Radovi u Alipasinoj

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#1 Radovi u Alipasinoj

Post by melb26sa »

Cula sam da ce u narednom periodu poceti radovi u Alipasinoj - donji dio od Higijenskog do semafora kod ambasade - i jutros vidim da je vec kontejner za radnike postavljen. Navodno, radovi ce trajati 36 dana te ce biti zatvorena po jedna traka u svakom smjeru ili obje u jednom smjeru a ostale ce se koristiti za saobracaj u oba pravca.

Predstoji nam haos, a niko iz Kantona se naravno nije udostojio da obavijesti gradjane a kamoli da ponudi plan alternativnog saobracaja. Ne treba ni spominjati da je Alipasina jedna od glavnih saobracajnica u gradu i da mnogi GRASovi minibusi, autobusi i trolejbusi prolaze tako da je za pretpostaviti da ce opet biti i preskakanja voznji i kasnjenja na posao...
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#2

Post by zena21 »

pa skoro su tamo radili... cesta bila zatvorena :?

sta sad rade :?
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#3

Post by melb26sa »

Radili su gornji dio - od stadiona do semafora kod ambasade. Sada je valjda na redu ovaj donji dio :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#4

Post by _BosanaC »

Pa kad mogu skoro dva mjeseca praviti samo trotoar u Topal Osman pase u duzini nekih 300-400m, ako ima i toliko, ne cudi me onda ni da ce im za to trebati 36 dana.

Ipak, treba uzeti u obzir i KAKO prave... Po sistemu jedan radi, dok sedam pusi, sjedi, odmara, drma pivo... I tako dan za danom.
User avatar
zena21
Posts: 7092
Joined: 07/04/2006 11:02

#5

Post by zena21 »

joj, pa tuda idem na posao svako jutro :roll:

znaci naorizati se zivcima i to je to :roll:
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#6

Post by Area_51 »

Bice nam veselo :shock:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#7

Post by DaysleepeR »

A misa mu bolje se strpit par dana ustati ranije na posao nego vozat po rupama.

Jesmo posran narod, nevalja nam ni kad su rupe, nevalja nam ni kad se pravi.

Pa šta valja?

Upravo su u sklopu istih radova završili ulicu Patriotske Lige - potpuno neprimjetno, radili noću i vikendom nije se ni osjetilo eno gotova cesta od raskrsnice kod Saudijske Ambasade sve do Stadiona.
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#8

Post by Sajo---: »

DaysleepeR wrote:A misa mu bolje se strpit par dana ustati ranije na posao nego vozat po rupama.

Jesmo posran narod, nevalja nam ni kad su rupe, nevalja nam ni kad se pravi.

Pa šta valja?

Upravo su u sklopu istih radova završili ulicu Patriotske Lige - potpuno neprimjetno, radili noću i vikendom nije se ni osjetilo eno gotova cesta od raskrsnice kod Saudijske Ambasade sve do Stadiona.
Upravo tako,...

Vazda nesto kenjate (ne mislim direktno na vas nego na veliku vecinu) i kada se počne napokon nesto raditi, ne valja vam kako rade, pustite radnike da rade, lahko je vama gledati a oni na 40stepeni postavljaju asphalt od 80 stepeni, pa normalno da se ljudi moraju odmoriti, nevalja sto nema nocnih termina ali to je njihova politika i tu se ne moze nista uciniti,...

Neka se radi i neka se pravi, samo polahko, i amortizeri ce vam duze trajati,...
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#9

Post by BHG »

DaysleepeR wrote:A misa mu bolje se strpit par dana ustati ranije na posao nego vozat po rupama.

Jesmo posran narod, nevalja nam ni kad su rupe, nevalja nam ni kad se pravi.

Pa šta valja?

