Radiolog u Sarajevu?

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

dino_sa86
Posts: 2
Joined: 19/02/2011 17:21

#1 Radiolog u Sarajevu?

Post by dino_sa86 »

Pozdrav forumaši,
interesuje me gdje mogu naći provjereno dobrog radiologa u Sa? Naime, moram odvesti dijete (malom je 2 godine) na ultrazvuk bubrega! Ne mogu cekati na pregled na KCUS. Gore guzve i gnjavaza.... Bio bi zahvalan na brzom odgovoru?
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#2 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by cocochanel »

dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
dino_sa86
Posts: 2
Joined: 19/02/2011 17:21

#3 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by dino_sa86 »

Da li znas da li pregleda djecu, da li je djeciji radiolog? :) hvala...
cocochanel
Posts: 223
Joined: 06/10/2008 16:17

#4 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by cocochanel »

nisam sigurna stvarno, mogu ti dati tel pa da pitas.. 061 172 377
User avatar
hana_montana
Posts: 14943
Joined: 13/04/2009 21:50
Location: Kalopsia

#5 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by hana_montana »

dino_sa86 wrote:Da li znas da li pregleda djecu, da li je djeciji radiolog? :) hvala...

nije djeciji radiolog al pregleda djecu i mislim da je bas specijalista za EHO urotrakta i odlican je :)
Pacificgirl
Posts: 346
Joined: 11/04/2009 00:02

#6 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Pacificgirl »

Prim.dr. Mensura Bajgorić, radila na Radiologiji, sad je u penziji i radi u priv. ordinaciji u gradu blizu Vatre - žena s čijim nalazima su se složili i svjetski stručnjaci. Ako treba br tel šaljem na private. :)
speechless
Posts: 12
Joined: 14/10/2010 18:45

#7 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by speechless »

Poštovani moj savjet i prijedlog je definitivno Dr. Amela Mornjakovic - Franca, ženica je vrh u svom poslu i konačno radi u privatnoj ordinaciji.
Mamica@
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 21:22

#8 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Mamica@ »

A Speechless imaš potpuno pravo :)
Dr.med.sci Amela Mornjaković je vrh svih vrhova što se tiče radiologije, a posebno dječije radiologije. Koliko mi je poznato ona je bila dugogodišnji Šef odjela za dječiju radiologiju u KCUS. Ja za nju imam samo riječi hvale jer sam vodila oboje djece kod nje i njene nalaze priznaju svugdje. U Zagrebu su mi rekli da je najbolji dječiji radiolog u Evropi i mislim da nisu pogriješili. Ono što je mom sinu našla ultrazvukom drugi nisu bili u stanju da vide ni na magnetnoj rezonanci. Stoga ona, ona i samo ona. Ordinacija se nalazi u UNITIC-u na prvom spratu, a telefon je 033/295-425, a mobitel 061/208-728. Nadam se da sam ovim postom pomogla i ostalim roditeljima da riješe nedoumice.
Pozz
:bih:
User avatar
žena sa broja 6
Posts: 747
Joined: 08/12/2010 23:03
Location: Sarajevo

#9 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by žena sa broja 6 »

cocochanel wrote:dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
Provjerena informacija - ne pregleda djecu.
User avatar
Država
Posts: 4968
Joined: 31/10/2010 15:15

#10 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Država »

Sandra Vegar. :thumbup:

Meni je ta žena bukvalno spasila dijete.

Onaj stari doktor na dječijoj hirurgiji (mislim da se preziva Dervišević), navalio k"o mutav da mi djetetu gura nekakve kamerice kroz analni otvor do crijeva, a ako ni to ne da rezultate, onda će kao morati otvarati dijete. Sandra je pregledala i rekla da dijete nema stolicu jer se psihički zablokiralo i da je pod hitno vodimo iz bolnice jer u bolničkom okruženju nikada neće imati stolicu. Ja potpis"o, doveo kući i dijete drugi dan fino počelo kakiti.


Eto.
Last edited by Država on 23/02/2011 17:13, edited 1 time in total.
User avatar
Julistana
Posts: 110
Joined: 22/05/2010 14:15

#11 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Julistana »

Sandra Vegar - jedna od rijetkih i dobrih dječijih radiologa u Sarajevu.

p.s napuni novcanik prije posjete :)
Mamica@
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 21:22

#12 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Mamica@ »

Šta ti znači napuni novčanik ???? :) Nemoj da se šlagiramo na kasi hahahhaha.
A gdje radi ona inače, čula sam za nju isto, ali znam ja dr Amela THE BEST. Šteta što je napustila bolnicu jer više nema džaba usluga za nas korisnike zdravstvenog osiguranja al šta ćeš :( Ja kako sam čula dok sam bila u potrazi za njenom ordinacijom Odjel dječije radiologije je zatvoren jer će malo ko stisnuti da radi malu dječicu, a isto tako sam čula da je ona dr Sandri bila šef, pa mi sad nije jasno šta bi sa dr Sandrom i što se zatvori odjel ako je tako dobra.
aldi81
Posts: 1
Joined: 23/02/2011 13:03

#13 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by aldi81 »

U Bosni i Hercegovini najbolji radiolog je Dr.sci.med. Amela Mornjaković-Franca, ne samo za odrasle već i za bebe. Do 31.01.2011. godine je radila na mjestu Šefa odjela za Pedijatrijsku radiologiju KCUS, a od 07.02.2011. godine počela je sa radom u privatnoj specijalističkoj ordinaciji za Ultrazvučnu dijagnostiku, koja se nalazi u UNITICU.

