Radnja za pse,mace itd ?

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

xXxgtnxXx
Posts: 14
Joined: 05/07/2009 15:56

#1 Radnja za pse,mace itd ?

Post by xXxgtnxXx »

Ima li neka radnja za pse, mace u Sarajevu znaci da je to samo za te zivotinje hrana, igracke, i sve ostalo sto je potrebno.. Planiram nabaviti psa jer ih puno volim a kasnije mozda i macu pa bi zelio da imaju sve sto im je potrebno.

p.s Ako moze da mi preporucite jos veterinara za pse i mace ?

Hvala :)
Mee
Posts: 287
Joined: 01/03/2004 00:00
Location: Sarajevo

#2 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Mee »

Ima Svijet LJubimaca u Kolodvorskoj kod restorana Via Del Corso, ima Zoo Centar na grbavici kod skretanja za Vraca, i ima ova mala radnja u Radicevoj.... ima ih jos ali ja znam da ove 3 imaju dobar asortiman :D

Za veterinara, ja najtoplije preporucujem Amara Popovica, Andreja Krasnog (Vetlife) i to ti je to, po mom skromnom znanju :). Ima nedgje tema na forumu o veterinarima, pa pogledaj malo i to...
xXxgtnxXx
Posts: 14
Joined: 05/07/2009 15:56

#3 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by xXxgtnxXx »

Mee wrote:Ima Svijet LJubimaca u Kolodvorskoj kod restorana Via Del Corso, ima Zoo Centar na grbavici kod skretanja za Vraca, i ima ova mala radnja u Radicevoj.... ima ih jos ali ja znam da ove 3 imaju dobar asortiman :D

Za veterinara, ja najtoplije preporucujem Amara Popovica, Andreja Krasnog (Vetlife) i to ti je to, po mom skromnom znanju :). Ima nedgje tema na forumu o veterinarima, pa pogledaj malo i to...
Hvala mnogo... ako moze jos neko da kaze :D


p.s koliko se dnevno najvise moze tema napisati ?
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#4 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by melb26sa »

xXxgtnxXx wrote:
Mee wrote:Ima Svijet LJubimaca u Kolodvorskoj kod restorana Via Del Corso, ima Zoo Centar na grbavici kod skretanja za Vraca, i ima ova mala radnja u Radicevoj.... ima ih jos ali ja znam da ove 3 imaju dobar asortiman :D

Za veterinara, ja najtoplije preporucujem Amara Popovica, Andreja Krasnog (Vetlife) i to ti je to, po mom skromnom znanju :). Ima nedgje tema na forumu o veterinarima, pa pogledaj malo i to...
Hvala mnogo... ako moze jos neko da kaze :D


p.s koliko se dnevno najvise moze tema napisati ?

Sve ti je receno, to su te prodavnice. Potvrdjujem za Amara, dok smo bili u SA on je bio nas veterinar. Kad se vratimo, opet ce biti. :D
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#5 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

Jaguar84 wrote:Da ne otvaram novu temu bezveze ....jedno pitanje:
Maca mi se u zadnje vrijeme nenormalno linja,ostavlja za sobom dlakavi trag gdje god da sjedne,legne.Prije nije imala taj problem ali vec neka 3-4 mjeseca užas.....Neki su mi preporučili Royal Canin hranu ali to nije pomoglo,ima li neko neki dobar savjet?Hvala unaprijed!
Ja bih ti posavjetovala dobru četku za mačke.Pogledaj na guglu furminator :
http://www.furminator.com/
ili mambonator:
http://www.mambo.hr/pribor_za_uredjivan ... nator.html
Nema ih kupiti u BiH ali ima u Hr,pri tome što je mambonator hrvatska verzija furminatora ;)
teAMICA
Posts: 1276
Joined: 02/03/2007 08:55

#6 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by teAMICA »

Mee wrote:Ima Svijet LJubimaca u Kolodvorskoj kod restorana Via Del Corso, ima Zoo Centar na grbavici kod skretanja za Vraca, i ima ova mala radnja u Radicevoj.... ima ih jos ali ja znam da ove 3 imaju dobar asortiman :D

