Radio Zenica Live

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#26 Re:

Post by Mobile_Disco »

tbaharis wrote:
Ze Dijaspora wrote:Onaj CD RADIO (Zokin) koliko se ja sjecam je par godina vazio za najbolju radio stanicu u bivsoj Yugi. Tad su u Sloveniji imali kao neke izbore najbolje radio stanice.
A ovo sad je TRUBA.
sta sam se puta napio u CD radio studiu na vrhu Metalurga :lol: :lol: :lol: sta napio muziku pusto i zajebavo komsije iz naselja :lol: :lol: :lol:[/quote]

I ja sam volio slusati CD.e.. Cak sam jednom dobio i kasetu na nagradnoj igri.. Neka top lista je bila u pitanju ne mogu da se sjetim :D
Bila su to dobra vremena.. jest da sam tada bio mladji.. Ali extra muzika.. Raja Zezancija..Seteta sto su izgorile prostorije na Metalurgu.. ja mislim da su se kasnije preselili u Metalno(Nisam siguran jel to bio CDCemp).. i poslije toga se ugasili .. Steta.. Ali sad Zenit dobra muzika bude.. ponekad i na Zenici..
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#27 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:08, edited 1 time in total.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#28 Re: Radio Zenica Live

Post by dr.iver »

cini mi se da je labud music show kasnije bio na radiju zenit
a sada labud radi na q radiju
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#29 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:07, edited 1 time in total.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#30 Re: Radio Zenica Live

Post by dr.iver »

mislim da jeste radio beta 97.50 MHz
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#31 Re: Radio Zenica Live

Post by Mobile_Disco »

CVIKERASH wrote:eh kad se sjetim cd cemp radija
negdje u ljeto 96 dobio sam na nekoj njihovoj radio emisiji cini mi se da se zvalo omladinski radio,,skolski pribor,,,jest da su sve sve teke raspale kad sam ih otvorio,,jest da sam dobio poluprazne olovke al bilo je simpaticno..


labud music top show..sjeca l se ko toga'?

Hahahaha Joooj kad se sjetim.. i bila je ona "Tonkica-Polonkica Frrrrr" tako nesto.. ona djecija Emisija.. :lol:
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#32 Re: Radio Zenica Live

Post by Eborg »

"Zvonka-polonka"... :D
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#33 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:07, edited 1 time in total.
User avatar
sazema
Posts: 69
Joined: 24/03/2007 23:23

#34 Re: Radio Zenica Live

Post by sazema »

...da da Labud je počeo na radio CD-u, pa je poslije prešao na radio Betu (radili smo zajedno hrpu Labud Music Top Show-ova ... uz čuveni pozdrav "Hajla Hi Hi" ) nakon toga smo nezadovoljni "dio ekipe sa radio Bete i ja" osnovali radio Zenit (ni ne sjećam se koja je to godina bila, ali se sjećam te zime i 25.12 (božić) kada smo se penjali na lisac da bi postavili predajnik - svu opremu nam je konj nosio do repetitora, jer se autom nije moglo doći).

... i tada puštena je prva pjesma (in air) a to je bila: "Zaklonišće Prepeva - U ime svih nas", nakon nje je išla "Nervozni poštar - Nova godina"...

ali se nažalost nije slavno završilo (pravilo broj 1. nikada nemojte raditi gdje je žena direktor :))

... radio Zenit je nakon nas nastavio sa radom ali u nekom drugom duhu... nije u onom kako smo mi to htjeli... zapravo htjeli smo da unesemo sjene starog CD radija (ali onog starog) i dodamo nešto svježe - mnogo novih ideja itd... recimo jedna od ideja je bila i "Shundlerova top lista" (top lista šunda) koja je išla svega nekoliko puta...

ali eto možda neki drugi put ! ili u nekom drugom životu :)
schljizgo
Posts: 1
Joined: 11/02/2010 20:34

#35 Re: Radio Zenica Live

Post by schljizgo »

