu opremu za kajak .
Ima li još neko ko se bavi ovim sportom sa Sarajevske regije ?

Vrlo zeznuta stvar ,prodji kakvu dobru obuku sa kakvim dobrim instruktorom , a prije toga ne upustaj se ni na kakve avanture moglo bi te skupo kostati .
Inace kad prodjes obuku i steknes malo iskustva svjet adrenilina i neponovljivih osjecaja je tvoj .

Na bilo koju rijeku da odate ako ste u pravom timu sa pravom organizacijom bice vam prelijepo ,svaka rijeka je lijepa na svoj nacin .
Pored Neretve ,Una se normalno pije u gornjem toku a i Tara je pitka takodje u gornjem toku.
Z takmicenje u raftingu i obuku u kajaku najbolji je Vrbas ,imaju fantasticne staze koju su jos bolje uredjene.
Elpi73
Posts: 26
Joined: 06/08/2010 12:37

#15 Re: Rafting??

Post by Elpi73 »

U kajaku sam od svoje 11-te godine sa pauzom od 12 godina 92-04.
Mada iskusstva nikad na odmet !
A medzu kajakašima je uvjek bio i ostao dobar odnos kolegijalnosti i razmjene iskustva !
pince
Posts: 5
Joined: 29/03/2012 15:31

#16 Re: Rafting??

Post by pince »

pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#17 Re: Rafting??

Post by pets »

Muž me nagovara da idemo na rafting na Neretvu, a ja umirem od same pomisli da bi mogla ispasti iz čamca. Inače se bojim duboke vode ( to je neki neobjašnjivi strah), pa bih molila nekog ko je bio da mi kaže da li je taj rafting opasan. Inače volim prirodu, vjerujem da je cijela avantura prekrasna, ali strah me je.......
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#18 Re: Rafting??

Post by BISCANIN2 »

Na ovom vodostaju ,uz profi opremu i dobru organizaciju rafting je prelijepa avantura ,opasnije je recimo kakvo penjanje ili biclikizam .
Znaci slobodno na rafting vodostaj je najbolji ,samo opremu propisno namjestiti slusati komande skipera i naprijed u nezaboravan događaj .
pets
Posts: 84
Joined: 06/02/2008 19:53
Location: sarajevo

#19 Re: Rafting??

Post by pets »

Hvala , mislim da ću "stisnuti" i otići, nisam valjda ja baš takav peh da ispadnem iz čamca
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#20 Re: Rafting??

Post by iz dna duše »

pets wrote:Hvala , mislim da ću "stisnuti" i otići, nisam valjda ja baš takav peh da ispadnem iz čamca
Tako sam se i ja prije par godina plašila...
Ušla sam na jedvite jade u čamac, a onda me zabljesnula ljepota kanjona Neretve...Strah je nestao nakon 100 metara..., Bukovi ti unesu onu potrebnu dozu adrenalina, od koje se preporodiš...ne moram ništa više dodati, ako kažem, da mi sada nije jasno da neko još nije isprobao Rafting... :wink:
Obavezno idi i vjeruj mi, nakon toga ćeš redovno planirati makar jedan rafting godišnje, ako ne i dva... :thumbup:
pilly
Posts: 3
Joined: 19/08/2014 19:19

#21 Re: Rafting??

Post by pilly »

Ja sam bio dva put u Đajičima i bilo je odlično od organizacije do jela, svega.
A ove godine sam išao sa Keno raftingom iz Konjica. Katastrofa, ništa od toga što imaju u ponudi, loše jelo i ništa iz ponude, nego samo neki odrezak sa malo krumpira i riže, isto ne dobijaš CD sa fotografijma.
Preporuka: Što dalje od Kenorafta.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5301
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#22 Re: Rafting??

Post by Slo Burner »

pilly wrote:Ja sam bio dva put u Đajičima i bilo je odlično od organizacije do jela, svega.
A ove godine sam išao sa Keno raftingom iz Konjica. Katastrofa, ništa od toga što imaju u ponudi, loše jelo i ništa iz ponude, nego samo neki odrezak sa malo krumpira i riže, isto ne dobijaš CD sa fotografijma.
Preporuka: Što dalje od Kenorafta.

MA od Dzajica se nema sta dalje traziti, osoblje, hrana smjestaj, cista desetka :thumbup:
User avatar
Hajvan
Posts: 9602
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#23 Re: Rafting??

Post by Hajvan »

da li je ko organizovano išao na Trebižat- izgleda da ima neko udruženje koje organizuje rute kanuom niz Trebižat
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#24 Re: Rafting??

Post by iz dna duše »

pilly wrote:Ja sam bio dva put u Đajičima i bilo je odlično od organizacije do jela, svega.
A ove godine sam išao sa Keno raftingom iz Konjica. Katastrofa, ništa od toga što imaju u ponudi, loše jelo i ništa iz ponude, nego samo neki odrezak sa malo krumpira i riže, isto ne dobijaš CD sa fotografijma.
Preporuka: Što dalje od Kenorafta.
Kod Dzajica idem godinama... preporučujem...probala ranije i kod ostalih i uvijek se vraćala kod njih...sada znam: kada se zazelim Neretve, pravac Plaza Dzajica buk :)
User avatar
PapakizSarajeva
Posts: 738
Joined: 17/06/2010 13:03
Location: Rajvosa

#25 Re: Rafting??

Post by PapakizSarajeva »

Ne znam o cemu vi ovdje pisete ??? Kakvi Djajici i ostali ??? Jedini, pravi, najbolji, najprofesionalniji je Hitko (Ban Vir), HIT RAFT ...
Post Reply