radoholičar

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderator: O'zone

Post Reply
Umjetnik a

radoholičar

Post by Umjetnik a » 31/03/2007 17:42

nisam znao gdje da postavim temu

ima li vas ovdje takvih

ako je neko radoholičar, je li to pozitivna strana čovjeka?
donošenje posla kući, ostajanje na poslu kad svi odu...

Živite da bi radili, ili radite da bi živjeli?

chuchumbamayumbe

Re: radoholičar

Post by chuchumbamayumbe » 31/03/2007 17:51

Umjetnik a wrote:nisam znao gdje da postavim temu

ima li vas ovdje takvih

ako je neko radoholičar, je li to pozitivna strana čovjeka?
donošenje posla kući, ostajanje na poslu kad svi odu...

Živite da bi radili, ili radite da bi živjeli?

Ja bih najradije bio dijete bogatih roditelja...Da nista ne radim, da smrchem koku i zajebavam se po cijeli dan, ali jbga!
Radim da bih platio racune i izdrzavao porodicu, radim zato sto moram, a ne zato sto volim.
Jebem ga ja ko voli biti rudar i raditi svoj posao!
Po meni je to pozitivna strana, sve dok ne preraste u nesto zbog cega se pocnete otudjivati od ostatka svijeta...recimo, zapostavite zenu, djecu, rodbinu, prijatelje, zato sto vam je uvijek izgovor da imate posla.
Radim da bih zivio, definitivno!

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 31/03/2007 18:11

kako kad, ali znam biti workaholic ... na kvadrat :-)

mozda sam imala srecu, ali zaista volim svoj posao i onda se desi - ovisno o projektu - da se bas zarovim, tako da nemam malo ili nikako privatnog zivota. Opasnost jedino prijeti, ako covjek ignorise burn-out sindrome ... jer to je znak da treba povuci rucnu :D

_ambassador

Post by _ambassador » 31/03/2007 18:36

rado bih bio radoholicar kad bih radio ono sto volim.
ovako sam samo radoholicar i cekam da neko od blize familije dobije na lutriji... :roll:

uozo

Post by uozo » 31/03/2007 18:44

freak_with_a_laptop wrote:kako kad, ali znam biti workaholic ... na kvadrat :-)

mozda sam imala srecu, ali zaista volim svoj posao i onda se desi - ovisno o projektu - da se bas zarovim, tako da nemam malo ili nikako privatnog zivota. Opasnost jedino prijeti, ako covjek ignorise burn-out sindrome ... jer to je znak da treba povuci rucnu :D

Udaj se! :D Rodi dijete i ne's vise nikad bit' workholic! :shock: :D

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 31/03/2007 18:59

uozo wrote:

da se udam tako ko i ti, jel? :D :lol: :lol:

bas si pametan, pa vise me umore kucni poslovi, nego ovo sto radim - da mi je naci kakvog, sto bi bio spreman sjedit kuci i brinut se o djeci ;) :D

uozo

Post by uozo » 31/03/2007 19:16

freak_with_a_laptop wrote:
uozo wrote:

bas si pametan, pa vise me umore kucni poslovi, nego ovo sto radim - da mi je naci kakvog, sto bi bio spreman sjedit kuci i brinut se o djeci ;) :D

:shock: :shock: :shock:
Woooooow! :D
Takih nema puno! :D
Samo ja jedan! :-)

:D

freak_with_a_laptop

Post by freak_with_a_laptop » 31/03/2007 19:29

uozo wrote:
uozo wrote:

ako je bas tako, da si ti unikat - odma mi samo preostaje da te kloniram :D

uozo

Post by uozo » 31/03/2007 20:06

uozo wrote:
uozo wrote:

ako je bas tako, da si ti unikat - odma mi samo preostaje da te kloniram :D

Ma klonoraj! Samo kaku manju verzijju, ako moze! :shock: :shock: :D
Ja danas sve prodavnice sa ne'akim shuhveli cipelicama obidjo, i nidje nista!
:roll:
Noga ko kladich! Samo je treba nalozit'! :roll: :shock: :D
.ebo sam svim firmama sve po spisku! :D
Ja,m inace i sad radim! :? :shock: :-)

Shoshana

Post by Shoshana » 31/03/2007 20:22

NIsam workoholic utoliko sto bih savseno dobro znala zivjeti i bez posla (al' nece me ta lutrija... ama bas nikako :oops: )

Iako svoj posao volim i nije mi tesko ostati raditi prekovremeno ili cak i subotom i nedjeljom, ne volim posao donositi kuci. Volim raditi od kuce (kada imam priliku) najvise kada se nakupi onog bezveznog posla, ono sto danima gurate u stranu... Tada lijepo platim $12 / sat mome sinu koji to tako lijepo odradi - haman ga vise i ne kontrolisem :D

Da li je dobro ili lose - ne znam... Ponekad se mora, narocito na pocetku, dok jos ganjate svoje mjesto. Usporedo sa 'taze' brakom i sitnom djecicom - ne preporucuje se... Poslije vam bude zao sto niste gledali svoju djecu kako odrastaju...