Za veterinara, ja najtoplije preporucujem Amara Popovica, Andreja Krasnog (Vetlife) i to ti je to, po mom skromnom znanju :). Ima nedgje tema na forumu o veterinarima, pa pogledaj malo i to...
Podapisujem sve!
Amar je definitivno naj veterinar za mace, ako treba broj traži. :D
Što se tiče radnji to su te tri nabrojane. Za pravilnu ishranu se posavjetuj sa veterinarom šta da kupuješ, ovaj gazda u Svijetu Ljubimaca će ti garant uvaliti nešto kao najbolje, što i ne mora biti slučaj :-)
opet ja
Posts: 653
Joined: 26/02/2009 22:36

#7 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by opet ja »

Ja bih se zaklela da se radi o istom liku http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 41&t=65206 mnogo slican nik a i nacin pisanja :-)
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#8 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

Jaguar84 wrote:Eh sad pa imam neku cetku(sa jedne strane sitne zice a sa druge kao normalna cetka )ali ne pomaze,mozes je satima cetkati ali opet isto...eh sad neznam mozda bi ovaj "terminator" :) pomogao.....hvala ti u svakom slucaju
Ti,kako ti zoveš terinatori,su najbolje četke za mačke i pse ;) Sad ja neznam da li ti imaš dugodlaku mačku ili kratkodlaku.
Inače ja sam razočarana opremom koja se nalazi u pet shopovima.Nigdje nisam vidjela Hills,Orion,Profilum,K-9 ,TOW itd.Od kvalitetne hrane ima samo Eukanuba i Royal Canin,ako je neko vidjeo da ima kupiti ijedna od ovih gore nabrojanih neka napiše gdje , htjela bih uzeti Žućki.
User avatar
anjusha
Posts: 1783
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#9 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by anjusha »

Sto se tice hrane- zavisi cim odlucis da hranis svog ljubimca. Ako je to neka malo skuplja i kvalitetnija hrana- tipa Royal Canine ili ona Eukanama onda to kupujes u tim prodavnicama. Ali ako budes se odlucila za neku prosjecnu hranu- eh onda toga imas bukvalno svuda. Nikad nisam ranije primjecivala koliko ima hrane za zivotinje svuda (Robot, DP, Amko itd) dok nisam uzela macu. Tako da ti nece bas biti problem s tim. U svakom slucaju- postavi slike kad uzmes novu bebu u porodici :D
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#10 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by melb26sa »

Jaguar84 wrote:Eh sad pa imam neku cetku(sa jedne strane sitne zice a sa druge kao normalna cetka )ali ne pomaze,mozes je satima cetkati ali opet isto...eh sad neznam mozda bi ovaj "terminator" :) pomogao.....hvala ti u svakom slucaju

Furminator uzmi - ja imam jednu macku kratke dlake a drugu onako srednje, poluduge. Otkad sam uzela "terminator" moja Sally uziva a i ja jer imamo manje dlaka po stanu. Furminator skida donji sloj dlake tako da se macka manje linja.
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#11 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

Jaguar84 wrote:Eh terminatora u Sarajevu nema.....ako ima neko od vas dobrih ljudi da donese ili posalje ja cu da platim duplo.....isto tako ako postoji neko drugo rjesenje bujrum!Ah da macka je kratkodlaka......
Ako budeš išao na ljetovanje u Hr,svrati do Pet Centra i tamo potraži mambonator ,to je Hrvatska verzija furminatora ;)

A pravo da ti kažem,u Sarajevu nema pola stvari kupiti ,počevši od hrane pa nadalje :(
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#12 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by *miara* »

zoo centar na grbavici.

sto se tice veterinara, meni su najbolji oni na kosevu, ne znam kako se zovu, dvojica su. veoma ljubazni ljudi i koliko-toliko profesionalniji od one sa stupa.
vetlife u aerodromskom su mozda najbolje opremljeni, ali su preskupi. za guranje toplomjera u znas-vec-gdje mi naplati 17,5 KM...

moj favorit:
VETERINARSKA STANICA DOO SARAJEVO KJP
Broj telefona: +387 (033) 216-848
Adresa: ALIPAŠINA 37
Naziv mjesta: Sarajevo
Naziv opštine: Grad Sarajevo

hej usput, ako hoces macice, imam ti ja toga :D samo se javi ako hoces :D
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#13 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by melb26sa »