Ha,ha,ha ''legende'' CD-radija:Zilo-nesalomljivi i Talijan, imo' onu hebacku ''zurku'' na loknice :mrgreen: ,dva tonca dva ''stuba'' CD radija,pa onda Labud naravno,mali Heli i king of the kings Hare Charic,posljednji gl. urednik Nezavisnog CD-a,da bi pod njegovom upravom CD bio dodijeljen 7.muslimanskoj.E,tu zapocinje tamna strana CD-a,a prije nego ce ovi postat' ''Zavisni'' radio,desio se i transfer stoljeca.Naime,poslije dugih i mukotrpnih pregovora sa ''prvom violinom'' tonaca na CD-u u to vrijeme,Zilom-nesalomljivim a na nagovor nekih poznanika,Zilo potpisuje dugogodisnji ugovor o prelasku na Radio-Zenicu :). U to vrijeme (91-95),Radio-Zenica ima sasvim drugojaciji muzicki filing od onog prijasnjeg (Kosa,Salih Hamzic...),znalo se ''picit'' po dvije smjene a da nema nidje ni ''zehre'' folk-a nit' narodnjaka,samo CRO-trash dance ,''Tek je dvanaest sati' (hit-hitova pustana 57 puta na dan :D ),Senna-M,Neno Belan,Gibboni itd... A Dankov transfer na Radio Zenicu je dosao mnogo kasnije od Zilinog,tako da je Zilo bio i osto' Prva Lasta Cd-radija sto je doletila u ''gnijezdo'' Radio-Zenice,medju kojima u to vrijeme nalazimo:Kralja alkohohla i grejt boema Bogija,Hamzica,Vedu,Sedzada,Vesnu,Jovu,Adamira :mrgreen: i sada nazalost rahmetli Zlatu Shehic-Pojskic. :( Ehhh...
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#36 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

.
Last edited by dezurni_ucenik on 20/03/2016 12:02, edited 1 time in total.
joeaziz
Posts: 472
Joined: 30/08/2008 20:46

#37 Re: Radio Zenica Live

Post by joeaziz »

haj nemojte se zajebavat.... radio scena u zenici je uvjek bila smece. bila je ona jedna cura na cd radiju koja je znala o cemu prica i heli husakovic nije bio los, tolko. sve ostalo je bilo u fazonu vidjela zaba da se konj potkiva i taj rad.

sto se tice labuda, on uvjek paralelno radi na 760 stanica samo da mene moze nervirat svojim, kako on kaze, "radiofonicnim glasom". glas naravno moze biti fonogenican, sto sa njim nije slucaj. njegovo je radiodegenerican i iritirajuci. bo mu dj bobo mater.
User avatar
ShoePac
Posts: 534
Joined: 22/03/2008 17:34

#38 Re: Radio Zenica Live

Post by ShoePac »

Zar je zenica jos u modi :lol:
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#39 Re: Radio Zenica Live

Post by prilagodjena »

joeaziz wrote:haj nemojte se zajebavat.... radio scena u zenici je uvjek bila smece. bila je ona jedna cura na cd radiju koja je znala o cemu prica i heli husakovic nije bio los, tolko. sve ostalo je bilo u fazonu vidjela zaba da se konj potkiva i taj rad.

sto se tice labuda, on uvjek paralelno radi na 760 stanica samo da mene moze nervirat svojim, kako on kaze, "radiofonicnim glasom". glas naravno moze biti fonogenican, sto sa njim nije slucaj. njegovo je radiodegenerican i iritirajuci. bo mu dj bobo mater.
sjeća li se iko sefketa i pece i njihove emisije na cd radiju?
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2627
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#40 Re: Radio Zenica Live

Post by Ja_Ja »

Sjecam se i CD-a a i Zenice i Bogija..teska su to vremena bila :)..Sada slusam Q, ovako u autu s posla na poso :)
User avatar
-bosanac-
Posts: 78
Joined: 09/02/2011 11:37
Location: Tamo gdje me neeeeejmaaaaaa :P

#41 Re: Radio Zenica Live

Post by -bosanac- »

CVIKERASH wrote:sjecal se ko emisije Distorzija sto je isla na Radiju Zenica nedjeljom u 2?


