Radovi u Alipasinoj

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#26

Post by zena21 »

jutros prosla bez problema... uopste nije guzva :D
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#27

Post by BHG »

zena21 wrote:jutros prosla bez problema... uopste nije guzva :D
pjeske? :D
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#28

Post by zena21 »

BHG wrote:
zena21 wrote:jutros prosla bez problema... uopste nije guzva :D
pjeske? :D
ne... auticem... u 7.20 :D
mescha
Posts: 60
Joined: 06/03/2007 11:30
Location: Sarajevo

#29

Post by mescha »

Bez ikakavih problema jutros u pola osam..
Danas će poslijepodne vjerovatno biti prava gužva, ali i to 15-20 dana i onda nekoliko godina finog asfalta. Nadam se.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14605
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#30

Post by DaysleepeR »

Iako obnovljena prije cca 5 godina ulica Koševo (bivša Kralja Tomislava) hitno treba rekonstrukciju jer se sva smezurala i ulegla, nadam se da je takvo nesto planirano...
pinkzelena
Posts: 1260
Joined: 29/06/2007 00:18

#31 Re: Radovi u Alipasinoj

Post by pinkzelena »

melb26sa wrote:Cula sam da ce u narednom periodu poceti radovi u Alipasinoj - donji dio od Higijenskog do semafora kod ambasade - i jutros vidim da je vec kontejner za radnike postavljen. Navodno, radovi ce trajati 36 dana te ce biti zatvorena po jedna traka u svakom smjeru ili obje u jednom smjeru a ostale ce se koristiti za saobracaj u oba pravca.

Predstoji nam haos, a niko iz Kantona se naravno nije udostojio da obavijesti gradjane a kamoli da ponudi plan alternativnog saobracaja. Ne treba ni spominjati da je Alipasina jedna od glavnih saobracajnica u gradu i da mnogi GRASovi minibusi, autobusi i trolejbusi prolaze tako da je za pretpostaviti da ce opet biti i preskakanja voznji i kasnjenja na posao...
Nek rade,biće nam grad ljepši!!! Treba da ti bude drago valjda.. :-)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#32

Post by chuchumbamayumbe »

Ja oko podneva isao na klinicki...nisam znao za radove pa krenuo Alipasinom, pa morao produziti do Zetre jer se kod US ambasade ne moze skrenuti desno, pa sam preko Zetre dosao na konacno odrediste.
Nadam se da ce brzo zavrsiti radove na obostrano zadovoljstvo.
Sta ce ljudi, moraju zatvoriti traku dok se ti radovi ne zavrse.
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2766
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#33

Post by alphonse kauders »

Ima li iko kakve naznake kada bi se ovi radovi mogli okončati, tj. kada će opet krenuti trola prema Jezeru? Mislim, tek su raskopali jednu stranu ceste, koliko će im onda trebati za drugu, a rade već 15-ak dana?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#34

Post by melb26sa »

alphonse kauders wrote:Ima li iko kakve naznake kada bi se ovi radovi mogli okončati, tj. kada će opet krenuti trola prema Jezeru? Mislim, tek su raskopali jednu stranu ceste, koliko će im onda trebati za drugu, a rade već 15-ak dana?
Receno je do 10-15 oktobra. Samo mi nije jasno kakav oni kvalitet ocekuju postici ako ce staviti 4 cm asfalta? Tako je bar pisalo u novinama. Ima li kakav strucnjak da objasni jer mi 4 cm asfalta pravo malo zvuci - mislila sam da se stavlja bar 10-15... :?

Nego, za informaciju - bus linije 14, 17 i 17b opet idu od Doma Armije (isle od Parka do subote). Nove stanice dok traju radovi su: umjesto ul. Alipasina staju na tramvajskoj stanici kod Predsjednistva i onda jos kada skrenu prema Bolnickoj (prije semafora, tj. tamo gdje je bila nekada benzinska pumpa).
Bus za Vogoscu i kombi za Nahorevo? idu umjesto ispred Druge gimnazije od raskrsnice prema Bolnickoj.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#35

Post by melb26sa »

alphonse kauders wrote:Ima li iko kakve naznake kada bi se ovi radovi mogli okončati, tj. kada će opet krenuti trola prema Jezeru? Mislim, tek su raskopali jednu stranu ceste, koliko će im onda trebati za drugu, a rade već 15-ak dana?
Receno je do 10-15 oktobra. Samo mi nije jasno kakav oni kvalitet ocekuju postici ako ce staviti 4 cm asfalta? Tako je bar pisalo u novinama. Ima li kakav strucnjak da objasni jer mi 4 cm asfalta pravo malo zvuci - mislila sam da se stavlja bar 10-15... :?

Nego, za informaciju - bus linije 14, 17 i 17b opet idu od Doma Armije (isle od Parka do subote). Nove stanice dok traju radovi su: umjesto ul. Alipasina staju na tramvajskoj stanici kod Predsjednistva i onda jos kada skrenu prema Bolnickoj (prije semafora, tj. tamo gdje je bila nekada benzinska pumpa).
Bus za Vogoscu i kombi za Nahorevo? idu umjesto ispred Druge gimnazije od raskrsnice prema Bolnickoj.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14605
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#36

Post by DaysleepeR »

Odakle ti info da su 4 cm asfalta?

