Radio stanice u Sarajevu....

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#1 Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

:(
Moram priznati da smo kriza grad po pitanju radio stanica, pande mi na pamet radio Zid često, ISV također, 202 iz nekih boljih dana il studentski radio (pošto je valjda grom opalio i nema programa par dana).....

Ovako mislim da Sarajevo zaslužuje bolje radio stanice, većina stanica pušta "bezze" muziku, teže nekim stvarima koje u stvari leže ljudima koji rade na tim stanicama, upražnjavaju ziku koju oni slušaju i na neki način nameću je ostaloj populaciji...

Da sada ne govorim o narodnoj muzici jer istu ne slušam niti sam neki fan tih radio stanica...

Radio 202... teži alternativi, ali u tolikom obimu da me uopšte u zadnje vrijeme odbija sa svojih valova, ujutru drlja, po podne drlja... tu i tamo neke zike, ali za moj ukus premalo.. ujutro kad se probudim ja bih volio malo Rege zike il nešto tog tipa da lagano sebi dođem... a oni fol alternativa i kapak... kao ako ti se ne đasvi ima još stanica i frekfencija... e nema..

Radio Sarajevo... ide mi na živce onolika količina popevki iz dalmacije i onaj kaubojski melos... nekako previše istina imaju najbolje jinglove..

Radio stari grad... ma onako vala isto kao kad je svojevremeno radio M još bio koliko toliko normalan...

Fali mi radio ZID da ponovim svoju konstataciju----

ovo govorim jer kad sam na poslu i u autu nemam bukvalno šta slušati, mijenjam one frekfencije kao manijak a džaba niđe skoro ništa, kad kući dođem pustim ja sebi muziku... to je najmanji problem...

Znam da se u ukusima ne raspravlja ali eto....

P.S

evo uhvatih sada studentski radio i obradovah se izgleda da su sanirali udar groma, još jedna skala za zaustavljanje... znači ukupno četri... (202, Sarajevo ,Studentski i ako baš mora RSG )
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#2 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by StupskaBitanga »

nek mi zato imamo muslimanski radio hayat i muslimanski radio BIR te radio postaju mir medjugorije :x
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by chuchumbamayumbe »

I meni nedostaje ISV, ZID.
Nije problem u stanicama, problem je u ljudima, u kreativnosti ljudi na stanicama, a na kraju krajeva i u RAK-u.
Ustvari, problem je najvise u slusateljstvu..."raja", "stoka", voli vise dzigreu i reklame nego 5 minuta pametne spike.
Ne vjerujem da bi ISV izdrzao 7 dana u eteru a da ga ne ugase, kada bi se uzoriti gospodin Archie dokopao mikrofona.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#4 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by The 51st State »

Ok mi je radio sarajevo, ne dave sa reklamama, Dzemo Braun im je odlicna emisija, a i realno najraznovrsniju muziku pustaju.
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#6 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by sicky »

"Fataš" li Kameleon? :P :D :roll:
User avatar
fa84
Posts: 379
Joined: 12/06/2008 19:35
Location: sarajevo

#7 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by fa84 »

po meni najbolja radio stanica je otvoreni radio hrvatska nazalost nemamo priliku ga ga slusamo u sarajevu
ali nadam se da ste imali priliku da slusate taj radio ;)
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#8 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#9 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by The 51st State »

uvjek dobar gost wrote:Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
Debil :D, znam da je izvrjedjo jednu gospodju u svom stilu, ova mu poslala sina i to je bio kraj jedne velike karijere, nakon toga je dobio "politicki azil" u Kanadi.
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#10 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

The 51st State wrote:
uvjek dobar gost wrote:Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
Debil :D, znam da je izvrjedjo jednu gospodju u svom stilu, ova mu poslala sina i to je bio kraj jedne velike karijere, nakon toga je dobio "politicki azil" u Kanadi.
Sjećam se kad su ga slomili, fakat je bilo svega, a prije toga se par puta izvukao za dlaku...

No šteta za ISV i radio ZID.....
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#11 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by The 51st State »

uvjek dobar gost wrote:
The 51st State wrote:
uvjek dobar gost wrote:Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
Debil :D, znam da je izvrjedjo jednu gospodju u svom stilu, ova mu poslala sina i to je bio kraj jedne velike karijere, nakon toga je dobio "politicki azil" u Kanadi.
Sjećam se kad su ga slomili, fakat je bilo svega, a prije toga se par puta izvukao za dlaku...