uozo

Post by uozo » 31/03/2007 21:04

Shoshana wrote:NIsam workoholic utoliko sto bih savseno dobro znala zivjeti i bez posla (al' nece me ta lutrija... ama bas nikako :oops: )

Iako svoj posao volim i nije mi tesko ostati raditi prekovremeno ili cak i subotom i nedjeljom, ne volim posao donositi kuci. Volim raditi od kuce (kada imam priliku) najvise kada se nakupi onog bezveznog posla, ono sto danima gurate u stranu... Tada lijepo platim $12 / sat mome sinu koji to tako lijepo odradi - haman ga vise i ne kontrolisem :D

Da li je dobro ili lose - ne znam... Ponekad se mora, narocito na pocetku, dok jos ganjate svoje mjesto. Usporedo sa 'taze' brakom i sitnom djecicom - ne preporucuje se... Poslije vam bude zao sto niste gledali svoju djecu kako odrastaju...

.ebena situacija! :roll:
Ja, podjem na poso ujutru i psujem samom sebi! :roll: .ebiga, sta's? :? :roll:
Imam utisak da je u ovom filmu (zivotu)neko pretisno ono Forward ! :shock: :? :-? :roll:
Mal', mal' pa se pitam ko glumi glavnu ulogu kad sam ja zvijezda filma?

:? :shock:
Odo radit'!

van Basten
Has thanked: 4 times

Post by van Basten » 01/04/2007 02:15

Posao je ljudima neophodan da bi imali prihode za neki bar pristojan život, ali posao nikada ne bi trebao postati život.
Samo s mjerom

danas

Post by danas » 01/04/2007 04:21

nazalost, da... :roll: :roll: :roll:

Fair Life

Post by Fair Life » 01/04/2007 04:35

van Basten wrote:Posao je ljudima neophodan da bi imali prihode za neki bar pristojan život, ali posao nikada ne bi trebao postati život.
Samo s mjerom

Taj sam !!

tempora

Post by tempora » 01/04/2007 11:15

Shoshana wrote:NIsam workoholic utoliko sto bih savseno dobro znala zivjeti i bez posla (al' nece me ta lutrija... ama bas nikako :oops: )

Ja sam u zadnjih 10 godina radila paralelno dva do tri posla, studij, kursevi.Danas mi takvo sto ne pada na pamet.Upravo zbog malog djeteta i supruga.Jer za razliku od muskaraca ( iako moj muz vrsi jedanke duznosti u kucanskim poslovima), zene ipak imaju vise obaveza i vise uloga.U nasem bivsem sistemu, moja mama je radila puno radno vrijeme i uporedo sa tim, imala dovoljno vremena da me odgaja i cini mnogo drugih stvari.
U ovom danasnjem, u kojem ja zivim, kapitalistickom, zena radi po par dana jer jos sistem vrtica i skolstva ne dozvoljava da ima vremena za sve.
I bas nesto razmisljam, evo par dana, kako su svi prezauzeti poslovima, nemaju vremena za obicnu kafu, pogotovo onu nenajavljenu, sve je organizacijski i sporadicno-jer valjda drustvo tako nalaze. :shock:
I onda kada neko, kao ja trenutno, ostane kod kuce i bez posla, cini se kao da i ne postoji.Najednom padne cio sistem socijalnog postojanja-sto valjda dovoljno govori u kakvim drustvima zivimo. :?

mamica papucarka

Post by mamica papucarka » 01/04/2007 11:21

tempora wrote:

Ja sam u zadnjih 10 godina radila paralelno dva do tri posla, studij, kursevi.Danas mi takvo sto ne pada na pamet.Upravo zbog malog djeteta i supruga.Jer za razliku od muskaraca ( iako moj muz vrsi jedanke duznosti u kucanskim poslovima), zene ipak imaju vise obaveza i vise uloga.U nasem bivsem sistemu, moja mama je radila puno radno vrijeme i uporedo sa tim, imala dovoljno vremena da me odgaja i cini mnogo drugih stvari.
U ovom danasnjem, u kojem ja zivim, kapitalistickom, zena radi po par dana jer jos sistem vrtica i skolstva ne dozvoljava da ima vremena za sve.
I bas nesto razmisljam, evo par dana, kako su svi prezauzeti poslovima, nemaju vremena za obicnu kafu, pogotovo onu nenajavljenu, sve je organizacijski i sporadicno-jer valjda drustvo tako nalaze. :shock:
I onda kada neko, kao ja trenutno, ostane kod kuce i bez posla, cini se kao da i ne postoji.Najednom padne cio sistem socijalnog postojanja-sto valjda dovoljno govori u kakvim drustvima zivimo. :?