Distorzija me odgojila jbte i upoznala sa x nekih grupa koje i dan danas slusham i koje nikad nebi upoznao da ne bi te emisije. Par radiostanica sa ovih prostora je bilo bas bas do jaja, po meni radio oksigen iz banja luke, efm studentski iz sarajeva, od emisija distorzija je pod moranje onda top liste one sa dankom travarem tik poslje rata, pa kradja sa zenita snimis na kasetu pa doneses onima na zenicu da pustaju u top listi lolol, od sarajevske skole obozhavao sam emisije djuhe i chole ram show i prije toga radioaktivni materijal na bh radiu 1 i ferina je dobra furka bila ono radio ljubav u pochetcima, nazove svakakih blentovina za crknut od smjeha pa zona sumraka isto :) fali mi zaspat uz radio ebote, prije sam mogao, danas vishe nemres da si pita :(
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#42 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

-bosanac- wrote:
CVIKERASH wrote:sjecal se ko emisije Distorzija sto je isla na Radiju Zenica nedjeljom u 2?


Distorzija me odgojila jbte i upoznala sa x nekih grupa koje i dan danas slusham i koje nikad nebi upoznao da ne bi te emisije. Par radiostanica sa ovih prostora je bilo bas bas do jaja, po meni radio oksigen iz banja luke, efm studentski iz sarajeva, od emisija distorzija je pod moranje onda top liste one sa dankom travarem tik poslje rata, pa kradja sa zenita snimis na kasetu pa doneses onima na zenicu da pustaju u top listi lolol, od sarajevske skole obozhavao sam emisije djuhe i chole ram show i prije toga radioaktivni materijal na bh radiu 1 i ferina je dobra furka bila ono radio ljubav u pochetcima, nazove svakakih blentovina za crknut od smjeha pa zona sumraka isto :) fali mi zaspat uz radio ebote, prije sam mogao, danas vishe nemres da si pita :(

Odlicna je bila Ferina "Zona Sumraka" na birvaktilnom Fern radiju.Ponedjeljkom se pricali vicevi,utorkom tema paranormalne pojave,srijeda je za sex teme,cetvrtak elektronska muzika ....itditd
User avatar
hepekcina
Posts: 1406
Joined: 29/09/2009 12:28
Location: Mliječni put

#43 Re: Radio Zenica Live

Post by hepekcina »

PRAVDA ZA MIRADA!
DTSRyder
Posts: 50
Joined: 14/08/2012 02:56

#44 Re: Radio Zenica Live

Post by DTSRyder »

hvala za ovo majstore
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#45 Re: Radio Zenica Live

Post by kakavdanakneiskustvu »

dezurni_ucenik wrote:sjecal se ko emisije Distorzija sto je isla na Radiju Zenica nedjeljom u 2?


selvedin avdić je vodio emisiju
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#46 Re: Radio Zenica Live

Post by dezurni_ucenik »

kakavdanakneiskustvu wrote:
dezurni_ucenik wrote:sjecal se ko emisije Distorzija sto je isla na Radiju Zenica nedjeljom u 2?


selvedin avdić je vodio emisiju
Image

Ovaj Selvedin Avdic ? :-) .Nisam znao to.Hvala na infu, a i na dizanju teme iz mrtvih. :thumbup:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58437
Joined: 03/08/2010 19:04

#47 Re: Radio Zenica Live

Post by kakavdanakneiskustvu »

:thumbup:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#48 Re: Radio Zenica Live

Post by Sociolog »

[youtube][/youtube]
kakavdanakneiskustvu wrote: 22/05/2015 19:29 :thumbup:
Pozz za starog forumasha..sinoc upoznao predivnu prelijepu novinarku iz Zenice Lamiju Pojskic tako nekako ovdje u Sa u Uniticu..
Poznata??Ispod 32 god.
Post Reply