Baby wrote:
Jaguar84 wrote:Eh terminatora u Sarajevu nema.....ako ima neko od vas dobrih ljudi da donese ili posalje ja cu da platim duplo.....isto tako ako postoji neko drugo rjesenje bujrum!Ah da macka je kratkodlaka......
Ako budeš išao na ljetovanje u Hr,svrati do Pet Centra i tamo potraži mambonator ,to je Hrvatska verzija furminatora ;)

A pravo da ti kažem,u Sarajevu nema pola stvari kupiti ,počevši od hrane pa nadalje :(
Apsolutno ljudi popljuvali mambonator u HR (ima tema na forum.hr) slomi se drska, ne radi sta treba. E-bay pa furminator ili ko bude dolazio...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#14 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Cholina_Lokica »

pa imas li nekoga vani, sad ce dijaspora na godisnji, da ti donese...

meni inace prijateljica iz UK donese sve sto mi treba za pasce jer je ovdje katastrofa ziva za opremu... nema se ni cetkica za zube kupiti :mrgreen: do prije 3 godine nije bilo nikakvih preparata za ciscenje zuba psima a ne nest vise
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#15 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by *miara* »

zna li iko kako se zove onaj veterinar u alipasinoj? bi mi ofirno pitati ga nakon sto sam 4 puta bila kod njega :D
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#16 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

*miara* wrote:zna li iko kako se zove onaj veterinar u alipasinoj? bi mi ofirno pitati ga nakon sto sam 4 puta bila kod njega :D
Mustafa Mrkulić.Po meni jedini veterinar sa kojim imam dobra iskustva.
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#17 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by *miara* »

Baby wrote:
*miara* wrote:zna li iko kako se zove onaj veterinar u alipasinoj? bi mi ofirno pitati ga nakon sto sam 4 puta bila kod njega :D
Mustafa Mrkulić.Po meni jedini veterinar sa kojim imam dobra iskustva.

to je onaj mladi sa minđušom, sad sam se sjetila da je on mustafa. dobar veterinar.

a kako se zove onaj stariji, isto u alipasinoj? duga sijeda rijetka kosa, mršav, onako pomalo hippie? ne mogu da mu skontam potpis nikako, pravi veterinarski :-) kod njega sam svoh hugu kastrirala prije godinu i po. ne znam je li jos uvijek tu radi. samo se sjecam da je strasno ljubazan i mislim da me on nije ohrabrio da se brinem o onom malom uljepljenom mačiću, bog zna bi li moj Hugo sad bio živ.

nedavno sam opet bila u situaciji da zovem veterinara sa stupa i pitam ga za savjet o mačićima starim mjesec dana. samo mi reče:"umrijeće bez mame, vrati ih." kakva moralna podrška... kaže on meni:"to je prirodno da mačići tako žive."

prirodno??????!!!! prirodno da žive u prljavom podrumu i jedu bolesne pacove?? e ko njemu dade diplomu... boga mi, evo njih em živi, em zdravi meni na glavi plešu :D
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#18 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by *miara* »

Mee wrote:Ima Svijet LJubimaca u Kolodvorskoj kod restorana Via Del Corso, ima Zoo Centar na grbavici kod skretanja za Vraca, i ima ova mala radnja u Radicevoj.... ima ih jos ali ja znam da ove 3 imaju dobar asortiman :D

Za veterinara, ja najtoplije preporucujem Amara Popovica, Andreja Krasnog (Vetlife) i to ti je to, po mom skromnom znanju :). Ima nedgje tema na forumu o veterinarima, pa pogledaj malo i to...

gdje je taj amar popovic?
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#19 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

Nije Mustafa mladi :D Mustafa je stariji,onako "duže" sijede kose.
User avatar
*miara*
Posts: 360
Joined: 15/04/2009 12:04

#20 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by *miara* »

Baby wrote:Nije Mustafa mladi :D Mustafa je stariji,onako "duže" sijede kose.

onda se, izgleda, onaj mladi potpisao u njegovo ime :-) :-) :-)

a ko li je onda ovaj mladji, onako fin cojk, za povoca i pravac kuci?? :D
Summertime
Posts: 64
Joined: 18/06/2009 14:45
Location: SJJ

