rafting na Uni...

Zanimljivosti, dešavanja i kulturno-politički život u Bihaću, Buzimu, Cazinu, V. Kladuši, Bos. Petrovcu, Sanskom Mostu, Bos. Krupi...

Moderator: Chloe

neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#26 Re: rafting na Uni...

Post by neshto »

BISCANIN2 wrote:brate ja samo iznio svoje mišljenje jeb ga. fakt je da na uni od štrbačkog do bihaća imaš samo par brzaka
i da je sve presporo i predugo s obzirom na kilometražu

Od Tobogana pa do Crnih vrela imas 14 slapova a to ti je nekih 4 km to ni Zambeza nema Zambeza ima 11 ili 12 tako mi barem rekose .Druga stvar je to je rafting staza dugacka 16 km od kojih je 6 km čistog mirnjaka pa ti zaboravis sta se desilo gore .

i
maš samo par brzaka
Ili nisi nikako bio ili stvarno si bio full janpi ili si totalni DUDUK ak0o Tobogan,Zirin , Mali i veliki Labirint i Ripački zoveš par brzaka ,NAĐI MI SKIPERA KOJI NIJE SA UNE DA odradi ove brzačiće od koji su neki preko 5 metara visine .

Evo malo prije sam ispratio svabe s kojima se danas za dlaku izvukao na Zirinom i Velikom labirintu oba puta bio sam na ivici prevrtanja samo puka sreca me spasila plivanja iako sam isao najstrozijim chiken way ,ljudi su mislili njihovo je da platei gledaju a skiper ce i da vesla ,ovo mi se odavno nije desilo , da me je ko snimao kamerom dobio bi se školski materijal kako ne treba da se ide.

VIDI SE da nisi osjetio huku i valjanje Zirinog koji izgleda tako bezazleno ,Inace bii imao mnogo vise strahopoštovanja prema pomenutim brzačićama.prevrto sam se i na Tari i na Vrbasu ali nista se ne može mjeriti sa gore spomenutim .
bio sam 4 puta i stvarno mi je dosta. i ove godine ću doć jer mi je sve plaćeno al ću onda samo voziti kajak jer je fakat dosadno. svak svog konja fali pa tako i unu ali sa tarom je neusporedivo iskustvo definitivno.
i da se razumijemo rijeku drugačije doživljava skiper i taj švabo koji se toliko uživio da čak nije ni veslao, mislim halo...

Tobogan + Zirin + Mali + veliki Labirint + Ripački = 5 slapova, brzaka, brzačića kako god, znači 1 više nego što ja rekoh, wauuuu...
nema razloga da se toliko uzbuđuješ, ima ljudi koji su i prije une doživjeli rafting pa ih una toliko i ne fascinira...
uglavnom ko god nije bio mora bar jednom odraditi rafting na uni!
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#27 Re: rafting na Uni...

Post by BISCANIN2 »

Tobogan + Zirin + Mali + veliki Labirint + Ripački = 5 slapova, brzaka, brzačića kako god, znači 1 više nego što ja rekoh, wauuuu...
nema razloga da se toliko uzbuđuješ, ima ljudi koji su i prije une doživjeli rafting pa ih una toliko i ne fascinira...
uglavnom ko god nije bio mora bar jednom odraditi rafting na uni!
Od Tobogona do role ispod bazena je 5 slapova ,a to je nekih 800 metara,
svak svog konja fali pa tako i unu ali sa tarom je neusporedivo iskustvo definitivno.
Nađi mi samo gdje sam ja pohvalio svog konja , imam konja malo više na Zrmanji zaradim kao i na Uni a sutra idem na Sanu , ti si jedini koji je gore nabrojane slapove omalovažio i podcjenio a bogami sjedio sam svakakvim likovima.
voziti kajak
E ovo ćemo još vidjet i u što puno sumnjam ali molio bih da nam onda prenes iskustva .
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#28 Re: rafting na Uni...

Post by mamica papucarka »

ne rece ti nama odakle se spusta :) jel idete do Krupe? ja sam vidjala rafting kod Krupe, pa dole prema Otoci :)
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#29 Re: rafting na Uni...

Post by BISCANIN2 »

ne rece ti nama odakle se spusta jel idete do Krupe? ja sam vidjala rafting kod Krupe, pa dole prema Otoci
RIjetko se ide do Krupe osim ako baš ekipa zahtijeva ,standardna dionice su :Štrbački Buk-Dvoslap,Kostela -Grmuša, i može po narudžbi samo za odabrane ide i dionica Jotani-Grmuša sa nezaobilaznim surfom u šestici i plivanjem u valovima .
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#30 Re: rafting na Uni...

Post by BISCANIN2 »

Evo sa bivsim mojim klubom jedan od Unskih brzačića.http://www.youtube.com/watch?v=jiyQXaE-Ey0 :D
debela
Posts: 3201
Joined: 02/07/2002 00:00

#31 Re: rafting na Uni...

Post by debela »

e cuj na uni mu dosadno :? ovo jos nisam cula.
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#32 Re: rafting na Uni...