Ljudi su kopali sve do cijevi stavljali novu podlogu i sve da se nebi udubio asfalt.

Koji ti je vise, sve ti nesto smeta?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#37

Post by melb26sa »

DaysleepeR wrote:Odakle ti info da su 4 cm asfalta?

Ljudi su kopali sve do cijevi stavljali novu podlogu i sve da se nebi udubio asfalt.

Koji ti je vise, sve ti nesto smeta?
Novine. Nije mi ni koji, koji je tebi?
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#38

Post by ragib »

melb26sa wrote:
alphonse kauders wrote:Ima li iko kakve naznake kada bi se ovi radovi mogli okončati, tj. kada će opet krenuti trola prema Jezeru? Mislim, tek su raskopali jednu stranu ceste, koliko će im onda trebati za drugu, a rade već 15-ak dana?
Receno je do 10-15 oktobra. Samo mi nije jasno kakav oni kvalitet ocekuju postici ako ce staviti 4 cm asfalta? Tako je bar pisalo u novinama. Ima li kakav strucnjak da objasni jer mi 4 cm asfalta pravo malo zvuci - mislila sam da se stavlja bar 10-15... :?

Nego, za informaciju - bus linije 14, 17 i 17b opet idu od Doma Armije (isle od Parka do subote). Nove stanice dok traju radovi su: umjesto ul. Alipasina staju na tramvajskoj stanici kod Predsjednistva i onda jos kada skrenu prema Bolnickoj (prije semafora, tj. tamo gdje je bila nekada benzinska pumpa).
Bus za Vogoscu i kombi za Nahorevo? idu umjesto ispred Druge gimnazije od raskrsnice prema Bolnickoj.
moze biti dovoljno ako se dobro uradi donji stroj prije svega¸ako se zbije po propisima pa onda u gornjem stroju postavi jedno 40cm tamponskog sloja pa 12cm bitonosivog sloja pa tek onda 4 cm asfalta tj zavrsnog sloja. Ovaj bitonosivi sloj je skoro isti kao i zavrsni samo sto su zrna agregata krupniji
VeHdad
Posts: 61
Joined: 03/09/2007 10:53
Location: RajvoSA

#39

Post by VeHdad »

Cuj sto napadam GRAS!? :-)
Pa ne samo sto im autobusi za pojedine linije (npr. 16, 16b) imaju polazni razmak od 15-20 minuta u doba kad su guzve, vec se pocesto desi da autobus jednostavno ne dodje.
A svugdje u svijetu postoje guzve, ali postoje i rjesenja, recimo da umjesto da ti autobusi polaze sa pocetne stanice u svakih 15-20 minuta, stavis svakih 5-6, pa onda i ako jedan preskoci, ne umre 2-3 covjeka na stanicama po vrucinama i minusima, ne skupi se 30 ljudi koji cekaju da udju u vozilo. Uz sve ovo, na zalost, dobar dio nasih sugradjana ima i problema sa osnovnom higijenom, a o kulturi da ne pricam..
Druga stvar s GRASom, nije mi se jednom desilo da dotrcim do vrata i da ih lik fino zatvori i ode..hajd dobro sto meni sa 20 i kusur godina, ali sto ljudima od po 60-70...

Ma moze se stoka zaj#@%t kad imaju monopol..lijepa konkurencija. Sjecate se kakva je frka bila kad je Centrotrans htio da uvede gradske linije?
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#40

Post by in33sa »

Najsmjesniji su mi ovi "daj se strpite".

Pa bog te mazo, trpimo evo vec deset godina. Pokrpaju asfalt, to traje po dva mjeseca, mi se strpimo jer jelte grad se sminka, sta vi hocete, vi samo kukate strpite se zaboga... kad se skrpi jedna ulica, radovi predju u drugu, pa se opet strpimo, trpimo guzve, nakon dva mjeseca intenzivnih radova druga ulica je skrpljenja i radnici prelaze na trecu ulicu... opet strpljavanje, guzve, haos u gradu, nakon dva mjeseca strpljavanja radnici zavrsavaju ulicu i vracaju se na onu prvu jer je asfalt postavljen prije par mjeseci vec otisao u 3 pm i treba navuci novi sloj, ovaj put ce se to ozbiljno uraditi uvjerava nas kantonalni ministar... i tako u krug, mi trpimo a kako koji ministar dodje na vlast, tako se stele poslovi "bratskim" gradjevinskim firmama, pere se novac kroz budzet, jedna te ista ulica se po pet puta presvlaci i sminka a gradjani trpe i dalje.

I onda neko dal bezobrazan ili samo ogranicen dodje i kaze "pa strpite se..."
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#41

Post by Pearl »

in33sa wrote:Najsmjesniji su mi ovi "daj se strpite".