Ordinacija pruža usluge iz domena dijagnostičkog ultrazvuka područja vrata, štitnjače, dojke, abdomena i male zdjelice, probavne cijevi, mekih tkiva toraxa i extremiteta, loža limfne drenaže, velikih zglobova i ingvinosrotalnih organa.
Takođe, pored ultrazvučnog pregleda moguća je i interpretacija rendgenskih (RTG) snimaka pluća i srca, skeleta, intravenozne urografije, mikcione cistouretrografije (MCUG), kompjuterizirane tomografije (CT) i magnetne rezonance (MRI) cijeloga tijela izuzev mozga, u smislu davanja tzv. drugog mišljenja (second opinion).
Specijalističkim uslugama su obuhvaćene sve dobne skupine odrasle populacije oba spola, a subspecijalističkim dječija populacija od 0 do 14 godina.
Kontakt informacije: Tel: 033/295-425;Mob: 061/208-728;Email:[email protected]
Ove informacije vam daje majka djeteta kojem je doktorica Amela puno pomogla još dok je radila na KCUS-u, moja porodica i ja smo joj izuzetno zahvalni :-)
User avatar
Julistana
Posts: 110
Joined: 22/05/2010 14:15

#14 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Julistana »

Mamica@ wrote:Šta ti znači napuni novčanik ???? :) Nemoj da se šlagiramo na kasi hahahhaha.
To znaci, da ti 100 KM uzme za 5 minuta pregleda, ali ne sumnjam u njenu dijagnostiku, uvjerila sam se da je odlicna.
Mamica@
Posts: 3
Joined: 21/02/2011 21:22

#15 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Mamica@ »

Ja sam bila kod dr Amele za istu cijenu, ali je pregled ultrazvukom trajao punih sat i 4 minuta (pravo da ti kažem i meni je dodijalo jer dugo traje, ali je pregledala baš svaki mm i ja sam prezadovoljna). Halal joj svaki dinar.
crni_a
Posts: 1
Joined: 24/07/2011 02:13

#16 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by crni_a »

Moram priznati, i ja sam nedavno svoje dijete odveo kod doktorice Mornjaković-Franca i stvarno sam pozitivno iznenadjen njenim pristupom i cjelokupnim pregledom. Za doktoricu sam iskreno stekao dojam da je vrlo stručna i da ozbiljno pristupa svom poslu. Pregled je isto trajao oko 1 sat, ali bez obzira, doktorica je detaljno pregledala svaki dio (radilo se konkretno o abdomenu). Ja sam je lično našao preko njihove oficijelne web stranice http://www.amf.ba na kojoj postoje sve detaljne informacije. U svakom slučaju, što bi se reklo, toplo preporučujem...
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#17 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Loulou »

cocochanel wrote:dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
061 172 377
Izgleda da već neko vrijeme ovaj broj nije u funkciji. Je l' zna neko (ima li) neki drugi broj?
nova_korisnica
Posts: 1207
Joined: 19/09/2008 12:48

#18 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by nova_korisnica »

pozz,

zna li neko da li dr Bajgoric jos uvijek radi? znam da je imala ordinaciju preko puta Bate..ondje gdje je begeta...ako neko ima broj telefona, bila bih zahvalna!
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#19 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by jrambo »

Loulou wrote:
cocochanel wrote:dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
061 172 377
Izgleda da već neko vrijeme ovaj broj nije u funkciji. Je l' zna neko (ima li) neki drugi broj?
Provjereno , broj je u funkciji , samo treba zvati od 9-11 ujutro . UZ samo za odrasle
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#20 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Loulou »

jrambo wrote:
Loulou wrote:
cocochanel wrote:dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
061 172 377
Izgleda da već neko vrijeme ovaj broj nije u funkciji. Je l' zna neko (ima li) neki drugi broj?
Provjereno , broj je u funkciji , samo treba zvati od 9-11 ujutro . UZ samo za odrasle
Evo, ja sam tek sad vidjela ovaj odgovor. :thumbup:
Samo da potvrdim - zvati između 9 i 11 sati..
affidavit
Posts: 352
Joined: 25/05/2012 23:16

#21 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by affidavit »

jrambo wrote:
Loulou wrote:
cocochanel wrote:dr fahrudin smajlovic, ultrasonicar, u hrasnici..kazu da je najbolji..
061 172 377
Izgleda da već neko vrijeme ovaj broj nije u funkciji. Je l' zna neko (ima li) neki drugi broj?
Provjereno , broj je u funkciji , samo treba zvati od 9-11 ujutro . UZ samo za odrasle
Da li je neko prošle sedmice bio na pregledu kod dr. Smajlovića? Zvala sam na broj 061 172 377 od četvrtka i između 9 i 12 a i kasnije, ali je nedostupan?
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#22 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by Rimljanka »

I meni treba Info..i ja zovem, ali je broj stalno nedostupan
User avatar
jrambo
Posts: 92
Joined: 15/02/2009 20:42
Location: prekoputa bivse JNA

#23 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by jrambo »

Rimljanka wrote:I meni treba Info..i ja zovem, ali je broj stalno nedostupan

Prosle sedmice sam zvao , i dobio oko 10ak sati ujutro . Btw pise na ulazu u njegovu ordinaciju , od 9-10 svaki radni dan , na 061 172 377 , sam doktor kaze da je tako vec par godina , tako da je provjereno :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#24 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by vjesticanametli »

kako dozvati ovog doktora..... na koji telefon....hvala :)
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#25 Re: Radiolog u Sarajevu?

Post by vjesticanametli »

imal dotora? :? :D ĐŽe je ovaj sada i nakoji broj telefona ga dobiti.....smucio mi se
Post Reply