#21 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Summertime »

Mene zanima jedno (mada bas i nema veze s radnjama ali eto)
Da li postoji u SA neki pansion za pse gdje se mogu ostaviti kućni ljubimci na nekoliko dana i koliko to zadovoljstvo košta??
Thx

A da se nadovezem na temu...
Radnje su vec popisane, svako ima svog "omiljenog" veterinara, a ja cu samo reci da moj pas (cudo o pameti i zdravlja) ima 18 g, prezivjeo rat jeo sta i mi, i samo od zivotinja pravite debile s tim cetkicama za zube, dzempercicima, extra kvalitetnom hranom i sl.!!!
User avatar
Baby
Posts: 694
Joined: 04/06/2008 13:14

#22 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Baby »

Summertime wrote:moj pas (cudo o pameti i zdravlja) ima 18 g, prezivjeo rat jeo sta i mi, i samo od zivotinja pravite debile s tim cetkicama za zube, dzempercicima, extra kvalitetnom hranom i sl.!!!
Slažem se :thumbup: Moj pas većinom jede kuhano,meso,kupus,piletina,riža itd.
Summertime
Posts: 64
Joined: 18/06/2009 14:45
Location: SJJ

#23 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Summertime »

Baby wrote:
Summertime wrote:moj pas (cudo o pameti i zdravlja) ima 18 g, prezivjeo rat jeo sta i mi, i samo od zivotinja pravite debile s tim cetkicama za zube, dzempercicima, extra kvalitetnom hranom i sl.!!!
Slažem se :thumbup: Moj pas većinom jede kuhano,meso,kupus,piletina,riža itd.
I moji psi, naravno to nije zacinjeno, premasno i sl.
Dam ja njima ponekad i psecu hranu (al ne najskuplju/najkvalitetniju/sto mi je poslala tetka iz Amerike) al kao radi vitamina i dlake (moja mama insistira) mada kakva dlaka i fazoni pa to mi je clan porodice a ne torofej da mu se dlaka sjaji na 100 km za izlozbe.

Al bez zezancije stvarno me interesuje sta se to ima toliko naruciti iz inostranstva za psa?
Osim ako nije ne daj Bože bolestan pa neki lijek u pitanju.
Vanja Udiljak
Posts: 1
Joined: 27/10/2009 20:10

#24 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Vanja Udiljak »

Procitala sam vase postove i vidim da je neko spomenuo cetku Furminator, ta se cetka moze kupiti u Zenici, ja sam je danas kupila jer imam sijamskog macka Felix-a kojem dosta opada dlaka i moram reci da bolju cetku nisam nikada u zivotu vidjela, extra je skida sve s krzna, a macu ne cupa :-D cetka se moze kupiti u prodavnici Pet shop koja je na Staroj pijaci ili bolje,preko puta RMK zgrade i kosta 35 KM. u toj prodavnici imaju i sljedece vrste hrane: Royal, Hills, i mnoge druge pa ako neko bude dolazio u Ze moze si kupiti :o Pozdrav
User avatar
Friesian
Posts: 862
Joined: 13/04/2009 13:39
Location: Sarajevo
Contact:

#25 Re: Radnja za pse,mace itd ?

Post by Friesian »

nisam znao da u BiH moze da se kupi furminator... moja kolegica s fakulteta je kupila to prije par dana i narucila je to iz Amerike... mislim da je platila nekih 25KM... Hill se sada moze kupiti i u Sarajevu... na Sipu se nalazi prodavnica Puppy...

uglavnom, kao sto Summertime rece a ja prevodim: Sto vise "titras" oko psa/macke ono ce biti bolesljivije... prema tome moja kuja jede obicnu "Interex" hranu za pse Canillou (tako nesto) koja je dosta jeftina i to mogu bez problema priustiti... pored toga dobije i ostatke moje hrane koje ne zacinim.. dlaka se super sjaji a i sa njenom kondicijom i samim zdravstvenim stanjem sam prezadovoljan... jedino sto bi sebi kao luksuz priustio je taj furminator jer ko ima ili ko je imao njemackog ovcara zna zasto ovo i govorim :D
Post Reply