Upravo su u sklopu istih radova završili ulicu Patriotske Lige - potpuno neprimjetno, radili noću i vikendom nije se ni osjetilo eno gotova cesta od raskrsnice kod Saudijske Ambasade sve do Stadiona.
bas tako
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#10

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 13:24, edited 1 time in total.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#11

Post by dimu »

neka vala naprave kritican je asfalt na toj dionici, rupa koliko hoces...
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#12

Post by melb26sa »

dimu wrote:neka vala naprave kritican je asfalt na toj dionici, rupa koliko hoces...
Vidi, niko se ne buni sto ce se raditi - i potrebno je da se saobracajnica dovede u normalno stanje. Ono zbog cega se ja bunim je da gradjani nisu uopste obavijesteni ni od strane Kantona ni od strane GRASa da ih u dogledno vrijeme cekaju guzve i da imaju strpljenja jer ce saobracajnica biti funckionalnija i ljepsa. Takodjer se nikada ne napravi alternativni nacin prolaska kroz ili oko podrucja koje se radi - npr. niko se nije sjetio od odredjenih jednosmjernih napraviti privremene dvosmjerne ulice..

Sad jasnije?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#13

Post by DaysleepeR »

melb26sa wrote:
dimu wrote:neka vala naprave kritican je asfalt na toj dionici, rupa koliko hoces...
Vidi, niko se ne buni sto ce se raditi - i potrebno je da se saobracajnica dovede u normalno stanje. Ono zbog cega se ja bunim je da gradjani nisu uopste obavijesteni ni od strane Kantona ni od strane GRASa da ih u dogledno vrijeme cekaju guzve i da imaju strpljenja jer ce saobracajnica biti funckionalnija i ljepsa. Takodjer se nikada ne napravi alternativni nacin prolaska kroz ili oko podrucja koje se radi - npr. niko se nije sjetio od odredjenih jednosmjernih napraviti privremene dvosmjerne ulice..

Sad jasnije?
Gdje živiš ti?

Kakve dvosmjerne ulice?

Prvo od ceste koja ima po dvije trake u svakom smjeru ce popoloviti (i to na par dana) na po jednu u svakom smjeru.

Alternativni pravac je ulica Koševo (bivša Kralja Tomislava) sasvim dovoljna da se kompenziraju gužve.

Na kraju krajeva ako je gužva jedini problem o čemu mi pričamo?
VeHdad
Posts: 61
Joined: 03/09/2007 10:53
Location: RajvoSA

#14

Post by VeHdad »

DaysleepeR wrote:A misa mu bolje se strpit par dana ustati ranije na posao nego vozat po rupama.

Jesmo posran narod, nevalja nam ni kad su rupe, nevalja nam ni kad se pravi.

Pa šta valja?

Upravo su u sklopu istih radova završili ulicu Patriotske Lige - potpuno neprimjetno, radili noću i vikendom nije se ni osjetilo eno gotova cesta od raskrsnice kod Saudijske Ambasade sve do Stadiona.
Potpisujem!!

Samo jos da dodam da ce GRAS jedva docekati da kaze kako im autobusi kasne radi radova i slicno...al hajd sad ce makar imati legitiman razlog.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#15

Post by dimu »

ne znam zasto sad opet napadate GRAS ? pa kako da im ne kasne vozila kad su guzve po gradu ??? ne mogu im autobusi letiti preko kolone ocigledno

a obratite paznju recimo kad autobus neki treba da se prestroji ili da izadje sa stajalista, pusti ga tek mozda deseto auto a ovih prvih 9 se nagura jedan na drugog da im se slucajno bus ne uvali, zaboga doci ce negdje 14.5 sekundi kasnije... seljakluk.

onda reicmo sad je onaj semafor kod narodnog pozorista totalno syebao saobracaj jer su guzve po citav dan ulicom branilaca sarajeva, glupost su napravili veliku sa tim semaforom...

a sto se tice konkretno radova, pa to bi se ustvari sve moglo uraditi za 10 dana, da se angazuje 3 puta vise radnika i da se radi 24 sata, ali kod nas je to tako i naivkli smo da se tako radi. nema sposobnih ljudi da takve stvari urade kako treba tj da ih organizuju na pravi nacin.