No šteta za ISV i radio ZID.....
i meni je zao isv-a, satro rak institucija od respekta, zajebali zeljka samo tako, ali vjerovatno je drustveno korisniji radio bir, da nam omladina bude "osvjescena".
maajaa
Posts: 305
Joined: 14/05/2007 16:14

#12 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by maajaa »

"Fataš" li Kameleon?
Na Kameleonu Batko zestoko pegla sa reklamama ... uzas (fali mi smajlikojipovraca)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#13 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by chuchumbamayumbe »

The 51st State wrote:
uvjek dobar gost wrote:Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
Debil :D, znam da je izvrjedjo jednu gospodju u svom stilu, ova mu poslala sina i to je bio kraj jedne velike karijere, nakon toga je dobio "politicki azil" u Kanadi.
Zar nije u Holandiji?!
cardioid
Posts: 29
Joined: 13/05/2007 17:48
Location: Sarajevo

#14 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by cardioid »

Slazem se potpuno sa Uvjek dobrim gostom, po meni EFM je nabolji i najozbiljniji, jer imaju odlicnu koncepciju. Radio 202 previse se razvodnio sa silnim alter trash-om, Radio Sarajevo previse slager muzike, napocetku je bilo simpaticno sad je vec preko glave + ne prate nova muzicka izdanja a koja nisu MTV. EFM ipak najbolje dozira muzicke pravce od regge-a do drum n bass-a, mainstream-a itd.... steta samo sto nemaju jak predajnik, pogotovo ako se putuje negdje vec na stupu ga nema.

Eto toliko....


P.S. Omladinski program BHT Radija koji je cjelodnevni - je takodje odlican, mislim da ide pon ili utorkom nisam bas siguran
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#15 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by The 51st State »

chuchumbamayumbe wrote:
The 51st State wrote:
uvjek dobar gost wrote:Po meni je najbolja radio stanica BBC radio 1, slušao sam ga čak i u Sarajevu, a ima ga i na net-u

Chumba je u pravu, kad se sjetim Archija.... :lol:
Debil :D, znam da je izvrjedjo jednu gospodju u svom stilu, ova mu poslala sina i to je bio kraj jedne velike karijere, nakon toga je dobio "politicki azil" u Kanadi.
Zar nije u Holandiji?!
Nemam pojma, iz raje mi neko rece da je za Kanadu zapicio.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#16 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by -LIBERO- »

"Riba zvana svilena" i Archy :D ,slusalo se ,slusalo se..samo ej fkat povremeno znao pretjerati...a povremeno i batina dobiti,sto je kud i kamo manji i pritisak i maltretiranje od ovoga sto RAK "demokratski" radi. :-)

Zid je bio brend Sarajeva,u ratu i tek poslije rata. Bila je to zdrava prica,dosta aktivizma od "Rock pod opsadom" festivala,do "future",tu se moglo naslutiti mogucnost okupljanja nukleusa necega progresivnog i alternativnog,ali u punom kapacitetu tih pojmova.

202 je ponajvece razocarenje za mene.Razocarala me ekipa koja je glavna i odgovorna,ekipa koja je bila pokretac na nekadasnjem ZIDu.
Ali valjda,dok te zivot sahvata,zena,djeca..zaboravis na ideale i alternativu(Sarajelicu ,oprosteno ti je,al' se hvataj BHR1)
Imaju na 202.ci nekih naznaka da se nesto mozda i desi,ali je jos bas u povoljima,i jos je bas konfuzno....(Stefan i Saran donekle brane obraz radio -aktivizma)
Imam osjecaj da sve i donekle funkcijonise dok se ne zavrsi onaj"centralni zatvor"...i onda se svi lagano uhvate kuce i kucnih obaveza ,a mikrofon i miksetu moze dohvatiti kome se cefne,skoro pa.
Radio Sarajevo je fino poceo,ali mi djeluje da su bez progresivne i osmisljene koncepcije. Fakat ubise onim slagerima i fakat mentalno je zlostavljanje ona emisija Elvisa... :-) i onaj njegov tegobni odabir muzike....bas utusi
Mada bi se radio Sarajevo mogao fino razvitzi u pozitivnom smislu,samo kada bi malo kvalitetnije se pozbavili sa urednickim i voditeljskim kadrom,kao i na koncepcijama emisija.

