Radno iskustvo

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Hamurabi
Posts: 145
Joined: 24/08/2008 10:37

#26 Re: Radno iskustvo

Post by Hamurabi »

Možeš i kopirati radnu knjižicu pa ovjeriti kopiju, to ti je skoro isto kao i potvrda od PIO-a, a ne moraš ništa plaćati. Uz to priložiš preporuku/e od bivšeg poslodavca/vaca.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#27 Re: Radno iskustvo

Post by ljuspica »

Ja sam radila u 3 kantona i skupila poprilican broj godina radnog staza. Kazu sve je sad povezano elektronski i radne knjizice ne trebaju. Ako je sve uvezano, mogu li ja npr. u Kantonu Sarajevo da odem u PIO i trazim da mi isprintaju dokaz o broju godina radnog staza ili moram ici u kanton gdje sam radila?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#28 Re: Radno iskustvo

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote:Ja sam radila u 3 kantona i skupila poprilican broj godina radnog staza. Kazu sve je sad povezano elektronski i radne knjizice ne trebaju. Ako je sve uvezano, mogu li ja npr. u Kantonu Sarajevo da odem u PIO i trazim da mi isprintaju dokaz o broju godina radnog staza ili moram ici u kanton gdje sam radila?
Za PIO mozes u bilo koji kanton. Za podatke iz Jedinstvenog sistema Porezne uprave ides u ispostavu prema svom prebivalistu.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#29 Re: Radno iskustvo

Post by ljuspica »

_BataZiv_0809 wrote:
ljuspica wrote:Ja sam radila u 3 kantona i skupila poprilican broj godina radnog staza. Kazu sve je sad povezano elektronski i radne knjizice ne trebaju. Ako je sve uvezano, mogu li ja npr. u Kantonu Sarajevo da odem u PIO i trazim da mi isprintaju dokaz o broju godina radnog staza ili moram ici u kanton gdje sam radila?
Za PIO mozes u bilo koji kanton. Za podatke iz Jedinstvenog sistema Porezne uprave ides u ispostavu prema svom prebivalistu.
A sta se ovdje uzima, zbunio si me????!!!!
Meni bi samo trebala potvrda /dokaz o broju godina radnog staza i nikakvi drugi detalji....
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#30 Re: Radno iskustvo

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote:
A sta se ovdje uzima, zbunio si me????!!!!
Meni bi samo trebala potvrda /dokaz o broju godina radnog staza i nikakvi drugi detalji....
Pa to se i vadi u Poreznoj upravi prema tvom prebivalistu. Dokument se zove "potvrda o statusu".

Od 2011. godine je sve uvezano u Jedinstveni sistem Porezne uprave. Prije 2011 te podatke je vodio PIO.
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#31 Re: Radno iskustvo

Post by ljuspica »

_BataZiv_0809 wrote:
ljuspica wrote:
A sta se ovdje uzima, zbunio si me????!!!!
Meni bi samo trebala potvrda /dokaz o broju godina radnog staza i nikakvi drugi detalji....
Pa to se i vadi u Poreznoj upravi prema tvom prebivalistu. Dokument se zove "potvrda o statusu".

Od 2011. godine je sve uvezano u Jedinstveni sistem Porezne uprave. Prije 2011 te podatke je vodio PIO.
Prema prebivalistu (u kantonu gdje zivim nikad radila nisam)ili prema mjestu posla?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66218
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#32 Re: Radno iskustvo

Post by _BataZiv_0809 »

ljuspica wrote: Prema prebivalistu (u kantonu gdje zivim nikad radila nisam)ili prema mjestu posla?
Pa prema prebivalistu, rekoh ti vec dva puta :)

Jedinstveni sistem je uvezan sa CIPS-om. Taman da si na Tajlandu radila, tamo gdje si prijavljena, tu vadis ove podatke :thumbup:
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#33 Re: Radno iskustvo

Post by Del_Boy1 »

Kad već budeš u poreznoj, zatraži da ti izdaju LIB/OIB broj, onda sa tim brojem možeš online provjeravati (na ovoj stranici https://edoprinosi.fpu.gov.ba/) uplate doprinosa od 2011 godine pa na ovamo.

Evo kako to izgleda za nas prijavljene na minimalac.

Image
Becky7
Posts: 857
Joined: 25/11/2017 16:31

#34 Re: Radno iskustvo

Post by Becky7 »

Koliko kosta uvjerenje o zaposljenju i koja je to zgrada na Malti?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#35 Re: Radno iskustvo

Post by perfect_guy »

Becky7 wrote:Koliko kosta uvjerenje o zaposljenju i koja je to zgrada na Malti?
možda o stažu?
ako je to, onda je to nagibova zgrada, ali skoro na suprotnom kraju od nagiba, sektor PIO koji se bavi time. Nije od Envera Šehovića, nego iza leđa zgrade
User avatar
purgatorio
Posts: 1065
Joined: 05/11/2012 09:45
Location: Velika Kladuša

#36 Re: Radno iskustvo

Post by purgatorio »

Da ne otvram novu temu, zanima me na državnim konkursima kada se traži SSS i 10 mjeseci radnog staža, da li ovaj staž mora biti ostvaren na poslu sa SSS ili može i sa VSS?
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#37 Re: Radno iskustvo

Post by sedma_7 »

Del_Boy1 wrote: 24/06/2017 16:13 Kad već budeš u poreznoj, zatraži da ti izdaju LIB/OIB broj, onda sa tim brojem možeš online provjeravati (na ovoj stranici https://edoprinosi.fpu.gov.ba/) uplate doprinosa od 2011 godine pa na ovamo.

Evo kako to izgleda za nas prijavljene na minimalac.

Image
jel to funkcionira?

Meni je uplaćivano 100%, ali mi ne prikazuje ništa.
User avatar
Del_Boy1
Posts: 2520
Joined: 19/01/2013 14:37
Location: TK

#38 Re: Radno iskustvo

Post by Del_Boy1 »

Kod mene funkcioniše i imaju sve uplate do augusta, septembar će se pojaviti do 25-og, a za oktobar tek trebam dobiti platu, jer nam je jedna plata uvijek zarađena ali je kod gazde u džepu. :D
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#39 Re: Radno iskustvo

Post by sedma_7 »

Del_Boy1 wrote: 21/11/2019 20:08 Kod mene funkcioniše i imaju sve uplate do augusta, septembar će se pojaviti do 25-og, a za oktobar tek trebam dobiti platu, jer nam je jedna plata uvijek zarađena ali je kod gazde u džepu. :D
Ne znam onda u cemu je problem. Mozda treba nesto dodatno aktivirat. Jel moguce da uplate nisu prosle, tj da su zavrsile bog zna gdje? Neko mi je pricao da si je redovno uplacivao, ali da je bila neka muljaza u PIO, pa je morao naknadno dokazivat, sva sreca imao je uplatnice.
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#40 Re: Radno iskustvo

Post by sedma_7 »

U poreznu sam doslovno stigla pola sata pred zatvaranje i primili su me preko k, plus mi je dao nekog mladog pocetnika koji je i sam rekao da ne zna to izvadit tj ne zna proceduru, pa kontam mozda tam nesto nije pritisno da meni ovam mogu informacije izletit.
Post Reply