gdje je tu policija da uredi odvijanje saobracaja alternativnom rutom ? nigdje ih, samo se postave znakovi na pocektu dionice na kojoj se radi pa ti sad guslaj po sat vremena okolnim ulicama, umjesto da se omoguci brzi prolazak, za to vrijeme policija pise prekrsajne naloge autima koji su jednim tockom parkirani na 4.95m od pjesackog prelaza... ista policija cija su privatna auta parkirana gdje im je qrcu ceif.

kad malo skontas dobro se ista i uradi...
Nancy Drew
Posts: 1926
Joined: 06/09/2006 12:43
Location: sarajevo

#16

Post by Nancy Drew »

...
Last edited by Nancy Drew on 10/02/2009 13:22, edited 1 time in total.
melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#17

Post by melb26sa »

Samo da javim da je pocelo... Od subote poslijepodne/navece? su prokopali dio od druge gimnazije do kraja raskrsnice kod ambasade. Apsolutno se ne moze skrenuti prema ulicama Kosevo i Patriotske lige jer su tu bas iskopali.

Sto znaci - nema trola za Jezero; ostali mogu da idu ali preko stadiona. Tek je nedjelja a vec su guzve.
dimu
Posts: 970
Joined: 22/06/2007 16:21
Location: Rajvosa

#18

Post by dimu »

ma ja sam 3 puta danas prolazio nigdje vala guzve
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#19

Post by felichi »

maloprije prosao, nema guzve, raskrnica zatvorena.

samo mi nije jasno gdje ce onako duboko pobogu :?
kao da rudnik kopaju
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#20

Post by bmx »

ako moze samo jos jednom potvrda informacije, posto ujutro moram ici prema studentskoj poliklinici; dakle, moze li se skrenuti kod americke ambasede prema ulici patriotske lige ikako ili ne? hvala!
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14612
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#21

Post by DaysleepeR »

Nemoze se skrenuti.

Kopaju kako bi napravili odvod jer se voda slijeva niz onu ulicu i asfalt se vremenom nabora.

I opet pobogu, zar se ne vrijedi strpiti par dana za dobru cestu?

Ja sam jedan od onih koji tom ulicom ide na posao i vraca se sa posla, pa opet mi je draze ustati ranije i par dana biti u guzvi nego ijednom vise proci po onim rupama.
User avatar
bmx
Posts: 395
Joined: 15/04/2003 00:00
Location: Sarajevo

#22

Post by bmx »

DaysleepeR wrote:Nemoze se skrenuti.

Kopaju kako bi napravili odvod jer se voda slijeva niz onu ulicu i asfalt se vremenom nabora.

I opet pobogu, zar se ne vrijedi strpiti par dana za dobru cestu?

Ja sam jedan od onih koji tom ulicom ide na posao i vraca se sa posla, pa opet mi je draze ustati ranije i par dana biti u guzvi nego ijednom vise proci po onim rupama.
hvala puno na odgovoru! nemam ja nista protiv radova, ako ce fakat napraviti nesto da nam svima bude bolje. samo je fakat problem sto cesto ne obavijeste javnost adekvatno.
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#23

Post by _BosanaC »

A i javnost se vala ponasa k'o uvrijedjena mlada... Prave probleme gdje ih fakat nema dok za stvarne probleme ne haju...

Da je Bogdom Sarajevu najveci problem zatvorena Alipasina na par dana :sad:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20503
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#24

Post by Bullet Tooth Tony »

Sarajevo ai radove u njemu smo navikli, ali mene najvise nervira ulaz u glavni grad pa jesu li oni normalni sto to ne zavrse radi se 3 godine i opet nije zavrsen cccc :-) :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#25

Post by _BosanaC »

Beg_Babic wrote:Sarajevo ai radove u njemu smo navikli, ali mene najvise nervira ulaz u glavni grad pa jesu li oni normalni sto to ne zavrse radi se 3 godine i opet nije zavrsen cccc :-) :D :D
Sve ce to narod pozlatiti :D :D :D

To na zalost nije tema na kojoj se dobijaju izbori :oops: :D
Post Reply