dobra si... evo i ja sam isto kao ti kuci sa djecicom i cijelo jutro zovem ljude da se napokon vidimo na nekoj kafici, ali nigdje nikoga. Svi rade :D

da si mi blize, mogle smo se naci :D

nineac

Post by nineac » 01/04/2007 11:52

ma radoholicar sam, ali nisam nesto odusevljen svojim poslom. radim jer moram zato sto mi je skolovanje vezano za taj posao. E sad koliko radim? Juce sam otisao na neku prezenatciju u 7 ujutro, pa u 8.30 bio na terenu, vratio se kuci u 11.45 navece :(
Radim nesto i honorarno, to mi se svidja, ali jbg, ono mi je egzistencija :?

debela

Post by debela » 01/04/2007 11:58

radoholicari :roll: daleko im kuca od moje. svi koje upoznah na isti kalup - ocekuju od ostatka svijeta da budu kao i oni, a ako nisi pocnu te ugnjetavati. ne mogu da shvate da cu ja, npr., radije lezati i buljiti u plafon nego smrditi na poslu do nekih doba jer ne znam sta bih drugo od sebe. cudna neka sorta :-)

AA CA

Post by AA CA » 01/04/2007 14:14

Bila sam i trajalo je to 5-6 godina... skoro pa postalo normala...
Ostajala popodne, nosila kuci.... :roll:

Za mene je kraj radnog vremena je bio kad se posao zavrsi, a posto u racunovodstvu toga nema - nije bilo ni "granice" za radno vrijeme... :?

Sad sam promjenila radno mjesto. Za prekovremeno ostajanje se moram najaviti dan ranije :-D :-D ,
a subotom i nedjeljom se ne radi.... :-D :-D
Mogu vam reci da je trebalo vremena da se naviknem na to, jos uvijek (nakon skoro godinu dana) me iznenadi kraj radnog vremena... :shock: :shock:

Dirty Harry

Post by Dirty Harry » 01/04/2007 15:04

Bio sam žešći radoholičar jedno 2 godine na prethodnom poslu. Skoro svaki dan ostajanje duže, nema radnog vremena ... znao sam doći ranije (u 6 ujutro) a otići u pola jedan poslije ponoći :-) , nošenje posla kući je bilo više pravilo nego izuzetak, znao sam poslije posla sjediti za računarom i do 3 ujutro, pa onda opet u pola 8 na posao... i što me najviše izluđivalo - telefon koji ne prestaje zvoniti :x

Danas imam drugi posao, bolji, nije naporan, i što je najbitnije volim ga. Ali to mogu prvenstveno zahvaliti stečenom iskustvu na prethodnom poslu. Zato se nekad isplati odrat guzove od posla jedan period jer to može biti osnova za kasniji uspjeh.

Ritam & blouse

Post by Ritam & blouse » 01/04/2007 15:24

Ko voli da radi , :-D :) radilo mu se o glavi :D

_ambassador

Post by _ambassador » 01/04/2007 20:07

ima nas japanaca, ali smo ipak blizi crnoj gori :roll: :-)

I onda kada neko, kao ja trenutno, ostane kod kuce i bez posla, cini se kao da i ne postoji.Najednom padne cio sistem socijalnog postojanja-sto valjda dovoljno govori u kakvim drustvima zivimo.

ja mislim da je taj sistem o kojem govoris ustvari "neciji plan" ili nacin na koji svijet treba da funkcionise. uspostavljen od samih pocetaka civilizacije od strane "jednih" u korist ili na stetu (zavisi kako ko gleda) "drugima". josh bog dao mi svi moralno, dushevno, savjesno potkovani, te mrzimo konsumizam (neznam jel se ovako kaze) i globalizaciju.

zasto idemo ovako brzo i zbog cega? zasto su danas ceste svijeta doslovno okupirane tolikim teretnim vozilima i kamionima, toliko se toga krece i vrti...... sve ovo shvatam na jedan nacin: da cu morati sve vise i vise raditi da bi se drugi mogli sto prije obogatiti. u medjuvremenu ja cu biti okupiran otplacivanjem kredita i nekretnina, to niposto nesmijem zapostaviti. i tako se uvezuje lancani sistem, koji smatram kao nista drugo do "usavrsenog, ublazenog i moderniziranog" oblika ropstva. :shock: :shock: :?

sta sve rece a osta ziv! :D:D:D

Cober

Post by Cober » 02/04/2007 09:07

_ambassador wrote:zasto idemo ovako brzo i zbog cega? zasto su danas ceste svijeta doslovno okupirane tolikim teretnim vozilima i kamionima, toliko se toga krece i vrti...... sve ovo shvatam na jedan nacin: da cu morati sve vise i vise raditi da bi se drugi mogli sto prije obogatiti. u medjuvremenu ja cu biti okupiran otplacivanjem kredita i nekretnina, to niposto nesmijem zapostaviti. i tako se uvezuje lancani sistem, koji smatram kao nista drugo do "usavrsenog, ublazenog i moderniziranog" oblika ropstva. :shock: :shock: :?

sta sve rece a osta ziv! :D:D:D

Potpis. :(
Upiši se u bikere! 8-)

zena21

Post by zena21 » 02/04/2007 09:24

Radim samo zato sto moram :roll:

Kao sto neko rece, bas bi znala uzivati bez posla, a da imam puuuuuno love naravno 8) :D

Post Reply