Post by neshto »

BISCANIN2 wrote:
voziti kajak
E ovo ćemo još vidjet i u što puno sumnjam ali molio bih da nam onda prenes iskustva .
jebo te pa vi skiperi ste fakat face:D
šta ima ba, nisam te prepozno :D

kajak sam vozio još prije rata na drini, tari, ćehotini a poslje rata na uni i neretvi i ne pada mi na pamet da nekom novokomponovanom skiperu polažem izvještaj.
ti si se upalio na moju konstataciju da je rafting na uni dosadan i izvikan, jeb ga ja smatram da je par puta dosta što ne bi mogo reći za taru i to je to..
pozdrav
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#33 Re: rafting na Uni...

Post by BISCANIN2 »

Pozdrav i tebi .
kajak sam vozio još prije rata na drini, tari, ćehotini a poslje rata na uni i neretvi i ne pada mi na pamet
Prijatelju
Mislim sta se tebi svidja ili ne svidja ili šta je tebi bolje je tvoj problem i tvoja stavr samo mi nikako ne ide u glavu da neko za slapove 4 kategorije može reći da su brzaci ,još neko ko vozi kajak :? .
jebo te pa vi skiperi ste fakat face:D
Da tu nema malo ljubomore i zavisti jarane ha :D .
kajak sam vozio još prije rata na drini, tari, ćehotini a poslje rata na uni i neretvi i ne pada mi na pamet da nekom novokomponovanom skiperu polažem izvještaj
Meni je 35 god , a prvu regatu sam radio kao pripravnik ,trebao sam da polažem za 1 zvijezdu 1989 godine.
Kad bi rekao da me lično u glavu znaju na Vrbasu , Neretvi ,Drini,Zrmanji ,Dobroj , Cetini , ,Tari .
Na svim ovim rijekama sam bio više puta samo me posao u sezoni veže da ne mogu da probam i Krivaju i Lim .
A pozvan sam i u Bugarsku na rijeku Strumu i tamo ću ići čim stignem.

Rafting i kayak na Uni je jedinstven,ko je često na vodi i ko je probao što šta zna o čemu pričam .
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#34 Re: rafting na Uni...

Post by zelenashica »

jebo te pa vi skiperi ste fakat face:D


nemoj molim te pričati tako. :-) ...ja fakat poznajem jednog skiper koji jeste faca :-D :-) :-D :-) :-D :-)
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#35 Re: rafting na Uni...

Post by neshto »

BISCANIN2 wrote:Pozdrav i tebi .
kajak sam vozio još prije rata na drini, tari, ćehotini a poslje rata na uni i neretvi i ne pada mi na pamet
Prijatelju
Mislim sta se tebi svidja ili ne svidja ili šta je tebi bolje je tvoj problem i tvoja stavr samo mi nikako ne ide u glavu da neko za slapove 4 kategorije može reći da su brzaci ,još neko ko vozi kajak :? .
jebo te pa vi skiperi ste fakat face:D
Da tu nema malo ljubomore i zavisti jarane ha :D .
kajak sam vozio još prije rata na drini, tari, ćehotini a poslje rata na uni i neretvi i ne pada mi na pamet da nekom novokomponovanom skiperu polažem izvještaj
Meni je 35 god , a prvu regatu sam radio kao pripravnik ,trebao sam da polažem za 1 zvijezdu 1989 godine.
Kad bi rekao da me lično u glavu znaju na Vrbasu , Neretvi ,Drini,Zrmanji ,Dobroj , Cetini , ,Tari .
Na svim ovim rijekama sam bio više puta samo me posao u sezoni veže da ne mogu da probam i Krivaju i Lim .
A pozvan sam i u Bugarsku na rijeku Strumu i tamo ću ići čim stignem.

Rafting i kayak na Uni je jedinstven,ko je često na vodi i ko je probao što šta zna o čemu pričam .

ti si mene pogrešno shvatio skroz čini mi se, ti slapovi jesu dobri, zajebani i na tari ih nema takvih ali za moj ukus premalo ukupno gledajući, odprilike svakih 45min naleti 30 sekundi adrenalina, to mi je premalo. tara je brža i uzbudljivija za mene...

a iskreno malo ti i zavidim što se tiče "skiperisanja", imam priliku ali se ipak opredijelih za stalni posao od 8 do 5...
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#36 Re: rafting na Uni...

Post by mamica papucarka »

hajd ba briga nas ko je faca, a ko nije. Nego, kako je bilo???? imal sta za nas hanume polaganice? meni brate nije ni stalo da upadam u kakve brzake, da se prevrcem, ronim ispod sedara i tako to.. :D
Utisci :?
BISCANIN2
Posts: 1144
Joined: 22/09/2004 12:30
Location: Bihać

#37 Re: rafting na Uni...

Post by BISCANIN2 »

Kostela-Grmuša ,moja omiljena ,klasa 2 i 3 ,užitak i užitak ,ima i prskanja ima i slaloma kupanja , spuštanja u prslucima a ima i slapova.
Ovo je tura za 7-77 .
Meni je bilo super ako misliš na regatu ,do duše meni je uvijek super kad imam čamac i vodu ,da su piloti više vukli po mirnjacima kao prošle godine ,i da je vrijeme bilo kao prošle godine bila bi 10.
Iskustvo više.
Post Reply