Pa bog te mazo, trpimo evo vec deset godina. Pokrpaju asfalt, to traje po dva mjeseca, mi se strpimo jer jelte grad se sminka, sta vi hocete, vi samo kukate strpite se zaboga... kad se skrpi jedna ulica, radovi predju u drugu, pa se opet strpimo, trpimo guzve, nakon dva mjeseca intenzivnih radova druga ulica je skrpljenja i radnici prelaze na trecu ulicu... opet strpljavanje, guzve, haos u gradu, nakon dva mjeseca strpljavanja radnici zavrsavaju ulicu i vracaju se na onu prvu jer je asfalt postavljen prije par mjeseci vec otisao u 3 pm i treba navuci novi sloj, ovaj put ce se to ozbiljno uraditi uvjerava nas kantonalni ministar... i tako u krug, mi trpimo a kako koji ministar dodje na vlast, tako se stele poslovi "bratskim" gradjevinskim firmama, pere se novac kroz budzet, jedna te ista ulica se po pet puta presvlaci i sminka a gradjani trpe i dalje.

I onda neko dal bezobrazan ili samo ogranicen dodje i kaze "pa strpite se..."
ja bas gledam ovih dana dio ceste oko tramvajskih sina, radi koje su haos napravili prosle godine.... i tad je bila prica da ce to trajati godinama...
asfalt ne da je propao, nego ga fali pola... tako da imam osjecaj da ce opet da zaustave sav saobracaj i jedno 3 mjeseca rade (opet) oko sina...
a nigdje nikakve odgovornosti jer je sve propalo ni godinu dana od zavrsetka radova....
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#42

Post by _BosanaC »

Od 01.11. ide dizanje pruge u Titovoj :-) :D
nady
Posts: 34
Joined: 07/06/2006 13:21

#43

Post by nady »

Treba potpuno zabraniti saobraćaj u strogom centru i riješen problem.Ne vjerujem da se gužve u gradu formiraju zbog tranzitnog saobraćaja.Ne znam kako se ovi što rade u centru mogu godinama svaki dan peglati za parking a ima gradski prevoz.Ne možemo ni u granap bez auta, znam raje sa Kovačića na Čobaniju dolaze autom na posao.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#44

Post by melb26sa »

_BosanaC wrote:Od 01.11. ide dizanje pruge u Titovoj :-) :D
Jel' ti to ozbiljno ili se za*****s? Usput nam reci i koje ce ulice zatvoriti da si nadjem alternativnu rutu... :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#45

Post by _BosanaC »

melb26sa wrote:
_BosanaC wrote:Od 01.11. ide dizanje pruge u Titovoj :-) :D
Jel' ti to ozbiljno ili se za*****s? Usput nam reci i koje ce ulice zatvoriti da si nadjem alternativnu rutu... :D
Ja samo vijesti prenosim, neki dan mi taksista kuka, kaze najavljivali na radiju :D
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#46

Post by mIRCerka »

Bicycle bicycle bicycle
I want to ride my bicycle bicycle bicycle
I want to ride my bicycle
I want to ride my bike
I want to ride my bicycle
I want to ride it where I like
enes-s
Posts: 504
Joined: 24/08/2007 11:16
Location: Bojmunte - Livanjsko Polje, mercedes SLK Turbo Indžekšn, jambolija na volanu.

#47

Post by enes-s »

in33sa wrote:
a nigdje nikakve odgovornosti jer je sve propalo ni godinu dana od zavrsetka radova....
Peru pare na taj način. Namerno to rade, da bi moralo svake godine nešto da se dorađuje ili radi ispočetka. Mafija je to. Kriminalci u foteljama. Pred vod. Crni povez. Bang. Onda u živi kreč. Buši hahaha, buši hahaha...
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#48

Post by _BosanaC »

enes-s wrote:
in33sa wrote:
a nigdje nikakve odgovornosti jer je sve propalo ni godinu dana od zavrsetka radova....
Peru pare na taj način. Namerno to rade, da bi moralo svake godine nešto da se dorađuje ili radi ispočetka. Mafija je to. Kriminalci u foteljama. Pred vod. Crni povez. Bang. Onda u živi kreč. Buši hahaha, buši hahaha...
Ne kontas ti to ba, time ukidaju RS :D
enes-s
Posts: 504
Joined: 24/08/2007 11:16
Location: Bojmunte - Livanjsko Polje, mercedes SLK Turbo Indžekšn, jambolija na volanu.

#49

Post by enes-s »

A da vidite samo radnike. Šou živi. Čačkaju muda, pa malo rade, pa malo čačkaju, pa burek, pa jedno dve lopata... Nije mi smešno. Žao mi opet tih radnika. Ja bih zvao njihove šefove, poređao ih i prešao onim valjkom, najvećim, da kosti krckaju, i onda... zna se, živi kreč. To je prava stvar.
Koliko sam živaca izgubio za ovih mesec i po dana.
Last edited by enes-s on 11/10/2007 17:55, edited 1 time in total.
enes-s
Posts: 504
Joined: 24/08/2007 11:16
Location: Bojmunte - Livanjsko Polje, mercedes SLK Turbo Indžekšn, jambolija na volanu.

#50

Post by enes-s »

A ovima iz GRAS-a.... jao majko šta bih njima radio. Ufff!
Post Reply