Neznam,dosta je kompleksnije pitanje ,i mislim da sem par casnih izuzetaka,radio frekvencije su izgubljenej,sto od sund stanica ,sto od tegobne "komercijale" tipa radio stari grad,M,kalman,kameleon(Batko bas utusi :-) )
anes2008
Posts: 16
Joined: 12/08/2008 21:15
Location: Bosna i Hercegovina
Contact:

#17 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by anes2008 »

Moj Favoriti su: BH Radio1 , Radio Kalman, Radio Slon i DRS 4 News

:bih:
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#18 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

... Možda je budućnost u internet radio stanicama, možda će tada svaki kvart imati svoju radio stanicu koju će pokrenuti ljudi koji imaju želju za dobrom muzikom ili nekim kontakt programom, no mislim da je bruka da grad koji je imao prvu privatnu radio stanicu (u bivšoj državi) da danas 2008 godine frekfencijama dominira turbo fol i šund...

Jeste Stefan i Sharan su dva pozitivna lika ,na 202-ci ima još likova koji su ok, no koncepcija bi mogla i morala biti bolja...
Sarajevo... upravo tako u startu je sve bilo simpatično i zeza nekako, ali sada su mi kojekakve popevke već dosadile..

ZID mislim da se raspao kada su krenule stizati pare, kad je stasao i organizovao par evenata... judi su možda postali malo gramzivi i nije se osjećala vibra koja ih je u biti pokrenula...

Sve u svemu ova tema je moj apel urednicima muzičkim u glavnim da se malo okrenu populaciji jer sve što rade trebali bi raditi za tu populaciju...

off topic

možda je budućnost zaista u internet televizijama i radijima... jer mediji su nam definitivno sve lošiji i korumpiraniji (ovdje svakako ne ubrajam 202-ku, radio sarajevo il neku drugu lokalnu radio stanicu..)
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#19 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by jedna »

StupskaBitanga wrote:nek mi zato imamo muslimanski radio hayat i muslimanski radio BIR te radio postaju mir medjugorije :x
ne kontam te. ja ovakve stanice ne slusam, ali mi apsolutno ne smetaju. 100 ljudi-100 cudi, pa ako neko voli predavanja o vjeri, ima pravo da to slusa po cijeli dan ako mu je ceif (naravno, drugo je ako se ako imaju emisije u kojima se promovise fasizam, nacionalizam... to se treba sankcionisati).

a neko spomenu batka. i mene opasno nervira. nisu mi nesto smijesne te fore
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#20 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

Ne smeta meni ni turbo-fol kao ni nešto drugo, ali počinje mi smetati što ja imam sve manje opcija ovakav kakav sam...
User avatar
Referent za ONO i DSZ
Posts: 343
Joined: 12/10/2006 15:12
Location: Sarajevo
Contact:

#21 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Referent za ONO i DSZ »

Citajuci ove komentare nikad ne bi covjek rekao da je Radio Kalman najslusaniji radio u BIH, malo me podsjeca na onu situaciju prije rata na prvim demokratskim izborima kad su svi bili za reformiste i ine demokrate a ono udari sveto trojstvo po nama :D

Inace moj tip radio Sarajevo!
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#22 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by dottore »

Kalman je najslušaniji radio u BiH, i to dovoljno govori o ljudima u BiH

-Halo jel Kalman
-ooo Zlatni jes to ti
-Ma jok, ja sam Mujo od Uloga, i selamim svu svoju rodbinu i poželio bih sretno izljevanje ploče zetu
-A pjesma zlatni.....
...i on iskopa neku džigeru sa dna kace.... :lol:
User avatar
8. sekretar SKOJ-a
Posts: 1242
Joined: 23/01/2005 18:49
Location: Galerija Marsaevi - Republika Bosna i Hercegovina.

#23 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by 8. sekretar SKOJ-a »

Radio bh. entiteta RS ima najbolju evergrin muziku, a kada se emisija završi i počnu vijesti, sve frca od epiteta nastalih od imenice Srbija, pa mi prisjedne onaj evergrin.

''Šaltam'' frq sve dok ne nadjem klasiku, evergrine i latino ritmove,...slabo mi ide i onda, škljoc...Ne slušam više ništa. Radost, uživanje za mene je kada je kakav dan žalosti, baš se naslušam meni odgovarajuće muzike. Bude tu i Oda radosti, šta ima veze, što je žalost.

Kada neko ima gosta u studiju i voditelj/ica kaže:
A sada, predlažem da se odmorimo uz jednu muzičku numeru, gasim radio.
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#24 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by kockica_kockica »

da li je iko od vas cuo onu reklamu House Beton... razbila auto hause.. ima li one piletine... nema ...haus... itd... :-) oni nisu normalni :lol: :lol: :lol:
norah
Posts: 127
Joined: 20/01/2008 14:53
Location: sarajevo

#25 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by norah »

Ja sam voljela slusati radio "Mir". Sta uopste bi sa njima?
Post Reply